PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Volná diskuze


Pennywise
Pennywise 04.08.2016 v 20:43

Moooooc děkuji :-) projedu to. Vám snad pošlu nějakou knížku :-) Díky

yxioma
yxioma 04.08.2016 v 20:46

Já myslím,že už by to za to stálo,vzhledem k tomu,že měl 4 různé nicky,na všech prodal a stejné číslo účtu,tak to bude nad 5000,-

yxioma
yxioma 04.08.2016 v 20:47

A zjevně se velmi dobře baví na náš účet a stále mu to v pohodě prochází....
Má pěkný vedlejšák :)

Marthas
Marthas 04.08.2016 v 20:48

To Pennywise: Díky postačí, tedy mne osobně, pochybuju, že máme stejný vkus.-) Ale třeba yxioma bude mít jiný názor, ona pátrala a spojovala, takže poděkujte jí...
A študujte, už nebudu zdržovat...

Pennywise
Pennywise 04.08.2016 v 20:54

Jen nechápu, proč zde lze zakládat více nicku. Na jiných stránkách to nelze ani náhodou. Nějaká rozpoznávací databaze při duplicitě čehokoliv .. Pro studenta co programuje stránky věc na pár minut :-( Ale do toho se pouštět nechci - jen je škoda, že díky tomu si ted zde připadám jak na bazos.cz apd .. yxioma : moc jste pomohla - už mám potvrzené, že jde o zloděje a něco vymyslíme třeba. Bohužel není tolik čas teď :-(

yxioma
yxioma 04.08.2016 v 21:05

Pennywise já jsem o moc peněz nepřišla,ale děsně mě tihle zmetkové štvou a tenhle to rozjel pěkně.
Tak se když tak ozvěte :)


Koka
Koka 04.08.2016 v 21:16

Pennywise - největším a nejotravnějším kritikem možnosti zakládat si vícero profilů jsem tady já, ale žel - na celé čáře prohrávám. Někomu (a není těžké uhodnout, komu) se hodí, že je tady "hodně" uživatelů , protože vícero zaregistrovaných uživatelů je údajně známka kvality a vyhledávanosti webu.
Je mi hrozně líto, že vás někdo napálil, ale doporučuji i vám více pozornosti v kontaktu s cizími lidmi. Dívala jsem se na profil toho "kopec9" - vždyť je to tak průhledné! Nemá tady žádné příspěvky, hodnocení knih, ani komentáře, ani svou knihotéku (přitom v inzerátech nabízel i možnost výměny) , a v inzerátech nabízel jenom ty největší "pecky" od Kinga, a to levněji, než jiní - to vše vám mělo být podezřelé už na první pohled. S takovým uživatelem se nikdo soudný nepustí do kontraktu.

Pennywise
Pennywise 04.08.2016 v 21:27

Koka : Nějak mi to hlava nebere, komu to prospěje, že se tady budou slejzat šmejdi pod patnácti nickama .. je to škoada. Díky za reakci a s tím prověřováním, máte pravdu. Cítil jsem se bezpečně na těchto stránkách, že nejsem v žádném klasika bazaru, kde každý jenom podvádí a tak jsem to moc neřešil a nepročítal. Teď už bohužel vím, jak to zde je :-(

Marthas
Marthas 04.08.2016 v 21:37

To Pennywise: Každý ale také nepodvádí.-) Admin tvrdí, že stejnou IP může mít třeba celá vesnice, to k tomu, že sem tam chceme, aby šlo se připojit jen z jedné IP, a že by pak nebylo možno, aby tu mělo profil více lidí z jedné rodiny...
Ano, obezřetnost je na místě vždy a všude.-/
Čím víc uživatelů, tím prý vzrůstá pravděpodbnost, že vás někdo podvede, alespoň jsem to slyšela...

Pennywise
Pennywise 04.08.2016 v 22:37

Marthas : Já nemyslel každého :-) .. ale na bazarech s tím tak nějak přirozeně počítám, že do nějakého rizika jdu. Tady taky - to je jasný, ale prostě bych šmejdy mezi knižkama nikdy nehledal. Až teď jsem nějak procitnul. Že někdo prodá salát a zapře stav knihy to chápu, ale že někdo po stokorunách tady bude riskovat a podvádět mi fakt překvapilo .. no nevím. A navíc s 15 nicku apd. Když by tady byla aspon nějaká databaze tech FAKE čísel účtu a ne se k nim dostat jen po přečtení 16 stránkové diskuze .. každý zodpovídá sám za sebe a já to tak beru. Poučil jsem se a je to jen a jen moje chyba. Ale servis pro uživatele bych tedy zde určitě vylepšil. Přehlednější INFO o šmejdech. Nic jednodušího, než vyvěsit někam FAKE čísla účtu a před každou platbou se mrknout zda není v databazi. Taky to jde obejít, ale už to nebudou mít tak jednoduché! Závěrem ještě jednou děkuji za reakce a čas :-) Je to jen má chyba a nikoho neviním za mou blbost - má chyba. Pěkný večer a díky

