Barva kouzel

Barva kouzel
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285789/bmid_barva-kouzel-Ke4-285789.jpg 4 3577 3577

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Colour of Magic, 1983

n.ezn.amy
04.02.2020 5 z 5

Před dávnými roky mé první setkání se Zeměplochou, díky které jsem se do příběhů Terryho Pratchetta zamiloval. Protože jeho úžasná fantazie stvořila tuto planetu a v této knize dokonalou dvojici Mrakoplaše s Dvoukvítkem a jejich velké dobrodružství

mataj
26.01.2020 5 z 5

Další úžasná, originální ale hlavně vtipná knížka...

indyka
23.01.2020

Hvězdičky výjimečně nedávám. Fantasy je žánr naprosto mimo můj hledáček a Barva kouzel je teprve druhý pokus o rozšíření si obzorů.

Autorova fantazie je bezbřehá, překladatel se v tom neztratil, hlavní postavy jsou hezky napsané, sem tam se najde nějaký ten fórek a vlastně chápu, proč se to tolika lidem líbí. Ale sama jsem si musela čtení dávkovat a nešlo mi to úplně dobře, protože pro nefanouška fantasy je Barva kouzel jak rána pěstí. Intenzivní, napěchované.

(Mou nejoblíbenější postavou je jednoznačně Zavazadlo!)

effa
17.01.2020 5 z 5

Můj první Prattchet. Kniha mě donutila přečíst všechny jeho knihy, hezky jednu po druhé.

hoesch
12.01.2020 5 z 5

Neviditelná univerzita asi práva v Plzni. Dost dobrý.

klara225
11.01.2020 5 z 5

Moje první zkušenost se Zeměplochou a nejspíš i s fantasy žánrem. Toto byl ten pravý únik z reality. Je naprosto nepředvídatelné, co se stane. I když má kniha necelých 300 stran, je nabitá dobrodružstvím a originalitou. Svět Zeměplochy je dobře vymyšlený, jakoby na ní Terry Pratchett byl, přepadl přes Okraj a spadl na naši planetu. :) Těším se na další díly.

Jaruš7
03.01.2020 5 z 5

Nadšený ohlas se vnucuje k četbě, i když rozpaky tvoří vysokou zábranu, tak jistota je v sekci "Citáty". Vybrané perly potvrdí, že vydržet se vyplatí. Ponor do fantasmagorična, kde to pozemské je jaksi upozaděno se vyplatí, zásek se zdařil, ale dýchací metoda je předpokladem pro vyvážení rozbalancovaného rozumu. Výdrž nese ovoce v poznání nemožného.
Citace :"Adrenalin je čistý destilát strachu."
Audiokniha, proč ne, co kdyby ... závěje, mráz a slota, ... jistota je v zásobě. :-)

martunka
30.12.2019 5 z 5

Nečekala jsem to, ale musím to uznat. Tohle je skvělá kniha! Moc se mi líbí svět Zeměplochy a její obyvatelé. Vyprávění je svižné, vtipné a já jsem celou dobu fandila Mrakoplašovy, ať ze všeho vyvážené! Už se těším na další díl!

lenka0383
30.11.2019 2 z 5

Jedinečný svět, který mě ohromě bavil a moc ráda bych o něm věděla víc. Bohužel místo vysvětlení zajímavých aspektů tohoto světa se příběh točí okolo pár postav, které mi ničím zajímavé bohužel nepřijdou. Něco mi v autorově stylu výrazně chybí k tomu, aby mě bavilo to číst, do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Chybí mi v tom nějaké emoce, které by čtenáře trochu vtáhly do děje a přiměly ho, aby postavám fandil, aby to prožíval s nimi. Tady je to všechno jako chladný popis toho, co se děje, vlastně přehršle různých malých dobrodružství, ze kterého hrdinové vždycky nějak zázračně vyváznou, ale mně vlastně bylo úplně jedno, jak to nakonec dopadne.

mave8rick
18.11.2019 4 z 5

Unikátní příběh a Svět. Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale celkově se mi kniha velmi líbila.

