Príbeh bielej Masajky

Príbeh bielej Masajky
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115500/pribeh-bielej-masajky-115500.jpg 4 1232 1232

Bílá Masajka série

Skutočný príbeh, ktorý sa stal medzinárodným bestsellerom a dočkal sa aj filmového spracovania. Mladá švajčiarska podnikateľka Corinne sa počas africkej dovolenky na prvý pohľad zamiluje do urasteného masajského bojovníka Lketingu. Opustí kvôli nemu dovtedajší spôsob života v civilizovanej spoločnosti a bezhlavo sa vrhá do života v ďalekom kenskom buši. V neuveriteľne primitívnych podmienkach prežije raj i peklo a sen o veľkej láske sa čoskoro zmení na zápas o holé prežitie. Corinne sa statočne usiluje všetko zvládnuť, dokonca sa púšťa do obchodovania, ale po vyčerpávajúcich štyroch rokoch je na pokraji fyzických i duševných síl. Jedinou útechou je jej dcérka Napirai, s ktorou sa napokon vracia do Švajčiarska a začína odznovu... Napriek tomu na svoju africkú rodinu nezanevrie a po čase ju na diaľku finančne podporuje. Do Kene sa vráti až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúca film podľa jej úspešnej knihy. Tri knihy v jednom: Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Weisse Massai, Züruck aus Afrika, Wiedersehen in Barsaloi, 1999

Slečna L.
25.10.2011 5 z 5

kniha, která mě vzala svým příběhem, který je hlavně pravdivý a sálá z něj ta opravdovost. Corinne je silná žena. patří jí můj obdiv. ačkoliv se z knihy stala komerční věc, stále má to něco, co mě vzalo u srdce.

zamilování do dle mého názoru nepřitažlivého Masaje je prostě nepochopitelné (pro mě). obdivuju Corrine, že se dokázala kvůli velké lásce vzdát všeho a to i základních návyků soudobé moderní společnosti.

knihožrout
27.09.2011 4 z 5

líbí se mi představa tak silné lásky a touhy, za kterou šla autorka vskutku světa kraj. styl psaní to trochu rušil, ale autorka si nehraje na velkou literaturu, prostě svůj příbeh napsala, protože zajímal lidi kolem. další díly už jsou lepší, obzvláště trojka, kdy se do afrioky vrací, tam už se alespoˇ%n dozvíme něco více o kultuře masajů.

elki
03.09.2011 5 z 5

Knihu jsem četla po shlédnutí stejnojmenného filmu, opravdu je nepochopitelné, jak se může žena z "civilizace" během chvíle zamilovat do Masaje a zcela změnit svůj život, nepřipravená na tak těžké podmínky...měla štěstí, že to vůbec přežila.

-Lenicka-
30.06.2011 5 z 5

Ze začátku mne opravdu "velmi překvapilo", jak se někdo může tak narychlo zamilovat do nějakého Masaje, když je se svým snoubencem na dovolené a jak lehce a jednoduše to autorka popisuje - jsem na dovolené, líbí se mi tam masajský válečník, svému snoubenci řeknu ahoj a jemu řekne, že se vrátím, všechno ve Švýcrasku nechám, protože on je přeci můj život - to poznám na první pohled, máme si toho spolu hodně říct (ironie), oba víme, co chceme a postupně .. Každopádně ji obdicuju za to, jak to všechno zvládla a ustála, já už bych dávno odešla, lépe řečeno bych tam ani nikdy žít nechtěla a už vůbec ne u Masajů .. tak aspoň, že se poučila, jinak věřím, že zkušenost do života to musela být velká ... BTW - Ten styl psaní byl chvilkami opravdu hrozný, pravda ..

Čmoudová
31.01.2011

Příběh dobrý, ještě lepší v tom, že je pravdivý. Ale nelíbilo se mi, jak je knížka napsaná...

Adrianam
30.11.-0001 odpad!

Vékávéčka v knižní podobě. Esence stupidity v zajímavých kulisách, díky kterým jsem přelouskala cca 100 stran... dál už to fakt nešlo. Až Iveta Bartošová konečně napíše životopis, bude to vypadat takhle, akorát v roli negramotného černocha bude pologramotný bílý tlustý nýmand.