Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200075/bmid_bez-nadeje-tgy-200075.jpg 4 2680 2680

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

Kekik
04.12.2019 5 z 5

Bez naděje, Ztracená naděje

Vždycky si připadám jako absolutní blbec, když o knize, která zpracovává závažné téma, napíšu, že je krásná. Jenže ono to jinak popsat nejde. Ty knihy jsou nádherné. Srdcervoucí. Ale nádherné.
Autorka je opravdu nejlepší ve svém oboru. Její knihy jsou psány s láskou.
Nechybí jim humor, napětí, vášeň. Postavy jsou tak sympatické, že si je okamžitě zamilujete.
Bez naděje a Ztracená naděje jsou knihy, která mají ode mě obrovské DOPORUČENÍ !!!

Obě knihy jsem přečetla během několika hodin.
BEZ NADĚJE vypráví příběh o dívce Sky, která se setká s klukem jménem Holder. Její život se tímto setkáním změní. Sky mi byla od počátku velmi sympatická. Její minulost je opravdu tragická, smutná, šílená. Přesto se během čtení najdou okamžiky, kdy jsem se usmívala od ucha k uchu. Autorčiny styl psaní je jedinečný.
Dean Holder získal moje srdce.

ZTRACENÁ NADĚJE je psána z pohledu Holdera. Vracíme se zpět na začátek příběhu a prožíváme jej znovu. Jeho život poznamenaly dvě velmi tragické události, které si vyčítá.
Občas jsem si říkala, jestli jsem neudělala chybu, když jsem se do příběhu pustila hned po dočtení Bez naděje, jelikož tato kniha obsahuje mnoho scén, které jsem četla pár hodin předtím. Rozhovory jsou popsány slovo od slova stejně jako v první knize. Ovšem tentokrát nám myšlenky sděluje Holder. Nakonec jsem uznala, že to bylo správné. Intimní scény z Holderova pohledu se mi více vryly pod kůži. A více jsem pochopila Holderovo chování, když jsem mu teď viděla do hlavy.
Dean Holder získal moje srdce podruhé a navždy.
Připravte si kapesníčky a ponořte se do jednoho z nejemotivnějších příběhů.

ilovebook88
12.11.2019 5 z 5

Krásna knižka, prečítala som ju už druhý krát a dakedy po nej siahnem ešte raz ????

betule3
06.11.2019 5 z 5

Když jsem knížku začínala číst, říkala jsem si, že je to opravdu povedená romantická, oddychová knížka, která se perfektně čte. Pak jsem byla opravdu překvapená všemi těmi zvraty, ze kterých jsem většinu fakt vůbec nečekala. Příběh je velmi silný a tak neskutečně čtivý, že jsem četla asi do tří ráno. Hned se přesouvám na další díl a mám takový pocit, že Colleen Hoover se stává jednou z mých nejoblíbenějších autorek.

Dajada
05.11.2019 4 z 5

Na mne asi moc romantiky. Ale nemůžu říct, že by to nebylo dobré, ale ...

pavlikova9332
28.10.2019 5 z 5

Pekna kniha. Dobrá zápletka i rozuzlení

Pája699
24.10.2019 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček. Paní Coollen prostě umí psát! Od jejich knich se nemůžu prostě odtrhnout. Při čtení této knihy se mi střídali emoce. V jednu chvíli se člověk směje a vzápětí se mu chce brečet. Pro mě určitě silný příběh s tématem, který si zaslouží pozornost

Amitiel76
11.10.2019 3 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. A s lítostí musím říct, že jsem byla tentokrát zklamaná. Kniha "Život jedna báseň", se mi líbila rozhodně víc.
Kniha "Bez naděje", mi totiž přišla beznadějně nudná. Rozhodně aspoň její první polovina.
Mám ráda romantiku, příběhy o lásce, ale tohle bylo táák zoufale přecukrovaný ... a táák strašně nereálný. Místy až přitažený za vlasy. Držela jsem se zuby nehty, abych nezačala stránky přeskakovat, a hledat zajímavější pasáže. Přišlo mi, že autorka až zoufale knihu natahovala, jen aby vypotila co nejdelší příběh. Ty podrobné popisy snad každého dne, hodinu po hodině, bych rozhodně vynechala.
Ubrala bych na cukrování hlavních hrdinů, a radši se podrobněji věnovala tomu vážnému tématu, o kterém vlastně celá kniha měla být. Rozhodně bych více rozvinula konec, který mi přišel dost uspěchaný. Protože tohle téma, si opravdu zaslouží více pozornosti....
No, škoda. Za mě kniha, co nenadchne, ani neurazí. Přišla mi průměrná....

