Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200075/bmid_bez-nadeje-tgy-200075.jpg 4 2679 2679

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

Adell-ka
24.09.2020 3 z 5

Colleen Hoover mám moc ráda a tohle nebyla moje první kniha od ní, nicméně musím říct, že mi nějak nesedla. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, kterou skvěle načetla Veronika Kubařová, příběh byl docela pěkně propracovaný a mělo to hlavu i patu, ale přesto podle mě má tato autorka lepší knížky.

befel
08.09.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem.. autorka má skvělý styl. Ze začátku jsem se sice musela ujistit, že jsem nešáhla po knize pro děti a mládež.. ale potom to mělo spád a hloubku. Konec lehce přeslazený.. ale co už, aspoň se mi bude hezky usínat. ????

zpetkeknize
21.08.2020 3 z 5

Tedy... takhle rozporuplné pocity jsem z knížky ještě nikdy neměla (tedy krom Najdi mě). Prvních 150 stran jsem byla naprosto zoufalá a naštvaná - podivnej děsivej týpek si nárokuje holku, kterou zná tak dvě hodiny, a ona je z něj úplně hotová, jelikož i když se chová jako psychopat, je prostě hrozně moc sexy, takže v pohodě. Z toho jsem byla vážně na prášky. Druhá polovina knihy mě ale naprosto šokovala, nečekala jsem takový dějový zvrat, ačkoliv některé věci mi došly dřív, než byly skutečně vyřčené. Zápletka se mi líbila, byla originální, zajímavá a šokující, ale vztah Holdera a Sky mě nechával celkem chladnou. Nicméně kniha byla velmi čtivá, děj měl tempo a témata, která se v knize vyskytují, nejsou příliš obvyklá, ačkoliv je opravdu potřeba o nich mluvit.

katallinka
12.08.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení jako vždy u této autorky.

KáťaM.
22.07.2020 3 z 5

Collen Hooverová je moje oblíbená autorka, jsem moc ráda, že její knížky začínají vycházet i v audioverzi. Po poslechnutí této jsem trošku v rozpacích, myslím, že by si audioverzi zasloužily spíše její jiné knížky. Srdceryvný příběh sedmnáctileté adoptované Sky, která zažívá svou první lásku a odhaluje šokující tajemství ze své minulosti, mě bohužel příliš nevtáhl. Částečně to bude tím, že už nejsem úplně cílová skupina, částečně i tím, že jsem děj úspěšně předvídala, což způsobovalo, že mě knížka nudila. V žádném případě ji nechci shazovat, ke konci ve mně knížka vzbudila spoustu emocí, to je umění autorky. Knížka byla také úžasně načtená mou oblíbenou herečkou Veronikou Khek Kubařovou. Její veselý hlas a povaha mě přenesly zpátky do let, kdy jsou chodila na představení do divadla v Mladé Boleslavi, ve kterých hrála. Ocenila bych, kdyby knížka šla pustit o něco hlasitěji, jsem zvyklá poslouchat v hlučnějším prostředí (dálnice, fitko apod. I když knížku hodnotím "jen" jako lepší průměr, čtenářkám do 20 let ji vřele doporučuji. Veroniku Khek Kubařovou budu určitě dál jako interpretku vyhledávat, je skvělá! ♥

TetaPeta
20.07.2020 5 z 5

Autorcine knihy jsem si oblibila, protoze se zabyva ruznymi scenari zivota, ktere vtahnou do deje...tato kniha nebyla vyjimkou. Nikdy jsem nechtela cist jakokouliv knihu s takovou tematikou, ale nakonec jsem knihu nemohla odlozit na "zitra" a musela ji docist...tato kniha je neco jako recept na zivot, kdyz nejde podle vasich predstav/planu a jak se s nekteremi neprijemnymi vecmi v zivote vyporadat. S odstupem casu si chci precit i 2. dil z pohledu Holdera, aby vse zapadlo jako puzzle...Knize davam 5*, ale myslim, ze se k ni uz nikdy nevratim...

Catyna
14.07.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem

Martha74
13.07.2020 4 z 5

Prostě hustý, moje první kniha Colleen Hooverové, a určitě ne poslední.

Áža707
12.07.2020 4 z 5

Příběh se dobře čte a i když na začátku čekáte jen povrchní zážitek, tak tohle má doopravdy hloubku a myšlenku. Je to další z vážnějších témat dnešního světa.
Od půlky knihy vás děj celkem vtáhne a vy nevíte, co čekat na jejím konci. Sice vás na začátku zaráží bláznivá zamilovanost hlavní hrdinky, ale myslím že nakonci máte Sky rádi a obdivujete ji. Za mě skvělá kniha s ohromným příběhem, kde nechybí trochu vtipu a jedna velká lovestory.

Vím, že plno lidí v díle nepoznávají autorku, ale je to jedno z prvních díl, co napsala a pro mě to bylo seznámení s autorkou. Hodlám si přečíst i pokračování a to Ztracená naděje, kde je příběh vyprávěn z pohledu Holdera.

