PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 16.07.2016 v 12:01

TakySimona, problém je, že obecně Diskuze, nejsou mnohými sledovány. Čekala bych, že tyto PROKÁZANÉ mnohonásobné registrace, případ podvodnice, které se platily její nákupy, se objeví přímo na stránce Bazaru. A říkám to i přesto, že plně respektuji odpovědnost každého za něj. Bylo by to alespoň viditelné gesto toho, že je nad stránkami dohled a i jisté vyjítí vstříc uživatelům, bez kterých by nakonec "nebylo" ani DK. V druhém zmiňovaném případě, by to i pomohlo dohledat všechny podvedené, když už existuje hlášení na Policii ČR...

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 12:23

TakySimona
TakySimona 16.07.2016 v 12:06

Tohle je přesně přístup, který nepodporuju. Ochraňovat druhé "proti" jejich pasivitě.
Spálit se jednou, to se může stát každému, a nemyslím si, že by se jednalo o tisícové částky. Ale pokud někdo naráží na nesolidní prodejce opakovaně a nehledá aspoň úlevu, když už ne řešení, v diskusi, pak...asi dělá něco špatně.
O tom, co se publikuje "na zdi" Bazaru skutečně rozhoduje Dan nebo možná adminové, do jejich motivací nevidím a ani to nepotřebuju.
HOWGH.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 12:11

Ramira
Ramira 16.07.2016 v 13:11

Loupaak, však už si dám pozor.

Ramira
Ramira 16.07.2016 v 13:13

Uvést přezdívky kšeftařů asi moc nepomůže, když si dělají nové a nové účty. Možná by stačilo uvést část jména a adresy. Tak aby to někdo nemohl napadnou a zároveň, aby došlo ostatním o koho jde.

siena
siena 16.07.2016 v 13:37

Nic tu svými příspěvky nepodporuju. Stejně, jako jsem zastala prodávajících, kteří tu byli zmíněni ve světle, které neodpovídá skutečnosti, tak jsem napsala, že bych byla ráda za nějakou oficiální, viditelnou reakci, kdy se zdá, že už nejde jen o jakési "individuální podvádění". Myslím si, že podobné jednání škodí samotným stránkám, nejen těm pasivním uživatelům, kteří nečtou diskuzní vlákna...

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 14:11

yxioma
yxioma 16.07.2016 v 17:18

Prosím vás , nekupoval jste někdo u uživatele fandavodak12 ?
Máte s ním někdo nějakou zkušenost ??


siena
siena 16.07.2016 v 18:44

tsal, nepřehnala jste to teď trochu? Pan uživatel dal najevo rozladění, a není sám, že "problémů" s bazarem spíše přibývá, než naopak. A netýká se jen případných podvodníků. Stačí si přečíst tři poslední stránky této debaty. Takže si svůj sarkasmus, prosím, schovejte právě pro ty, kteří jsou důvodem k zamyšlení, jestli bazar je ještě nějakým zdejším benefitem...

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 19:04

reader.007
reader.007 16.07.2016 v 19:04

siena: myslím že to tsal nepřehnala ani trochu. Všechny ty příspěvky v diskuzi za posledních x desítek minut připomínají jen bušení na zavřená vrata s minimální nebo žádnou odezvou. Už mnohokrát jsme se přesvědčili, že náš názor nikoho nezajímá a jakákoliv žádost o navrácení původního stavu není brána v potaz, ani se nikdo neobtěžuje na ni reagovat. Prostě taková Evropa v malém. Není divu že se tsal vybavila ta podobnost.
Řešením by možná mohl být dialog, ale ten s námi není veden a vlastně jediný způsob jak se vyhnout změnám je odejít.
To se ale nám, kterým záleží na knihách a zdejší databázi, jaksi nechce a tak si necháváme líbit i to, co nám nevyhovuje. Prostě nemáme jinou možnost. Ale mlčet k tomu snad povinně nemusíme, diskuze tu zatím zakázána není.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 19:11

siena
siena 16.07.2016 v 19:11

reader.007, prosím, svou averzi k současnému dění kolem nás, si nech do jiného vlákna, není předmětem této debaty.
Přečetla jsem si příspěvek tsal ještě jednou a asi budu mít hooodně velký problém s pochopením čteného...Kde přesně tsal míří svůj příspěvek na správce stránek? Celý příspěvek je jen zesměšnění názoru/řešení druhého uživatele...uživatele, kterému právě záleží na DK.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 19:31

reader.007
reader.007 16.07.2016 v 19:17

siena: reagovala jsi přesně tak, jak se dalo očekávat. Ty vlastně ani nevíš co chceš...

