Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423348/bmid_bez-nadeje-aqF-423348.jpg 4 2681 2681

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

barbora2863
16.01.2016 5 z 5

4,5*

Colleen proste vie... vážne netuším, ako to dokáže, ale pri jej knihách nikdy neviem, do čoho idem a ako to celé vypáli. Anotácia je len na okrasu, pretože to, čo som od knihy čakala sa ani nedá porovnať s tým, čo som dostala.
Emócie, pocity, úžas, nepochopenie, prekvapenie, zdesenie, zamilovanie, slzy i smiech (cez slzy), radosť, úplne zíranie... a mnoho ďalšieho sa cezomňa priam prevalilo, s každou stránkou, každým odsekom...

Páčilo sa mi okno v izbe, z ktorého v pohode vyjdem na ulicu... páčilo sa mi ležanie na runwayi a pozeranie na hviezdy... páčilo sa mi bláznivé vypekanie a schovávanie sladkostí... páčilo sa mi držanie za malíčky... och, a tá chladničková scéna :) tá bola úplne geniálna, zimomriavky!

A ježiši baby, ak niekde žije niekto ako Holder, tak ho chcite a berte všetkými desiatimi... ak ho už "máte" tak buďte vďačné (ja som prevelice)
... lebo ten chalan bol neskutočne úžasný a priznávam, že ma neraz dostal do kolien, prekvapil, žasla som nad ním... presne takýchto chalanov by malo byť v knihách viac, čo cítia, chápu, podržia, objímu a myslia hlavou (nie tým v nohaviciach).

Sky niesla toho so sebou poriadne, a posplietané to bolo tak krásne, že aj keď som už hádala ako sa to skončí, autorka to zvrtla takým smerom, že som fakt ostala v nemom úžase.

Milujem Colleenin štýl písania a určite to nie je posledná kniha, ktorú som od nej čítala.

A teraz hor sa na Holderovu časť ❤

KleaM
12.01.2016 4 z 5

Rozhodně patří k těm lepším young adult knížkám. Je čtivá, celkem věrohodný děj a neotřelé téma. Moc příjemná knížka a rozhodně si v budoucnu vyhlídnu od autorky další z jejich knížek. Nečekala jsem moc, a proto jsem nebyla zklamaná. Ale pokud čekáte knihu, která Vás zvedne ze židle, rozbuší Vám srdce a po přečtení poslední stránky si přečtete i poděkování a ediční poznámky, přiložíte si ji k hrudi a na chvíli se nad ní zasníte, pak to tato asi nebude. U mě nebyla. Čtyři hvězdy.

škwor
04.01.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, byla fakt úžasná, uplně mě pohltila... :)

Spratek
31.12.2015 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila! Doporučuji ji snad každému, kdo má chuť si přečíst o lásce, o životě,.. V knize je snad vše potřebné k tomu, aby byl čtenář nadmíru spokojen. Je těžké ji položit a říct si, ne dnes dočtu kapitolu a půjdu spát. Jsem opravdu nadšena a děkuji své milé přítelkyni, že mi knihu nenápadně podstrčila! :)

Barbra06
29.12.2015 5 z 5

Bylo to super. Od dobře promyšlené zápletky, až po skvěle propracovaný děj a postavy. Věděla jsem, že jde o dobře hodnocenou knihu, ale i tak mě samotnou překvapilo, jak moc se mi líbila. Ke knížce se ráda vrátím a doporučuji ji všem romantickým duším. Plus, velký palec nahoru za věnování autorky, moc krásně řečeno !!!

terezasvejdova
22.12.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla již dříve, ale stále se k ní vracím. Přestože mám načteno přes 150 young adult knih tak ve mně určitě zanechala nejsilnější dojem právě Bez naděje. Děj je propracovaný a postavy velmi dobře citově vykreslené. Musím říct, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jediné minus je asi obálka, která je ne moc hezky zpracovaná a objevuje se na ní hlavní postava což může být až nepříjemné pro někoho, kdo si postavy představuje jinak. Nicméně rozhodně DOPORUČUJI! :)

Vikuššše
21.12.2015 5 z 5

Tato kniha má úžasnou myšlenku a čtivě napsaná, i když přeložený název knihy ztrácí v češtině pointu. Jinak doporučuji přečíst i Ztracenou naději(úplně stejný děj, akorát z pohledu Deana).

