333 & Čtení se strýčkem Míšou na Radio1

DISKUZE » Volná diskuze


Koka
Koka 25.08.2013 v 13:24

Ano. Podezírám Viki9, že to věděl už dávno, ale přirozená skromnost mu nedovolila to prozradit. A když to nečetl, doporučuji, aby to napravil.
Viki9, prosím, pokračuj.

Viki9
Viki9 25.08.2013 v 13:55

...napravím, určitě napravím, ale těch krásných knih, co by měl člověk ještě přečíst, je tak strašně mnoho :-D....a tady je to plné inspirace....

ukázka:
...Má dosti ducha, aby dělala blázna.
A dobrý blázen nesmí ho mít málo.
(kus vynechán) Vždyť moudrým bláznům osloviny sluší,
však moudrým méně jejich oslí uši.

Autora každý zná a tak chci i název díla.

pajonek
pajonek 25.08.2013 v 14:18

Komedie masopustu čili ať si to každý přebere jak chce. /chichichi.....

Viki9
Viki9 25.08.2013 v 14:26

M. bibliothécaire samozřejmě už ví :-)

P.s. Buď tak hodný a pokud to do večera nikdo neuhodne, tak mě vysvoboď....neboť pro známost autora nebudu dávat žádnou nápovědu...

siena
siena 25.08.2013 v 19:00

Tak se pokusim rozbít ten váš úspěšný tandem napříč vlákny a vetřít se...:)

Večer tříkrálový, aneb, Cokoli chcete - William Shakespeare....

pajonek
pajonek 25.08.2013 v 19:09

...trošku jsem upravil závěrečnou píseň z této hry:
„pršelo a vítr fičel … teď abyste sieně jen tleskali a každý zas brzy hádat přišel.“


siena
siena 25.08.2013 v 19:26

Tak ted jsem v rozpacích a na stará kolena se budu červenat...písně mi ještě nikdo neskládal... a nyní premiérově takové hvězdy:-)
Ale s tím Rudým štírem jste mi dal, to jsem u toho ranního kafe opravdu nedala...ale to jsem odbočila do jiného vlákna:)

a když už jsme u těch veršů/písní....má gymnaziální léta...

Tak mlád, tak krutě mlád a zralý ponejprve,
směji se do krve a pláči kapky krve
a Bohem opuštěn a Boha opustiv,
píši Vám, Karino, a nevím, zda jsem živ...

Určitě nic těžkého:)

pajonek
pajonek 25.08.2013 v 19:31

.....já jsem dal závěrečnou písničku ze hry Večer tříkrálový - sice upravený a ty jsi zase dala poslední verš známé básně /chichcichi/......ale já to neznám

Viki9
Viki9 25.08.2013 v 19:48

... jenom doplním, že Lady Siena má samozřejmě pravdu a je to Večer tříkrálový, aneb Cokoli chcete - William Shakespeare...ale vpodstatě odpověděl už Pajonek, neboť Komedie masopustu čili ať si to každý přebere jak chce je název jednoho překladu....ale chtěl dát možnost dalším...to jen pro přesnost....gratuluji Lady Sieno :-D

siena
siena 25.08.2013 v 19:54

Teď mě to došlo...jsem ani nepočkala na potvrzeni...no, to se omlouvám:) Když se ale s pajonkem tak pěkně doplňujete, tak mi snad bude prominuto:-)

Text příspěvku byl upraven 25.08.13 v 19:56

Koka
Koka 25.08.2013 v 20:59

Píši vám, Karino? To bude Jiří Orten - 7. elegie. (?) Jen jestli :-)

siena
siena 25.08.2013 v 21:21

Že zrovna Vy byste měla pochybovat:-) Vyčerpávajicí odpoveď!!!!!

Tak se prosím ujměte další ukázky a já si půjdu poslechnout Luboše Pospíšila...

Koka
Koka 25.08.2013 v 21:24

Bitva u Borodina mi vynesla tři hodiny po škole. Když jsem doktorandskému studentovi, který si přivydělával dozorem, několik dní nato vysvětloval, že za můj pozdní příchod může sebevražda Anny Kareniny, myslel si, že si z něj dělám legraci. Ještě jsem si to zhoršil přiznáním, že nechápu, proč sebevraždu vlastně spáchala. Musel jsem se vrátit o několik stránek zpátky, protože jsem se lekl, že jsem ten důvod někde přešel. Napařil mi dva čtvrtky po škole: jeden za to, že jsem přišel po iksté pozdě, druhý proto, že si ta káča tolik pozornosti nezasloužila. Nezlobil jsem se na něj. Díky tomu sem dočetl Paní Bovaryovou.

siena
siena 25.08.2013 v 21:31

To neznám, ale až se dozvím, tak si velmi ráda přečtu:)

