Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 24.04.2022 v 11:32

Lenka: Ono těch motivů v krimi zase moc není. Jde jen o to, podat to čtenáři v nové a čtivé podobě. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.04.2022 v 11:39

Eicherik: v muzice to mám tak, že jsem ráda za "starou dobrou písničku furt dokola". Pokud se posunou texty, ať si hrajou furt to samý :)

Text příspěvku byl upraven 24.04.22 v 11:53

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.04.2022 v 11:42

Eicherik: to rozhodně. Hlavně když každý detektiv podle šablony zatkne jako prvního manžela a je mu jedno, že má třeba alibi, protože vždycky to je manžel, když zabijou manželku :D no jejda, to jsme nečekali, že se stane :O

Naias
Naias 24.04.2022 v 11:59

K dnešným extrémne akčným seriálom by som podotkla, že z netflixovského spracovania Anny zo Zeleného domu som pracovala k infarktu. Je to predramatizovaná sociálno-kritická telenovela plná anachronizmov, ktorá dokonale pochovala ducha knihy. Netflix by mohol psíčka a mačičku učiť, ako sa pečie torta.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.04.2022 v 12:14

Naias: ne, že bych viděla, ale neviňme jenom netflix, když to byla spolupráce s CBC, přičemž netflix byl asi především pumpa na prachy. Protože...co čekáš od Kanady? ;)

Eicherik
Eicherik 24.04.2022 v 16:53

Kniha o které se mluví. Opona - Ondřej Hübl. Z anotace: Hlavní hrdina — úspěšný majitel firmy zabývající se umělou inteligencí — si objedná rodinný zájezd do doby nejtužšího stalinismu, aby svou dceru vyléčil z jejího levičáctví. Pořádající agentura slibuje zažít 50. léta, tedy politické procesy, kolektivizaci zemědělství, otrockou dřinu v dolech i budovatelské divadelní hry. Enkláva diktatury leží v městečku kdesi na východě, obydleném pouze najatými herci a komparsisty. Hra na minulost se však postupně vyostřuje a z městečka se stává past.
Trochu mi to připomíná Dovolenou v Protektorátu.
Vypadá to zajímavě, ale zatím se na ni nechystám. Ale chystá se na ni kamarád marlowe, tak jsem zvědavej, jak to ohodnotí. :-)

Text příspěvku byl upraven 24.04.22 v 19:37


Eicherik
Eicherik 24.04.2022 v 16:59

Když už jsem zmínil tu Dovolenou v Protektorátu. V antologii Ve stínu Říše je povídka Na vlastní kůži, která je také takovou Dovolenou v Protektorátu. :-)

PanPredseda
PanPredseda 25.04.2022 v 11:58

Opona dostala čočku na Seznamu od editora kultury Jonáše Zbořila. Ovšem já tomu pánovi už nějakou dobu nevěřím.

RCC
RCC 25.04.2022 v 23:13

Eicherik: Souhlasím. U detektivek nevyhledávám originalitu, spíše kvalitu. Za originální (a kvalitní zároveň) považuji například komiks Joker / Harley: Criminal Sanity. Naprosto nový pohled na první střetnutí klasického páru. Skvělý příběh, dokonce s použitím odborného poradce, i úžasná kresba. Česky to zatím kupodivu nevyšlo, nechápu to, avšak pokud se to změní, neměla by tato kniha nikomu uniknout.

Eicherik
Eicherik 26.04.2022 v 08:41

Zajímavý článeček české autorky, s u nás ne zrovna tradičním jménem Iva Hadj Moussa. Tato spisovatelka mimo jiné napsala úspěšnou knihu Démon ze sídliště. :-)

Je vám ze všeho na nic? Zařvěte si u black metalu, norské kulturní památky

https://1url.cz/jrtf3

alekis
alekis 26.04.2022 v 12:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

keri.H
keri.H 26.04.2022 v 17:59

Zrovna jsem si včera říkala, že bych tenhle týden měla zajít do knihovny a dneska mi přišel e-mail, že na mě čeká rezervace knihy Čajovna v Tokiu, na kterou jsem čekala od září, protože tam bylo více rezervací, takže mi to tak hezky vyšlo. :)

Eicherik: Cesta na Jih zatím vypadá dobře, tak uvidím, jak to bude pokračovat.

