Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Koka
Koka 06.08.2024 v 21:48

ThunderBoy, len tak na okraj uvediem dva vaše protichodné citáty:
1. "Staci dat tieto policka ako povinne pri vkladani ci editacii knihy a je to vyriesene."
2. " Ja som nikde nepisal, ze u knih by mala byt tato polozka povinna ...."

Čiže: keď bude povinná, tak tipujem, že 95 % vkladateľov sem knihy vkladať prestane. A ak položka hmotnosť nebude povinná, a sem tam ju niekto niekam, napr. do anotácie uvedie, tak v žiadnom prípade sa nedosiahne to, o čo usilujete - poznať vopred pri nákupe viacerých kníh celkovú hmotnosť balíka., pretože 100 kníh to bude mať uvedené a 499 900 bude bez toho.
Tak na čo takéto zbytočné manévre? Leda že by sa zaviedol zvláštny odznak za váženie kníh - to by sa iste našli vážky a vážci, čo by sa na to dali :=)))

Koka
Koka 06.08.2024 v 21:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ThunderBoy
ThunderBoy 06.08.2024 v 21:50

OK, nebudem to uz riesit a komentovat. Pri vazeni knih som teraz zistil, ze aj dva uplne rovnake vytlacky maju rozdielnu vahu. Je v nich rozdiel az neuveritelnych 20g. :D

ThunderBoy
ThunderBoy 06.08.2024 v 21:58

Inak s tym odznakom je to celkom dobry napad. Nemyslim za vazenie knih, ale napr. za aktualizacie knih. Mozno taky uz je, nepozeral som. Aj ked neviem, co si za tie odznaky kupim.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.08.2024 v 21:58

ThunderBoy: jako nápad to není špatné, to jsem zapomněla zmínit minule. Ale blbé je to, že údaj není veden ve zdrojích jako jiné údaje. Jinak to nevidím tak černé, že kdyby bylo zavedeno jako doplňovací údaj, tak by sem lidi přestali vkládat knihy. Váš návrh není bizár, to pouze některé reakce na něj. Co jste udělat mohl, udělal jste, napsal přímo přes Napište nám. Zbytek diskuse tady jsou tady jenom keci v kleci ;)

pobijecmuch
pobijecmuch 07.08.2024 v 11:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2024 v 19:11

Moc děkuji za změnu zobrazení "profilů", chápeme se, profil nemají, ilustrátorů, autorů obálek a překladatelů :) konečně to vypadá jako že databázi na jejich práci vážně záleží. Díkec :)

ThunderBoy
ThunderBoy 08.08.2024 v 09:39

Zakladne informacie o knihach si najdete hocikde inde. Aj priamo v knihe, tak tuto databazu na to nepotrebujete. Tak neviem na co sem vobec chodite? Mna nezaujima kopec poloziek, ktore sa tu pri knihach uvadzaju a nefrflem okolo toho, ako napr. uzivatel pobijecmuch. Tato Databaza knih moze byt ina, kde si clovek o knihe najde vsetko ... a aj to, co v knihe uvedene nie je a vacsinu to vobec nezaujima.
Napr. pobijecmuch : By si sa cudoval. Doma mam minimalne tri rozne vahy ... aj na miligramy, takze nemam problem knihu za par sekund odvazit, ked ju pridavam do tejto databazy. Dokonca aj rozmery dokazem zmerat (dokonca aj v palcoch) a napisat ku knihe, ked by tam bola tato moznost ako doplnkova. :)

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 08.08.2024 v 10:20

ThunderBoy: Troufám si říct, že uživatelé databáze sem v drtivé většině nechodí kvůli položkám u knih, ale kvůli čtenářství. Poskytuje jim základnu pro výběr čtení nebo pro vedení nějaké formy záznamů o přečteném. Tím je také dáno, které záležitosti související s knihou jsou zde relevantnější, a které méně.

Problém s hmotností knihy je ten, že nové knihy sem nevkládáme v okamžiku, kdy je fyzicky držíme v ruce (koupené, z knihovny), to by přece při těch počtech měsíčně vydaných knih nešlo. Pracujeme s informacemi od nakladatelství, s katalogem Národní knihovny a podobně. Proto jsou údaje u knih zpočátku částečné a některé tak zůstanou napořád. Když čtenářům, kteří mají později knihu v ruce, mnohdy nestojí za námahu ani opsat autora obálky z tiráže, je nějaké vážení knihy opravdu jen zbožnou představou.

