Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7448 7448

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

MayaBu
16.05.2020 4 z 5

Velmi zajímavá filosoficky a snově laděná kniha, u které podle všeho hraje velkou roli v jakém duševním rozpoložení čtenář je a nakolik chce/je ochoten Coelhovým moudrostem naslouchat. Mně se líbila. Jen mě maličko mrzí, že jsem s Coelhovým dílem začala Veronikou a ne právě Alchymistou, protože po nepříliš provedeném prvním setkání mi dlouho trvalo, než jsem této knize (daleko lepší...) dala vůbec šanci.

karel.bedrich
13.05.2020 5 z 5

Nadčasová pohádka, pro děti i dospělé.

AjaFialka
10.05.2020 2 z 5

První půlka knihy byla skvělá, druhá už lehce pokulhávala.

jednorozka
09.05.2020 3 z 5

Takovy podivny pribeh. Dobre myslenky, ale nektere jsou spis pohadkove a neverim jim. Hodne abstraktni, spis v myslenkach, malomluvne. Nektere postrehy velmi dobre. Zaujalo me:
- Co se stane jednou, nemusi se uz stat nikdy, ale co se stane 2x, urcite se stane i potreti.
- Nejvic lidi pritahuje krasa.
- Lide se neboji neznama, protoze kazdy clovek je schopen dosahnout vseho, co chce a co potrebuje. Bojime se, ze ztratime to, co mame.
- Nikdy nerikej, ze si neco nezaslouzis. Uslysi to zivot a priste ti da mene. :)

Nepochopila jsem, jak to bylo s tou premenou ve vitr, jak to, ze najednou rozmlouval se svetem. Ale v tom to bude ta pohadka.
Jinak zpusob, jak vlastne nasel poklad, se mi moc libil. :)))

ctenarka881
07.05.2020 5 z 5

Nadherny pribeh.. je to neco jako maly princ - da se to cist jednou za cas znovu a znovu a pokazde v tom clovek najde neco jineho. Knihu jsem cetla v zivote uz hodnekrat a pokazde jsem si zni odnesla neco jineho. Za me je to velke dilo a kazdy by ho mel precist.. ;-)

1987
01.05.2020 4 z 5

Mama mi raz povedala: „Niektorí autori vedia písať, ale nehovoria nič. Iní zase písať nevedia, ale majú čo povedať.“

Greenfingers
20.04.2020 1 z 5

Na pozadí pohádkového příběhu o pasáčkovi ovcí hledajícím poklad autor doslova chrlí na každé stránce svá životní moudra, která mají čtenáře inspirovat a motivovat k naplnění jeho osobních cílů.
Samotný příběh je vcelku banální, charaktery a osudy postav nejsou nijak popsány ani završeny.
Možný spoiler: Pouze hlavní protagonista se nakonec dočká toho, po čem toužil.
Vše ostatní je snůška filosofujících výroků a úvah, které se tváří jako pravda pravdoucí, neměnná, nezpochybnitelná a všeobjímající. Děkuji, nechci.

K.O.
15.04.2020 2 z 5

Rozumím tomu, proč je knížka oblíbená. Mě bohužel tento ezo/vesmírněobjímající styl nesedí, ale to není problém knížky.

padola
13.04.2020 1 z 5

Asi jsem už moc stará, ale kniha mi připadala neuvěřitelně povrchní a naivní.

"Když budeš následovat svůj příběh, celý vesmír se spojí, aby ti pomohl" je pěkná zkratka. Není ovšem už řečeno, že náš osobní příběh nemusí být jenom jeden a většinou je nejprve potřeba na svém záměru pracovat, a až pak se "vesmír spojí". (Připomnělo mi to zázrak v Káně Galilejské, na jehož vylíčení stačily tři odstavce, přestože myšlenka je stejná.)

evelýny
10.04.2020 5 z 5

Život chce, abychom prožili svůj osobní příběh. Musíme při tom sledovat znamení.
Zaposlouchala jsem se do příběhu pastýře, abych pomocí Alchymisty pronikla do duše světa - svého příběhu.
Zastavit řeku života je někdy nemožné. Ale tolik moudrosti na jednu knihu? V jednoduchosti je síla, a proto:
,,Naslouchejme svému srdci," jak pravil Alchymista.
,,Správně vidíme jenom srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné,“ jak pravil Malý princ.
Zlepšíme-li přítomnost, potom i to, co se stane, bude lepší. Každý den v sobě nese věčnost.
MAKTUB…

P.S: Z největší pravděpodobností, ten nejvzácnější poklad leží přímo u našich nohou.
P.P.S: Poslouchána audiokniha. Lukáš Hlavica se stal hercem proto, aby tomuto příběhu vdechnul čtvrtý rozměr. Famózní výkon. Tleskám ve stoje.

smardice
09.04.2020 4 z 5

Nevelká knížka svým počtem stránek, ale velká svým až pohádkovým příběhem nutící k zamyšlení.

Klarusa225
06.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát a vždy se slastným úsměvem na tváři. Doporučuji i jako rozhlasovou hru, kdy příběh vypráví M. Eben.

Minagon
03.04.2020 5 z 5

Tahle kniha se čte sama. Skvělé.

betička
21.03.2020 4 z 5

Spousta hezkých a inspirativních myšlenek.
... Když člověk opravdu něco chce, celý vesmír se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit ...
... Strach z utrpení je horší, než utrpení samo ...

Kalgrim
16.03.2020 2 z 5

Knížku jsem četl jako povinnou četbu a dost se mi líbila, jediné co bych snad mohl vytknout je nekonečné opakování několika myšlenek, vím, že o tom je ta kniha, ale když to bylo na každé druhé stránce trošku mi to vadilo

marhoul
16.03.2020 5 z 5

Nevím, jak to mají mládežníci dnes, ale za nás se o Alchymistovi mluvilo jako o jakési Bibli mladých. Mnoho krásných myšlenek, některé používám běžně. "Největší tma nastane před úsvitem."

xsvem25
12.03.2020 4 z 5

Některé části hodně dobré, některé slabší. Celkové vyznění o něco menší, než bych od knihy s takovouto pověstí očekával. Vzhledem k malému rozsahu se ale příběh určitě vyplatí přečíst.

Páájinka
09.03.2020 4 z 5

Dobré na zamyšlení.

Abroš
06.03.2020 5 z 5

Krásná kniha s moudrem a poučením na konec.Může se číst pořád a vždy se v ní najde něco nového.Skvělý konec :-)Nic v životě není zadarmo.Ale osobně se mi více líbí Putovanie Ibn Fatumu od Nagíba Mahfúze.

kuceju
27.02.2020 4 z 5

„To my živíme Duši světa, a země, kde žijeme, bude lepší nebo horší podle toho, jací budeme my. A záleží na díle Lásky, protože když milujeme, vždycky si přejeme být lepší než jsme.“

Stejně tak mě má Láska k této knize nutí být lepším člověkem, pokaždé, když ji čtu. Prostá a přece nese důležité poselství, je pohlazením na Duši. Takový Malý Princ v brazilském hávu.