40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432890/bmid_40-dni-pesky-do-jeruzalema-vb0-432890.jpg 4 2966 2966

Největší cestovatelské dobrodružství od dob Honzíkovy cesty! Mladý student Ladislav Zibura v létě 2014 hodil batoh na záda a vydal se na pouť do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.... celý text

soupik2012
08.08.2019 4 z 5

Další z dobrých knih, ke kterým jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Nemám moc ráda humoristické knihy, protože humor lépe přijímám pomocí obrazu, nežli pomocí textu. Ale u této knihy jsem se bavila opravdu nesmírně. A je to díky humoru, který v sobě má pan Zibura. Nebojí se dělat si srandu ze sebe sama a takový humor je vždy přístupnější, než když se někdo snaží humornou situaci vytvářet uměle. Pan Zibura zmiňuje, že dobrá kniha svým dějem graduje a stupňuje napětí. To se podle něj v jeho knize neděje, protože na své pouti zažívá spoustu dost podobných situací. Ano, já si myslím to samé. Jedinou nevýhodou této knihy je fakt, že pan Zibura zaznamenává opravdu jenom to co na svých cestách prožije a tak se časem začne dost věcí opakovat. Ale to je jediná drobná výtka kterou k této velmi vydařené knize mám. Zážitek z poslechu audioknihy umocňuje spontánní přednes samotného autora této knihy.

Krizovakri
07.08.2019 3 z 5

Velmi vhodná kniha pro ty, kteří padnou večer do postele a nechtíc jim u knihy padají víčka. Kapitolu jsou krátké a děj hladce a nenáročně plyne. Styl psaní není složitý, ale o to víc vyniká svou lidskostí a důvtipem. Knihu tohoto typu jsem četla poprvé a určitě ne naposled.

Monns
03.08.2019 5 z 5

Tuto knížku, jsem si vybrala díky čtenářské výzvě a byl to můj první cestopis. Musím říct, že jsem nadšená. Četla jsem ji dlouho, protože si ji přítel nechal predcitat a oba jsme se u ní dobře bavili a těšíme se na další knihu od Ladislava.

Jeckyyy
02.08.2019 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že budu číst cestopis...ale tento mi byl doporučen a nezklamal, docela jsem se i nasmála :) těším se na přečtení dalších dílů.

Crozz
27.07.2019 5 z 5

Vynikající čtení, vtipné, už teď se těším na další autorovi knihy.

Irsaf
24.07.2019 5 z 5

Měla jsem z knihy strach...po nedávném přečtení Sí, vole...
Ale kniha byla pěkná... bavila mě...

MaggieR
24.07.2019 5 z 5

Taký vtipný cestopis som ešte nečítala. Nie je úplne taký klasický. Moc sa toho nedozviete o pamiatkách a ani o mestách ale veľa o ľuďoch ktorý tam žijú. Na niektorých som mala problém so Zibiho vtipmi na margo tučných a chorých ľudí ale aj tak sa mi ten chlapec dostal pod kožu. Dokonca som sa smiala aj v čakárni v nemocnici a to mi bolo fakt zle. Perfektné. Odporúčam.

Roscata
24.07.2019 5 z 5

Tohle byl můj první cestopis a jsem ráda že mě to nezklamalo. Bavila jsem se, sedl mi styl vyprávění i humor a ani mi nevadilo že se situace opakovali, protože mi čtení rychle ubíhalo. Určitě to není poslední kniha kterou si od Zibury přečtu.

Lusicat
23.07.2019 5 z 5

Knížka si našla mé místo při cestě domů a musím říct, že 3 hodinová cesta utekla jako voda. Byl to můj první cestopis a knížka byla moc pěkně napsaná, dobře se četla a pobavila, je to příjemná oddechovka. Určitě mám v plánu si přečíst ostatní dobrodružství prince Ládíka.

