9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532978/bmid_9-listopad-65dda2135b06b.jpg 4 1545 1545

Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje se začínajícím spisovatelem Benem. Jejich neovladatelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem? CITACE: „Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abys ji nepustila. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudeš připravená.“ COLLEEN HOOVEROVÁ (* 1979) je bestsellerovou autorkou New York Times, jejíž romantické příběhy se těší obrovskému ohlasu čtenářů. V češtině autorce doposud vyšly knihy Bez naděje a Ztracená naděje, které jsou součástí úspěšné volné série HOPELESS, dále pak román Život jedna báseň ze série SLAMMED a sedm samostatných románů. Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. V roce 2020 vyšel autorce také první psychothriller a názvem Pravda, nebo lež, který se stal velmi záhy bestsellerem. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Můžete ji navštívit na Twitter@colleenhoover a na jejím webu colleenhoover.com. KLÁRA SUCHÁ po studiu pražské DAMU působila v Moravském divadle Olomouc, kde ztvárnila mnoho nepřehlédnutelných rolí, poté hostovala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a ve Stavovském divadle v Praze. V současnosti působí v Činoherním studiu Ústí nad Labem. V roce 2015 moderovala pro Českou televizi pořad Zprávičky na ČT:D. Kromě divadla jí učarovala rozhlasová tvorba – účinkovala v řadě her a dramatizací pod vedením známých režisérů, se kterými stále spolupracuje. Věnuje se též namlouvání audioknih. ROBERT HÁJEK vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a hned po absolutoriu v roce 2012 se stal členem souboru Městských divadel pražských. Jeho hereckou kariéru odstartovala dětská role Macha v celovečerní verzi dětské knihy Mach a Šebestová, jako dospělého ho televizní diváci znají zejména z retro seriálu Četníci z Luhačovic, kde ztvárnil postavu desátníka Martina Lásky. Objevil se i v mnoha dalších seriálech a pracuje často také v dabingu. AUDIOKNIHA: Colleen Hooverová: 9. listopad | Překlad Jana Jašová | Čte Klára Suchá a Robert Hájek | Režie Alexandra Bauerová | Zvuk, střih a mastering Vladimír Srb | Hudba Jonáš Rosůlek | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku podle knižní předlohy adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v dubnu 2023 Nahrávka vznikla podle knihy: NOVEMBER 9 © 2015 by Colleen Hoover | Translation © Jana Jašová, 2021 | COVER DESIGN BY LAYWAN KWAN PHOTOGRAPH OF CITY BY BOB STEFKO/GETTY IMAGES PHOTOGRAPH OF STACKED PAPERS © OFFSET FLYING PAPERS © SHUTTERSTOCK | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – Ikar, 2021... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

November Nine , 2015

Interpreti: Klára Suchá , Robert Hájek

Dizzy3
01.07.2022 5 z 5

Páni! Tohle bylo tak skvělý!! Řadím ji do top 3 od téhle autorky! Z knížky jsem měla strach, protože jsem měla prostě od Colleen už určitá očekavaní (což musí být pro autora trochu stresujicí po tolika úžasných knížkach, snažit se být lepší a lepší..) každopadně strach byl úplně zbytečný. Bylo to ohromujicí a i když jsem vyjímečne nebulela jak malé dítě i tak mě příběh dostal :)

Mojepočteníčko
23.06.2022 3 z 5

Americká klasika, přečtená za dva dny. Spousta vulgárních výrazů, bez kterých bych se určitě obešla - a to nejsem žádný puritán. Sama si mnohdy potřebuju ulevit jadrnějším výrazem. Ale tady toho bylo moc.
Osudová přitažlivost, reflektování "vztahu" založeného na jednoročním setkávání.
Zkrátím to. Líbila se mi pouze tematika spřízněných duší, protože na tohle prostě věřím. Věřím, že můžete potkat skvělýho parťáka na celý život. Nebo se s ním třeba úplně minout. Ale to je v tom všem jen drobnost.
Vyzkoušejte, uvidíte. Je to jen ve vašich rukách :)

evineckY
21.06.2022 5 z 5

O umírání je napsáno hodně knih, ale Collen je v tom za hvězdu.
Tolik emocí vměstnáno do jedné knihy, že nemůžu dýchat.
Doporučuji.

