Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Hraboshka
Hraboshka 12.04.2017 v 11:13

Můžu dotaz? Jak se cítíte, když dočtete knihu? Já se většinou raduju, i když jde o knihu skvělou, která mě fakt baví. Těším se, že se hned pustím do další. Nemívám takový ten pocit smutku, že už to skončilo. To se mi stává snad jen u delších sérií, se kterými jsem strávila hodně času. (Ale je zajímavé, že když dokoukám seriál nebo dohraju hru, stýská se mi skoro vždycky).

denib
denib 12.04.2017 v 11:16

Já ti ani nevím. Rozhodně při dočtení knížky nesmutním. Spíš cítím takovou mírnou spokojenost, že jsem zase "zažila" něco nového. A taky se těším na další. Jen mě mrzí, že mám bídnou paměť - hrozně moc přečteného zase zapomínám.

reader.007
reader.007 12.04.2017 v 11:17

Anglická literatura jednoznačně. Ačkoliv vývoj posledních let mou náklonnost vůči Británii dost ochladil...

Hraboshka: na stejnou otázku jsem kdysi v diskuzi odpověděla tímhle
https://www.youtube.com/watch?v=64iL0CwXozU

Text příspěvku byl upraven 12.04.17 v 11:19

Alienor
Alienor 12.04.2017 v 11:18

Súhlasím, anglická literatúra je pre mňa najlepšia. Bežne sa mi stáva, že si prezerám knihu, páči sa mi štýl písania a keď sa pozriem, od koho je, väčšinou natrafím na Angličana. Radšej literatúru nespájam s politikou, veď tam nemusím mať rada všetko. :)

Text příspěvku byl upraven 12.04.17 v 11:25

R.E.M.
R.E.M. 12.04.2017 v 11:20

Po dočtení dobré knihy jsem příjemně spokojená. Pokud mi autor zkazí konec, jsem malinko naštvaná :). A pokud to byla skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, nic mi nebrání se k ní zas vrátit. V ojedinělých případech - po dočtení poslední stránky plynule navážu čtením první stránky.

reader.007
reader.007 12.04.2017 v 11:25

Alienor: to já právě nedokážu. Právě proto, že mám jejich humor, kulturu tak ráda, jen nevěřícně a zlostně přihlížím, jak se o ni krok za krokem a (co je na tom nejhorší) DOBROVOLNĚ nechávají olupovat tím, že si obsazují vlastní zemi záškodníky. Ne že bych si Angličany idealizovala, ale po těch letech, kdy sami bezostyšně kolonizovali půlku světa, bych nečekala, že se nechají takhle převálcovat.


Alienor
Alienor 12.04.2017 v 11:28

Ako anglofilku ma to štve tiež. Ale nie som Angličanka a nežijem tam, tak sa snažím svoje súkromné city do toho nemiešať a užívať si to dobré a zaujímavé, čo od nich môžem dostať.

Text příspěvku byl upraven 12.04.17 v 11:29

Hraboshka
Hraboshka 12.04.2017 v 11:30

Jo, s tím zažíváním něčeho nového a obohacováním to mám asi stejně. A s opakovaným čtením knih taky, některé jsem četla několikrát a určitě je ještě několikrát číst budu. Ale stejně je pár věcí, které bych nejradši zapomněla a přečetla si je znovu napoprvé...

Marbo
Marbo 12.04.2017 v 11:52

Hezký nový rok ! Je tomu 56 let, co člověk poprvé překonal hranice matičky země. Tohle mně vždy až dojme, když si vemu co všechno se tím započalo. Plus Ultra !
https://www.youtube.com/watch?v=eO1Xmhfr3vM

Raksa.A
Raksa.A 12.04.2017 v 14:13

Marbo, Rusové natočili nový film o tom letu, jak Leonov poprvé vystoupil do vesmíru. Měli pořad v televizi a byl tam taky dědek Leonov, nemám ponětí kolik mu je, ale evidentně ani nemá sklerózu a je poměrně fit. Jo, a ten film se jmenuje Doba prvních a podle ukázek jsem i zvědavá.

