Príbeh bielej Masajky

Príbeh bielej Masajky
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115500/pribeh-bielej-masajky-115500.jpg 4 1232 1232

Bílá Masajka série

Skutočný príbeh, ktorý sa stal medzinárodným bestsellerom a dočkal sa aj filmového spracovania. Mladá švajčiarska podnikateľka Corinne sa počas africkej dovolenky na prvý pohľad zamiluje do urasteného masajského bojovníka Lketingu. Opustí kvôli nemu dovtedajší spôsob života v civilizovanej spoločnosti a bezhlavo sa vrhá do života v ďalekom kenskom buši. V neuveriteľne primitívnych podmienkach prežije raj i peklo a sen o veľkej láske sa čoskoro zmení na zápas o holé prežitie. Corinne sa statočne usiluje všetko zvládnuť, dokonca sa púšťa do obchodovania, ale po vyčerpávajúcich štyroch rokoch je na pokraji fyzických i duševných síl. Jedinou útechou je jej dcérka Napirai, s ktorou sa napokon vracia do Švajčiarska a začína odznovu... Napriek tomu na svoju africkú rodinu nezanevrie a po čase ju na diaľku finančne podporuje. Do Kene sa vráti až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúca film podľa jej úspešnej knihy. Tri knihy v jednom: Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Weisse Massai, Züruck aus Afrika, Wiedersehen in Barsaloi, 1999

Vivetkav
20.08.2024 3 z 5

No to byla láska, která hory přenaší.., ale přesně rozdilnost byla tak velká, že se nedivím co nakonec Corrinne musela udělat.. překonání nemocí, šílené živoření, strach a třešnička na dortu žarlivy negramotný manžel... Ale věřím, že i to vše co zažila v Keni a dalo jim dceru bylo krásné a neměla čeho litovat

Vanocni_skritek
30.07.2024 5 z 5

Zajímavá kniha. Hold láska si nevybírá, zamilovat se dá zřejmě do kohokoliv. Jen po spadnutí těch růžových brýlí to pak může hodně bolet. Obzvlášť, když jste holka z Evropy a najednou máte dítě v rozpadlý chýši s člověkem, který ženu bere jen jako uspokojení. Svým způsobem mi to připomnělo moji oblíbenou Bez dcerky neodejdu, kde ale manžel ukázal pravou tvář až po letech. Tady hrdinka věděla, do čeho jde. Ale ta zamilovanost je zkrátka mrcha

Villon
22.06.2024 4 z 5

Tak asi tak...máme domy s ústřednim vytápěním, koupelny s teplou vodou, máme základní zdravotní péči, máme v marketech 24 hodin k dispozici naporcované maso dle vyběru..a pořád si stěžujeme...na něco...Corinne tohle všechno obětovali kvůli lásce, kterou ani nevěděla, kde hledat. Tak se tak ptám sama sebe...Závidím, nebo nechápu? Ať to dopadlo, jak dopadlo, byla urputná v tom co chtěla, co bytostně potřebovala ke svému životu. Navzdory celému světu. Co na to řict???Jak říká jeden můj kolega v práci, když se mi něco povede: "Dobře ty"...
To, že to dopadlo, jak to dopadlo...poznala svoji sílu a houževnatost...když popisovala s oji cestu, s dcerou, k letadlu, ani jsem nedýchala a držela ji palce...

mia.com
08.06.2024 5 z 5

Když kniha a film vyšly, totálně jsem to žrala.

*-*Kleny*-*
19.05.2024 5 z 5

Je vůbec možné zamilovat se tak moc do někoho tak odlišného? Je možné zamilovat se do nepohodlí? Kdyby to nebyla autobiografie, řekla bych, že autorka teda hodně přehání, ale tohle všechno se stalo a jen to číst byla pěkná jízda, nedokáži si vůbec představit to ještě prožít na vlastní kůži a hlavně to přežít. Musela to být opravdu velká láska. A já nutně potřebuju další díl.
Opravdu hodně doporučuji (zvlášť pokud potřebujete přijít na jiné myšlenky).

kiki11
31.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Velice zajímavá knížka o životě v jiné zemi, přesně takové příběhy mám ráda. Chování Corinne jsem ale od začátku nechápala, jak mohla zahodit celý svůj dosavadní život, bez mrknutí oka se vykašlat na snoubence a odstěhovat se do úplné divočiny mezi lidi s naprosto odlišnou mentalitou... Když potom zažívala všechny ty nesnáze s byrokracií, věčně rozbitým autem a nakonec i s nesnesitelným manželem, který neměl všech pět pohromadě, na jednu stranu jsem si říkala, jak je hrozně silná a statečná, že si s tolika věcmi poradila, co všechno zvládla, ale na druhou stranu jsem ji nedokázala nějak litovat, protože si zkrátka za všechno mohla sama. Rozhodně to ale pro ni musela být obrovská životní zkušenost.

Hoblinka
13.10.2023 5 z 5

Knížka se četla dobře, ale nějak nedokážu pochopit, že je někdo schopen takhle "zblbnout".