Kanimůra2
19.06.2022 3 z 5

Mě se knížka moc nelíbila. Nevím, co jsem čekala od příběhu - jednou za rok - ale přišlo mi to hrozně "roztahaný". Nudný.
Ovšem zálepka parádní. Ta se jí povedla.

Knihom_olka_
18.06.2022 5 z 5

Tahle kniha je opravdu krásná a dojemná, ale pro mě zatím asi od Coolleen nejslabší. Asi mi tentokrát chyběl nějaký vztah k hlavním postavám. Přišlo mi to hrozně neosobní. Tak nějak mi u těch postav chyběli nějaké blízké informace, zvyky... něco, co by postavy tvořilo výjimečné.
Jinak se mi celý příběh líbil. Byl originální, hlavní zápletku jsem nečekala, a navíc kniha byla hrozně dojemná. Teda až na to, že celý příběh byl pro mě dost nereálný. Konec mě zase zničil, ostatně jako vždycky. Zkrátka se mi až na malé detaily moc líbila, jen to nesplnilo ta očekávání, která už u Colleen mám.

sabinaK
15.06.2022 5 z 5

Knížky od Colleen mě vždycky dostanou. Tato taky :)

Anička.pa
13.06.2022 5 z 5

Po delší čtecí pauze jsem chtěla sáhnout po knize, která mě zase vtáhne do knižního světa. Colleen Hoover nikdy nezklame, kniha byla opravdu krásná a plná samých nečekaných převratů :-)

LusSyNDA
12.06.2022 5 z 5

Colleen vždy vymyslí nějaký nový neotřelý způsob jak rozdělit knihu na jednotlivé kapitoly. Tentokrát šlo o 9.listopad - poprvé, podruhé,...a naposledy. A to se mi moc líbilo. Střídal se pohled Bena a Fallon. Jejich příběh mě opravdu chytl za srdce. Kniha se mi moc líbila.

Nelly
11.06.2022 3 z 5

Tři a půl hvězdičky - četla jsem lepší, dojemnější a uvěřitelnější knihy této autorky. Na mne moc vykonstruované (na dnešní dobu a dnešní generaci mládeže mi chování hlavních hrdinů připadá málo uvěřitelné). Ale čtivé to bylo, protože každý chce určitě vědět, jak vše dopadne...

Ester71
10.06.2022 5 z 5

Noo, tak to byla pro mě jízda. Přestože jsem už v životě zažila leccos a myslela si, že mě jen tak nic nemůže rozházet, mýlila jsem se. Knížka plná emočních zvratů, kdy jsem se chvilkami smála nahlas, abych vzápětí ronila slzy... Jestli toto byl záměr autorky, tak se jí fakt povedl.

vanilka231
06.06.2022 5 z 5

Za mě nejlepší kniha autorky.
Neskutečné, naprostá čtenářská fantazie, tleskám a těším se na další knihy autorky.

uzivatel6305
01.06.2022 5 z 5

Teda lidi, to byla krása! Ta láska, ty rozhovory, ten humor, ta zápletka, ty zvraty, ty charaktery... Musela jsem v podstatě jen číst. Námět není nic nového, ale je to promyšlené od začátku do konce a je tam prostě všechno. Jen bych byla ráda, aby na konci knihy autor napsal, co číst dál, protože já prostě po takovýhle pecce nevím! Ach joooo

Nikol1212
01.06.2022 5 z 5

Skvělé :) nenapadlo by mě, že se mi tolik bude líbit knížka o náctiletých :) Moje druhá kniha od autorky, opět se četla sama. Určitě to není poslední kniha, co jsem od ní četla.

lea25
30.05.2022 5 z 5

Moje první od této autorky.Dostala mě!.Když chceš ,aby byl Tvůj milý šťastný i kdyby to nemělo být s Tebou.To je láska!A láska je nejvíc!..Občas jsem taky brečela jako Ben...

