Barva kouzel

Barva kouzel
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285789/bmid_barva-kouzel-Ke4-285789.jpg 4 3576 3576

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Colour of Magic, 1983

orson
01.03.2021 3 z 5

Po dvaceti letech druhý pokus o začtení se do Zeměplochy (chce si to přečíst dcera, tak jsem to taky zkusil)... a nějak mě to moc nechytlo. Místy vtipný, to jako jo, ale nějak tomu chybí ta šťáva, drajv, nebo něco... po dočtení knížky nemám žádnou velkou chuť vrátit se do toho světa a přečíst si další příběh... ale dám tomu ještě šanci, první díl série prý není nejlepší, takže zkusím Stráže, stráže a uvidím.

JKDelaney
27.01.2021 3 z 5

Prvotina. Za mě jeden z těch slabších svazků. Poznáváme Mrakoplaše, zavazadlo a Dvoukvítka. Je to příběh plný eskapád a zvratů. Vlastně je tam až moc zvratů které příběhu trochu ubližují. Ale jinak samozřejmě start do Úžasné Zeměplochy!

E_Lan
22.01.2021 3 z 5

Asi jsem od tohoto autora čekal moc. Mám rád fantasy, sci-fi. Tato kniha určitě obsahuje hodně fantazie, sem tam je vtipná, plná dobrých nápadů... Ale celkově jaksi nepůsobí nějakým zvláštním a zvlášť zábavným dojmem. Bohužel.

puczmeloun
22.01.2021 5 z 5

Zeměplochu prostě miluju. Po delší době si ji tak zopakovat pěkně od začátku a přímo na audiobooku hlasem překladatele bylo více než dobré rozhodnutí...
A samotná knížka? Co říct. Je vidět, že je to první Zeměplocha a některé zákonitosti se s dalšími knihami série změnily, ale je to prostě super. U nás v rodině dokonce některé pojmy a jména "zlidověly". Dvojkvítek jako pojmenování stylu "naivního turisty", či přezdívky dané našemu známému... A to nemluvě o všech těch nápadech s Wyrmbergem a tamními ne/draky, číslem 7+1, životem na kraji Zeměplochy, všemožnými zvířaty a rasami atd. atp. Prostě Pratchett!

EliBla
17.01.2021 3 z 5

Na knihu Barva kouzel jsem se moc těšila a to také díky výzvě. Nic jsem od Terryho Pratchetta nečetla a byla jsem plna nadšení, jaká kniha bude. Nakonec jsem docela zklamaná, jelikož jsem se do půlky knihy musela prokousávat a neustále si uvědomovat, kdo mluví a o čem se v knize vlastně jedná. Také mi vadilo, že měla kniha dlouhé kapitoly. Asi potřebuji jasné ukončení, když knihu večer odkládán. Konec se mi četl lépe. Myslím si, že ještě nenastal ten správný čas na užívání si Terryho knížek. Snad k tomu někdy opět dospěji.

KubaHanzelin
10.01.2021 4 z 5

První setkání s opěvovaným Terrym Pratchettem!
Každý kdo čte musel někdy slyšet o slavném autoru humorné fantasy Pratchettovi a jelikož se mezi čtenáře počítám a o Zeměploše už jsem toho slyšel opravdu dost, bylo na čase zkusit první knihu z této slavné série.
Barva kouzel je fajn kniha, která pobaví a okouzlí svým pestrobarevným světem (nebo vesmírem, to už je na vás), musím se přiznat, že začátku jsem měl problém se začíst, přece jen to není klasická fantasy, ale taková oddechová věc, kterou si otevřete, když už je toho na vás moc a potřebujete vypnout. To je něco na co nejsem moc zvyklý a tak jsem s tím chvíli bojoval, ale po nějakých 50-60 stránkách už se to četlo samo.
Takže doporučuji všem, kdo potřebuje, i kdyby jen na půl hoďky denně, se odreagovat od dnešního šíleného světa:)

roman2013
07.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha a celá serie Zeměplochy

DanaKa81
18.12.2020 5 z 5

Mně se tahle ztřeštěná výprava s nadšeným turistou Dvoukvítkem po Zeměploše moc líbila. Chodící zavazadlo, hrdina Hrun Barbar s Kringem a neschopný čaroděj Mrakoplaš nemají žádnou chybu :) Těším se na pokračování

feex8
05.11.2020 5 z 5

Pratchettovi som dlho nemohla prísť na chuť. Konkrétne túto knihu som sa snažila prečítať možno trikrát, ale nikdy som sa nedostala ďalej, než na pár prvých stránok, a to absurdný humor v akejkoľvek podobe milujem. Skrátka som sa nedokázala začítať, kniha ma nedokázala na začiatku natoľko vtiahnuť do deja, aby som ju prelúskala. Bola som ale pevne rozhodnutá, že sa raz prinútim a minimálne jednu knihu od Pratchetta nejak prečítam. Nakoniec som zvolila formu audioknihy, ktorú som počúvala pri behaní.

