9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532978/bmid_9-listopad-65dda2135b06b.jpg 4 1545 1545

Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje se začínajícím spisovatelem Benem. Jejich neovladatelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem? CITACE: „Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abys ji nepustila. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudeš připravená.“ COLLEEN HOOVEROVÁ (* 1979) je bestsellerovou autorkou New York Times, jejíž romantické příběhy se těší obrovskému ohlasu čtenářů. V češtině autorce doposud vyšly knihy Bez naděje a Ztracená naděje, které jsou součástí úspěšné volné série HOPELESS, dále pak román Život jedna báseň ze série SLAMMED a sedm samostatných románů. Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. V roce 2020 vyšel autorce také první psychothriller a názvem Pravda, nebo lež, který se stal velmi záhy bestsellerem. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Můžete ji navštívit na Twitter@colleenhoover a na jejím webu colleenhoover.com. KLÁRA SUCHÁ po studiu pražské DAMU působila v Moravském divadle Olomouc, kde ztvárnila mnoho nepřehlédnutelných rolí, poté hostovala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a ve Stavovském divadle v Praze. V současnosti působí v Činoherním studiu Ústí nad Labem. V roce 2015 moderovala pro Českou televizi pořad Zprávičky na ČT:D. Kromě divadla jí učarovala rozhlasová tvorba – účinkovala v řadě her a dramatizací pod vedením známých režisérů, se kterými stále spolupracuje. Věnuje se též namlouvání audioknih. ROBERT HÁJEK vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a hned po absolutoriu v roce 2012 se stal členem souboru Městských divadel pražských. Jeho hereckou kariéru odstartovala dětská role Macha v celovečerní verzi dětské knihy Mach a Šebestová, jako dospělého ho televizní diváci znají zejména z retro seriálu Četníci z Luhačovic, kde ztvárnil postavu desátníka Martina Lásky. Objevil se i v mnoha dalších seriálech a pracuje často také v dabingu. AUDIOKNIHA: Colleen Hooverová: 9. listopad | Překlad Jana Jašová | Čte Klára Suchá a Robert Hájek | Režie Alexandra Bauerová | Zvuk, střih a mastering Vladimír Srb | Hudba Jonáš Rosůlek | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku podle knižní předlohy adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v dubnu 2023 Nahrávka vznikla podle knihy: NOVEMBER 9 © 2015 by Colleen Hoover | Translation © Jana Jašová, 2021 | COVER DESIGN BY LAYWAN KWAN PHOTOGRAPH OF CITY BY BOB STEFKO/GETTY IMAGES PHOTOGRAPH OF STACKED PAPERS © OFFSET FLYING PAPERS © SHUTTERSTOCK | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – Ikar, 2021... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

November Nine , 2015

Interpreti: Klára Suchá , Robert Hájek

Makůvka
03.08.2022 5 z 5

Třetí knížka, do které jsem se pustila na doporučení a musím říct, že opět čtenářský zážitek. Líbí se mi, jak to má autorka propracované a promyšlené. Ze začátku jsem si myslela, že to bude sladký jako cumel. Ale zkušenost z předchozích knížek mi napovídala, že tomu tak nebude. A nebylo. Tolik citu a životních osudů se vešlo do tohoto příběhu dvou mladých lidí, že člověk přemýšlí, jestli je to v reálném životě vůbec možné. Konec mě dokázal dojmout a rozbrečet a mě nezbyde nic jiného, než se porozhlédnout po další knížce od Colleen.

