Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marbo
Marbo 14.04.2017 v 11:37

ty to mají horší, dělají s lidma. A to jsem se zařekl, že už nikdy.

denib
denib 14.04.2017 v 11:41

Já taky. Hned po škole jsem tři měsíce pracovala v jedné zdravotní pojišťovně, co krachovala. Lidi tam chodili s tím, že je doktoři nechtějí ošetřit a hrozně nadávali. Já se neumím přetvařovat, takže jsem se na ty sprostý odmítala usmívat :-) Sekla jsem s tím ještě ve zkušebce s tím, že to byla moje první a poslední práce s klientama :-)

rybizka
rybizka 14.04.2017 v 11:41

Vždyť velikonoce jsou jen další komerční svátky. Lidi šílí. Taky lituji prodavačky.

rybizka
rybizka 14.04.2017 v 11:53

Ale na druhou stranu,soudím jen podle toho co vidím kolem sebe,třeba se mýlím a jinde je tomu jinak. Ať si každý (ne)slaví jak uzná za vhodné,hlavně když mi to nikdo nebude nutit. Rozinky mi nevadí :D

Eicherik
Eicherik 14.04.2017 v 11:55

Velikonoce neslavím, ale volné dny vítám. :-) Slavím jarní rovnodennost, Ostaru. Je to spíš slavnostní připomenutí a ne nějaké bouřlivé oslavy. :-)
Co máte proti rozinkám? :-D

Marbo
Marbo 14.04.2017 v 11:58

ad Rozinky - nikdy nepochopím, proč se z tak dobré věci jako jsou hrozny, vyrábí takové zvěrstva jako víno ( burčák nevadí ) a rozinky. Rozinky prostě vypadají a chutnají jak šváb utopený v těstu.


denib
denib 14.04.2017 v 11:58

Mně na nich vadí ta konzistence ... ani tvrdé ani měkké a hlavně v pečivu jsou tak divně mazlavé. A vůbec ne dobré.

rybizka
rybizka 14.04.2017 v 11:58

Eicherik: jestli se můžu zeptat,zvědavost veliká :) jak slavíš jarní rovnodennost? Jak to je Postaru?

Hraboshka
Hraboshka 14.04.2017 v 12:08

Miluju rozinky, v pečivu i samotné!
Včera jsem taky byla nakupovat, hrůza, hlava na hlavě, ani se nedalo projet s vozíkem uličkou... Ale moc si stěžovat nemůžu, já ten dav taky pomáhala vytvářet :D

Eicherik
Eicherik 14.04.2017 v 12:12

rybizka: ono je to spíš "po novu", protože dnešní lidé přeci jen myslí jinak než lidé ve starověku. Je to velice individuální a jinak to slaví jednotlivec a skupina lidí. Pro mě je třeba mnohem důležitější zimní slunovrat. Asi Tě zklamu, v mém pojetí je to jen připomenutí si Bohyně Ostary, příchodu jara... Nepotřebuji k tomu ani žádné speciální rekvizity. :-)
Ale jelikož je to i svátek plodnosti může to mladý pár pojmout velmi kreativně. :-D

Eicherik
Eicherik 14.04.2017 v 12:19

Marbo: burčák už ne! :-D Dle mého je nejlepší "výrobek" z hroznů svařené víno. :-)

denib
denib 14.04.2017 v 12:29

Já ráda bílé víno ...

rybizka
rybizka 14.04.2017 v 12:34

Já nudný abstinent :D

denib
denib 14.04.2017 v 12:36

já vlastně skoro taky, to bílé víno si dám tak dvakrát do roka :-)

bamba
bamba 14.04.2017 v 13:19

vyvenčila som mačku. U nás sa maľujú vajíčka a sú na nich dobové portréty členov rodiny ako aj štornožcov. Niektoré vajíčka majú svojho adresáta už dopredu. Maľujú sa zajace, srnky, jarné kvetinky, podľa nálady a schopnosti jednotlivých členov rodiny.

pavlinda
pavlinda 14.04.2017 v 15:53

Taky jsem ateista,ale Velikonoce i Vánoce si užívám tím,že ráda aranžuji a vyzdobím si byt sama pro sebe a následně udělám fotky,které použiji jako orig.přání na poslání emailem(abych trochu odčinila,že neutrácím za pohledy a známky-už by mi to přesáhlo modrou bankovku).:-))

newtory
newtory 14.04.2017 v 17:19

Musel som si pozrieť stránky ČNB,aby som zistil ktorá je modrá. Blbé euro,Kde domov můj,kde domov můj...(?)

Text příspěvku byl upraven 14.04.17 v 17:19

Marbo
Marbo 14.04.2017 v 19:15

modrá byla dvacitekoruna.
Eicherik - svařák taky nepiju. A jednou jsem ochutnal svařené pivo a to byl teprve eklhaft

Eicherik
Eicherik 14.04.2017 v 20:44

Ptá se kamarád kamaráda. "Jak letos oslavíš Velikonoce?"
"Udělám to jako Ježíš."
"A to je jak?"
"V pátek se ztratím a objevím se až v pondělí."

newtory
newtory 14.04.2017 v 21:02

Tatínek se ptá syna: „Jak to, že jsi samá modřina, prosím tě, kdo tě tak zmlátil?”
A syn na to: „Ále banda kluků si mě spletla s holkou a nařezali mi.”
„A to si nemohl utíkat, kluku jedna pitomá!”
„Nemohl, ono se v lodičkách špatně utíká.”

tester
tester 15.04.2017 v 03:51

Mazanec je symbol Velikonoc. Zrušit, nekupovat a nepéct. Připomíná do dobu náboženského útlaku. Svobodný člověk jí hamburgery. Velikonoce úplně zrušit.

Eicherik
Eicherik 15.04.2017 v 09:12

tester: Teď jsem akorát dosnídal domácí mazanec a ještě dopíjím meltu. A s chutí bych si dal i ten hamburger. Proč hned takové negativní postoje? V daleké minulosti si naše země opravdu prošla náboženským útlakem a není to tak dávno co jsme se celá převážně ateistická republika skládala na platy duchovních a ještě jsme jim dali "na cestu" lesy, pozemky, zámky a jiné nemovitosti a nějakou tu miliardu k tomu navrch. To je prostá realita. To ale není důvod k tomu abychom rušili Velikonoce. Většina lidí jistě ocení volno z práce a s Velikonocemi si naloží po svém.

pavlinda
pavlinda 15.04.2017 v 13:21

Eicherik-pěkné:-)

Marbo
Marbo 15.04.2017 v 21:38

Teda, ty Příběhy dvacátého století na Radiožurnálu, to je silný kafe takhle na večer

Eicherik
Eicherik 16.04.2017 v 12:56

Jsem rád, když v knize narazím na nějaké zajímavé slovo. V posledně přečtené knize jsem objevil slovo "duchamorná" ve spojení "duchamorná práce". :-)



Vložit příspěvek