Vzhled stránek DK

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Dan
Dan 22.05.2019 v 18:55

Díky moc!

Naias
Dan
Dan 22.05.2019 v 19:03

Děkuji :)

Naias
Dan
Dan 22.05.2019 v 19:28

Hotovo, díky.

eraserhead
eraserhead 22.05.2019 v 19:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


hannah2000
hannah2000 22.05.2019 v 19:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 22.05.2019 v 19:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 22.05.2019 v 20:54

Také se přimlouvám za možnost dvojjazyčného označování, neboť knih, kde se střídá čeština a slovenština jsou stovky.
A také knih, kde se čeština resp. slovenština kombinuje z dalším cizím (tedy jiným) jazykem je také hodně - pár příkladů:
https://www.databazeknih.cz/knihy/dobrodruzstva-sherlocka-holmesa-i-the-adventures-of-sherlock-holmes-104700
https://www.databazeknih.cz/knihy/listy-z-meho-mlyna-lettres-de-mon-moulin-dvojjazycna-kniha-206326
https://www.databazeknih.cz/knihy/psi-srdce-139567

Označovat u anotace jazyk knihy jsem navrhovala již před pár lety, a když se k tomu konečně přistoupilo, bylo by dobré dotáhnout to do co nejlepší podoby a nezůstat na půl cestě.

Koka
Koka 22.05.2019 v 21:15

Dane, kompletní seznam slovenských vydavatelů najdete zde:
http://www.litcentrum.sk/slovenske-vydavatelstva

Přesto však neplatí, že celá produkce slovenského vydavatelství je automaticky ve slovenštině, zejména vydavatelství jako Slovart, Knižná dielňa Timotej a Mladé letá naprosto standardně vydávají zahraniční tituly rovnou česky i slovensky.

siena
siena 24.05.2019 v 19:08

Všimla jsem si, že došlo ke změně řazení informací o knize. Řekla bych, že logičtější bylo, když originální název knihy předcházel všemu ostatnímu. Ostatně, i v knize je to první údaj v tiráži.

Text příspěvku byl upraven 24.05.19 v 19:30

kapr
kapr 25.05.2019 v 18:32

Povšiml jsem si, a to hned v několika případech, že jeden a tentýž uživatel vloží příspěvek, a následně jej smaže, a to dokonce hned několikrát těsně po sobě. Nějak jsem pořád nemohl pochopit, proč původní smazaný příspěvek raději neupravili. Ale ono to doopravdy nejde! Teprve po praktickém vyzkoušení jsem zjistil, že příspěvek, který jednou zcela smažete, je nahrazen stereotypním textem:"Uživatel svůj příspěvek odstranil.," a vy už do jeho textu dodatečně nikdy nijak zasáhnout nemůžete. Proto bych si dovolil zvláště uživatelům, kteří trpí notorickými ataky syndromu odstraňování vlastních příspěvků doporučil raději příspěvek nahradit třeba textem PŘÍSPĚVEK STAHUJI. (V tomto okamžiku jsem si ověřil, že stačí vložit pouhých 6 znaků.) Budou tak mít později případně možnost nahradit tento text takovou verzí svého příspěvku, se kterou budou spokojeni. Přerolovávat stránku plnou odstraněných příspěvků bývá totiž nad mé síly, a pohár trpělivosti v těchto případech často přetéká, já DK v těchto okamžicích zavírám a odreagovávám se sledováním televizoru, nebo pračky, kamna bohužel nemáme.
Syndromem mnohdy trpí i někteří renomovaní uživatelé, kteří jsou jinak pro stránky DK velkým přínosem, a často jsou mi některé jejich příspěvky inspirací k další četbě.

Naias
Naias 25.05.2019 v 19:28

Ani prerolovávať stránku plnú príspevkov Příspěvek stahuji nie je žiadne potešenie. (Inak, mňa to odstraňovanie riadne rozčuľuje, s radosťou by som to zatrhla.) Ale povedala by som, že nahrádzať text príspevku, na ktorý už niekto reagoval, iným textom, je nezmysel. Okrem toho, ak bude príspevok nahradený, zvlášť ak to bude po dlhšom čase, kto si to všimne? Také upozornenie užívateľ, ktorý vlákno sleduje, nedostane. Podľa mňa by to bolo absurdné a nepraktické.
Ale som rada, že viem, čo malo znamenať to „abcdef“. Myslela som si, že ide o experiment, len som netušila, aký.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 25.05.2019 v 19:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 26.05.2019 v 10:06

Dovolím si jít proti proudu a nesouhlasit. Nyní jsou alespoň diskuzní vlákna logická, je jasně vidět, že některé komentáře navazují na ty, které si dotyční smazali, či jim byli, v extrémních případech, vymazány. Takže si naopak myslím, že tato úprava vede k jistému jejich "zpřehlednění".