⭐ 4/5

Sabča92
03.07.2020 5 z 5

Bez naděje je na CoHo docela rozsáhlý příběh, který je naprosto drásající. Na začátku se zdá celkem prostý a nijak komplikovaný. Zkrátka dívka, která nemá pověst andílka, která nikdy nechodila do školy a neumí používat elektroniku. A potom je tu kluk, který nemá dobrou pověst a z nepochopitelného důvodu Sky začne vyhledávat a pomáhat jí. U Colleen je typické, že každý její příběh vypráví o lásce. Ovšem žádný vztah z jejích knih není stejný. To mi přijde na Colleen fantastické, že dokáže každou svou postavu odlišit od ostatních a vyprávět její osud jinak. Kniha přináší další silný milostný příběh a nechybí ani silné jiskření mezi hrdiny nebo erotické scény. Nejen proto bych knihu doporučovala alespoň 16+. Kromě lásky, erotiky, velkého tajemství nechybí ani humor. Kniha má kolem čtyři sta stran, které jsou ale opravdu nabité dějem. V okamžiku, kdy pochopíte, že se nejedná jen o typický young adult romantický příběh, ale že řeší daleko vážnější témata, kniha nabírá na obrátkách a já se nemohla dočkat toho, co bude dál. Děj natolik gradoval, že jsem měla pocit, že už se nic dalšího přihodit nemůže a pokaždé mě Coho napálila a přidala další zvrat.
Bez naději nemám naprosto co vytknout a naopak ji jen doporučuji.

Bebe2004
17.06.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a těším se na další autorčiny knihy. Přečetla jsem si ji na doporučení mé tety a jsem za to opravdu ráda. I když se zprvu zdálo, že jde o klasický dívčí román, všechno se v průběhu změnilo.

evik2710
11.06.2020 5 z 5

Krásně se čte všechny její knihy jsou super

Ajda300
10.06.2020 1 z 5

Popravdě řečeno mi z téhle knihy bylo špatně. A myslím to, přesně tak jak to píšu. Chtělo se mi zvracet. Ani ne tolik kvůli autorčinu stylu, jako spíš kvůli příběhu a až moc podrobným scénám bez kterých bych se velice ráda obešla. Navíc to bylo velice překombinované a nedalo se v tom pořádně vyznat

Tereza035
03.06.2020 5 z 5

Tuhle knížku hodnotím jako jednu z nejlepšíh za tento měsíc i rok. Colleen opět nezklamala! Není to obyčejné young adult romantické klišé. Jak už je u Colleen známo, v knize se řeší vážná témata a také se většinou poukazuje na minulost hl. postav, která se v této knize postupně odhalovala a bylo to jedno překvapení za druhým. Děj byl skvělý a postavy, romantická linka i myšlenky taky! Nenechte se odradit obálkou nebo anotací, protože příběh, který se v této knize ukrývá si rozhodně zamilujete. Moc moc doporučuju!

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Tohle bylo úžasné čtení. Byla jsem napjatá, co se z toho vyvine a moc se mi líbilo, že nešlo o tuctový, romantický příběh, ale dostala jsem mnohem víc. Přečetla jsem knihu jedním dechem a rozhodně předčila mé očekávání. Dean byl úžasný a Sky neskutečně silná osobnost. Moc se mi líbilo, jak počáteční hašteření, tak to jak se o sebe později mohli opřít a co všechno spolu zvládli. K téhle knížce se budu ráda vracet.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Tak hrozně krásná romantická knížka, která ale není jen povrchové klišé, Colleen dá do každé své knihy vždy něco hlubšího a jinak tomu nebylo ani u této knihy.

petulkapeta
07.05.2020 5 z 5

Za mě úžsne,přiběh sice misty smutny,ale to život někdy je,ale Sky(Hope) se s tim poprala nakonec dobře a Dean,kdo by ho nemiloval už pro to co dokazal pro svou lasku ke ztracene kamaradce

princesse
26.04.2020 5 z 5

Opět jsem si skvěle početla. Mezi Holderovým příběhem Ztracená naděje a tímto jsem si dala pauzu v podobě pěti jiných knížek a pak se začetla do příběhu Hope - Sky a opět mě to bavilo. Četlo se samo a prostě se mi to líbilo. Chystám se na další dvě knihy autorky a věřím, že ani ty mě nezklamou. Doporučuji.

YA-girl
25.04.2020 3 z 5

Dějový nápad mi přišel perfektní, průběh a pak i závěr překvapivý, ale to zpracování mi přišlo takové zdlouhavé a plytké. Hodně mi vadilo, že plno věcí šlo hrdince na ruku jen proto, aby jí to šlo na ruku... Ten příběh prostě obsahoval až moc neuvěřitelných náhod; je jasné, že děj je v knihách potřeba trochu popostrčit, ale když už to začne být až příliš do očí bijící, tak to podle mě není úplně dobře napsané.

Elsasbooks
19.04.2020 4 z 5

Musím přiznat, že jsem knížku začala číst v červenci minulého roku a dostala jsem se přes stranu 100 a pak jsem knihu musela odložit, protože mě absolutně nudila a nebavila. Překvapilo mě to, protože jsem předtím četla jednu autorčinu knihu (Námi to končí) a ta mě naprosto uchvátila. Od autorky jsem přečetla i pak skoro všechny její knihy a všechny se mi moc líbily (Na obtíž ale trochu míň) a rozhodla jsem se Bez naděje zase zkusit přečíst. Zase mě nebavilo asi prvních 100 stran, spoustu věcí jsem uhádla předem, např. kdo je Hope. Knížka má super zápletku a potenciál, ale přijde mi, že je zbytečně natahovaná. Za mě tuto knihu hodnotím jako slabší knihu autorky, protože dokáže psát i lépe, jinak to bylo ale super. Můžu doporučit.