Aiden888
25.06.2023 5 z 5

Mám vážně smíšený pocity. Četlo se to jedním dechem, tím spíš, že je to skutečný příběh. Na druhou stranu jsem při čtení úplně zuřila. Nejdřív jsem vyloženě nenašela Corinne za tu její šílenou tvrdohlavost a za to, jak je naivní. Nechápala jsem, že někdo takhle překope svůj hezký a pohodlný život kvůli nějakému domorodci a chce vyměnit nádherný Švýcarsko (!!!!) za život ve špinavý boudě v Africe. Kvůli jednomu chlapovi? Se kterým to navíc od začátku není ono, protože obrovské kulturní rozdíly? Jenom proto, že jí připadal krásnej? Když jsem pak viděla, jak v Africe pořád jen bojuje, je nemocná, musí se bránit manželovým náladám apod. říkala jsem si, že bych už dávno byla zpátky doma a na nějakýho černocha se vyprdla. Příběh je to ale perfektní!

Radimka
23.06.2023 1 z 5

Nechápu, jak může takhle někdo zmagořit a zamilovat se do smradlavýho, negramotnýho černocha, všechno opustit a jít bydlet do domorodýho stanu a ještě o tom napsat. Možná jen proto, aby odradila ostatní magorky nebo na tom vydělala prachy.

janadibelkova
21.05.2023 3 z 5

Tuto knihu by si měly přečíst všechny mladé dívky, které mají chuť zažít něco neobvyklého

Calypso
17.01.2023 2 z 5

Připomnělo mi to nezapomenutelný článek, který jsem četla v pubertě v nějakém módním časopise (asi v Elle). Dotyčná byla ještě horší případ než paní Hofmann (vím, těžko uvěřitelné), běloška (asi z Británie), která opustila svou zemi, kontinent, civilizaci a děti kvůli svému africkému milenci a jeho kmeni. Nijak ji neznepokojovalo, že její malá dcera se vrhá na každou ženu, která se jí trochu podobá, protože 'bez něj bych byla zoufalá'. Pořád se ale zdráhala přijmout toto prostředí kompletně, doufala že ženské obřízce se vyhne. Radši to ponechám bez dalšího komentáře.

Lukyn96
21.12.2022 4 z 5

Za okny padá sníh a je mráz a já se prostřednictvím Bílé Masajky v myšlenkách přesouvám do horké Keni. Čtení to je zábavné i poučné, rád se dozvídám o různých zvyklostech v Africe. Byla to však právě rozdílnost kultur, která přispěla k tomu, že štěstí Corinny a jejího nesnesitelně žárlivého manžela Lkepingy dlouho nevydrželo. V knize mně trochu vadí mělkost emocí - Corinna například opouští jí do té doby známý život a své myšlenkové pochody vlastně odbývá pár větami.

Nofar197
14.10.2022 4 z 5

Dva lide ze dvou naprosto odlišných světů - to prostě nemohlo fungovat.

ronave
23.08.2022 4 z 5

Knížku jsem si půjčila od kolegyně a tak mě nadchla, že jsem si ji koupila i s jejími pokračováními.
Neuvěřitelný a místy i nepochopitelný obrat života ženy z ,, moderního,, světa do,, zaostalé,, Afriky.
I přes veškeré překážky a utrpení zůstala Africe věrná.
Kniha se četla dobře.

Samar
05.08.2022 4 z 5

Chybi mi tam hlubsi popsani pocitu a prostor pro fantazii. Kniha je napsana jednoduse jako nejaky referat na zš.
Ale pribeh samotny super.
O lasce tam mnoho neni ale slozitosti zivota v pustine je to nabusene.
Nejde o afriku a nemam rada kdyz to nekdo nazyva - “zivotem v africe”
Ona zila v nejprimitivnejsi socialne skupine ktera zije na mile daleko od kenske civilizace v podminkach kterym se divi i samotni kenane. Mam pocit ze to cele udelala aby o tom nakonec mohla napsat.

akdar72
01.08.2022 4 z 5

Pro mě zcela nepochopitelný příběh...

Martina291086
21.07.2022 3 z 5

Příběh jako takový zajímavý, ale její myšlení a chování je pro mě nepředstavitelné. Četla jsem i navazující díly a ty už se tak dobře nečetly. Znovu už do této série nepůjdu.

xelzax
18.06.2022

Luxusní knížka… nějakou dobu se teď potácím v šedi moderních “bestsellerů” a trpím. Tahle kniha mě chytla a vrátila mi chuť číst! Výborné napsané

marcela3655
12.06.2022 5 z 5

Zajímavé

SilvieSisinka
05.06.2022 4 z 5

Neuvěřitelný příběh.Jet na dovolenou do Afriky s přítelem a nechat se ocarovat Masajem.Tak moc že se člověk vzdá pohodlí,rodiny a své rodné země.Pro mě nepochopitelné.To jak tam lidé žijí je hrozné.Nemaji vůbec nic.Lednici, toaletní papír,pro vodu musí chodit daleko.Nebezpeci číhá všude.Nebezpecna zvířata,různé nemoci, těhotenství a porod v hrozných podmínkách.Narodnost úplně jiná.Pani Hofmannová má můj velký obdiv že zde zvládla žít a nezbláznit se úplně.