Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


siena
siena 20.11.2015 v 10:41

To co se stalo Zaře a ostatním je vážně pech. Pech, který nás může potkat všude, každý den...Přesto si nemyslím, že by se podvody v místním bazaru stávaly pravidlem, že by se musely měnit jeho podmínky. Na rozdíl od Vás, Gnomo, jsem přesvědčená, že palcování smysl má a spolehnout se na něj dá. Není to jen v počtu zelených a červených značek. Je dobré si projet i jednotlivé slovní komentáře a případně se podívat, kdo tak hodnotí. Jestli to jsou uživatelé, kteří tu už nějakou stopu zanechali, je to opět dobré znamení...
A nezlobte se, berte to všichni jen jako konstatování, jsem si vědoma, že po bitvě je každý generál...Takové to "honem, honem", kdy si nedám trochu práce s nějakým hledáním, zjišťováním, zvažováním, kdybychom chtěli všechno teď a naservírované na podnose, není mottem jen tohoto vlákna...

Text příspěvku byl upraven 20.11.15 v 11:07

Zara
Zara 20.11.2015 v 11:51

Díky moc za všechny názory k tématu,nedělám z toho nakonec velké drama,ale čistě diskuzní záležitost a v skrytu doufám, že panu "Imretan"/ovi naše peníze štěstí nepřinesou...hezký den!

siena
siena 20.11.2015 v 12:23

Zaro, je mi upřímně líto, že jste musela narazit na nepoctivce a věřím, že to mrzí. Hlavně i kvůli té objednané knize. Já jsem reagovala spíše na ty ostatní příspěvky, Gnoma, winer12369...Vzpomínám na ty doby, kdy ještě ani ta funkce "Hodnocení" nebyla, a přesto jsme mohli s důvěrou kupovat/prodávat...

Medunkavera
Medunkavera 21.11.2015 v 11:15

Já mám také zkušenost: Vždy, když jsem si objednala knihu, tak mi přišla v pořádku. Perfektně zabalená a v dohodnutém čase. A naposledy - to bylo minulý týden - mi ta slečna (nebo paní) poslala knihu ještě dříve, než jí moje peníze došly na její účet. Tak tomu se říká dúvěra. A já za tu důvěru děkuji. (Já mám vůbec štěstí na lidi, se kterými se setkám)

Koka
Koka 21.11.2015 v 11:40

Chápu, že prodávající chtějí prodat své knihy (obyčejně, většinou) za "dobrou" cenu, tedy co nejvyšší, a kupující je zas chtějí koupit také za "dobrou cenu", ale čo nejnižší. Samozřejmě s výjimkou těch, co do inzerátu napíšou, že na ceně nezáleží, nebo se chtějí knížky důstojně zbavit jen za cenu poštovného. Ale nechápu lidi, kteří chtějí koupit knihu velikého nadstandardního formátu a více méně nadstadardní hmotnosti a do inzerátu napíšou, že nabízejí úhradu poštovného ve výši 40,- Kč. Přátelé, probuďte se a seznamte se s přepravními podmínkami České pošty! Za 40 korun vám nepřepraví ani paperbackovou brožuru!
Včera jsem posílala balíček o hmotnosti 0,199 kg a cena byla 44 Kč.
Číst si zdejší Bazar je někdy opravdu pozoruhodné :=))

Medunkavera
Medunkavera 21.11.2015 v 11:58

Prominte prosím, reaguji na Vaše sdělení - i když nevím, zda reagujete přímo na mě - ale ta kniha, kterou jsem si objednala, tak . . . tu už není možné nikde sehnat. Slečna (nebo paní) za ní chtěla 150.- Kč plus 50.- Kč poštovného. A není to kniha, které se chtěla zbavit a já nejsem ta, která kupuje knihy, protože se jich někdo zbavit chce.


Koka
Koka 21.11.2015 v 12:03

Medunkavera, nevím, jak reagovat, protože vašemu příspěvku vůbec nerozumím. Mě nezajímají pohnutky, které někoho inspirují k prodeji či koupě knihy. Já jsem jen psala o tom, že Česká pošta má své pevné přepravní tarify a ty, žel, nemohou být předmětem vzájemné dohody prodávajícího s kupující, a tedy ani stanovení stropu. Tedy - když někdo do inzerátu napíše, že koupí knihu XY za 100 Kč plus že zaplatí prodávajícímu 40 Kč za poštovné, tak ten člověk zřejmě netuší, že těch "nabízených" 40 korun v žádném případě poštovné nepokryje. Je to už jasnější?

Medunkavera
Medunkavera 21.11.2015 v 12:09

Prominte, Vašemu příspěvku také nerozumím. (ale to je moje chyba)
Mohu jen napsat, že když nějakou knihu opravdu chci, tak je mi úúúplně jedno, co za ní dám. A kolik mě bude stát poštovné

siena
siena 21.11.2015 v 13:07

No, Koka psala o "nereálných" představách některých kupujících.
Koka, už se mi také stalo, že jsme se kvůli poštovnému nedohodli. Slušně oznámím, po přeměření a převážení, kolik bude poštovné a když druhá strana nesouhlasí, slušně řeknu, že bohužel...

Text příspěvku byl upraven 21.11.15 v 13:09

Koka
Koka 21.11.2015 v 15:25

siena, čím to je, že ty jediná pokaždé pochopíš, co tady píšu, co tím chci říct? Děkuji ti za to, a nejen za to .... To se vážně ještě pořád, po tolika letech učení se, vyjadřuji v češtině tak chybně, nevýstižně, že mi není rozumět?