Text příspěvku byl upraven 26.05.19 v 10:21

Skallarix
Skallarix 26.05.2019 v 10:09

Také jsem pro stávající podobu, kdy je zřejmé, že tam "něco" od uživatele bylo, ale teď již není. A co ještě důležitější dle mého - když vám příspěvek smaže moderátor ze své vůle. Je fajn, abych o tom věděl já, i ostatní.

siena
siena 26.05.2019 v 10:13

A ještě bych si dovolila podotknout, a budu se opakovat, spíše než žehrat na plevelení "příspěvek si smazal", bychom se možná měli sami snažit zbytečně neplevelit příspěvky s tím, že si je potom budeme "uklízet":)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.05.2019 v 10:29

Nevýhoda? Že je to tak v každém vláknu. Úplně každém. Takže třeba v opravách nebo technických potížích je buřt, zda po sobě smažete nebo ne, stejně se na sebe nabalují prázdné stránky kvůli oné hlášce...

Jasně, hlavně neplevelte, pište jenom racionálně, dejte pryč emoce, buďte roboty bez emocí. Potom po sobě nebudete muset nic mazat. Je pravda, že co se týká emocí, jsou lidi jednoduchá stvoření...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 26.05.2019 v 13:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.05.2019 v 13:40

Hanka_Bohmova: mě nevadí, když něco zmizí, co vedlo k dobré debatě. Vadí mi, když někdo napíše něco, co rozbouří debatu dalších lidí a potom je příspěvek smazán. Je dobře, že potom mohou uživatelé odkázát alespoň na ono smazáne.
Jinak, o Lectorovi jsem se bavit nechtěla, z mé strany jsem neodkazovala na nikoho jiného kromě sebe. Spíš. Většinou jsem emoční hysterka a troska v diskusi já :) ale nic bych z toho nesmazala. Ať se všichni hezky pobaví ;)

Text příspěvku byl upraven 26.05.19 v 13:41

siena
siena 26.05.2019 v 16:35

Hanka_Bohmová, když dovolíte, já o žádných emocí nepsala. Pouze si myslím, že když už se rozhodnu do nějaké debaty přispět, měla bych činit s vědomím, že zkrátka zanechávám stopu.
Mazat si samozřejmě můžete co chcete, ať už své záznamy písemné, či audio. Jen mi přijde fér k těm, kteří si dovolí na vaše komentáře nějak zareagovat, že tu zůstane, v nějaké podobě, právě ta vaše původní stopa...a nezůstanou tu viset jejich komentáře jako kůly v plotě.

kapr
kapr 26.05.2019 v 16:52

Mne se hlavně dotklo, že narážím na série smazaných příspěvků téhož uživatele, mezi kterými nejsou vložené příspěvky žádných jiných uživatelů. Pokud by se tento uživatel vrátil ke svému prvnímu příspěvku v řadě,
vložil nějakou formu oddělovače, například
--- --- ---
napsal datum a čas, např.
2019 05 26 16:41
tak by bez ohledu na to, zda by původní příspěvek upravoval, promazával nebo ne, mohl nerušeně pokračovat dalším svým příspěvkem.
Za stávající praxe se ve sloupci objeví třeba i tři smazané příspěvky, a pod nimi jeden, čtvrtý nesmazaný. (V lepším případě, někdy ani to ne.)
Celý tento taneček je možné absolvovat úpravou jediného, původního příspěvku, pokud do posloupnosti příspěvků nezasáhla jiná osoba.
Samozřejmě měnit zásadně smysl příspěvku, na který už někdo reagoval, zavání poněkud možnou podpásovkou.
V takovém případě je asi jediným korektním, byť samozřejmě hraničním řešením příspěvek upravit promáznutím, a doplnit například textem:"Stažen", nebo "Příspěvek stažen", a ne příspěvek mazat jako celek, vzápětí psát nový, ten opět smazat, a třeba i několikrát za sebou.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 26.05.2019 v 16:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 26.05.2019 v 16:57

kapr, ale já bych se nijak dotčená necítila být. Nijak bych se nad tím nepozastavovala, bohužel, i tací jsou tu mezi námi. Berte to tak, že je to vizitkou samotného uživatele...

Text příspěvku byl upraven 26.05.19 v 16:57

Naias
Naias 26.05.2019 v 17:07

On je rozdiel medzi tým, keď niekto maže svoje príspevky priebežne alebo jednorázovo (v takom prípade ich nemieni ničím nahrádzať) a keď príspevok vloží, zmaže, vloží, zmaže, vloží, zmaže. To znamená, že nevie, čo vlastne chce a takému nespomôžu ani tria cisára, nieto nejaké oddeľovače a úpravy.



Vložit příspěvek