Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7448 7448

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

Lenka51
17.12.2020 2 z 5

Přečteno za dva dny, ale žádné nadšení se nedostavilo.
Autor se nám dle mého snažil za každou cenu předat nějaká "moudra", ale na mě to tedy opravdu nefungovalo. A ten konec..
Asi jsem čekala více. A nebo naopak méně..

_Žanet_
15.12.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla k povinné maturitní četbě. Přiznám se, že normálně bych po tomhle vůbec nesáhla, protože to ani zdaleka není to, co ráda čtu a celkově mi moc nesedí čtení zaměřené na filosofování, ale tahle kniha se mi četla lehce. Bavil mě příběh, dokonce se mi líbila i 'moudra' autora, která podle mě naprosto seděla k trošku snílkovskému hlavnímu hrdinovi, který mi byl sympatický a jeho názory protkané občas s trošku naivní důvěřivostí, se mi líbily. V knize je spousta pravd, jako třeba to, že se nemá důvěřovat cizím lidem, s čímž jsem se zrovna nedávno setkala u bankomatu, kdy mi nějaký pán sdělil, kolik si vybral- a nebyla to malá částka. Jednoduše řečeno je v knize spousta věcí, které se dějí i normálně a podle mě kniha stojí za přečtení.

Kamínekvoku
12.12.2020 odpad!

Nudná pseudofilosofie, banální, zdlouhavá a bizarní moudra. K samotnému autorovi chovám těžký odpor

anyaaa
09.12.2020 4 z 5

„Doporučuji vám, přečíst si Alchymistu až budete potřebovat nějakou životní naději. “

Moudra Alchymisty a celé knihy se můžou zdát přihlouplá, celý příběh může vypadat příliš jednoduše, ale myslím si, že je potřeba trochu se nad něj povznést, všímat si symbolů (;)) a ta moudra procítit.

Honziin
03.12.2020 2 z 5

Kniha byla pro mne velkým zklamáním. Sice se četla rychle, a bylo tam málo ,,nudných,, míst, ale mě to prostě nebavilo, postavy mě tam přišli strašně nesympatické a otravné, hlavně hlavní postava Santiago. Knihu jsem dočetl jen proto, že jí mám vybranou k maturitě, teď už budu jen doufat, že mi tam nepadne.

Luluhappy
27.11.2020 3 z 5

Podle většiny je tato kniha Paulovo nejlepší, ta, co ho proslavila. Za mě osobně má spoustu lepších knih. Ano, v Alchymistovi je hodně pravdy, ale příběh ne až tak zajímavý.

lernami
24.11.2020 5 z 5

Pro někoho Alchymista může být velký kýč a klišé. Na druhou stranu si myslím, že se někdy v těch největších klišé skrývá nejvíce pravdy. Styl vyprávění je pohádkový a velmi pochopitelný. Knihu můžu jen doporučit:)

101evca
22.11.2020 odpad!

Málokdy knihu nedočtu, ale tohle prostě nešlo. Autor neustále na čtenáře hází různá svoje moudra, rádoby životní pravdy, které působily tak naivně a přihlouple, že jsem se musela chvílemi i smát. Podle mě docela snůška nesmyslů.

lavash
21.11.2020 odpad!

pseudo-odpovědi

Gweny
15.11.2020 5 z 5

Překrásný příběh, který člověka v mnohých momentech vede k zamyšlení. Příběh, který dokazuje, že vše v lidském životě má smysl. Příběh, jenž mi svou hloubkou a životní filosofií připomíná Exupéryho Malého prince. Knihu jsem tentokrát nečetla, ale poslechla si, jak ji čte někdo jiný. Muž s velmi příjemným hlasem. Ani nevím, kdy naposledy jsem dokázala několik hodin v kuse udržet pozornost na jeden hlas, jeden příběh, jeden život... mnohokrát jsem v očích cítila slzy a možná i proto toužím z celého srdce mít knihu v ruce a ty řádky, které jsem slyšela přečtené, přečíst si sama.

Prince_of_book
14.11.2020 4 z 5

Skvělá kniha, která má potenciál člověku změnit život. Svými myšlenkami, citáty a samotným příběhem donutí čtenáře přemýšlet nad svým životem a nad tím, da žije tak jak on sám chce.