bekule
17.10.2019 2 z 5

Poznat Zeměplochu už jsem chtěla hodně dávno, dlouho jsem zjišťovala co je vlastně první díl a čím začít. Škoda že jsem si před začátkem četby nepřečetla komentář Hexera níže , byla bych chytřejší a začala jiným dílem. Adamsova Stopaře i Dlouhý temný čas svačiny duše zbožňuju, byla jsem si jistá že mě toto nemůže zklamat. Avšak větší slátaninu jsem ještě nečetla, třičtvrtě knihy jsem měla pocit že byl v deliriu buď autor nebo jsem já. Druhou hvězdičku dávám sobě za statečnost že jsem vydržela a dočetla až do konce. Ale tak snadno se odradit nenechám, po vzpamatování se z tohoto děsu zkusím časem nějaký díl doporučovaný pro začátečníky.

arnikasam
24.09.2019 5 z 5

Už je to spoustu let - mé první setkání s Terrym Pratchettem. Tuto knihu mi doporučil brácha. Moc se mi tenkrát líbila. Pak jsem přečetla spoustu dalších dílů, ale Barva kouzel je jen jedna. Poprvé je holt poprvé.

Malarkey
16.09.2019 3 z 5

Moje první setkání s Terry Prachettem mě víceméně zklamalo. První kniha je taková nesourodá změť čtyř větších povídek, které vypráví příběh odehrávající se v Zeměploše na hřbetě želvy a já měl sakra co dělat, abych všechny ty Terryho myšlenky pochopil…a hlavně, abych je vstřebal. Ze začátku jsem i dost postrádal humor, který ale ve druhé polovině knihy sem tam vyskočil. Ne ale v tom smyslu, že bych se smál na celé kolo. Asi jsem si na to vyprávění musel zvyknout a to se mi po přečtení úplně nepovedlo.

Getupaa
12.09.2019 4 z 5

Přečetl jsem už několik fantasy a sci-fi románů. A vždycky jsem si myslel, že mám celkem slušnou představivost. Tahle mi ale dala celkem na frak. Pratchett mi to "něco" co jsem měl zašlapal do země a já s tím chvílemi dost zápasil. Občas jsem si musel určitou pasáž přečíst víckrát, abych to vůbec pobral.

Jinak ale moc pěkná knížka a rozhodně si přečtu další.

Hexer
01.09.2019 5 z 5

Problém téhle knihy je, že ji nesmíte číst jako první knihu od Prattcheta. Je chaoticka, rychla, přeplněna postavama a místy. Odkazuje na spoustu věcí, které teprve budou vysvětleny v pozdějších knihách.

Zkuste začít třeba "Otec Prasátek" ... a nebo se obrňte trpělivostí a smiřte se s faktem, že vás ta kniha nějak předbíhá a válcuje. Pokud si ji ale přečtete později (jako 5.?) tak budete chrochtat blahem :)

Matio
29.08.2019 4 z 5

Celkem vtipná a čtivá fantasy, která je vlastně dost ujetá.

šmudlík
06.08.2019 4 z 5

Moje první seznámení se Zeměplochou a doufám, že ne poslední. O fantazii není nouze, i když musím přiznat, že jsem se místy ztrácela v popisu Zeměplochy apod. Ale kniha má svůj půvab a doufám, že v další díly úvodní Barvu kouzel ještě předčí. Nejvíce mě bavila Truhla z hruškovníku.

Usire
01.08.2019 4 z 5

Trošku slabší úvod do Zeměplochy (oproti jiným dílům), ale své kouzlo to rozhodně má, takže se nenechte odradit. Dost mi vrtalo hlavou, jestli se takhle nevyvinul turistický ruch i ve skutečnosti. V knize jsou nezapomenutelné okamžiky a některé fráze jsou prostě legendární.

alfinha2321
22.07.2019 4 z 5

Po mnoha letech čtení všeho možného jsem se konečně dostala i k Pratchettovi. Je pravda, že mne muž varoval, že první dvě knihy ještě nejsou best of, ale musím říct, že se mi hned první díl celkem líbil. Nestalo se mi sice, že bych se smála na celé kolo, ale docela zajímavé čtení to bylo, nejraději jsem měla asi Zavazadlo.

stanislav0373
19.07.2019 3 z 5

Mé prvotní setkání s autorem...a celkem hukot :-) Je pravda, že některé pasáže jsou poněkud komplikovanější, nicméně nic, s čím by si fantazie muže středního věku neporadila :-)