Petibrko
22.07.2019 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Líbí se mi styl deníku i typ humoru. Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

Luštěnka
22.07.2019 4 z 5

Povedena knížka. Oddechovka, ale cetla jsem ji dlouho

karolina5333
20.07.2019 4 z 5

Byla jsem na několika Ladislavových přednáškách, strašně mě bavily, strašně jsem se nasmála! Kniha mě bavila taky, taky mě rozesmála, ale přece jen mi trochu chyběl Ládíkův projev :D A taky fotky. Jinak ale samozřejmě super a všem doporučuju.

avalonek
20.07.2019 5 z 5

Láďa mě provedl přes Turecko až do Jeruzaléma..Jeho zážitky byly usměvavé a musím ho teda obdivovat,že si na to vůbec troufl..Kniha je hezky napsaná a inspirovala mě,že se asi půjdu někam projít..

Jerry H
19.07.2019 5 z 5

Kniha pěkně napsaná, ideální na dovolenou nebo někam na vícedenní tůru. Chce to nesedět doma a někam vyrazit a něco zažít, vyjít z komfortní zóny i když to kolikrát bolí. Mě osobně se styl psaní autora líbil, psal to jak to cítil, dal tam své názory na svět (chápu, že to nemusí brát každého) a proto mu dávám plný počet zvězdiček.

francouz
16.07.2019 5 z 5

Je léto, a toto je ta pravá knížka, která Vám ukáže, že Vaše toulavé boty jsou schované v botníku a je třeba je vytáhnout a vydat se na cesty.
Ano na cesty, které můžou mít jasný konec a nebo se jen tak nechat unášet a kochat se. Musím říci, že způsob autorova cestování je opravdu parádní, jenom mě už není dvacet, a tak mohu možná jenom tiše závidět. Ne, tak to není, já mám také toulavé boty, a myslím si, že je jedno jestli je Vám dvacet, nebo Vám táhne na padesát. Dobrodružství čeká na cestě a je třeba mu jít na proti.
Moc pěkná inspirace, která se tak pozvolna a nenásilně vleče přes pahorkatiny Turecka až do vysněného cíle v Jeruzalemě. Takže můj další cíl bude i toto město, akorát asi neukecám manželku aby si taky navlíkla boty, na záda bágl a vyrazila. Takže to bude malinko víc konvenční, ale i tak to ovanutí dálkami Vás prostě inspiruje ....

Luciska13
11.07.2019 5 z 5

Po přečtení této knihy uznávám, že knižní výzva vám ukáže nové a moc zajímavé knihy, které byste si jinak nepřečetli. Pod pojmem cestopis jsem čekala něco jako napravo jsem viděl... Nalevo byl... Oproti tomu to je kniha plná vtipu, skvělých a neobyčejných zážitků a postřehů. Už při čtení vyprávění, jak začal mít autor rád cestování jsem se smála. V plánu mám další dvě knihy a určitě navštívím jednu z projekcí. Opravdu mohu doporučit.

Šura
09.07.2019 4 z 5

Dobrý styl humoru, pěkné myšlenky o životě. Možná si od Zibury přečtu ještě něco dalšího.

EvieS
06.07.2019 3 z 5

Knina nenadchne ani neurazí, autorův styl psaní ani humoru mě neoslovil. Daleko víc jsem se bavila u knih Dominiky Gawliczkové a jejích cestách na motorce.

Olava
02.07.2019 3 z 5

Buď autora milujete, nebo ne. Já jsem prostě někde mezi...já se nedokážu rozhodnout. Humor mi přišel chvílemi až nucený, prkenný...za každou cenu. Na druhou stranu ale musím uznat, že jsem párkrát i zasmála. Popisy cesty, vztahů lidí k poutníkovi byly fajn a jsem ráda, že jsem to četla. Nechám si to ještě uležet. Nějaký cestopis si určitě ještě přečtu. :-)

dadako
27.06.2019 3 z 5

Zas až taková hitparáda to nebyla. čekal jsem trochu víc vzhledem k tomu jak to všichni chválí. Nevím co přesně mi na autorovy nesedlo, nedokážu to popsat. Na druhou stranu některé postřehy a názory jako trefil jako prdel na hrnec.