Eridani
Eridani 08.08.2024 v 16:57

ThunderBoy: Martinus hmotnosť kníh uvádza na svojich stránkach, tam si to vieš pozrieť.

Marthas
Marthas 08.08.2024 v 17:25

Souhlasím s Hanka_Bohmova.

Text příspěvku byl upraven 08.08.24 v 18:10

R.E.M.
R.E.M. 09.08.2024 v 21:47

Ke změnám webu - zajímavá je pro mě statistika hodnocení od 5* k odpadu. Jen bych přidala „hodnocení" nedočteno - to totiž přímo souvisí s absencí některých odpadů, popř. absencí 1 a 2hvězdičkových nízkých hodnocení.

Text příspěvku byl upraven 09.08.24 v 21:48

Marthas
Marthas 09.08.2024 v 22:49

Všimla jsem si dnes nově nasazené funkcionality a to je "tempo" a já se táží, zda se tím myslí tempo příběhu ( zastoupené želvou, zajícem, a tygrem).. A funkcionalita "emoce"? To jsou už tak subjektivní ukazatele, že předpokládám, že se budou velmi špatně hlídat a moderovat. Stále si myslím, že na Dk jsou i jiné prioritnější věci než toto. A to myslím, bez urážky.
Za sebe z posledních změn kvituji jen změnu barvy ve statistikách zpět na hnědou a vyčíslení udělených hvězd také ve statistikách. Odznáčky takto za mně ne, a toto už vůbec ne.

mi-nul-o
mi-nul-o 10.08.2024 v 09:22

Tempo i emoce mi přijdou k ničemu, ale když už - proč jich tam tolik chybí? Smích/pobavení, nuda, znechucení, nadšení.. náročnost - I když to asi není emoce. Ale to není ani inspirace, že?

R.E.M.
R.E.M. 10.08.2024 v 09:40

Opravdu bych ocenila, kdyby se vylepšilo řazení v Knihotéce, tedy, stačilo by se vrátit k původnímu systému, kdy se knihy řadí podle data koupení, jak zadá uživatel a ne podle data vložení/opravy/změny - při současném řazení je pak v seznamech chaos.

Obzvláš je to malér, když při načítání stránky, objevení reklamy se řádek posune a uživatel si nechtěně odfajfne knihu z Knihotéky. Oprava a zařazení na původní místo je pak nemožné.

Info jsem dala i do Napište nám.

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 09:47

Koka
Koka 10.08.2024 v 10:28

Připojuji se k R.E.M. v žádosti o návrat k původnímu stavu, a opětovně sděluji, že mi velmi chybí funkce, která si při nedávné veliké přestavbě webu ztratila, a sice ta roletka, kterou jsem si ve své Knihotéce mohla rozkliknout a ukázala mi jména všech autorů, kterých zastoupení v knihovničce mám.
Tato změna (odebrání funkce) jako novinka na webu nahlášena nebyla, vypadalo to tedy, že jde jenom o opomenutí v důsledku přestavby webu. Ale uplynuly už měsíce od doby, kdy jsem v diskuzi na to upozornila (a mnozí se přidali), ale ta funkce zobrazení seznamu autorů v Knihotéce vrácena nebyla.
Šlo by to udělat?

Marylaa
Marylaa 10.08.2024 v 10:46

Když jsem viděla mezi odznaky to tempo, tak jsem se lekla, že se mi bude automaticky počítat čas mezi zařazení knihy k pravě čtené a přečteno :D
Ale jak mám tohle hodnotit a stejně tak emoce? Asi mám nějaký problém, protože nechápu jak by všechny tyhle emoce mohla vyvolat kniha. (K inspiraci bych se nepřiznávala, pokud by to ve mně nějaká kniha vyvolala.)

hannah2000
hannah2000 10.08.2024 v 11:04

1) Přidám se k žádosti Koka a R.E.M. - zobrazování knih v pořadí dle nákupu a také mi tam chybí ta roletka s přehledem autorů knih v daném seznamu. To jsem využívala hodně a teď mi chybí.
2) Také mi chybí to přímé zobrazení data čtení knihy/koupení knihy v seznamu přečtených/knihovně. Klikání na ikonu kalendáře je nanic. Má to smysl jen u zobrazování v mobilu, aby se ušetřilo místo, u klasického zobrazení na notesu/tabletu přes prohlížeč ne.