Mark13
16.12.2015 5 z 5

Bezva knížka, srozumitelný text, krásný příběh! ;-) 5 *

Lucy84
14.12.2015 3 z 5

Kniha se velice dobře čte. Ale děj teda pro mě zas taková bomba nebyl. Nebylo to špatné, hlavně díky čtivému stylu a někdy i vtipu, kterým je kniha napsaná. Ale četla jsem o dost více lepších knih s propracovanějším dějem a hlavně postavami, které nebyly tak dokonalé jako Holder a Sky. Navíc Holder byl vylíčen v mnou neuvěřitelných superlativech. Do druhého dílu nejdu.

magda.sabela
13.12.2015 4 z 5

Jednoduše dokonalá kniha. Senzační nápad, za který nemůžu dát mín jak 5 hvězdiček. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Jako bych to všechno prožívala se Sky a Holdrem. Dojemný příběh, který se autorce moc moc povedl.

Kayla
07.12.2015 5 z 5

Kniha se velmi hezky čte. :-) Původně jsem byla na vážkách zda si tu knihu přečíst nebo ne, ale nakonec jsem si jí koupila, protože byla pro členy v KK jen za polovinu. Musím uznat, že mi hrdinka skoro vůbec nelezla na nervy ( občas jo, ale fakt minimálně) a Dean ten mi sedl úplně, ten byl pro mě bez chybičky. Doporučuji, kniha je krásně napsaná a hlavně má zajímavý děj. Za mě 5 hvězdiček

Sabka123
06.12.2015 5 z 5

Tahle kniha se spisovatelce moc povedla. Příběh byl nádherný a naprosto mě pohltil. Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jak byl příběh strhující. Bylo to jak vtipné, smutné, napínavé, prostě skvělé. Sky i Holder mi hodně přirostli k srdci a díky nim byla tato kniha tak úžasná.

angelice
04.12.2015 5 z 5

Dokonale omračující

janyska13
30.11.2015 5 z 5

WAU, tak tohle jsem teda naprosto nečekala. Knihu jsem si chtěla přečíst už dýl a netušila jsem pořádně an o čem je. Naprosto mě to dostalo, zítra začnu asi další díl. :P

martinasudová
26.11.2015 3 z 5

Nebylo to špatné...na mě trošku moc romantické a milostné pasáže zdlouhavé...ale asi nejsem moc velký romantik.

Natyyy4444
21.11.2015 5 z 5

Páni.Nevím kde začít..Knížka mě neuvěřitelně překvapila! Hlavně na konci.Celý příběh mě pohltil a vůbec mě nenudil,pořád jsem ho četla,jak ve vlaku,tak i ve škole o přestávky.Nemohla jsem se od něho odtrhnout.Stejně tak jako od druhého dílu.Úžasná série a chystám se i číst další knihy od Colleen. Výborná spisovatelka!

Aaliyan
08.11.2015 3 z 5

Knížka se opravdu moc dobře čte, má hezký (i když už trošku ohraný děj), ale i přesto dokázala zaujmout. Jediné, co mi vadilo, byly události ke konci, které se mi zdály naprosto nereálné. Na druhou stranu, od toho je fantazie, aby to reálné bylo, což si uvědomuji. Proto takové hodnocení.

Mikako
08.11.2015 5 z 5

Zacala jsem cist v devet hodin rano... Docetla jsem ve tri hodiny rano... To neslo polozit! Kdyz jsem uz uz knihu zavirala, ze ji doctu dalsi den. Prisel zvrat a z oddychovky se stalo neco luxusniho!

AkiB
02.11.2015 5 z 5

Byla jsem naprosto překvapená, že ta kniha byla tak výborná. Je úžasné, co dokáží spisovatelé vymyslet za náměty. Perfektní, měla jsem ji přečtenou hned.

Julia_pt
28.10.2015 5 z 5

Přečteno za dva dny, stránky jsem přímo hltala. Neuvěřitelně dojemná a citlivá knížka a nejlepší bylo, že do tři čtvrtě knihy jste nevěděli, co kdo komu zatajuje. Pravda pro mě byla hodně neočekávaná. Na Sky bylo dobré, že jí je jedno, co si o ní ostatní myslí a ještě si z toho dělá srandu. :D A kdo by nemiloval Holdera ?! Moc se mi líbí, jak to spisovatelka napsala !! Fascinující příběh !! Rozhodně doporučuji !!! :)