Tereza Boučková

česká, 1957

Diskuze (7)

Přidat příspěvek

Snoopi
04.12.2024

Smutek přišel, když se Tereza Boučková (67) dopátrala, že soused, profesor Berthold Epstein, sice zachraňoval životy jiných, ale musel v Osvětimi zároveň spolupracovat s vrahem. Její dojetí spustil ve výtahu téhož pražského domu objev vizitek lidí poztrácených v dějinách. A obdiv cítila nejmladší ze tří dětí spisovatele Pavla Kohouta ke statečným, včetně maminky, za níž k nim chodil Václav Havel. S respektem brala herečku Zitu Kabátovou. Zmátla ji dětská vzpomínka, překvapila stopa režiséra Miloše Formana... Ze všech těchto emocí vrcholících zděšením z násilí současného světa se rodil její román Dům v Matoušově ulici. "Skoro u každé věty jsem nevěděla, jak dál," říká v rozhovoru pro časopis Téma (48/24).

Snoopi
22.03.2024

Krátký medailon autorky a svůj vztah k ní připomíná redaktorka Michaela Kučerová v literární příloze časopisu Květy, 12/24, str. 38: "Moje srdeční autorka: Tereza Boučková".


orinka3
15.05.2016

První kniha, kterou jsem od ní četla, Rok kohouta, mě přibila ke gauči a vzala dech. Taková upřímnost, odhalení...přitom jde o nejniternější city. Paní Boučková, jestli sem nahlédnete, pak Vám skládám hlubokou poklonu. Za to, jak jste to zvládla a za to, jak jste to dokázala mistrovsky napsat. Díky Vaší knize jsem dokázala pochopit, že některé záležitosti života jsou dané a nikdo s nimi nehne. A nemá ani cenu se o to příliš pokoušet. Jste skvělá ženská.

marimari
18.09.2013

Její kniha Rok kohouta by měla být povinná četba. Za svoji odvahu a otevřenost by měla dostat medaili!

Ben Nevis
28.02.2013

Má můj obdiv za to, co všechno musela prožít a nezhroutit se z toho. Z jejího příběhu jsem si vzala jedno ponaučení: adopce poškozených dětí z děcáku není pro slabé a citlivé povahy. Chce to opravdu silné nervy a malá očekávání.