Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7448 7448

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

Monini
10.09.2020 odpad!

Opravdu jsem chtěla dát nějaké hezčí hodnocení. "Ezo" knížky mám ráda, jsem věřící, duchovno mi není cizí, medituju atd. čekala jsem proto, že mě kniha zaujme. Ale tohle bylo strašné. Instantní moudra opakující se pořád a pořád dokola a dokola. Jakoby autor vůbec netušil o čem psát a měl jen tady těch pár mouder, které teda nacpal všude, aby zaplnil stránky. Šíleně otravné čtení. Jsem ráda, že už to skončilo.

Myrha
25.08.2020 2 z 5

Zřejmě jsem čekala víc. Na počátku pěkně rozehraný příběh, navíc kniha, kterou mi doporučovalo hned několik lidí. Ale nakonec jsem se nějak nemohla rozhodnout, co to bylo. Neprožívala jsem hrdinovu cestu za sebepoznáním. Filosofická zamyšlení mi přišla laciná, prvoplánová. A lehké magično, to je to, co zatlouklo poslední hřebíček. Možná jsem už jen na takovou knihu stará a měla ke mě přijít ve 20. Kdy jsem ještě nebyla v různých koutech světa, neměla vyřešeno kdo jsem a v co věřím. Tehdy by mě to třeba oslovilo.

GepardLady
21.08.2020 3 z 5

Začalo to hezky, tak pěkně mě to vtáhlo. A pak to nějak začalo pokulhávat. Vlastně nevím proč. Mám ráda, když mě kniha vtáhne a jsem v ději, jenže tady to nešlo - jako kdyby mě autor chtěl nechat nahlížet jen ode dveří, ale přímo do příběhu mě nepustil. Připadá mi, jako kdyby se bál čtenáře vtáhnout, protože kdyby mu nabídl hlubší perspektivu, riskoval by, že nepochopí. A tak všechno raději zjednodušil a ukázal jen povrchně. Nakonec všechno, co jsem si z četby odnesla, je jen mně už dobře známá pravda, že se neumíme dívat na věci z vícero perspektiv a neustále se necháme más vlastní "zacílenou" myslí, utkvělými představami a o vlastním štěstí raději budeme jen snít, než abychom za ním vykročili ze své komfortní zóny.

radkanin
19.08.2020 2 z 5

Dostala jsem jako dárek. Na můj vkus moc jednoduše a podbízivě napsané. Nemám moc ráda tento styl... Kdo má rád nenáročné a přitom filozoficko-náboženské knihy, nejspíš ocení.

Plague
29.07.2020 5 z 5

"Dostávám víc než si moje laskavost zaslouží."
"To nikdy neříkejte, uslyší to Život a příště vám dá méně."

Nemyslím že by kniha byla plná strhujících pravd a dechberoucích mouder. To ne. Je plná obyčejných pravd jednoduchých mouder. Bylo fajn sledovat životní příběh člověka, který se rozhodl jít za svým snem tady a teď. Ne zítra, ne pozítří. A přitom je to tak jednoduché, poslouchat řeči života. Kdyby jenom ta naše mysl nebyla tak prohnaná v tom, jak správně nám našeptávat, že "zítra" bude příznivější čas. Ach milý Godote, dočkáme se tě někdy?

Další zajímavá kniha na téma "Žijme tady a teď. To je to jediné co máme. A stále to odmítáme,"

Doporučuji. Vřele. Ikdyby měla jen zasít semínko pochybností o současných společenských hodnotách.

Barbanka
29.07.2020 5 z 5

Moc hezký příběh, se spoustou mouder a životních pravd. Oddychové čtení. Poslouchala jsem jako audio knihu, za mě 5 hvězd.

Tarzan373
25.07.2020 1 z 5

Upřímně, čekala jsem víc!

Janesky
23.07.2020 5 z 5

úžasná kniha o hľadaní; cesta je cieľ

Artep071
23.07.2020 4 z 5

Četla jsem 2 x ..jednou jako puberťačka a brala jsem to jako pohádkový příběh . Nedávno jsem jí opět vzala do ruk, když jsem potřebovala nakopnout a trochu motivovat . Určitě to není zlato mezi tituly , ale příběh je to čtivý a milý ... mě svým způsobem obohatil .

Luci136
04.07.2020 4 z 5

Kniha byla super čtení při mém těhotenství a určitě ji malému ještě někdy přečtu. Taková moudrá pohádka. Některé věty staly za přepsání do sešitu.
Kniha na pár hodin a motivace na dlouhé roky :)

Bibionyka
03.07.2020 4 z 5

Trochu mi to připomíná knihu Mnich, který prodal své ferrari. Obě působí jako pohlazení na duši.