3322
29.05.2022 5 z 5

Nahoru a dolů a znovu a znovu...... a znovu knížka 9. listopad je moje první kniha od této autorky a můžu říct jen jedno MILUJI TO!
9. listopad je slušná jízda emocí když si myslíte že víte co se děje autorka s vámi dělá obrat o 180 stupňů a čtete dále s otevřenou pusou. Já to miluju jsem ráda že jsem podlehla velké propagaci ze zahraničí a přečetla si tuto knihu. Postavy jsou sympatické a ach tak skvěle napsané jako celá knížka .
Doporučuji a moc

_Brunetka_
29.05.2022 4 z 5

Tahle kniha mi z pocitů udělala slušný guláš, ve kterém se pořád nejsem schopná zorientovat. Nějak zhodnotit to ale musím. O autorčině stylu psaní tady mluvím pořád dokola – miluju ho a je vychytaný do posledního detailu. Líbilo se mi střídání pohledů dvou hlavních protagonistů. Do každého z příběhů Colleen mi nedělá problém se během chvilky ponořit, protože začtením se do něj jako by najednou ožil a vy už jste dále neměli na výběr. U této knihy musím vyzdvihnout také to, že je bezesporu neskutečně zajímavá a autorce se tentokrát podařilo přijít s nezvykle originálním námětem. Postavy za tím vším také nezaostávají a myslím, že vám nebude dělat problém si k nim vytvořit vztah. Ben i Fallon si ve svých životech zažili těžké věci, kterým se ale odmítli poddat a tím si od vás zaslouží nejen určitou míru uznání a pochopení. Ani v tomto kousku nechybí to, s čím máme Colleen Hoover všichni spojenou – velký náboj emocí. Budete smutnit, zlobit se a smát se, ale vyloudíte ze sebe třeba i nějakou tu slzu. Opět se tu také pracuje s tématy, které v člověku něco zanechají – důležitost sebevědomí, silná láska, jizvy na člověku, dospívání, ztráta někoho blízkého a jití si za svými sny. Teď vám ale musím upřesnit příčinu svého přetrvávajícího zmatku. V jednoduchém výkladu by se dalo říct to, že mě tohle dílko nezasáhlo tak, jak jsem očekávala. Za toto „nezasáhnutí“ může fakt, že se mi úplně nezamlouvá to, na čem autorka utáhla zápletku, přestože to na jednu stranu sedělo dokonale, na druhé straně to bylo tak nereálné a klišoidní, že jsem až byla trošku naštvaná. Tuto knihu vám však i přes tuto výtku můžu doporučit, pokud jste romantické duše a hledáte příběh, jež vás jednak zasáhne, ale i ve vás něco zanechá.

ElenaM
28.05.2022 5 z 5

Colleen to opět dokázala. Napsat knihu o pár stránkách s tak silným příběhem. Rozebrala mě do poslední součástky. A zapsala se do mého srdce. Nádherná kniha, kterou jsem v podstatě zhltla. A nejednou jsem brečela.

juliesze
19.05.2022 3 z 5

Ach jo, tak dobré hodnocení a mě to bohužel vůbec nechytlo. Možná jsem četla v takovou podivou náladu, nicméně celé mi to přišlo takové nereálné. Chvíli to připomínalo Jeden den (na což je v knize i samotný odkaz). Přišlo mi to celé strašně nereálné. I když nechávám hvězdičky za zápletku, ta byla ke konci docela zajímavá. Jinak mi to přišlo spíš jako scénář nějakého holywoodského filmu.

Verunka926
14.05.2022 4 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Určitě se těším na další knihy od Colleen.

holkazaknihou
13.05.2022 5 z 5

Mala knizecka a pritom takovy poklad!
Vic takovych knih, prosim..