Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Bazar


Koka
Koka 30.11.2015 v 11:11

Takže W.S.? Ovšem - pak je to jasnější. Když si přečtete některé zdejší komentáře k jeho dílům (Julie je kráva, která neumí dát najevo lásku, ale jenom vede blbé kecy z balkónu, Romeo je sociopat, zemřít pro lásku je šílené klišé, mnohokrát použité v jiných knihách, je to ovšem ke čtení více, než ten hamelet (!!!) atd. atd.), tak se až pomalu divím, že někdo je ochotný dát AŽ 300 Kč.
Co když je to třeba příští anglista, který to potřebuje "do školy", aby jenom prolezl zkouškama, a pak se už dál bude v životě zabývat jenom "hodnotnou" literaturou a dělat výhradně překlady děl s náměty, jaké ještě svět neviděl?

reader.007
reader.007 30.11.2015 v 11:25

Jo... to je přesně to co mě na tom děsí: že TOHLE dnes projde maturitní zkouškou a nanejvýš pravděpodobně zakotví na VŠ. Doufám jen, že to ale bude nějaký technický obor.

Koka
Koka 30.11.2015 v 13:05

Pozoruhodné je také to, že ten uživatel DK, který je ochoten dát za kompletní dílo WS maximálně 300 korun, prodává jedinou Pratchettovou knihu za 3750 Kč . Doufám, že už mu nějaký zájemce napsal, že taková cena je óbr-zlodějna!

reader.007
reader.007 30.11.2015 v 14:02

Já bych to nechala na něm a jeho svědomí (a na touze kupujících tuto knihu vlastnit). Je ale úsměvné že s tímto přístupem druhé obviňuje ze zlodějiny

Vanischka
Vanischka 30.11.2015 v 14:11

Právě na popud jeho nabízené ceny 3750,- ! jsem mu psala ohledně W.S., přece prý není blázen, aby dával víc... Já chápu, že ceny knih jsou vysoké, za některé tituly přehnané, kvalita obsahu a obalu také silně upadá, ale toto je pro mě výsměch.

siena
siena 30.11.2015 v 14:17

Dovolím si zareagovat na poznámu reader.007 (11:25:04). Co jsi tím chtěla říct?:) Že na techniku jít může, že tam zapadne, tam jeho "rozhled" vadit nebude?


xxBILLY
xxBILLY 30.11.2015 v 14:39

Dobrý den, jsem zde na DK půl roku a dosud jsem neměl ani jeden
ze zde popisovaných problémů.
K hodnocení uživatelů bych dodal, že také jsem měl hodně nově přihlášených zákazníků a hodnocení od nich žádné, částečně asi
proto, že neví, jak toto hodnocení po první koupi zadat nebo nemají
zájem. Sám preferuji platbu na účet předem, zasílám podrobné info
co se bude dít až mi platba přijde. Zatím vše klape na 100%.
Jsem stará škola - důchodce - nikdy bych druhého nepodvedl. Škodil
bych přece sám sobě. Jen jednou neměla zájemkyně internetové
bankovnictví, rodina nepomohla, tak mi peníze zaslala předem poštou.
Za toho půl roku jsem prodal přes stovku knih a ani jeden problém.
Párkrát mi s orientací na DK rád pomohl pan Danielson, za což mu
opět velice děkuji. Přeji Vám všem také bezproblémové obchody
a krásnou dobu Adventní a hezké vánoce.

reader.007
reader.007 30.11.2015 v 14:43

siena: říkám jen, že jít na techniku s nenávistí literatuře nadělá méně škody než jít na filozofii (třeba) s tím, že stará literatura jsou do jednoho roztahané žvásty. Z takového vyštudovance by byl opravdu výborný knihovník/kurátor muzejních sbírek/učitel apod.

siena
siena 30.11.2015 v 15:04

Soudě dle posledního jeho komentáře, má velmi zvláštní vztah nejen k literatuře. A právě ten mne maličko děsí a vyprovokoval mě k reakci...

pavlinda
pavlinda 30.11.2015 v 18:17

binysek-mám stejný pocit.

mischapida
mischapida 30.11.2015 v 22:35

No a pak věřte hodnocení knihy...

