Čtení na pokračování 2 (neboli level 1)

DISKUZE » Volná diskuze


HTO
HTO 03.08.2013 v 18:02

„Krucinálfagot! On se se mnou vážně bude hádat! Dejte mi někdo dva smradlavý centy a já přeskočím tenhle velkej těžkej stůl a roztrhám to jeho smradlavý zbabělý tělo na cucky.“
„Udělejte to! Udělejte to!“ povykoval major Metcalf.
„Metcalfe, vy parchante zatracenej. Neříkal jsem vám, abyste držel ten svůj smradlavej, zbabělej, pitomej zobák?“

Dudu
Dudu 03.08.2013 v 18:17

Přijde mi to trochu povědomé. Nebyla by nějaká další indicie :-)

HTO
HTO 03.08.2013 v 18:23

Tak jo: pomůže vám ta vojenská hodnost, která je tam zmíněná.

Agi
Agi 03.08.2013 v 18:40

tu nám niekto nastražil dôvtipnú pascu, že?

Marwin
Marwin 03.08.2013 v 18:44

Hlava 22.

Koka
Koka 03.08.2013 v 19:08

Nějakej major Metcalf je v Pasti na myši od paní Agáthy Christie, ale zde citovaná mluva se k Agátinu stylu moc nehodí, tak nevím, zda nestřílím vedle jak ta jedle.


Marwin
Marwin 03.08.2013 v 19:11

Hlava 22-Heller

HTO
HTO 03.08.2013 v 19:13

Marwin uhodl, bravo!

V Hlavě 22 je totiž také postava major Major.

Marwin
Marwin 03.08.2013 v 19:59

Všechny hnaly nahoru na břeh , jen se jim ty naducané zadky házely.Na hejnu nahých ženských je nejprímovější ,že všechny tak strašně vypadají jako ženské.Ženská je samý zadek a samé prso , a to je moc fajn.Tak si je aspoň člověk s ničím nesplete.Nic lepšího bych si sám nedovedl vymyslit.Jenže v ,tu ránu byly pryč
"Viděli jste to?"řekl Rossi"Ten pohled nezapomenu do smrti smrťoucí."
"Což bude za deset minut,"podotkl Clearboy, "jestli neseženeme šaty."
"Viděli jste to?"opakoval Rossi."Viděli jste to?Až se teďka vrátím domů,koupím si jich celý stádo a nasadím si je do rybníka.To by mohlo bejt moc zajímavý."

nightlybird
nightlybird 04.08.2013 v 00:24

Eastlake - Hájili jsme hrad

Marwin
Marwin 04.08.2013 v 09:15

Gratuluji , výborná odpověď.

nightlybird
nightlybird 04.08.2013 v 13:33

Zůstanu u tématiky :
Ale odpovědi se nedočkal, protože ve stejném okamžiku v místech, kde předtím štěkal samopal, vybuchl ruční granát a několik tvrdých ruských hlasů na sebe pokřikovalo nesrozumitelnými slovy. Do toho se ozval zvuk píšťalky, zdálo se, že T*** se probírá z jakési strnulosti. Uslyšel ji a v témž okamžiku před sebou viděl obrázek toho, co se tam děje. Četař, který posílá své vojáky pročesat les. T*** se automaticky zvedl. Pojednou cílil, že je zase ten starý T***. Upravil si samopal a horní polovinu těla protáhl větve. Na stezce nebylo nic vidět. Kývl na své společníky a vystoupil z houští. Následovali ho. Spěchali za Timmem cestou, po které přišli. Za nimi opět třesklo několik výstřelů. Ale ty neplatily jim. Byli daleko od místa, kde se střílelo. Byly to jednotlivé výstřely z pušek, ostré a hlasité, mezi nimi dávky ze samopalů. T*** se zastavil a zaposlouchal se. Potom řekl: "To byla beretta."
Řekl to tak, jako by až do tohoto okamžiku ještě věřil, že ke střelbě došlo náhodou či omylem a jeho vojáci zůstali neodhalení. Znělo to jako smutné konstatování.