Marthas
Marthas 04.08.2016 v 22:46

To Pennywise: To už jsem někde slyšela, ale opravdu, nějaký uživatel to říkal a právě s tím počítají... Dá se říct, že co se dá koupit, u toho se dá podvádět...To už tu taky někdo navrhoval, řečeno ale bylo to, co se dočtěte v pravidlech bazaru, že je to nadstavba a DK se od ní distancuje, je to jen na našich trikách...
Danilelson musí čísla účtů chránit, části se nemažou, to se nebere upo jako osobní údaj asi, jinak by to neprošlo ale to ostatní je zákonem dáno...
Můžete si hlídat příspěvek yxioma a uvidíte, že časem to číslo účtu zmizne, bo bylo celé a obávám se, že u vás i to jméno...
Hlavně, aby ho dostali, bude o jednoho tady méně.-)

yxioma
yxioma 04.08.2016 v 23:13

JJ,číslo účtu mizí každou chvilku :).Možná ho má taky vesnice společné jako IP adresu.Možná,že tady vyprodává veřejnou knihovnu Městečko Twin Peaks. :)

Pennywise
Pennywise 04.08.2016 v 23:49

Já nechci nic říkat, ale i na tom blbím facebooku ve skupině v pohodě oznamují podvodníky a šmejdy. Nic trestného na tom nevidím sakra. To že ty lidi kradou je přeci trestný a poctivé uživatele to chce chranit a informovat jinak to pujde do kopru. sorry .. ale ochrana účtu apd?? Co to je za novinku? To není osobní údaj. A to že jsem napsal jeho jméno KOPECKÝ - vždyt uz je jasný, že to žádný kopecký není, ale jen další fake. To, že to mají všichni na svém triku chápu, ale když už najdu ZLODĚJE, tak ani nemužu napsat jeho jméno, ale pouze jeho stopadesátej nick, který už v tu chvíly stejně není aktivní, ale mrtvý?? a to je OK?? Nakonec to vypadá na ochranu šmejdů .. a spoléhat na hodnocení?? S 15 nicku si ho udělá každý sám a co pak ???? Tak nějak už to beru, že si zde maximálně přečtu recenze na knižky :-(

Marthas
Marthas 04.08.2016 v 23:59

to Pennywise: A co takhle presumpce neviny, dokud mu to nedokážeš, tak je podle práva nevinný a Dan se tím jistí...
Já vím, že je to blbý ale...
PS. Na facebook nechodím, tak nevím, jak to tam chodí, tím pádem nemám srovnání ale zdá se mi to divný, že se nedržej litery...
Ps2: Vždycky je šance, že jeto jméno pravý...
Rozčiluj se, až ten profil mázne... Teď to chce chladnou hlavu a vymejšlet protitah...
Hodně štěstí, už musím, čas už nemám...

M:

Pennywise
Pennywise 05.08.2016 v 00:32

Neznám žádného Dana apd. jen vím, že tady pár lidí bylo okradeno od člověka, který má více nicků a jeden společný účet. Tak proč ho teda nezveřejnit?? Osobní údaje?? Účet?? Ani náhodou!! Podle nicku ho nikdo nepozná, protože už ted má nový - ale co má stále stejný (prokazatelně) je ÚČET!! A když ho tady někdo bude mazat, tak poslouží akorát tomu zloději. MARTHAS to není útok na tebe, ale na systém tady .. ať si aspoň zjistí člověk co to maže, co jsou to osobní údaje. Já když napíšu do hodnocení na AUKRO že pan Novák je zloděj, tak mi to taky nikdo nevymaže a naopak to poslouží. Už to taky nebudu řešit .. Poslední slova k celé věci je : Díky!

mhutani
mhutani 05.08.2016 v 08:55

Účet je účet, je to citlivý osobní údaj, ať je z něj "prozrazeno" kolik chce čísel. To se nedělá. Banka vám taky neprozradí ani jedno číslo z cizího účtu, na který se zeptáte, natož aby ho vyvěsila na své internetové stránky. Navíc by toho šlo zneužít a vyvěsit sem čísla účtů, která podvodná nejsou, třeba z osobní msty, znemožnění konkurence v bazaru nebo z nešťastné souhry okolností, jako když jste nedávno zjistili, že podvodnice si nechává posílat peníze na své nákupy v internetových obchodech. Té drogerii či co to bylo by se nelíbilo, kdyby na DK viselo jejich číslo účtu s tím, že to je podvodný účet a že se tam nemají posílat peníze. Mohl by z toho být docela průšvih.

