Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200075/bmid_bez-nadeje-tgy-200075.jpg 4 2680 2680

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

blonďatá.luc
24.09.2018 5 z 5

Po přečtení druhého dílu se mi do tohoto ani nechtělo pouštět - přeci jen stejný příběh jinýma očima? Vždyť to musí být nuda. Ale nebyla. Ano, spousta scén byla stejných, byly tam ovšem i scény nové a tím pádem pro čtenáře zajímavé. Navíc tento příběh je tak nevšední, že se vyplatí přečíst si jej vícekrát (když se opět řeší tabu téma). Přesto patří ke slabším knížkám, které tato autorka napsala - ty její novější se mi líbí mnohem víc.

AniDi
01.09.2018 2 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli hodnocení a komentářům, nicméně jsem se do ní nemohla vcítit. Pro mě chyběl ten "wau" efekt. Určitě přečtu i další knihy autorky, doufám, že se mi další kniha bude líbit víc.

Jají295
13.08.2018 5 z 5

Kniha se mi náhodou moc líbila. Chápu, že někomu ne, protože je to spíš románek pro náctileté. Ale myslím, že na dovču úplně ideální:)). Krásný a poutavý děj.

LaDouceBrise
13.08.2018 3 z 5

Kniha ve mně vzbudila značně rozporuplné pocity. První polovina mě zrovna dvakrát nechytla, děj se posouval dopředu velmi pomalu a hlavní hrdinka jen neustále řešila svoje problémy s kluky, především s Holderem. Knihu jsem neodložila jen proto, že jsem chtěla vědět, proč se Holder chová tak podivně.

Od druhé poloviny se autorka nejspíš rozhodla, že by to chtělo trochu urychlit, a odkrývala nám jedno tajemství za druhým, přestože některá (například to, co dělal malé Sky její otec) jsem prohlédla už na samém začátku. Ale hlavní zápletka mě překvapila, hlavně se mi líbilo, jak autorka zvládla spojit jednotlivé střípky Skyiny minulosti a poskládat je tak, že na konci vše dávalo naprostý smysl.

Celý příběh propojovala pohádková láska Sky a Holdera, která byla tak příšerně nereálná a přehnaná... Holder byl od začátku do konce prostě dokonalost sama, i když to zpočátku vypadalo jinak. Ale jeho vztahu se Sky se autorka věnovala podle mě až moc. Romantických scén tam bylo vážně hrozně hodně, a to si na ně většinou potrpím, ale tady už mi to i vadilo.

Knížku vám asi zrovna dvakrát vřele nedoporučím, přece jen jsem četla spoustu lepších a nedá se říct, že by mě Bez naděje nějak zvlášť obohatila. Přesto její četby nelituji, i když se nemám chuť pouštět do pokračování.

vlkove
12.08.2018 3 z 5

První polovina knihy mě nudila, bylo to dlouhé trýznění, které bylo ukončeno až v druhé polovině knihy. Holder mi v první polovině přišel neskutečně protivný, věčné změny nálad a nevysvětlené chování mě dohánělo na pokraj šílenství. Ve druhé polovině příběh dostal smysl a spád. Vůbec bych se nezlobila kdyby měl příběh o sto stran méně, určitě bych zkrátila nudný a vleklí začátek a soustředila se na hlavní jádro příběhu, které je zajímavé a čtenáře nutí číst dál a dál. Příběhu dávám tři hvězdy. Od autorky jsem četla ještě knihu Život jedna báseň a musím říct že se mi líbila o něco více.

Zebra01
08.08.2018 1 z 5

Slátanina. Myslím, že jsem cílová skupina, avšak nikdy by mě nenapadlo, že se dá spatlat dohromady tolik vážných i jiných témat- a pořád to bude mít úspěch.

PeťkaW.
04.08.2018 4 z 5

Z téhle knihy mám trochu smíšené dojmy. Na jednu stranu je to typická zamilovaná teen romance, taková zahraniční promakanější verze Lanczové, a na druhou stranu pak docela drsné drama, probírající citlivá témata. Na jedné straně je zamilovaná pubertální a jaksi lehčí první půlka knihy (i když pořád výborně, vtipně a čtivě podaná) a na druhé pak akční emotivní rozuzlení příběhu. K jedné straně hodnocení mě dál naklání výborná čtivost, skvěle vykreslené postavy a poutavý výběr jazyka, do průměru zase padá fakt, že jeden z hlavních problémů jste měli prokouknutý už v půlce knihy a navíc si autorka pro mě vybrala v ději až moc "náhod" najednou. I když je pravda, že většinu z nich byla schopná docela slušně vysvětlit a celkově do sebe v závěru hezky všechno zapadlo. Asi mi tím teplem trochu změknul mozek, takže se nakonec přikloním ke 4 hvězdičkám :) Bez naděje není žádný literární počin století, ale jako taková malina na slupnutí na 3 letní odpoledne u vody, u které se odreagujete a zažijete lásku až za hrob, se hodí skvěle.

teri1003
25.07.2018 5 z 5

Tak kniha byla neuvěřitelná. Poslední dobou jsem vůbec neměla chuť číst a tohle mě opět dostalo zpátky. Příběh byl neuvěřitelně čtivý a knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen další romantická oddechovka, ale co se začalo dít od poloviny knihy bylo pro mě překvapení a prostě napínavost. Hlavní podtavy Holdera a Sky jsem si oblíbila a spolu jsou neuvěřutelně roztomilí. Knihu naprosto doporučuji, kdo nečetl.

