Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 01.09.2024 v 21:38

pavlinda: Není zač. Mně se to docela líbilo. :-)

pavlinda
pavlinda 01.09.2024 v 22:07

Eicherik-já jsem to nakonec dnes musela vzdát, ale snad najdu někde opakování...

keri.H
keri.H 02.09.2024 v 05:59

Eicherik: Koukala jsem a rozjezd dobrý, jsem zvědavá, jak to bude dál. :)

pavlinda: Vždy to je na ivysílání, některé seriály/filmy jsou tam týden, některé tam zůstávají déle a některé pořád.

jana0400
jana0400 02.09.2024 v 10:48

No, já pochopila, že při třísměnném provozu je téměř absurdní sledovat jakýkoli seriál, prostě na to nemám čas.

Marika Vanova
Marika Vanova 02.09.2024 v 16:41

Eicherik - díky za upozornění na nový český seriál.

Taky si to pustím na ivysílání, dělám to tak pravidelně.

V poslední době jsem si pouštěla na íčku Takovou normální rodinku (černobílý koncert s paní Rosůlkovou, Medřickou a dalšími ) a opět jsem byla v křečích, to nemá chybu a stále super pokoukání.

keri.H
keri.H 04.09.2024 v 18:13

Když jsem se o svých pochybnostech před nějakou dobou zmínil Vendy, pokoušela se mě povzbudit a nalákat mě na to, že přece strávíme dva měsíce spolu.

(Alena Štraubová - Léto mezi řádky)


Eicherik
Eicherik 04.09.2024 v 18:20

keri.H: Nespletla sis vlákno? ;-)

Eicherik
Eicherik 04.09.2024 v 18:22

Dnes na ČT1 od 20:10 je ta Pustina (2016). Velmi doporučuji. :-)

keri.H
keri.H 04.09.2024 v 19:40

Eicherik: Ano, trochu překlep, to je tak, když si nezkontroluju, jestli jsem otevřela to správné.

Pustinu chci určitě zkusit. Jsem zvědavá, jaké to bude. :) A taky z důvodu, že to bylo natáčeno na místech, která nejsou od mého bydliště daleko a která tak dobře znám. :)

Text příspěvku byl upraven 04.09.24 v 19:46

Eicherik
Eicherik 04.09.2024 v 19:55

keri.H: Taky mám rád, když je film, seriál nebo kniha z míst, které znám. Teď třeba Docent II se částečně odehrával v Bohnicích, kde jsem léta bydlel. Nikoli v léčebně. :-D Ale vůbec jsem ta místa v seriálu nepoznal. :-)

Azizi
Azizi 04.09.2024 v 19:56

Eicherik: Akože ja sa priznám, že som na základe diskusie tu skúsila pozrieť prvý diel tej Pustiny, dokonca viac krát, ale nejde to. Asi to teda nebude zrovna pre mňa. Nevtiahlo ma to, nevedela som sa na to sústrediť.

Mne sa za posledné roky nesmierne páčili seriály Money Heist a Squid Game. A tiež po 15 rokoch som si pozrela znovu seriál Lost (už som si z neho skoro nič nepamätala) a úplne ma to uchvátilo! Oveľa viac, než prvý krát. Asi najlepší seriál, ktorý som kedy videla.

Všetky tieto 3 seriály sú plné napätia, pre tých, kto máte radi napätie :) Ale aj emócií. A všetky 3 som ihneď zaradila medzi mojich 10 naj na ČSFD.

Text příspěvku byl upraven 04.09.24 v 20:28

Eicherik
Eicherik 04.09.2024 v 20:03

Azizi: Tak to se omlouvám. ;-) Na druhou stranu, když jsem poprvé viděl seriál Vzteklina (2018), tak jsem byl nadšenej, ale podruhé už to tak nefungovalo. :-)

Azizi
Azizi 04.09.2024 v 20:14

Eicherik: Nemáš sa vôbec za čo, zachytil si ma práve v období, kedy docela hľadám nové dobré filmy či seriály, takže som to rada vyskúšala. Je ale pravda, že mňa z televíznej tvorby zaujme naozaj len máločo...

A čo tie mnou spomínané tri seriály? Počuli ste o nich niekto? Prípadne ich dokonca videli? Alebo máte niekto v pláne? :)

Naias
Naias 04.09.2024 v 20:27

Kedysi som pozerala Lost, ale nedostala som sa cez prvú sériu. Bolo to stále tajomnejšie a tajomnejšie a tajomnejšie, až som sa tých záhad presýtila. Napätie ma neba a priveľa napätia ma nudí. Z toho istého dôvodu som prestala sledovať Walking Dead.