Lilinka.Ká
03.08.2022 5 z 5

Nádherné a dojemné! Tenhle typ příběhů se mi vždycky líbil, takže jsem věděla, že mě příběh Fallon nemůže zklamat. Můžu jen doporučit!

vivula
01.08.2022 5 z 5

Nějak nevím co napsat. Přesto, že knížky takovýho typu nevyhledávám, tahle mě chytla na prvních stránkách a nepustila až do konce. Bála jsem se, že to bude sladký až hrůza a možná že i bylo, ale sedlo mi to se vším všudy, takže mi ve finále bylo strašně líto, že už je konec…

Petrasuvicka
30.07.2022 3 z 5

Pěkně se to četlo, 3.5 *
Američani jsou vlastně neustále naivní, přerostlé děti, jinak si neumím vysvětlit popularitu autorky na tamnim trhu. Popravdě nechápu ani poblouznění tady v Čechách u čtenářů 30+. Tohle by prostě bylo super, kdybych to četla po maturitě. Je to prostě jen romance pro Young adult, 18ti letí hrdinové, rádoby psychoanalýza vztahu a jejich emocí, které jsou tak nesmírně hluboké! V 18... Kdy většina děcek ani netuší, co je baví. Plné klišé, předvídatelný konec už od první stránky, konec sladký až z toho bolely zuby.
Na odlehčení po reznicine z dob Habsbursku dobré, to ano. Na trvalé setkáváni s Hooverovou to nevidím.

kristina2404
29.07.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jediná věc co vytknu byly ty přeslazené americké klišé. Bez nich by to bylo super. Konec nečekaný.

Alena1957
29.07.2022 5 z 5

Nádherná knížka, už jsem dlouho nečetla tak dojemnou knihu, doporučuji.

regulax
27.07.2022 5 z 5

Strhující emocionální čtení, moje první Colleen a takový poklad...sahám po další...

Magdyla.8
26.07.2022 4 z 5

Podle anotace zněl příběh velmi slibně. A taky tomu tak bylo! Velmi rychle jsem se začetla a nechtělo se mi od knihy odcházet. Příběh byl pěkně zamotaný, postavy mi byly sympatické, námět neotřelý. Bohužel mě zklamal "přeslazený" konec, nevyvíjení postav během těch let, více informací ohledně jejich života, kam se posunuli a co zažívají. Emoce, které u nich vyplynuly na povrch jsem ke konci moc nechápala a nejde mi do hlavy, že by se hlavní hrdinové nehledali na internetu a nesnažili se spolu spojit když tak velmi trpěli bez sebe. Jinak se mi příběh velmi líbil, těším se na další knihy od Collen.

Amelie113
24.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Knížka je naprosto úžasná, musím se přiznat slzy tekly… a to hodně. Styl kterým je ta knížka napsané se mi strašně lidi… Dostal me i konec, nikdy bych nečekala takový zvrat. Je pár knížek od Colleen kde je to na začátku docela nuda ale pak se to rozjede.

Tady tomu tak nebylo. Knížka me bavila od prvního slova do posledního. Jak už jsem říkala styl jakým je knížka napsána se mi strašně líbil. Jestli mate radi romany+ docela drama naprosto doporučuji

Musím ještě podotknout ze knihy od colleen jsou když skvěle, ale s touhle se překonala. Je to něco jako Námi to konci. Nemyslim dějem ani tak. Ale obe knížky me dojali a nějaké casti byli dost na psychiku.

Za me naproto úžasná knížka. Nedám na ni dopustit. Naprosto doporučuji!!

Katerina015
20.07.2022 5 z 5

Teda, to byla krasa!!! Colleen nezklame.

januska82
19.07.2022 5 z 5

Ďalšia super kniha od Colleen. Pre mňa celkom emotívna pecka. Určite odporúčam prečítať.

marketa.ul
19.07.2022 5 z 5

Tenhle příběh stojí za to. Ben a Fallon si získali moje srdce na prvních stránkách. Příběh je dost nereálný v hledisku toho, že by se skutečně stal, ale naprosto reálný v rámci popsaný citů hlavních hrdinů. Věřila jsem jim vše. Každý úsměv i každou slzu.

lištička123
18.07.2022 5 z 5

Skvělá knížka!!!