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 11:05

Koka
Koka 10.08.2024 v 11:17

Na důkaz, jak velmi mi ta zmizelá funkce v Knihotéce chybí, závazně prohlašuji, že za její vrácení vyměním všechny ty mé početné (a zbytečné) odznaky! Odznaky opravdu nepotřebuji, ale seznam všech autorů, kteří jsou u mne zastoupeni, bych velmi potřebovala.
Souvisí to tak trochu i s nedávným nápadem jedné čtenářky, která navrhovala zavést jakousi mapu geografického zastoupení. Já si takovou smyšlenou liteární mapu přečtených knih již dávno vedu, dost si dávám záležet, abych se seznámila s národní literaturou co nejvíce zemí resp. jazykových oblastí. A seznam autorů mi v tom hodně pomáhal. Proč zmizel? Málo se na něj klikalo?

Koka
Koka 10.08.2024 v 11:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Calypso
Calypso 10.08.2024 v 14:17

Přidávám se k žádosti o navrácení roletky autorů, v knihotéce i v hodnocení, teď se tam nedá vůbec hledat. Ideální by bylo i nějaké filtrování v komentářích, třeba by mě zajímalo, jestli a jak se uživatel vyjádřil k Lovecraftovi, ale abych to zjistila, tak musím projet všechny komentáře dotyčného. Vůbec nerozumím, proč se na profilu v komentářích nedá jakkoliv vyhledávat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.08.2024 v 17:21

Calypso: Když jsem na vašem profilu v záložce přečtené, lze si tam napsat jméno autora a tam se mi vyfiltruje, co jste od něj četla a ukáže se tam i komentář.
Když to samé udělám na svém, ukáže se mi, co jsem od něj četla a zvlášť, co jsem ještě nepřečetla.
To se mi zdá docela fajn :)

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 17:22

Calypso
Calypso 10.08.2024 v 17:33

LV - Jo, to je pravda, tak alespoň něco. Spíš mám tendenci do kolonky 'přečtené' moc nekoukat. Díky.

Naias
Naias 10.08.2024 v 17:42

No hej, lenže to funguje, len ak si užívateľ dá knihu do prečítaných, čo daktorí nerobia. A ak napíše dva komentáre, v prečítaných sa zobrazí len jeden.

Po filtrovaní v komentároch túžim už dávno a stratu roletky oplakávam.

Marthas
Marthas 10.08.2024 v 18:14

Přidávám se k uživatelkám R.E.M., Koka, hannah2000, Calypso, Naias. Opravdu od té doby, co se knihy v Seznamech a hlavně v Knihotéce řadí podle poslední aktivity, mi obzvlášť v Knihotéce vznikl extrémní brajgl, a to hlavně proto že jsem využívala mnou navrženou a vámi Dane naprogramovanou funkcionalitu a měnila jsem vydání - smazat špatně přidané a přidat znovu správné, a nahodit správné datum. Jak krásně to bylo za sebou řazeno a teď totální borčus, který jsem raději vyřešila tak, že do vlastní Knihotéky ani nelezu. To co vidím, mě totiž vždy velmi naštve. A ano i chybějící roletka schází, pokud bych potřebovala nakopnout paměť a hledala autora, od kterého si pamatuju pouze část jména, tak mou paměť momentálně může nakopnout jen to, že si prolistuju všech svých 1027 knih. Opravdu lituji uživatele, co tu mají ještě více záznamů než já a blahořečím si, že jsem si sem kdysi přidala z těch starších let jen vybrané knihy a ne všechny. Mimochodem, teď by to stejně nešlo zpětně přidat, když se to řadí dle data poslední aktivity a nikoliv přečtení, které si čtenář vyplní. To co jsem četla kdysi, opravdu nechci mít přečtené jakože letos. Nemluvě o tom, že nově je nutné nikoliv vyplnit jen datum dočtení, ale i začátku čtení, což u starších záznamů čtenář nemusí vědět vůbec, proto mi chybí i funkcionalita vynulovat kalendář u mnou čtených.

To Marylaa: Myslím, že i to by bylo lepší, ale nebylo by to nové, jelikož někde jinde už to mají.

Text příspěvku byl upraven 10.08.24 v 18:18



Vložit příspěvek