Marwin
Marwin 04.08.2013 v 14:21

Zkusím tip.Hodina mrtvých očí .Autorem je Harry Thürk ?

nightlybird
nightlybird 04.08.2013 v 16:39

OK

Marwin
Marwin 04.08.2013 v 18:02

"Kdyby opravdu to ,že něčím je , znamenalo , že ničím jiným není , bylo by to jednoduché.Mluvili jsme třeba o strojvůdcovství.A taky o možnosti být dirigentem.A co když se strojvůdce stane dirigentem?"
"Tak je pak dirigentem " řekl doktor Málek " a není už strojvůdcem."
"Ach," vykřikla Marta ,"to je ovšem jen jedna z možností!Ale on může zůstat strojvůdcem, a přitom dirigovat!"
"Nesmysl,"řekla paní Bernášková, "vy myslíte za jízdy?"
"To ovšem ne ,"odpověděla jí Marta."To by to špatně dopadlo -s lokomotivou i se skladbou.Myslím ,že by dirigoval ve svých volných večerech."
"Aha ,"řekla paní Bernášková,"aha!Nějaký orchestr železničářů, co?"
"Třeba,"řekla Marta ."A třeba taky orchestr poštovních doručovatelů!"
"Proč to?" ptala se paní Krahulíková
"Protože,"vysvětlila Marta ,"mezi poštovními doručovateli měli dostatek výkonných hudebníků , ale žádného dirigenta."

nightlybird
nightlybird 05.08.2013 v 14:11

Jen si tipnu, dávám do provozu bazén a tak nemám čas tu pasáž přesně dohledat - Horníčkovy Dobře utajené housle.

Marwin
Marwin 05.08.2013 v 15:29

Horníček to je , ale nejsou to housle , ale.....?

RADOST
RADOST 05.08.2013 v 16:18

Úryvek mě okouzlil. Od včerejška pátrám mezi českými humoristy v touze odhalit, zapůjčit a přečíst. Po nápovědi Horníčka tedy tipuji, že se jedná o knihu Jablko je vinno a hned zítra pro ni peláším do knihovny.

Text příspěvku byl upraven 05.08.13 v 18:33

nightlybird
nightlybird 05.08.2013 v 16:42

RADOST - pelášte, budete mít radost. Shánějte se po výdání z r.1988 z ČS. Jsou tam jak housle, tak i jablko a jako bonus Bornovy ilustrace. Hezké počtení.

Marwin
Marwin 05.08.2013 v 17:02

Ano , je to správný tip. Jablko je vinno a jablko je velmi zábavné.

RADOST
RADOST 05.08.2013 v 20:34

Nevím, zda mám právo vložit nový úryvek, ale nighlybird je určitě gentleman a tu drzost mi promine. Určitě uhodne, takže vlastně o nic nejde.

...... ležela na zádech ve tmě, poslouchala pískání a snažila se ruce složit tak, aby mohla obě zápěstí současně co nejpevněji zatížit.
Netrvalo dlouho a začala ji svědit kůže, ale nic víc se nedělo. Na okamžik uvěřila, že se stal nesmírný zázrak, a křičela do zvuku trysek, že ji nedostanou.
S myšlenkou na zázrak se rozloučila v okamžiku, kdy jí povolila první plomba.

nightlybird
nightlybird 05.08.2013 v 23:22

Tak jsem v útlumu, trochu mi to připomíná jistého Kroupu, který za vším hledal ženu, ale to byl tuším jen blog a nevím jestli to vyšlo knižně. To je jedno, to stejně nebude ono, nesedí mi tam trysky. Tak si počkám, jestli je to nějak nevyvrbí - nebo se mi nerozsvítí.

RADOST
RADOST 05.08.2013 v 23:27

Malá (nebo velká) nápověda: Kniha poprvé vyšla až v tomto století a na DK ji kladně hodnotilo opravdu hodně (více než 100) čtenářů. Hádejte rychle, zítra tu budu až večer.

Text příspěvku byl upraven 05.08.13 v 23:31

nightlybird
nightlybird 05.08.2013 v 23:37

Vzdávám to, tady nejspíš dopadnu jak s Nabokovem a jeho Lužinovou obranou. Budu trápit mozek, abych na závěr zjistil, že jsem knihu nečetl a tedy nemohl poznat.

anajov
anajov 06.08.2013 v 16:24

Je to od Jussi Adler-Olsen : Žena v kleci. Výborná detektivka, fajn autor.



Vložit příspěvek