Sophie22
24.07.2018 5 z 5

Od autorky jsem už četla jednu knihu a obě mě velice dojaly a velmi se mi líbily. Kniha mě začala bavit hned od prvních stránek a určitě si přečtu další knihy od této spisovatelky.

julie8829
03.07.2018 5 z 5

Emotivní, dojemné, krásné čtení. Je to román, což mám ráda a kniha se opravdu čte jedním dechem. Určitě doporučuji

Martinaa24
14.06.2018 4 z 5

Příběh byl velmi emotivní jako všechny knihy od této spisovatelky. Moc se mi líbilo zpracování příběhu, úžasně popsané charakteristiky postav, i když si myslím, že tolik náhod by se člověku nestalo.

Petro..nella
12.06.2018 5 z 5

Úžasná

Meluzínka
05.06.2018 5 z 5

Knihu jsem cetla jednim dechem.Moc povedena.Doporucuji.

Brambu
03.06.2018 4 z 5

Tak velká láska, ale zároveň tak velká bolest. Drásající příběh, který si mne získal hned od prvních stránek. A čím dál jsem se dostávala, tím hůře se mi četlo. Přála bych hlavní hrdince trochu jiný osud, ale to už by byl jiný příběh... Vrhám se na druhý díl.

Terr_y
28.05.2018 5 z 5

Obsahuje možné Spoilery...

Jakože Wow...Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Colleen mě vážně dostává k slzám u každého jejího příběhu a tento nebyl vyjímkou. Kniha má opravdu smutnou zápletku a bohužel se tyto věci dějí v běžném životě. Někdo dopadne jako Les někdo o něco lépe jako Hope (Sky). Kniha má krásný srdcervoucí příběh a proto jí doporučuji, není to jen obyčejný příběh o lásce, je to něco víc.

beatadudova
20.05.2018 3 z 5

Zajímavé počtení. Je pravda, že knihu s podobným námětem jsem ještě nečetla a přijde mi originální. Rozjezd knihy mi přišel vzhledem k jejímu rozsahu až moc zdlouhavý a pro mě ne moc záživný, druhá půlka knihy už byla o dost zajímavější. Jsem jediná, která ze začátku tajně doufala, že s Holdera se vyklube typický "bad boy" a otočí to příběh vzhůru nohama? Ale ono ne, Holder je prostě hrozně sladký, starostlivý a prostě dokonalý. V reálném životě jako jehla v kupce sena. Vytkla bych až moc osob, které v příběhu zemřeli, protože to na reálnosti knihy moc nepřidává, právě naopak. Některé rozhovory na mě působily hodně uměle a v reálném životě bych si je nedokázala ani představit. Taky bych nutně nepotřebovala mít každou novou kapitolu pojmenovanou aktuálním časem, který jsem pak začala automaticky ignorovat. Význam hvězdiček v textu jsem moc nechápala, i když mají samozřejmě spojitost s příběhem Sky. Jsem ráda, že jsem si přečetla něco jiného než typickou romantickou young adult knihu, která chce poukázat na závažné téma zneužívání dětí. Nejsem si ale jistá, že v životech nás obyčejných lidí by mohlo vzniknout tolik náhod, jako v této knize. Celkově hodnotím průměrně.

Andílci
12.05.2018 5 z 5

Kdyby to šlo dám této knize 10*.Opravdu moc pěkná kniha.A člověka donutí nad některýma věcma hodně přemýšlet.

Monyčí
05.05.2018 4 z 5

Knížka má rozhodně dobrou myšlenku, ale na můj vkus se celkem dlouho rozjížděla a čekalo se na nějaký zvrat. Nicméně v druhé polovině už nabrala spád a ačkoliv byla dost předvídatelná, tak se mi líbila. Nejvíc oceňuji téma, je to totiž téma o kterém se veřejně ani v knihách moc nemluví, a tak mi přijde fajn, že se to přes tuhle knížku může rozšířit alespoň mezi čtenáře.

marketa262
25.04.2018 4 z 5

Nevím, čím to je, ale 1. polovina knihy mi přišla lepší, asi to bylo takové tajemnější, jelikož byla spousta věcí v druhé polovině hodně předvídatelná. Proto dávám nakonec jen 4 hvězdy. Jinak jsem knihu přečetla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout. Velmi doporučuju.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem