PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 15.07.2016 v 09:49

loupak, Koka ve svých příspěvcích píše o boji mezi "prodejci". Nemohu s ní nesouhlasit. Je zajímavé, že se tu strefujete hlavně do těch, kteří zde působí již delší dobu. Zmiňujete např. uživatele gotzura. Podvedl snad někoho? Neposlal slíbené? Mám s ním opakovanou zkušenost, sehnal prakticky nesehnatelné a za žádné "přemrštěné" ceny. Vždy všechno přišlo, tak jak jsme se spolu domluvili. Nevidím na jeho počínání nic špatného...

Text příspěvku byl upraven 15.07.16 v 10:34

newtory
newtory 15.07.2016 v 11:20

AD: siena
Prvú knihu,ktorú som kúpil na DK bola práve od gotzura. Nebola najlacnejšia,ale bola to dobrá cena (dohodli sme sa na zľave) Kniha bola v 100% stave a všetko bolo OK. Kniha je dodnes nezohnateľná. Ja sa na gotzura nemôžem sťažovať,práve naopak som s kúpou aj jeho prístupom veľmi spokojný.

Text příspěvku byl upraven 15.07.16 v 12:35

Ramira
Ramira 15.07.2016 v 12:29

Loupaak: Protože jak jsem stará, tak jsem blbá. :) Byl první člověk, který se mi tady ozval na inzerát, komunikace byla v pohodě a prý hned pošle peníze. Tak jsem si tak nějak naivně myslela, že slovo splní. Vzhledem k tomu, že jsem knihu dostala v pozůstalosti po strýčkovi, tak jsem vlastně přišla jen o peníze za poštovné. A iluze samozřejmě. No... poučení pro příště.

siena
siena 15.07.2016 v 12:36

Newtory, má první byla také od něj:) Přesně jak píšete, kniha v perfektním stavu, excelentně zabalená, poslaná v termínu, na které jsme se domluvili. A ceny? Vždyť mě ty knihy nikdo nenutí kupovat, sama se rozhoduji. Mám zkušenost, že jsem slušně odmítla knihu za nabízenou cenu a přitom od stejného uživatele koupila nějakou jinou...

TerkaPS
TerkaPS 15.07.2016 v 20:53

Dobrý večer,
před časem jsem zde psala o podvodném uživateli s nickem redjaguar. Dnes se mi ozvala PČR, kam jsem dávala oznámení, že již mají další 3 podvedené a že je to na dobré cestě paní "přistřihnout křídla". Redjaguar (případně působí i pod nickem sonni), měla promyšlený systém podvádění - poslala č.ú. eshopu, kde si objednala zboží a podvedený jí zaplatil přímo její objednávku na daném eshopu. Proto každého podvedeného prosím, aby si případně projel č.ú., na který jste platili skrz google či jiný vyhledavač a třeba zjistíte, že se jedná o stejný typ podvodu, možná i stejného podvodníka. Pokud ano, prosím o kontaktování na můj profil, PČR shání další podvedené. V poslední době je tu těch podvodníků nějak moc, je třeba se začít bránit :-).

Text příspěvku byl upraven 15.07.16 v 20:54

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 09:11

Ramira: ja bych od Vas pohledávku na p.Ladislava odkoupil. Pokud budete mit zajem napište mi do zpráv. Jiri L.


siena
siena 16.07.2016 v 09:20

To jako vážně?
Respektuji, že Bazar je na odpovědnosti každého uživatele. Přesto bych ráda poprosila, správce stránek a moderátory, aby se jím začali zabývat. Dle mého, aktivity některých uživatelů už takříkajíc překračují jeho "hranice" a poškozují celkový náhled na DK...

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 10:31

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 09:28

Vážně. Na postoupení pohledávky neni nic špatného, ani nezákonného, dokonce ani nemorálního.

siena
siena 16.07.2016 v 09:32

jiriluk, to jistě ne, také to nepíši. Jen si nemyslím, že DK je to správné místo na podobné aktivity.

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 09:39

Mate pravdu. Je to spis do zpráv, nez veřejně.

loupaak
loupaak 16.07.2016 v 09:53

jiriluk = Bastardo= Houbar25 = to aby se nezapomnělo- naoko slušňáček , jinak leváček :-))
Rád si všímá všech ostatních komentářů, pravdu o sobě slyší nerad:-)
předevčírem v 20:33:17 uvedl,že není chlap-proč tedy má jinde účty ?:-)) když teda nepodvádí a nelže?:-))
Proč teda on může koupit knihu za 100,- a obratem prodat za 1100,-:-))) když teda on není překupník,což se tady rovná podvodník:-D

Text příspěvku byl upraven 17.07.16 v 10:02

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 09:57

Pan Ladislav se ozval :)

loupaak
loupaak 16.07.2016 v 09:59

Je mi s váma do smíchu, fantasmagoři, lháři, překupníci a podvodníci, ti jsou moji :-))

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 10:02

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 10:03

Moje nabídka pro Ramira plati.

loupaak
loupaak 16.07.2016 v 10:13

schíza? :-)))

tenax
tenax 16.07.2016 v 10:16

Může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi databází a kšeftováním? Začínám mít dojem, že jen v počtu písmen.

loupaak
loupaak 16.07.2016 v 10:21

Je to kšeft, mám taky ten pocit. Poptávku jsme zadali jednou jedinkrát a co se stalo? Téměř všichni z těch, který jsou vypsaný výše se ozvali během pár minut s neuvěřitelnými nabídkami za horentní sumy - takže si udělejte obrázek sám...

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 10:22

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 10:25

Znám rozdíl mezi podvodníkem a obchodníkem. Podvodník si objedná knihu a okrade duverivou paní. Obchodník zaplatí.

loupaak
loupaak 16.07.2016 v 10:35

Podvodník se tady rovná překupník a lhář :-))
Podvodníkem nazvu někoho, kdo nepošle knihu, za kterou inkasoval, to se tady ale vlastně nestává v týhle Diskuzi :-)
Ramira: Příště doporučuji skutečně jiný postup s platbou předem.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 10:36

Koka
Koka 16.07.2016 v 10:36

tenax: zloději, podvodníci, lháři, spekulanti, hochštapleři - ti nikdy, NIKDY neopomenou využít možnost lhát, krást, podvádět a vlezou všude tam, kde tu možnost dostanou. Někdy se jim přímo sama nabízí - zde například v možnosti mít vícero uživatelských profilů.
Rozhořela se nám tady válka antikvářů či nekalých překupníků a já jen s údivem sleduji, jak si může někdo založit nový profil a přes něj si zde vyřizovat s dalšími víceprofilovými uživateli (tedy se stejnými pokrytci, jako je on) účty za období, kdy ještě údajně ani nebyl uživatelem DK. A jak administrátor webu tomu nečinně přihlíží.
Vím, že antikvární prodej knih je pro některé bezskrupolózní lidi dobrý kšeft; nedávno mi pracovník jedné "vyklízecí" firmy vyprávěl, jak jsou některé antikvariáty a bazary přímo živé z vyklízení pozůstalostí, kdy jim připadnou celé knihovny, a ještě si za tu práci nechají od pozůstalých dobře zaplatit.
Protože také nabízím v zdejším bazaru knihy k prodeji, nebyla bych ráda, kdyby ta služba odsud zmizela. A pochopím, když se tak stane.
Zatím však jenom prosím všechny zájemce o koupi kterékoliv mé knihy, aby mi psali POUZE TEHDY, KDYŽ MAJÍ ZÁJEM SI TU KNIHU KOUPIT. Prosím, neobírejte mě o čas, který po vašem předstíraném zájmu věnuji vyhledání knihy, kontrole knihy, korespondenci s údajným zájemcem - a ten se pak ani více neozve. Nevím, co na mě testujete, zkoušíte, jestli prověřujete, zda já jsem já, a kontrolujete si, zdali mám pořád stejné kontaktní tel. číslo? V posledních týdnech bylo takových případů vícero (naposled včera bbarun), a vždy jen od uživatelů, kteří se právě zaregistrovali nebo jsou tady déle, ale v bazaru nemají ani jediný záznam - je to už únavné!
Děkuji za pochopení :=)

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 10:38

loupaak
loupaak 16.07.2016 v 10:42

Překupníkům přeju hodně oškubaných zákazníků a následně (díky těmto oškubaným) taky hodně kšeftů s třeba až 1000% zisky :-))
Chatovat se na téhle diskuzi moc nedá :-D, ahoj :-)

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 13:03

jiriluk
jiriluk 16.07.2016 v 10:45

Koka: oceňuji vaši schopnost "číst mezi řádky".
Ramira: pohledávku rozhodne koupím.

siena
siena 16.07.2016 v 10:47

Koka, jen k poslednímu odstavci, jinak není co dodat. O podobném podezřelém prověřování, resp. tahání osobních údajů, se mi už zmínila jedna uživatelka. To už nejspíš nebude náhoda!

tenax
tenax 16.07.2016 v 10:49

koka: napsala jste za mě tu klíčovou větu "A jak administrátor webu tomu nečinně přihlíží. "
Připomíná mi to tu scénku s Kaiserem a Lábusem - Nepřišly gumičky. A co na to počítač? Mlčí! Tak všechno vylejt!
Právě proto si myslím, že zrušení funkce bazaru (ke smůle těch slušných a poctivých) by bylo řešením mnohých několikanásobných profilů, zlé krve a zklamaných podvedených uživatelů.

TakySimona
TakySimona 16.07.2016 v 11:48

I já jsem proti zrušení Bazaru. Moje zkušenosti jsou sice velmi omezené, knihy zde neprodávám, ale jen velmi zřídka objevím v nabídce knížku, která je nedostupná jak v e-shopech, tak jiných antikvariátech. Zatím jsem nezaznamela sebemenší problém, platím vždy předem v důvěře, že o "akci", jakou dnes pro mnohé fyzická přeprava knihy na poštu představuje, žádám člověka, který je na tom ve vztahu ke knihám a lidem obdobně jako já.
Kdyby byl problém s vícenásobnou registrací jednoduchý, jistě by ho Dan dávno vyřešil. Ale on (ten problém), takový není a nikdy být nemůže, právě naopak s postupující diverzitou přístupu k netu se dále šmodrchá.
Myslím, že dostatečnou prevencí může být toho diskusní vlákno, kde mohou ti, kteří v bazaru narazili na nečestné jednání, výslovně uvést přezdívky kšeftařů. Kteří budou existovat vždy a všude.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 12:11



Vložit příspěvek