Text příspěvku byl upraven 26.04.22 v 18:00

Eicherik
Eicherik 26.04.2022 v 23:05

keri.H: Já jsem teď nejvíc zvědavej na tu Kavárnu Slavia. Jen co dočtu Sestřičku, tak to objednávám. :-)

Text příspěvku byl upraven 26.04.22 v 23:06

keri.H
keri.H 27.04.2022 v 16:49

Eicherik: Tak jsem si půjčila Tajemství ostrova za prkennou ohradou, jsem na to zvědavá. A taky jsem si půjčila V srdci šumavských hvozdů, koukám, že jsi hodnotil dobře. :)

denib
denib 27.04.2022 v 16:50

keri.H: To Tajemství... je fakt moc hezká knížka...

Eicherik
Eicherik 28.04.2022 v 08:52

Blíží se nám pálení čarodějnic, filipojakubská noc, nebo také Valpuržina noc.

Předvečer prvního máje je v Portugalsku a ve Španělsku svátkem mrtvých. V Německu je to Valpuržina noc, zasvěcená saské bohyni Valpurze. O Valpuržině noci roku 1990 byla skupinami žen žádána zpět německá posvátná hora čarodějnic, Brocken.
(Rok, tradice a svátky - Nigel Pennick)

Tento svátek je mimo Česko slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii. :-)

Text příspěvku byl upraven 28.04.22 v 09:10

denib
denib 28.04.2022 v 08:55

Doufám, že mě ani letos neupálí :-)

Eicherik
Eicherik 28.04.2022 v 09:08

Tyto verše o hoře Brocken napsal slovutný Heine. :-D

Viele Steine, müde Beine, Aussicht keine, Heinrich Heine.

Hodně kamení, bolavé nohy, výhled žádný, Heinrich Heine.

PanPredseda
PanPredseda 28.04.2022 v 13:03

Gut, Heine, gut!

keri.H
keri.H 29.04.2022 v 20:11

Lenka.Vílka: Chystáš se na doktora Strange? Zjistila jsem, že v květnu bude v kinech. Chci na něj jít, podle ukázek to vypadá dobře. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.04.2022 v 20:23

Keri.H: jo, chystám. Začátek května bude náročný. Ještě Žhářka. A znovu půjde do kin Mulholand Drive. Uvidíme zda i u nás. V kině jsem nebyla skoro dva týdny, už začínám být nesvá :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.04.2022 v 11:14

Četli jste knihu Nestvůra z Essexu? Já teď viděla trailer adaptace a musím říct, že skvělý! Obsazení, kostýmy, lokace, wau! Tohle přeskočí celý seznam knih ke čtení! Snad to bude fajn :)

Eicherik
Eicherik 30.04.2022 v 14:47

Lenka: Nechci žalovat, ale četla to KristinTj a dala tomu jen tři hvězdičky. :-D Když pročítám anotaci, tak nevím co si o tom myslet. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.04.2022 v 15:34

Žalovníček: dík, to jsem přehlédla :)
PS: četli ještě dvě moje oblíbené, které sem nechodí, ale raději se ptám. Poslední dobou je stále těžší narvat něco nového do příprav na čtení...

Text příspěvku byl upraven 30.04.22 v 15:38

denib
denib 30.04.2022 v 16:08

Dnes jsem byla v Praze na moc krásné výstavě grafiky Františka Tichého. Pokud by to někoho zaujalo: https://chodovskatvrz.cz/udalost/frantisek-tichy-kresby-grafika/
Akorát znáte můj vkus - není to zrovna nejrealističtější kresba :-)



Vložit příspěvek