Anitram22
21.06.2020 3 z 5

Kniha, která Vás donutí zamyslet se nad životem a Vašimi sny. Jen pro mne někdy byl děj až moc zdlouhavý. Ale určitě doporučuji přečíst.

Uterox
14.06.2020 5 z 5

Pro mě je toto TOP knížka. Inspirativní příběh o tom, jak uskutečňovat své životní sny, jak za nimi jít a nenechat se odradit a překonávat jednotlivé překážky. Řada vět z knihy mi dodnes zní v uších. Celý Vesmír se spojí aby člověk naplnil svůj sen.

Marketinuska
05.06.2020 5 z 5

Pekne, uklidnujici cteni. Pekna pohadka.

Webster
29.05.2020 odpad!

Absolutně přeceňována kniha!!! Kniha je určena pro lidi, kteří hledají hlubší smysl života, sice je čtivá, ale může zaujmout pouze děti na 1. stupni základní školy. Absolutně naivní čtení. Přijde mi to jako nějaká bible sekty. Všechny myšlenky jsou sice pěkné, ale v realném životě absolutně nepoužitelné. Pokud se bude někdo řídit myšlenkami této knihy v dnešní době, tak mi nezbývá nic jiného než dotyčnému popřát hodně štěstí, jelikož ho čeká jen samé zklamání a utrpení :)

Miliarda
26.05.2020 5 z 5

Alchymista byl pro mě osobně obrovsky pozitivním překvapením. Kniha mi svým stylem vyprávění silně připomíná Malého prince, nicméně oproti Malému princi obsahuje větší množství "nosných" myšlenek. Autorův styl psaní je hotový balzám na duši, jelikož dává čtenáři silný příběh, který je však podán laskavě a s noblesou a zároveň přináší řadu zásadních "motivačních" myšlenek, které lze aplikovat v běžném životě. Coelho odvedl v Alchymistovi mistrovskou práci a rozhodně si za tuto svou knihu zaslouží to nejvyšší hodnocení.

Bustedka
25.05.2020 4 z 5

Koukala jsem, že jsem měla u téhle knihy hodnocení 3 hvězdičky. Já si vlastně nepamatuju, že bych tu knihu četla a pokud ano, tak mi bylo nejvíc 23. Teď je mi 30 a jsem přesvědčená, že tehdy jsem to nechápala. Ne tak, jako teď. Každý si v tom najde to, co chce. Asi stejně jako Santiago poklad

sgjoli
19.05.2020 5 z 5

Vyposlechnuto v audio verzi (kniha namluvena v kompletním, nekráceném znění; namluvil Lukáš Hlavica). Doteď nechápu, proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala. Jsem ráda, že jsem volila audio verzi, dost mi to v současné chvíli vyhovovalo.
Alchymista je hodně zajímavé dílo s velkým množstvím důležitých myšlenek, které ke mně silně promlouvaly. Určitě se k tomu někdy vrátím ještě v tištěné podobě, abych si to znovu připomněla, protože tohle je hodně silná motivační záležitost plná moudrosti, která umožňuje čtenářům (potažmo posluchačům) přemýšlet nad životem trochu jiným úhlem pohledu. Skvělé, opravdu skvělé. Bylo to pro mne vysloveně pohlazení po duši a opět mne to přivedlo k tomu zamyslet se nad některými aspekty svého života a nabudilo mne to znovu více zvažovat, co ve svém životě chci a nechci. Očividně jsem si to poslechla v tu pravou dobu, kdy jsem to dost potřebovala. Jsem z tohoto počinu rozhodně nadšená a určitě moc doporučuji, pokud vás zajímá hloubavé povídání o smyslu života a o tom, jak jinak lze k životu přistupovat.
Zároveň bych ráda vyzdvihla výkon Lukáše Hlavici, jehož narace mne naprosto uchvátila, odvedl skvělou práci.

MHudec
18.05.2020 4 z 5

Čekal jsem trochu hlubší pointu, ale to vůbec nevadí, přesto si mě kniha získala poutavým dějem a svými myšlenkami, mystičnem. Něčím mi trochu připomněl Malého prince. Mám na nějakou dobu hodně o čem přemýšlet, i to je myslím ta pointa, která mě teprve doběhne.

vrgulnik
17.05.2020 3 z 5

Takové zvláštní. Chápu, proč to tolik lidí oslavuje, ale číst ji pro mě nebyla nirvána.