Marbo
Marbo 12.04.2017 v 14:55

Raksa - děkuji za tip. O kosmonautice hezky píše i pan Karel Pacner, ať již v knihách či na Idnes

Marika Vanova
Marika Vanova 12.04.2017 v 21:03

Hraboshka: mám to asi jako ty, těším se na další počteníčko.

Eicherik
Eicherik 12.04.2017 v 21:18

Jak se těšíte na prodloužený víkend? Čtyři dny volna, bude zima, možná i déšť. Spousta příležitostí na čtení. :-)

denib
denib 12.04.2017 v 22:27

Mám moc ráda, když mi nad hlavou bubnuje déšť do střechy, jako zrovna teď. Krásně se přitom čte i spí :-) Ale chápu, že většina lidí by si na dny volna přála sluníčko, takže doufám, že jim to vyjde. Já dokážu číst i spát i bez deště a navíc momentálně nechodím do práce, takže kvůli mně klidně může pršet ve všední dny :-)

Marbo
Marbo 13.04.2017 v 12:19

klidně ať prší, jen ta kosa by nemusela být. v noci toho dost nachodím a to je o zdraví

tester
tester 14.04.2017 v 07:50

Jsem čtenář praktičtější. Čtu o nastartování kompostéru, česneku, manuál k sušičce prádla a k vysavači na okna. Také si zvyšuji kvalifikaci přepsáním do srozumitelna manuálu k pračce, což je pro mne stroj záhadný, velice programovatelný. Četba mně technicky kultivuje.

Marbo
Marbo 14.04.2017 v 11:00

slavíte Velikonoce ? pokud ano, co to obnáší ? já je neslavím, snad krom návštěv rodiny

rybizka
rybizka 14.04.2017 v 11:15

Velikonoce taky neslavím,jsem ateista. Nebarvím vajíčka,nepeču beránka...svátky jdou zcela mimo mě. Znám spoustu lidí,kteří slaví svátky jen proto, že si myslí,že musí. Na druhou stranu to volno v práci vítám :)

Marbo
Marbo 14.04.2017 v 11:20

nedá mi to se nezeptat - ateista, nebo takové to "věřím že něco je " ?

rybizka
rybizka 14.04.2017 v 11:23

Ateista,nevím jestli je to dobře nebo ne,ale tak to je.

denib
denib 14.04.2017 v 11:25

Taky neslavím. Jako malá kvůli tomu, že jsem se bála sešlehání (nutila jsem rodiče, aby neotevírali dveře), a jako dospělá prostě proto, že mi to nic neříká. Navíc mě štve to šílenství ostatních - včera v potravinách lidi nakupovali, jako by měl přijít konec světa. A přitom bude jen jeden den zavřeno, nechápu. Jediný přínos je v tom, že jsem si koupila mazanec :-)

Marbo
Marbo 14.04.2017 v 11:28

rybizka - v pořádku, jen si ujasňuji pojmy. Taky jsem nevěřící pes
denib - na mazanec bych zapomněl, musí být ( bez rozinek samozřejmě ). A nákupní šílenství je fakt. Dělám teď ve skladu potravin a byl to záhul, noc co noc složit dvanáct tun zboží...

denib
denib 14.04.2017 v 11:31

Ovšemže bez rozinek, rozinky nemám ráda. Taky to je snad jediné zboží, kde opravdu pečlivě čtu složení, aby tam náhodou nebyly :-) Vlastně ještě u vánočky.
Zeptám se hloupě, protože tu práci neznám, ale to se snad skládá ještěrkou nebo ne?

Marbo
Marbo 14.04.2017 v 11:34

záleží na objemu. ještěrkou celé palety stejného zboží. Takový odběr mají však jen některé prodejny. My děláme pro řetězec, co má spíš menší prodejny a tam se to musí naskládat na paletu. Takový tetris

denib
denib 14.04.2017 v 11:35

No tak to věřím, že to byla fuška. Mně stačilo se včera podívat na ty prodavačky, jak byly vyřízený.



Vložit příspěvek