Koka
Koka 25.08.2013 v 21:34

Nečetla? To lze napravit. Nejen sieně ale všem, kteří jsou členy tohoto klubu, doporučuji si to přečíst. Čiší z toho optimizmus, i když je v tom hodně smutného ...
(to je doporučení i nápověda :-)

pajonek
pajonek 25.08.2013 v 21:49

....zde v ukázce "Bitva u Borodina mi vynesla tři hodiny po škole", mě kdysi hodně dávno /to snad byl ještě pravěk/ někdy v osmé třídě vynesla bitva u Sudoměře dvě hodiny po škole. Byl jsem nenapravitelný dareba a jelikož jsem byl třídní primus, tak mi všechno procházelo....dějepis jsem ovládal lépe než naše stařičká úča Liduška N., kterou jsme milovali, páč pokud se něco četlo, tak nám Liduška pěkně usínala. A někdy se stalo, že jsem místo naší úče vykládal látku já...a ona se pěkně otočila k oknu, aby na ní nebylo vidět a pěkně pochrupkávala....tak jsem dostal za úkol povykládat o bitvě u Sudoměře. Tak jsem se dostal od datumu 25. března 1420 k vyhledání vhodného místa pro obranu, Vozovou hradbu postavili jihovýchodně od usedlosti Sudoměř, na malé vyvýšenině za několik metrů širokou šíjí (hrází), mezi rybníky Markovec a Škaredý. Až jsem se dostával k rozmístění jeho oddílu 400 pěších (včetně žen a dětí), 12 vozů a 9 jezdců a tady jsem prubl úču jestli spí, řekl jsem, že měl 90 koní - neragovala- spala, tak jsem lehce prohodil, že Žižka měl v lese tři tanky T-34 - nespala /kurníčekšopíček....

Jean-Michel Guenassia: Klub nenapravitelných optimistů

herdekfilek
herdekfilek 25.08.2013 v 21:49

Guenassia - Klub nenapravitelných optimistů?

herdekfilek
herdekfilek 25.08.2013 v 21:50

sakrblé, jedenáct vteřin

siena
siena 25.08.2013 v 22:02

Teď už chápu, proč mě ta kniha minula:) Já absolventka kurzu negativního myšlení:-)
Ale už jsem si hodila do "Chci si koupit"...

pajonek
pajonek 25.08.2013 v 22:11

...já jsem velký šachista, takže tuhle knihu MUSÍM znát /Michelovým jediným útočištěm se stávají knihy a utajený šachový klub ve čtvrti Montparnasse/....to bych nebyl ten správný pajonek /tahle přezdívka vznikla z francouzského PION, /pěšec/ a protože pionek bylo blbé, tak mi změnili na pajonek - chichichi

Koka
Koka 25.08.2013 v 22:16

Tak těsné, několika vteřinové vítězství, se jen tak nevidí! Pajonek - bylo to o prsa, ale bylo to správně! Nahazuj ..

pajonek
pajonek 26.08.2013 v 10:53

...tak a je to tady :
Stará vojna, pomyslel si. Pětadvacet let ve službě a nic jinýho se pro něj nenajde než starat se o tohle sanatorium. Já byl v Dartmooru, na blatech, mezi jaksepatří kriminálníky, kde jich devět z desíti má na krku aspoň loupež a ostatek palety jak hrom, kdežto co tu má tenhle? Pár dezertérů, ochlastů, šmelinářů, pasáků a zbabělejch poserů. Většina tý verbeže tady by se nedostala do civilního lapáku, ani kdyby mlátila na bránu a prosila o to. Já byl na blatech. Tahle pakáž! Ten kozel stará! Rád bych ho viděl vést partu do kamenolomu, když je ráno mlha!

Viki9
Viki9 27.08.2013 v 09:58

...tak tady se není moc čeho chytiti...když slyším Blata, tak hned slyším v dáli strašidelné vytí, ale to jsem v jiné knize... :-)

pajonek
pajonek 27.08.2013 v 10:50

....no samozřejmě tohle není o vytí psa, před kterým bys musel přeplotat skok a rozgatat si trháky.....
tohle sanatorium je trošku jiného ražení.... vynikající zfilmováno

pajonek
pajonek 27.08.2013 v 19:24

....tak přidám
Vlajka schlíple splývala ze stožáru a pod ní pochodovali vězňové. Pochodovali ze všech stran a execírovali na přehlídkovém cvičáku. Nesli se lehce, popruhy a opasky měli jako padlý sníh a mosazné součástky se jim blýskaly ve slunci, bloky A, B, C a D pochodovaly přímo a protichodem, reagovaly na povely ve zlomku vteřiny, všichni vězňové vymydlení jako právě vykoupaná novorozeňata, osmahlí a ve formě.



Vložit příspěvek