barborelka
18.07.2022 3 z 5

Moc jsem se těšila ale tahle kniha mě nenadchla. Vůbec jsem si nemohla najít sympatie v hlavních hrdinech.

wotana
14.07.2022 5 z 5

No to byla zase jízda, prostě Colleen je TOP!!! :-))))))))

Slezkairis
12.07.2022 5 z 5

To je zase něco!!! Knížku jsem si vzala na dovolenou kterou jsem vlastně prořvala. Byla jsem jak slzavé údolí :-) Jestli si myslíte, že jste rozlouskli zápletku, tak se pletete a pak zase a znovu. Ten děj je neskutečný, ale kniha je zároveň tak OPRAVDOVÁ. Přála bych si potkat Bena, vlastně ne, přála bych si potkat samotnou autorku a zeptat se jí, jak je možné, že všechny myšlenky, pocity a všechnu tu lásku umí tak krásně hodit na papír, až se jednomu téměř tají dech.

katee21
10.07.2022 5 z 5

Když se rozhodnete přečíst knihu od Colleen, musíte do toho jít s tím, že víte, že to bude bolet. Tahle kniha nebyla výjimkou. Od Colleen mám přečtenou Odvrácenou tvář lásky a Námi to končí. Myslela jsem si, že to co Colleen dokázala v Námi to končí, už nikdy nikdo s ničím nepřekoná a dlouho (asi tři nebo čtyři roky) to byla kniha, která stála na prvním místě mojeho seznamu top knih.
9. listopad ji ale strčil do kapsy s lehkostí větru.
Kniha dokonale napsaná a napsaná zas a opět tak, že od ní nemůžete odejít, protože prostě potřebujete vědět, co se stane dál. Najdete tu nespočet humoru, protože Ben je prostě úžasná a hlavně vtipná postava, ale jak už jsme u Colleen zvyklí, je tu i nespočet momentů, kdy vás t vystřelí do sedu a řvete: "Kur*a co?! To neee!!!" Čekala jsem mnoho, napadalo mě nespočet zápletek, ale to, co se z toho nakonec vyklubalo, mě nenapadlo ani v těch nejdivočejších snech...
DOPORUČUJU KAŽDÉMU!!! A zařazuju na seznam knih, který jsem si nazvala "Knihy, které by měl za život alespoň jednou přečíst každý."

Mám s knihami od Colleen jen jeden jediný problém.... MŮŽE SAKRA PŘESTAT PSÁT DOKONALÉ, DOBŘE MAJ SVÉ MOUCHY ALE, DOKONALÉ CHLAPY?!? JAK SI PAK MÁME NAJÍT NĚKOHO I VE SKUTEČNOSTI?!?!?

Grety
08.07.2022 4 z 5

Slabší rozjezd, ale postupně jsem tomu podlehla a knihu shltla. Samozřejmě, že hlava k tomu má výhrady - setkání jednou ročně..., ale celkově vzato čtivá, chytlavá kniha.

daniela7398
07.07.2022 5 z 5

Začátek mne trochu vadil, protože mě nebavila Fallon jako postava, ale potom veliké ale.. když se příběh rozvinul a všechno se spojilo, tak musím říct, že se opět Colleen předvedla v tom jejím emocionálním kolotoči, jak to umí úplně nejlépe. Chválím znovu popis pocitů a že to bylo z obou pohledů. Prostě každou její knihou asi nemůžete šlápnout vedle.

Radka1727
05.07.2022 5 z 5

Další emocionální nálož, tak, jak je u autorky zvykem. Zápletka a rozuzlení nebylo tak "dechberoucí" jako v jiných jejích knikách. Skvěle vyrovnané střídání vyprávění z pohledu Bena i Fallon. Chování a jednání hlavních postav bylo po tom co prožili vyspělejší, než by bylo v jejich věku normálně. Konec trochu uspěchaný a useknutý ..... Snad první knížka od autorky u které jsem nebrečela.....