Knihu jsem poslouchal v audio verzi, protože upřímně si myslím, že bych tento tip knihy jako klasickou četbu asi nedal či by mě to spíše tolik nebavilo a já bych si z ní tolik neodnesl. Nejlepší za mě ten mindblow konec, ač jsem nějaký očekával, tak v tomhle smyslu opravdu ne.

8,5/10

BorisLental
13.11.2020 5 z 5

ÚŽASNÁ KNIHA. Tohle by si měl každý přečíst. Je to opravdu nádhera.

fruitbueno
05.11.2020 4 z 5

Alchymista je Malý princ druhé poloviny 20. století.

misa.lemperova
31.10.2020 5 z 5

Podle mě je Alchymista taková ta “zásadní” kniha. Tolik myšlenek, co si z ní člověk odnese... Jsou v ní také velmi krásné a známé citáty, jako např.: “Člověk miluje proto, že miluje. Není k tomu žádný důvod.”, “Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami.”, “Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl.” a další... Pokud někdo váhá, zda číst nebo nečíst, za mě tahle kniha určitě stojí za to. Nemusí sednout každému, ale je v ní určité poselství. Může pomoci vhodnému čtenáři v pochopení a zamýšlení se nad životem.

Alteriol
22.10.2020 3 z 5

Kniha, která vhodnému čtenáři ve správný čas může pomoci k důvěře v proces života, naslouchání vnitřnímu hlasu, zvýšení citlivosti vůči příležitostem, posílení důvěry ve schopnost měnit svůj život a v neposlední řadě k přesvědčení, že vše se děje tak, jak se dít má.
Na knize mi vadí její celkový ezo, chcete-li - new age, nádech: "...celý vesmír se spojí..." Nabyl jsem víceméně stejných přesvědčení, ač z pohledu existencialismu, ale ta ezo pachuť... té se mi nedaří zbavit.

Ayen
16.10.2020 5 z 5

Pane Paulo, takový konec (jak by řekli američané ,mind blowing') jsem vážně nečekala. Lituji, že jsem si ji tenkrát nevybrala k maturitě, protože příběh pastýře se mě opravdu dotkl. Naprosto si dokáži představit, že pro člověka, kterého nezajímá ezoterika, může tato kniha být otravná. Ale pro mne je to jen jedna z dalších, k níž se budu vracet stále dokola. Dává mi naději a sílu pokračovat ve splnění si vlastního snu .... i přesto, že třeba budete muset projít celý stát a život mám pod nohy bude házet balvany, i přesto všechno je možné si ten sen splnit.

Bastien581
14.10.2020 5 z 5

Pro mne zasadni kniha, pro mnohe prazdna sdeleni mi davaji jasny vzkaz o tom, ze se mame snazit zit nejlip jak umime a obcas je fajn si to pripomenout.

VéjaTarabová
09.10.2020

Příběh Alchymista na mě zapůsobil především celkovým vnímáním světa. Santiaga jsem si oblíbila díky jeho odhodlání jít za svým snem, ale zároveň i díky realistickému strachu z nejistoty. Bála jsem se, že plně nepochopím děj, avšak audiokniha byla namluvena velice pěkně srozumitelně a příběh byl nakonec smysluplný. Přineslo mi to nové myšlenky a jiný pohled na fungování části světa. Životní cesta mladého pastýře se pro mě stala zajímavou.

DámaMáma
05.10.2020 2 z 5

Knihu jsem kdysi dostala dárkem a dlouho jsem ji odkládala. Po přečtení pár stránek jsem byla nadšená, ale ten metaforický konec... najednou jsem měla pocit, ze jsem v jiné knize, ze jsem přeskočila nějaké stránky, nebo že jsem u knihy usnula a probudila se jinde. Věřím, že někomu toto vyhovuje, a možná to bylo autorovým záměrem, ale já dodnes nevím, co si myslet.

Kathyss
20.09.2020 5 z 5

Nikdy jsem žádnou knihu nečetla vícekrát, ale už teď vím, že Alchymistu si přečtu určitě znovu. Pro mě to bylo nádherné čtení, které mi zanechalo úsměv na rtech. :)