Lector
Lector 21.11.2015 v 16:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mischapida
mischapida 21.11.2015 v 16:30

Koka, myslím, že jsme si napoprvé taky úplně neporozumněly, ale toto bylo napsáno naprosto jasně a srozumitelně. Zkrátka pochopitelně.
Jinak já zdejší bazar využívám hodně a zatím jsem měla štěstí. Na druhou stranu ale komunikuji s prodejcem a chápu, že když chci více knih v jednom balíku, tak mě to logicky bude stát víc...nejsem si jistá, ale u nás tomu říkali přímá úměra :D

siena
siena 21.11.2015 v 18:11

Lectore, neříkejte 2x...ta doba tu možná bude dřív než myslíme.
Koka, znáš mě...dělat chytrou je někdy silnější než já:).

pobijecmuch
pobijecmuch 21.11.2015 v 18:51

Prosím, nestrašte tady smajlíky a piktogramy (doufám, že to není nadávka). Už vidím takovou knihu. :-)

rafej
rafej 25.11.2015 v 19:21

Koka má s poštovným pravdu. Bohužel někteří kupující ustrnuli v historických cenách nebo jsou přesvědčení, že donutí prodejce, aby cenu přepravy uhradil ze svého.

Česká pošta teď prodej po internetu, a nejen u knih, dost brzdí svým zdražováním. Dokonce už začínají být zajímaví i alternativní dopravci.
Já teď začínám nabízet i přepravu pomocí Uloženky. Kupodivu jsou docela výhodní (oproti Poště), zvlášť při těžších zásilkách a dobírce. Jen málokdo tuší, že je může využít i soukromá osoba. Já to taky nevěděla, ale zeptala jsem se.
Holt s drzostí nejdál dojdeš a líná huba, holé neštěstí, že? ;-)

Vanischka
Vanischka 29.11.2015 v 18:14

Nečetla jsem celou diskuzi, takže se omlouvám, pokud zde již podobný příspěvek je. Dnes jsem na bazaru objevila inzerát na knihu, která běžně stojí 1500,-, ale kupující ji požaduje za max. 300,- v TOP stavu. Nedalo mi to, napsala jsem a dozvěděla jsem se, že prodávající, který očekává za knihu vyšší cenu, než je výše uvedená je zloděj... Co Vy na to, prosím ?

Koka
Koka 29.11.2015 v 18:44

Vanischka, od toho kupujícího je docela arogance používat slovo zloděj, ale je fakt, že některé knihy jsou v obchodech natolik prodražené, až to křičí! Nejlépe to vidět na zdejším Bazaru - knihy, za které lidé dali čtyři pět stovek, prodávají po jediném přečtení za 100 - 80 Kč a nemohou ani doufat, že je vůbec prodají. Co se ze současné knižní produkce stane takovou klasikou, že to budete chtít odkázat vnoučatům? Vždyť naprostá většina dnešních bestsellerů jsou zítřejší antikvární ležáky.
Ten kupující možná jenom chtěl zdůraznit, že ta kniha mu za více než 300 nestojí, udělal to však blbě a vulgárně. Ale to je prý teď "trendy".

notburga
notburga 29.11.2015 v 18:45

Takové lidi neřešit. Opravdu. Bývají to takoví, co si nechají pro korunu koleno vrtat. Pak obepisují prodejce a zkouší, jestli by někdo neslevnil a používají právě podobně expresivní výrazy.

Už šetřím své nervy a neodpovídám na podobné nabídky. A sem tam mi přijde ještě douška, že jsem sprostá, když neodpovím na zprávu. Na Databázi je to naštěstí jev poměrně výjimečný, takový mimibazar je mnohem horší ;)

Vanischka
Vanischka 29.11.2015 v 20:11

Upřesním, jedná se o kompletní Dílo W. Shakespeara...

reader.007
reader.007 29.11.2015 v 20:32

Tak to je vůbec směšné... No nic, třeba někdo toho WS má a najednou k němu pojme takovou nenávist že se ho rád zbaví i za 300,- :-)))

helenkan
helenkan 29.11.2015 v 20:52

Jejda někdo chtěl kompletní dílo W.Shakespeara za 300kč? Hádam,že někde upad na hlavu.

reader.007
reader.007 29.11.2015 v 21:03

Nebo má pocit že za víc peněz to ani nestojí jako třeba tenhle exprt na literaturu:
http://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/exinix-105510

Vanischka
Vanischka 29.11.2015 v 21:11

Pobavil !

helenkan
helenkan 29.11.2015 v 21:21

No to je vážně expert.Bůh ví,které dílo je pro něj to správný a zajímavý.

notburga
notburga 29.11.2015 v 22:28

Stařec a moře ... zbytečně dlouhá kniha :DD No já málem spadla ze židle.
Což o to., děj by se klidně dal vyjádřit třeba pěti větami, ale byla by to potom kniha? A kam se poděl zážitek ? A to jsem tuhle knížku milovala už na základce.
Jdu se po té zbytečně dlouhé knize podívat, zítra se k odpolednímu kafíčku bude hodit :)

Cenu za kompletní dílo W.S. nebudu komentovat. Chybí tu smajlík s koulícíma se očima ;)



Vložit příspěvek