Ale binysek má dobrý návrh, že když sem napíšete nick podvodníka a upozornění, že vás někdo podvedl, mohou si ostatní napsat soukromou zprávou podvedenému dotaz na to číslo nebo jeho část a ověřit si, že nejde o účet, na který se oni chystají poslat své peníze za zamluvené knihy. Já bazar nepoužívám, ale kdyby jo, optala bych se každého, kdo sem napíše, a vedla bych si v sešitku seznam těch čísel a před každou platbou bych si to pak porovnala s touhle svou soukromou černou listinou. I tak bych ale mohla narazit na podvodníka a poslat mu peníze, proto to nedělám.

Jak už tu někteří píšou, taky si myslím, že při uzavírání takovýchto obchodů je vždy možnost, že člověk narazí na podvodníka, a podvodníci mají fantazii ve vymýšlení, jak podvést, až to hezké není. Je to riziko jako u každého soukromého internetového obchodu i u některých obchodů s jakože zavedenými internetovými e-shopy. Můžete dvakrát uzavřít bezproblémový obchod a potřetí vás tentýž prodejce podvede. To je prostě riziko.

yxioma
yxioma 05.08.2016 v 09:46

citlivý osobní údaj
osobní údaj vypovídající o národnostním, rasovém nebo etnickém původu, politických postojích, členství v odborových organizacích, náboženství a filozofickém přesvědčení, odsouzení za trestný čin, zdravotním stavu a sexuálním životě subjektu údajů a jakýkoliv biometrický nebo genetický údaj subjektu údajů
Toto je citlivý osobní údaj,číslo účtu jsem tam nenašla.

elfos
elfos 05.08.2016 v 10:00

Tak například pro mě je citlivý osobní údaj i moje křestní jméno.. Řekla bych, že to tak nějak myslela i mhutani a že nejde o právní definici. Každopádně souhlasím, že cizí číslo účtu a jakékoliv další osobní údaje se nezveřejňují. A budou mazány.

Text příspěvku byl upraven 05.08.16 v 17:48

elfos
elfos 05.08.2016 v 10:17

A při té příležitosti velmi naléhavě upozorňuji všechny uživatele Databáze knih (a vůbec všechny), ať si při pohybu na internetu své osobní údaje chrání jak oko v hlavě a neprozrazují je lehkomyslně a důvěřivě, aby jich někdo nemohl zneužít. Lidé jsou různé, i na internetu.

Ještě dodám, že když si pročtete celou tuto diskusi, najdete tu rady, jak co nejvíce snížit riziko nalítnutí podvodníkovi.

Text příspěvku byl upraven 05.08.16 v 17:51

yxioma
yxioma 05.08.2016 v 10:41

Teď jste mě trochu rozhodila,protože teď nevím,jak je možné,že všem těm organizacím,které poskytují čísla veřejně,aby na ně lidi posílali peníze,dokonce i v TV,nebo třeba prodejcům na Aukru a spoustě dalších nikdo " nevybrakuje " účty.
Nicméně ,to stačí,základ jsem pochopila,jsem ráda,že fanda ,kluk zlatej a jeho xxx dalších nicků je tady tak dobře ochráněn a nikdy už o něm nebudu špatně mluvit a ať mu moje peníze slouží :)

Pennywise
Pennywise 05.08.2016 v 10:49

V pořádku - vsichni si hlídejte čísla uctu a zverejnovani atd .. ALE TED CO?? Kdyz odhalím šmejda, kterému lidi zaplatili a on penize ukradl, tak si to mám nechat pro sebe!! Bože na aukro když odhalíte podvodníka a napíšete to, tak je s ním rychlí konec a nikdo Vaše upozornění nemaze!! Boze vzdyt tady jde o slušné lidi!! Nejaký řeči že pojdme si chranit osobní udaje. Vzdyt tady je ZLODĚJ a prokazatelně odhalený! Tak proboha nic nemazte a nechte ty varování včetně účtů vyset. Nikdo nic nechce jiného, nez to tady zverejnit at si ostatní dají pozor!! Je nás hodně!!!!! Blbost svou a asi i ostatních uznávám, ale ta nečinnost po upozornění je fakt PEKLO a řeči o tom co zveřejnit a co ne .. bože! Každý to tady píše sám za sebe !! Není nutné tedy dělat žádnou databazi, když to právně nejde s pohledu majitele stránek, ale at proboho nemazou co sem jiní napíšou !!!!!!!!!!!!!!!!