siena
siena 16.07.2016 v 19:20

Tak ještě, že mám Vás ostatní, kteří mi to řeknou...

tenax
tenax 16.07.2016 v 19:48

Tsal - úžasně vtipné :-(.
Jen mi v něm chybělo zamyšlení nad tím, proč se tento web jmenuje Databáze a ne Kšeft nebo Antikvariát. Když půjdu do prodejny nebo pojišťovny, očekávám že budu v prodejně nebo pojišťovně a ne na koupališti nebo v ocelárnách. Ale mně to může být vlastně jedno, s knihami neobchoduji a pokud bych chtěl nějakou koupit nebo prodat, nepůjdu na Databázi. Tak se tady dohadujte, kdo je zloděj, poctivý překupník nebo dokonce milovník knih, s tím problém nemám.

Reader.007 má pravdu v tom, že snahy o skutečné naplnění obsahu tohoto webu se podobají boji jistého rytíře s větrnými mlýny, ale hlavně že máme změny, po kterých nikdo nevolal, naopak ty žádané se setkávají s nulovou odezvou.

siena
siena 16.07.2016 v 22:45

reader.007, není pravda, že bych nevěděla. Co bych si představovala, co mi chybí, jsem napsala ve svých starších příspěvcích. Před časem si tu jedna uživatelka posteskla, že nebyla spokojena s bazarem a že ji DK tím zklamala. Odpověděla jsem jí, že snad jen ten nesolidní prodejce na Bazaru. Od té doby podvody vzrostly geometrickou řadou a staly se "propracovanějšími", že, dle mého, už začínají opravdu poškozovat samotné stránky. Proto beru návrh i na zrušení bazaru za racionální, za jedno z možných řešení, a proto jsem se ohradila proti neadekvátní reakci tsal. Respektuji ale, že ostatní uživatelé mohou mít náhled jiný, že žádné změny, zásahy nejsou potřeba. Považuji tedy tuto debatu pro sebe za ukončenou.

Text příspěvku byl upraven 16.07.16 v 23:12

Koka
Koka 17.07.2016 v 09:28

binysek - jistě se najdou na "obou stranách" neseriozní lidé, ale nemyslím, že ti problematičtí jsou rozloženi rovnoměrně, jak mě píšeš. Zdá se, že těch filutů a spekulantů je více na straně prodávajících, zejména těch "velkoobchodníků", kteří v jediném svém profilu nabízejí i tisíce knížek a těch profilů mají - zdá se - několik.
Každopádně však přestřelku tsal - siena - reader atd. považuji za zbytečnou, a to ze tří hlavních důvodů:
1. rozhořela se kvůli návrhu bazar zrušit, přičemž to byl návrh uživatele, ne administrátora. A jak všechny dobře víme, naprostá většina návrhů uživatelů nechává administrátora "v klidu", ani mu nestojí za jakoukoliv, třeba jednovětou reakci. Tedy vypočítávat výhody či záludnosti bazaru a argumentovat za či proti jeho zrušení by mělo smysl, až kdyby ten záměr ohlásil provozovatel stránek a současně by projevil zájem znát náš názor; on místo toho raději nespokojenost aktivních uživatelů, zapojujících se do diskusí a řešení obsahových stránek DK, odklonil do jiného řečiště - řešení změny formátu osobních zpráv. Jak prozíravé!
2. několik lidí se tady téměř hádá a vzájemně napádá kvůli tématu, které sem však vnesl uživatel, který se jen účelově, pro toto téma, na DK zaregistroval. Z toho dedukuji, že jde o nějakého stálého, dobře známého a frekventovaného uživatele, kterému nevadí napsat cokoliv nehezkého o někom jiném, ale už by mu vadilo, kdyby se vědělo, kdo je on. Názory takových lidí si nevážím a doporučuji je ignorovat i vám.
3. jako majitelé duplicitních "překupnických" profilů byli jmenováni uživatelé či uživatelky, kteří si ty příspěvky nepochybně měli možnost přečíst, dokonce snad jednu z nich někdo na ty invektivy upozornil. A co se stalo? NIC. Když oni nemají potřebu to vyvrátit, tak buď proto, že je to pravda (a oni se nechtějí ještě více zamotávat do lží), nebo proto, že to pravda sice není, ale jim to nestojí ani za dementi. Tak proč se tady kvůli nim hádat?!

vsvobo
vsvobo 18.07.2016 v 09:48

yxioma: Minulé pondělí jsem mu zaslala peníze od té doby nekomunikuje a kniha stále nedorazila. Jak se to v takovém případě řeší? Děkuji.