Lidija
Lidija 02.12.2015 v 08:37

Prosííím nutně hledám knížku od Connellyho Básníka k odkoupení. Nenajde se tu někdo kdo má a prodal by ?

pobijecmuch
pobijecmuch 02.12.2015 v 08:58

Lidija - diskuze neslouží k hledání knihy. Svůj požadavek zadej do poptávky Bazaru. Mám dojem, že zrovna teď tam někdo v nabídce tuto knihu nabízí.

Kiwisska
Kiwisska 02.12.2015 v 10:54

Jsem zde na DK jen chvíli, právě jsem si koupila první 2 knihy. Jednu jsem zaplatila předem na účet, druhou jsem chtěla dobírkou. Zatím komunikace probíhala dobře. Doufám, že knihy dojdou v pořádku a peníze za ně taky. Nerada bych měla "špatné" hodnocení nebo naopak ho musela udělovat.

Kiwisska
Kiwisska 04.12.2015 v 10:48

Mám dotaz ohledně jednoho z uživatelů "x.rosa.x".. Máte někdo zkušenost? Docela mě překvapilo, že nabízí knihu za 2750 plus poštovné, když se dá ten samý titul sehnat za 300 Kč? Je to vůbec "etické"..?

eraserhead
eraserhead 04.12.2015 v 10:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 04.12.2015 v 13:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hanzman
Hanzman 04.12.2015 v 14:28

Pokud knihy jdou sehnat v antiku nebo na netu, není problém tyto prodejce ignorovat, ale pokud mají v nabídce něco, co sháníte delší dobu (třeba jako já přes dva roky), jsem ochoten vyšší částku zaplatit...

Lector
Lector 04.12.2015 v 15:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.12.2015 v 17:09

Abych se vrátila k první otázce...Kiwisska, já zkušenost s paní uživatelkou mám a je vice než výborná - kniha byla v perfektním stavu, přišla pečlivě zabalená a ještě jsme si s paní příjemně "popovídaly". Koneckonců, její hodnocení Bazaru je dostatečně vypovídající...
A co si myslím o cenách? Souhlasím s pány, princip poptávky a nabídky. Volat po neetice a tím vlastně říkat, že je někdo špatný člověk, je hloupost, nezlobte se. Obecně máme sklon ukazovat prstem na prodávající a přitom se "chytráci" najdou i mezi kupujicími. O čemž svědčí i některé zdejší příspěvky. Já se rozhoduji a zvažuji za co a jestli koupím...já si radši pořídím knihu I za dráž, když vím, že ji dostanu v dobrém stavu, má to pro mne právě tu přidanou hodnotu. Už se mi tu několikrát stalo, že jsem nabídku slušně odmítla s tím, že mi cena přijde vyšší, než jsem ochotná dát. Nestalo se mi, že by se na mne prodávající nějak obořil, či naléhal...

Text příspěvku byl upraven 04.12.15 v 17:36

mi2
mi2 04.12.2015 v 17:37

Podle předchozích zkusenosti vím ze tito "zlepsovaci" cen jsou vestsinou prekupnici a ne koncovi uzivatele. Uz se mi párkrát povedlo nechat se ukecat na třetinu a nasledujci den jsem stejne "poškozenou" knihu nasel pres MA na Aukru za víc než jsem za ni původně chtěl.

Mikko
Mikko 05.12.2015 v 17:13

Zdravím, dá se dělat neco s tím když si prodejce knihu nechal zaplatit, ale už ji neposlal ?

notburga
notburga 05.12.2015 v 17:24

Záleží, jak je to dlouho. Pokud se opravdu delší dobu neozývá, tak jako první zajít do banky a říct že, jste omylem poslal peníze na ten a ten účet (nemluvte o krádeži, pošlou vás na ČR a šlus). Banka pak pošle upozornění majiteli účtu - některé menší podvodníčky to zaskočí a peníze vrátí. Pak jedině oznámení na policii (předtím zde napište přezdívku prodejce, třeba se najde více poškozených). Určitě nikde nepište do diskuze např. číslo účtu, kam jste penze posílal, jsou to citlivé údaje mohl byste být popotahován.

Třeba ještě někdo napíše více :)

Mikko
Mikko 05.12.2015 v 17:25

Děkuju mockrát

notburga
notburga 05.12.2015 v 17:28

Není zač, taky mám své zkušenosti a plně chápu rozčarování, které teď jistě cítíte. Ale převážná většina bazarových prodejců zde i jinde jsou slušní lidé, to mi věřte. Jen ty černé ovce jim kazí pověst :(



Vložit příspěvek