Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7448 7448

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

Lizard
25.02.2020 4 z 5

Poprvé jsem tuto knihu četla někdy na střední škole a vzpomínám si, že se mi líbila. Teď jsem se ke knize více než po deseti letech vrátila a opět mě nezklamala. Pohádková kniha s duchovní a filosofickou tématikou o vnímání znameních, které nám pomáhají žít svůj životní příběh... Myslím si, že kdo "hledá", tak v této knize "to své najde" :-)

Padicek
15.02.2020 4 z 5

Kniha se čte skoro sama. Děj pěkně plyne a já osobně jsem až do konce čekal jak to bude s tím pokladem :)

Kllara
02.02.2020 5 z 5

Každý si z této knihy vezme to, co si vzít chce. Za mě rozhodně krásný příběh, který stojí za to ne jen přečíst, ale i zamyslet se nad tím, co se skrývá mezi řádky.

ElizabethB
30.01.2020 4 z 5

Veľmi krásna kniha. Myšlienky v nej má však nijako nedostali, pretože ich všetky poznám a v podstate tak žijem. Ale verím, že pre niekoho, kto sa hľadá, to môže byť prínosné. I tak sa mi kniha dosť páčila.

bashca
29.01.2020 5 z 5

Krasna kniha o zmysle zivota a zivotnej ceste.

IvčaKraťaska
20.01.2020 4 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem četla. Příběh zajímavý, ale žádné hlubší poselství jsem si z něho nevzala. Jako pohadku-oddychovku jsem na ni nedávno narazila jako na audioknihu, kterou jsem si pustila k uklízení, proč ne.

Samar
19.01.2020 5 z 5

Pohádka.

Cageyy
09.01.2020 4 z 5

Výborná kniha, kterou jsem četla kdysi dávno a hodně mě ovlivnila????❤️

Knihobolka
06.01.2020 5 z 5

Filozofie je velmi těžký obor, a tak tleskám všem, kteří píšou takové knihy.

Co člověk, to názor...nejlepší život je mnohdy ten, který právě prožíváme.

AnjaBo
04.01.2020 4 z 5

Čteno v angličtině, která ponechává větší prostor k interpretaci Coelhových myšlenek. Krásné.

Jac20
03.01.2020 1 z 5

I bez této knihy jsme všichni vybízeni neustále, abychom byli více žádostiví. Abychom chtěli, snili, toužili, naplňovali tyto vzniklé potřeby. Protože smyslem života je \"být šťastní\", žít \"osobní příběh\". Asi to všichni chceme slyšet někdy.

I tak krátká kniha je překvapivě zdlouhavá. Čte se dobře, ale točí se na pětikoruně dokola. Zbytečná palba \"mouder\", která.. to slovo asi ještě nevymysleli. :D Je to jako číst knihu s názvem: \"Někdy musíš prohrát, aby jsi mohl zvítězit\".

„Duše světa se živí štěstím lidí. Anebo naopak neštěstím, závistí, žárlivostí. Splnit svůj Osobní příběh je jedinou povinností člověka. Vše je jedno. A když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil.“ - Co to jako sakra je..

Některé věci si protiřečí.
Vyberu například: Alchymista říká, že se umí proměnit ve vítr. Když Santiago s tím samým osloví Vítr, ten se diví, že by měl umět něco jako proměnit člověka ve vítr. Takže to Alchymista dělá jinak? Třeba za pomoci vody? :D

Teď budu čekat, jestli mi dojde, proč je někdy kniha zmiňována jako duchovní, či filozofická.

DreamerX9
02.01.2020 5 z 5

Tahle kniha byla cestou a jednou velkou pouští plnou písku moudrosti. Jedna z nejlepších knih od tohoto autora

malagreta
28.12.2019 1 z 5

Nedočetla jsem, absolutně nezaujala, dostane druhou šanci někdy příště.

Jakubac
27.12.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Anetidlo
27.12.2019 1 z 5

Jak bych tuto knihu okomentovala?
Prvně bych chtěla přiznat, že splnila (zpětně) mou knižní výzvu zde na DK. Právě proto jsem ji také dokončila - nemohu říct, že dočetla, jelikož jsem měla k dispozici skvěle namluvenou audioknihu. Ač byla audiokniha nádherná, příběh byl pro mě neatraktivní. Možná bych tuto knihu vůbec nepřečetla, ani bych o ní neuvažovala, kdybych si dala pozor na to, co si půjčuji z knihovny.
Nějak si neholduji v esoterice a ve větách: Celý vesmír se spojí, abys Ty sis mohl splnit sen. Ne, nejsem žádný skeptik, právě naopak. Ale tohle je na mě dost. Ale nebudu tady vypisovat svůj pohled na věc. Pouze jsem chtěla zdůraznit, že tohle opravdu nebylo čtivo pro mě. Což znamená, že byla chyba tuto knihu číst? Upřímně řečeno nevím - kniha mi nic nedala, nevzala. Zanechala mě chladnou, což je dle mého názoru u knih to nejhorší.
Ráda bych se vyjádřila i ke konci. Očekávala jsem alespoň, že ten poklad, za kterým se hlavní hrdina honí a pro který se vzdal všeho, bude něco více hlubokého. A ony to nakonec byly peníze nebo něco na ten způsob.
Člověk se občas snaží najít něco víc ve svém životě. Hledáme nějakou vyšší duchovní sílu. Sama se o tohle zajímám, ale tohle metodické poučování nebylo nic pro mě.

MikulášV
10.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná, čtivá kniha. Používá velmi sugestivní symboliku a jednoduše se čte. Příběh se odehrává v příjemném duchu a i když je hlavní hrdina zrovna v útrapách stále se nad celou knihou nese uvolněná a klidná atmosférá.
Myšlenka plnění životního příběhu je blízká každému. Dělníkovi i generálnímu řediteli a proto je to skvělá kniha pro každého.

Micha-Él
10.12.2019 3 z 5

Motivační příručky a alegorie dvakrát nemusím, ale tohle byla milá knížka. Našla jsem v ní spoustu pěkných myšlenek, krásné poselství a prostředí, v němž se příběh odehrával, se mi také líbilo. Pro mě je plus i v tom, že mě samotnou "nakopla" k uskutečnění Osobního příběhu. 3,5*

mataj
10.12.2019 4 z 5

Hezká knížka plná myšlenek o životě a o tom, jak má člověk naslouchat svému srdci a jít za svým snem. Moc příjemné čtení.

cluci
04.12.2019 4 z 5

Nejspíš nemá smysl číst recenze od ostatních, zaplétáme se zde do dvou protichůdných táborů, a přesto každý máme svůj pohled na danou věc a k tomu se snažíme předčit svůj názor. Knihu bych nehodnotila nijak záporně, kdo bude chtít si své najde, a pro koho je ničím nenaplnitelná, ten bude hlasitě mručet. Určité pasáže jsou jemně přehnané, ale to přesně vystihuje naši představivost a snění. S některými shledáte, že vás potkávají na vaší životní cestě a budete zažívat malé Dejavu. Neodsoudila bych ji, je to kniha, jež se vyskytuje ve čtenářském deníku maturantů. Je to milé čtení a pohádky nám byly čteny od mala. A malé zamyšlení rozhodně neublíží. Obecně nad myšlenkou, že pro to, co opravdu chceme, uděláme co bude v našich silách, jen aby se to naplnilo.
"Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit"

Irsaf
29.11.2019 4 z 5

Další poslouchaná audiokniha... Par pěkných myšlenek a celkem pěkný příběh...