Príbeh bielej Masajky

Príbeh bielej Masajky
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115500/pribeh-bielej-masajky-115500.jpg 4 1232 1232

Bílá Masajka série

Skutočný príbeh, ktorý sa stal medzinárodným bestsellerom a dočkal sa aj filmového spracovania. Mladá švajčiarska podnikateľka Corinne sa počas africkej dovolenky na prvý pohľad zamiluje do urasteného masajského bojovníka Lketingu. Opustí kvôli nemu dovtedajší spôsob života v civilizovanej spoločnosti a bezhlavo sa vrhá do života v ďalekom kenskom buši. V neuveriteľne primitívnych podmienkach prežije raj i peklo a sen o veľkej láske sa čoskoro zmení na zápas o holé prežitie. Corinne sa statočne usiluje všetko zvládnuť, dokonca sa púšťa do obchodovania, ale po vyčerpávajúcich štyroch rokoch je na pokraji fyzických i duševných síl. Jedinou útechou je jej dcérka Napirai, s ktorou sa napokon vracia do Švajčiarska a začína odznovu... Napriek tomu na svoju africkú rodinu nezanevrie a po čase ju na diaľku finančne podporuje. Do Kene sa vráti až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúca film podľa jej úspešnej knihy. Tri knihy v jednom: Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Weisse Massai, Züruck aus Afrika, Wiedersehen in Barsaloi, 1999

Arquette
14.05.2015 5 z 5

Musím přiznat, že autorka mi chvílemi přišla až dětinsky naivní. Ale kdo se nikdy v životě bláznivě nezamiloval, že?

Kniha se mi ale i tak moc líbila. Obdivovala jsem jí, co si musela všechno prožít. Opravdu to neměla lehké! Střet kultur udělal své.

motolka
30.04.2015 5 z 5

Fascinující knížka. Stále nemůžu pochopit, co Corinnu na Lketingonovi tak zaujalo a čím jí okouzlil. Nechtěla bych to, co prožila prožít ani za nic.

Knížka se mi zdála mnohem zajímavější, než film, i když ten byl také moc pěkně natočený.

Chystám se přečíst si i další díly.

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Velmi pěkný příběh a hlavně poučný.
Říká se, že láska nezná hranic. Tahle knížka je toho důkazem. Nebo to možná nebyla ani tak láska, jako spíš pobláznění a touha po něčem novém v podobě exotického muže.
Pro mě to byl zajímavý pohled do jiné kultury. Mimochodem - když jsem viděla v knížce, jak vypadal ten muž, kvůli kterému hlavní hrdinka všechno zahodila, celkem jsem se zhrozila :) Za to ve filmovém zpracování se na něj dá dívat :)

Madi
23.04.2015 3 z 5

Zajímavá kniha, bavilo mě to, ale sakra...ta ženská byla tak BLBÁ!!!
Na první pohled se zamiluje do Masaje, hodí za hlavu práci, rodinu a vydá se " štěstí" naproti. A nevyjde jí to, kupodivu, ehm...

manka71
26.02.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, o to větší bylo zklamání z filmu.

pif69
24.02.2015 odpad!

Pokud je příběh smyšlený , mohl být mnohem více propracovaný , děj rozvinutý , a ne psaný primitivně jak pro mateřské školky .
A pokud je příběh skutečný a autorka ho skutečně tak prožila , pak by měla být hospitalizována na uzavřeném oddělení nejbližší psychiatrické kliniky . Co tímto dílem chtěla autorka říct ?

miriam9628
21.02.2015

Inspiruji me pribehy o silnych zenach se srdcem dobrodruha. Mozna je Corrine malinko blazinek..A kdo ne? Ja ji fandim. Pripomina mi, jak jsem s kamaradkou pred 15 lety v 19 letech vyrazila stopem do Parize. Dodnes mam intenzivni naramne svobodomyslne vzpominky (app. kamaradka zije ve Francii doted...). I kdyz dnes uz bych se velmi obavala podniknout podobny riskantni podnik, tohle skvostne pocteni mi podobny adrenalin v zilach zakonite rozpohybuje
Vsechny ctyri knihy jsem precetla s chuti. Vyborne!

petrisca
13.02.2015 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Všichni říkali, že to je drsná knížka, ale mně to tak ani nepřišlo do té doby, než jsem is začala uvědomovat, že se to skutečně někomu stalo. Vůbec nevím co bych měla napsat, protože tohle jinak napsat nešlo.