Calypso
Calypso 04.09.2024 v 20:33

Lost jsem viděla všechny sezóny, kolísavá kvalita a poslední série už vůbec za moc nestála, ale pamatuji si, jaká to byla událost, když byl seriál nový a napětí na konci každého dílu (potom ten twist někdy v třetí řadě, kdy se ukázalo, že už to nejsou flashbacky). Vadilo mi na něm pojetí ženských postav a ani nevím, jestli se to tam všechno nakonec vysvětlilo. Oceňovala jsem velké množství atraktivních mužských herců, to se jinde moc nevidělo:-) Celkově řadím asi mezi průměr, ale je to jeden z mála seriálů, který jsem dokoukala až do konce.

keri.H
keri.H 04.09.2024 v 21:35

Eicherik: Za mě první díl Pustiny zajímavý, trochu mám teda problém se sprostou mluvou, které je tam až moc, ale chápu, že to do toho prostředí patří, takže jsem to tak brala a pak už si zvykla.

Azizi: Squid Game jsem viděla, je to hodně chválený a nemůžu říct, že by to bylo špstný, ale víc se mi líbil seriál Alice in Borderland.
A co se týká Lost, o tom se až moc mluvilo, což mě odrazovalo, navíc jsem v té době koukala na seriály minimálně.

Text příspěvku byl upraven 04.09.24 v 21:37

Eicherik
Eicherik 04.09.2024 v 21:45

keri.H: Já jsem si už nepamatoval, že je to tak sprosté. Bohužel, taková je dneska realita a zvlášť v takovém prostředí.

RamonVarga
RamonVarga 05.09.2024 v 02:25

NÁZOR NA WALKING DEAD SE SPOILERY: Walking Dead trpěl na to, že hlavní postavy byly neskutečně overpowered. Jako přežít nabodnutý na roxoru a kolem banda zombíků. Či chovat lva? Kde pro něj bral Král maso?

RamonVarga
RamonVarga 05.09.2024 v 02:26

Nejlepší je 1. sezóna Prison Break, jak hlavní postava vše plánovala. To bylo fajn.

Eicherik
Eicherik 05.09.2024 v 21:43

Zkusil jsem dánsko - švédský krimi seriál Černá voda (2023), zatím první díl a líbilo se mi to. Předlohou je švédský krimi román Černá voda od autorky Kerstin Ekman. :-)

Text příspěvku byl upraven 05.09.24 v 21:47

Marika Vanova
Marika Vanova 06.09.2024 v 07:56

Ach jo, myslela jsem, ale čt mě převezlo, na íčku nejde pustit ta Pustina.

Eicherik
Eicherik 06.09.2024 v 08:04

Marika: Jelikož je to seriál natočený pro HBO, tak tam budou asi přísné podmínky. To, že to běží na ČT je skoro zázrak. Na druhou stranu je to strašně vulgární, tak bys to možná ani nedokoukala. :-)

Eicherik
Eicherik 06.09.2024 v 12:57

Je pátek a já se ptám. Kde se právě nacházíte? Myšleno na stránkách knihy. :-)
Já jsem v Anglii, někde na samotě. Zbohatlý úředníček, sběratel motýlů a psychopat unesl dvacetiletou studentku umění. Nechce ji ublížit, ale ani propustit. (Sběratel - John Fowles)

Pavlína197
Pavlína197 06.09.2024 v 14:36

Zrovna jsem dočetla prvotinu Zuzany Dostálové Proč všichni odcházejí, takže jsem se pohybovala střídavě v Konicích, Praze a Jihlavě. Kam poputuju dál, zatím nevím. Ale mám chuť přečíst si něco vtipného, něco, u čeho se od srdce zasměju, klidně nahlas. :-) V ruce mám Pražačku na vsi, hodnocení a komentáře nic moc, uvidíme. Kdybyste měli lepší tipy, sem s nimi. :-)

romusak
romusak 06.09.2024 v 15:21

Já jsem už celý týden v roce 1947 a 1948 převážně v Jeruzalémě ( Ó, Jeruzaléme! -Lapiérre) A až Židé vítězně obhájí svůj nově vzniklý stát, přesunu se pro odlehčení na Zeměplochu - Poslední hrdina.



Vložit příspěvek