Pennywise
Pennywise 05.08.2016 v 10:52

yxioma : moje řeč! Pod to bych se podepsal .. !!

Marthas
Marthas 05.08.2016 v 14:44

To Pennywise: Tady to tak prostě chodí... Vyjádřila se nám tady k tomu už moderátorka, tak teď už chybí, aby se vyjádřil Dan (administrátor a majitel stránek v jedné osobě)...
Jinak jak jsem řekla, pokud tady necháš vyset kód banky s částí účtu, tak by to neměl být problém snad...
Pokud si obchodující nechají sledovat vlákno, vždy se dozví o novém či staronovém podvodníkovi, jak psala mhutami, nikdo nikomu nebrání zeptat se osobkou a dělat si evidenci...
DK nepředěláš... Jen jsem ti chtěla ještě poradit, rozhodni se, buď si necháš vrátit peníze, jak jsem ti říkala anebo budete podávat hromadnou žalobu, nejsem si jistá, ale myslím, že oboje nejde...

PS: Jako osobní útok jsem to nebrala ale nemá smysl bojovat s větnými mlýny, jak už jsem řekla, provozovatel si stanovil jisté mantinely, registrováním jsi s nimi souhlasil, možno by nezaškodilo si znovu přečíst i podmínky užití, abys pak nebyl nepříjemně překvapen...

Pennywise
Pennywise 05.08.2016 v 17:36

Nikdo by nic nerikal - kdyz by aspon to zakladni tady nekdo delal za poskozene!! Napsat tyhle veci si cas najdete, ale na zbytek uz ho nemáte. Uz jsem psal dnes panu D, že jediny o co jde, aby se tomu nekdo tady umel postavit. I ten nejobyčejnější bazar, který je na seznamu SBAZAR má uvedeno toto :

Nedostali jste zaplacené zboží nebo to, co vám prodejce zaslal, neodpovídá popisu v inzerátu?
Kontaktujte nás formou on-line chatu a řekněte nám o tom!

Před kontaktováním operátora si prosím připravte e-mailovou adresu prodejce nebo číslo inzerátu.

Podáním stížnosti můžete pomoci zabránit, aby o peníze přišli i další uživatelé. Jestliže se prodejce vymlouvá nebo po zaplacení delší dobu nekomunikuje, s podáním stížnosti neotálejte. Čím dříve ji zaznamenáme, tím dříve mu můžeme zamezit v dalším obchodování. Pokud se obchod později dořeší, můžete svou stížnost kdykoliv stáhnout.
Jestliže na prodejce obdržíme více stížností, můžeme vám pomoci se s ostatními spojit, abyste se na dalším postupu mohli domluvit společně.

On-line podpora je dostupná v pracovní dny od 8.00 do 16.30

A to je to - o co tu jde!! Nikdo nikam psat do diskuze nemá za potřebí, protoze je to SERVIS a mini sluzba automaticky .. Okamžitě to kdekoliv řeší sami - bannem apd a vy tady jen peclive mazete informace, který ostatním mohou pomoct!! A co se týče aukra?? Pokud mi nekdo okrade a napíšu, že mi Pepa Novák z Horní dolní okradl, tak Vám dám písemně, že mi to nikdo nesmaže. K čemu by tedy hodnocení bylo?? Jenom na chválení?? Uff kde to jsem. Moje poslední reakce k celé věci !! UŽ TO NEŘEŠTE A NAVZÁJEM SE OKRÁDEJTE!! Já jsem slušný člověk a tyhle cinty potom co nás okradou a NICKY šmejdu jsou zde nedotčeně furt uz nechci řešit. Bud mám bazar a vím co je třeba - nebo nemám když se neumím postarat o spokojenost uživatelů. Amen .. A už ani nereagujte, protože je to pořád dokola .. Svoje peníze z mé blbosti neuvidím a MINI podporu ze strany tohoto webu také ne .. sbohem

ivana13
ivana13 08.08.2016 v 21:12

To si delate srandu? Ja krava udelala nakup za 740 Kc,- ...vsech moznych Kingovek...sakra me fakt svihne, ja jsem takova krava neskutecna. .pridem se...kupovala jsem od Kopec9....



Vložit příspěvek