Ráčkajda
29.09.2019 5 z 5

Dávno už mi není náct, ale nádherně jsem si to užila. Knížka je opravdu velmi čtivá a nedá se od ní odtrhnout. Takže dávám 5 hvězdiček a ihned jdu na další díl.

eliskaho21
28.09.2019 5 z 5

Hodně silná knížka od které se nedal odtrhnout????❤️

Karciina
27.09.2019 3 z 5

Anotace nám říká prakticky vše. Příběh je psán v první osobě, a kapitoly nám začínají datumem a časem. Kniha je velmi čtivá, i když má kolem 400 stran, přečtete ji za den či dva. Některé části jsou více uvěřitelné, jiné trochu naivnější. Ráda bych vyzdvihla humor Sky, protože například scéna s penězi ve skříňce je boží ???? stejně tak její přátelství s Breckinem a Six (která je bohužel pryč). První setkání s Holderem se taky sranda.

Ráda si přečtu druhý dil, který je naopak z pohledu Holdera. Bohužel mi celkově knížka přišla relativně průměrná, možná lehce nad.

hlavajda93
27.09.2019 5 z 5

tato kniha mě naprosto pohltila a netrpělivě jsem čekala na druhý díl

Cometka
04.09.2019 5 z 5

Knížku jsem četla před několika měsíci, ale chtěla jsem dát komentář, až po přečtení druhé strany příběhu. Sky se mi jako hlavní hrdinka moc líbila, nebyla to žádná "plochá nána" a její příběh mě donutil hodně přemýšlet o věcech, s kterými se člověk běžně nesetká. Takže děkuji autorce, že toto téma nadnesla a perfektně (aspoň z mého laického pohledu) zpracovala. Určitě doporučuji přečíst!

Schalli
28.08.2019 5 z 5

Trošičku jsem asi čekala, že se něco takového stane. Nicméně, kniha byla moc pěkně napsaná, čtivá a měla děj. Přečetla jsem za jeden den :)

kikikrat
11.08.2019 5 z 5

Nečekala jsem to ... vážně ne. Tentokrát jsem si říkala, že mě tak nedostane protože je to jedna z prvních knih od Colleen. Spletla jsem se! Dostala mě.
Kniha byla plná zvratů, těch očekávaných i těch neočekávaných. Bylo tam spoustu emocí, špatných věcí ale i těch dobrých. Přátelství, rodina, láska ... vše v knize najdete a konec vás jistě šokuje. Možná se něco zdálo přehnané ale možná to právě takové je. Děkuji Colleen, znovu.

Zlá-Ňufie
24.07.2019 5 z 5

Z počátku jsem měla pocit, že to bude jenom pohoda a romantika, ale pak sem se nestacila divit!
Ke konci mi to prislo trochu pritazene za vlasy a musela jsem si od tihy emoci dat malicko pauzicku ale moc povedena kniha.

barbara7002
09.07.2019

Knihu jsem začala číst s tím, že si přečtu klasu klasický teen román o ničem- což se ukázalo jako nepravdivé.
Příběh měl spád, hloubku, citlivé téma i mnoho příjemných úvah.
Doporučuji!

Domča153
07.07.2019

Kniha mě upřímně překvapila. Čekala jsem klasickou oddechovku ale byl tu i zajímavý příběh který řeší opravdu vážné téma. Jediné co mi trochu zážitek kazilo bylo “přehánění”. SPOIER: Další co bych tam mít úplně nemusela byl barvitý popis smrti otce.
Mrzela mě smrt Lessie. Hlavně z důvodu že se nikdy už se Sky nepotkala.
V jednu chvilku jsem měla problém otce Sky plnohodnotně nenávidět po tom co vzpomínala na ty “dobré” chvilky s ním.

senvknize
07.07.2019 5 z 5

Je to už rok, co jsem to četla, a stále na tuto knihu myslím.

EvaStark
07.07.2019 5 z 5

Tohle byla nádhera. U téhle knížky jsem brečela, smála se a nechybělo tu i vážnější téma. Holdera jsem si oblíbila hned ze začátku a Sky taktéž:) Sky je moc statečná a vše nakonec zvládla, i když s pomocí Holdera:)
Byla to moje první knížka od Coleen a neskutečně mě bavila. Určitě si od ní přečtu i další a další knihy.
Takže tuhle Doporučuji!!!

janno69
25.06.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě absolutně rozsekala na kousky a hodně dlouho, mi bude trvat, než se zase poskládám. Je to hodně silný námět a já s hrdiny plakala i smála se. To už se mi nestalo ani nepamatuji. Na 1000% stojí za přečtení a hooodně velké a hluboké zamyšlení.... Zasloužila by si daleko více hvězd, než se tady dá dát. Hvězdy zde totiž hrají svou velkou roli....