Dnes môžem povedať, že neľutujem. Kniha si ma podmanila a hlavne po opise Zemeplochy, cez ktorý som sa predtým nedostala, ma začala ozaj baviť. Milé, zábavné, oddychové dielko, vďaka ktorému si Terry získal nového fanúšika.

Netopyr07
04.11.2020 5 z 5

Musím se přidat - také se velmi často vracím k Barvě kouzel prostřednictvím audioknihy. Nejvíc asi "žeru" pasáž v chrámu Bel-Shamharotha, jak se hádá Hrun Barbar s Kringem :-)) Meč Kring je vážně skvělý :-))

bacouch
03.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od Pratchetta a musím přiznat, že se mi to dost líbilo. Je pravda, že jsem to četla poměrně dlouho, chvili mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se bavila. A jsem ráda, že to má tolik dílů

š.m.i.k
31.10.2020 5 z 5

Jedna ze srdcovek, ke které se v podobě audioknihy ráda vracím. Úžasná Zeměplocha je úžasná už od začátku.

Anushka1
25.10.2020 4 z 5

Řekla jsem si, že své první setkání s Úžasnou Zeměplochou začnu pěkně popořádku od první knihy. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale poté už stránky rychle ubíhaly. Nechávám si jednu hvězdu v záloze, protože mi bylo řečeno, že existují lepší díly Zeměplochy.

adam5955
25.10.2020 5 z 5

Zacatek trosku skripe. Nekolikrat jsem odlozil. Ale tak slavna kniha me tahla k sobe. A jsem tomu rad. Od cca 30. strany to jede. Fantazie strika vesmirem, predstavivost se snazi vybavit si osmou barvu a google se zavaril nad prekldam jednotlivych vyrazu v Dvoukvitkove reci. Navic me bavila setrvacnost knihy, kdy se pomalu rozjizdela, prakticky na jednom miste a upadala do prumeru. Ale postupne nabirala obratky a rozprostirala se od stredu az za okraj...me fantazie. A nutno podekovat, kdyby hned ze startu jela takovym tempem, sedim nekde v koute polstrovaneho pokoje oblecen jen do bile vesty. Fakt krasne... pridana hodnota: cetl jsem to dvoumesicni dceri, ktera se smala od prvni slabiky po posledni tecku. Proste je to psano tak, ze kazdy si v tom najde sve, at tomu rozumi vice ci mene :)

Hobo
22.10.2020 5 z 5

Vždycky jsem se u Zeměplochy bavil, ale u této tak nějak dvojnásobně. Krajní zábava a krajní fantasy. Dvoukvítko a jeho Zavazadlo ve spojení s Mrakoplašem rozvíjí neuvěřitelné příhody. A pojí štěnic...

kadel1949
18.10.2020

Já jsem knihu dočetl ve velké pohodě a moc jsem se u ní bavil.Ale nějak se mi zdá,že dost čtenářů nepochopilo,že jde o HUMOR a trochu PARODII na až moc vážně branou fantasy.Tahle kniha a myslím,že celá série je něco jako když zpívají Těžcí Pokondři své upravené texty různých "dojáků".Kdyby to každý pochopil,třeba by se mu to četlo líp.Nevím,jak dát hvězdičky,tak píšu"všech pět".

ckamusa
11.09.2020 3 z 5

Ke knize jsem se dostala poté, co jsem se rozhodla přečíst si alespoň jednu knihu o Zeměploše a chtěla jsem začít od začátku. Děj je zajímavý, místy mi vadí to přílišné přeskakování z jedné scény do druhé i do jiných vesmirů a současnosti. Docela mě to při čtení rušilo a vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby v knize tyto pasáže vůbec nebyly. Kniha vypráví příběh o Mrakoplašovi a Dvoukvítkovi a jejich společném dobrodružství.

grizlinka
24.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst a myslím, že není čeho litovat. Jako fantasy literatura je perfektní :)

Taj-ka
21.08.2020 3 z 5

Rozhodně nejsem typický cílový čtenář a na Kantůrkův styl (ačkoli plně uznávám jeho výjmečný talent) jsem si musela zvykat. Oceňuji vtipnost a barvitost, ale trochu víc logické dějové linky by asi čtení udělalo míň vyčerpávající. Uvidíme jak budu mluvit po dalších kouscích (prý jich mám před sebou ještě čtyřicet).

Ronnie68
03.08.2020 4 z 5

Takovýhle typ fantasy knihy jsem četla poprvé, a to jsem se ke knize dostala díky doporučení od kamaráda .... kniha se mi četla docela dobře ... příběh, který má spád a nenudí ...