Kabi
02.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavý příběh. Mě osobně nejvíc bavilo vše kolem života v Africe.

elleyne
21.01.2015 4 z 5

Tu holku jsem měla několikrát chuť praštit...jede na dovolenou, tam se doslova bezhlavě(mozek si vzal dovolenou), zamiluje do masaje. Doma ve své zemi všeho nechá a jede si ho do Afriky vzít. Tam za ním běhá, nahání ho, nakonec si ho vezme a dokonce mají dceru, ale nakonec hrdinka přeci jen trochu vystřízlivý. Je fakt, že jí rozhodně nešla upřít energie, s jakou se do všeho pouštěla, a odhodlání. Taky se člověk něco dozvěděl o tamním žití, což oceňuji.

gossipavlina
18.01.2015 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem přečetla tuhle knížku. Ale zůstala mi hluboko v mysli. Asi kvůli pro mě naprosto nepochopitelnému jednání Corinne.
Zamilovat se je jedna věc. Ale bezhlavě všechno dosavadní zahodit, bez ohledu na důsledky, to už je věc druhá
A ještě kvůli někomu, koho jen zběžně poznala, jiná národnost, jiná kultura.
Nicméně knížka je napsaná čtivě. Je to zajímavý příběh.
A jsem opravdu ráda, že zásadní věci řeším s rozmyslem.

ujunka
24.11.2014 5 z 5

Poutavý příběh, už jsem četla 3x ... i pokračování. Velmi dobře se čte. Putovní knížka - už jsem ji půjčila x lidem a všem se líbila :)

cleopatra11
31.10.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem u masajů byla a viděla jsem tamní život, s chutí jsem šáhla po této knize.A musím říct, že je to jedna z mých oblíbených knih, bude mít stálé místo v mé knihovně..Hlavní hrdinka si vytrpěla dost..

galiana
22.10.2014 3 z 5

Určitě zajímavý námět, ale autorka má takový jednoduchý styl psaní, co mi moc nesedí a hlavně, připadala mi strašně nesympatická, vůbec jsem ji nechápala. Což je pro mě hlavní negativum celého románu.

barunkaandilek
22.10.2014 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem, dost hustý příběh, ale hrdinku (autorku) jsem nechápala já bych tohle kvůli chlapovi rozhodně nepodstoupila.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Příběh super, hrdinka byla velmi odvážná. Já sama bych to asi nedala.

1v8na
28.08.2014 5 z 5

Báječný příběh a velmi napínavý. Nezvládla bych to, co Corinna. Neměla bych na to nervy. Příběh byl i zfilmován, ovšem víc se mi líbila knižní předloha. Už se těším na druhý díl a doufám, že se mi v knihovně podaří objevit i třetí.

Kangarooh
10.08.2014 4 z 5

Kniha mě bavila.Od začátku do konce se četla velmi svižně,i když možná jednodušeji,ale právě proto se o to více hodí jako prázdninové čtené,které může rozšířit obzory.A hlavně porozumět autorce při jejím vyprávění,kdy láska i hory přenáší,ale jak už je známo,každá mince má dvě strany.
Proto všeho s mírou,a hlavně si udržet svoje já,svůj selský rozum anenechat se strhnout kdejakým poblouzněním...i když...i to je cesta...každý at posoudí sám...
každopádně velký obdiv autorce za to co všechno dokázala,prožila a vytrpěla.

Blanice
08.08.2014 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jako všechny autobiografie. Je těžko uvěřitelné, jak se ženou zacloumají hormony a když se to stane, je dobře to hodit na papír, aby se ostatní poučily.

Alberto
07.08.2014 1 z 5

Jedna z nejhorších knih co jsem kdy četl. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy asi od páté stránky a vydržela to až do konce. Kniha se mi zdála špatně a jednoduše napsaná, nebylo na ni nic, co by mě zaujalo. Pro mě velký propadák.