Marthas
Marthas 18.07.2016 v 14:33

Vsvobo: Čekej, zda "podvodník" knihu přeci jen nezašle ještě pár dní, upozorni ostatní, jaké si s ním měl zkušenosti, i udělením negativního hodnocení v sekci Bazar, podvodník může smazat svůj profil i s tvým negativním hodnocením anebo ještě před tím než ho udělíš, pak je jasno... Čekej, zda se nepřihlásí další podvedení, pokud ano,tak pak standardně PČR
Pro Policii si archivuj komunikaci s ním, projeď si jeho č.ú. googlem a zjisti si, zda se to nepodobá rukopisu nějakého jiného už zveřejněného podvodníka, pokud ano kontaktuj ostatní uživatele a ti ti případně poskytnou info o podání hromadné žaloby... Pro trestní stíhání je třeba částka přeshující 5000,- Kč, což by ses ale dozvěděl, kdyby sisi přečetl diskuzi.-)

Obchodování v sekci Bazar je nadstavba a dle pravidel DK je tento píseček pouze náš... Čili DK od toho dává ruce pryč...

Text příspěvku byl upraven 18.07.16 v 14:35

siena
siena 18.07.2016 v 16:33

vsobo, zkusila jste paní uživatelce napsat? Dle jejího hodnocení, jejího profilu, bych mezi podvodné určitě nezařadila. Jestli se tedy jedná o "yxioma". Týden není žádná dlouhá doba...

Text příspěvku byl upraven 18.07.16 v 16:36

yxioma
yxioma 18.07.2016 v 16:42

siena .....
No pěkné :) , děkuji vám za reklamu..... já fakt nejsem podvodný uživatel ....
Já jsem se tady na uživatele fandavodak12 ,o kterého se jedná ptala , protože jsem u něj nakoupila 4.7. a nic jsem nedostala.Myslím,že to už je dost dlouhá doba ......

siena
siena 18.07.2016 v 16:48

yxioma, tomu se říká faux pas:) Ponaučení pro příště, nepleť se, kam nemáš...

Text příspěvku byl upraven 18.07.16 v 16:55

newtory
newtory 18.07.2016 v 17:05

Nič v zlom,ale tu to už začína pripomínať grotesku,kde sa na konci všetci "mydlia" hlava nehlava...
P.S. Spomenul som si na jednu poviedku J.Haška,v ktorej pred obchodom priviazané psi vyprovokuje jeden nevinne vyzerajúci foxteriér,ktorý "náhodne" pohryzie niekoľkých z nich a nakoniec sa do seba pustia všetci...

Text příspěvku byl upraven 18.07.16 v 17:20

siena
siena 18.07.2016 v 17:14

Snad mé zaměnění žádné velké pokousání, ani následnou rvačku, nezpůsobí...

Paulett199
Paulett199 18.07.2016 v 17:15

siena- myslím,že to zůstane u nějakého toho haf haf haf :-)

siena
siena 18.07.2016 v 17:26

Paulett199, snad budete mít pravdu:) Mám snahu nevidět hned všude podvod a evidentně nyní má horlivost nebyla zcela na místě...

Paulett199
Paulett199 18.07.2016 v 17:32

siena já jsem taky neprávem osočila jednu zdejší uživatelku,že levně nakupuje a draze prodává jen na základě toho,že někdo napsal,že tyto dva nicky jsou jedna a táž osoba...a já,nezáludný blbec,jsem tomu uvěřila :-). No co,člověk se pořád učí :-)

siena
siena 18.07.2016 v 17:42

Paulett199, já vím, patří mi to! Ty pády bývají hodně hluboké...:-)



Vložit příspěvek