Príbeh bielej Masajky

Príbeh bielej Masajky
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115500/pribeh-bielej-masajky-115500.jpg 4 1232 1232

Bílá Masajka série

Skutočný príbeh, ktorý sa stal medzinárodným bestsellerom a dočkal sa aj filmového spracovania. Mladá švajčiarska podnikateľka Corinne sa počas africkej dovolenky na prvý pohľad zamiluje do urasteného masajského bojovníka Lketingu. Opustí kvôli nemu dovtedajší spôsob života v civilizovanej spoločnosti a bezhlavo sa vrhá do života v ďalekom kenskom buši. V neuveriteľne primitívnych podmienkach prežije raj i peklo a sen o veľkej láske sa čoskoro zmení na zápas o holé prežitie. Corinne sa statočne usiluje všetko zvládnuť, dokonca sa púšťa do obchodovania, ale po vyčerpávajúcich štyroch rokoch je na pokraji fyzických i duševných síl. Jedinou útechou je jej dcérka Napirai, s ktorou sa napokon vracia do Švajčiarska a začína odznovu... Napriek tomu na svoju africkú rodinu nezanevrie a po čase ju na diaľku finančne podporuje. Do Kene sa vráti až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúca film podľa jej úspešnej knihy. Tri knihy v jednom: Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Weisse Massai, Züruck aus Afrika, Wiedersehen in Barsaloi, 1999

Aniday
31.05.2016 3 z 5

tak hloupě zaslepená a naivní jsem (v sedmnácti letech) byla taky... díky moc, že mě - narozdíl od autorky - mnohem dřív navštívil zdravý rozum...

herotabe53
17.05.2016 2 z 5

Je to kniha, kterou jsem dala moji mamce k Vánocům a teď jsem se dostala k tomu, abych ji přečetla.. Moc me neoslovila, pokračování číst nebudu. Ke čtení jsem se musela nutit.

Makkulka
27.02.2016 5 z 5

Poutavá kniha, trochu jsem si musela zvyknout na styl psaní autorky, ale knihu jsem dočetla jedním dechem.

jluky
20.01.2016 4 z 5

Dobre napísané... o podmienkach života, tradíciach sa človek z tejto knihy veľa dozvie..... ale autorka/a teda aj hlavná hrdinka súčasne mi pripadá neskutočne naivná....

Jana2424
12.01.2016 3 z 5

Zajímavá knížka, která nás zavede do mě neznámého a těžko představitelného života v Keni. Knížka je psaná jednoduchým stylem, přesto je velice poutavá. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat.

Jade
01.01.2016 4 z 5

Krásný příběh plný lásky i bolesti. Obdivuhodné dobrodružství bílé ženy v Africe.

babsi66
29.11.2015 3 z 5

Tak literárně to tedy žádný zázrak není. Jediné, co je na knize zajímavé, je prostředí Keni a popis toho, jak se Evropanka potýká s místním způsobem života. Jinak je to totiž jen o další příběh, kdy se ona zamiluje do něj a udělala by pro něj první poslední. Autorka bohužel nevyužila potenciál příběhu a hlavně prostředí. Jazykově je pak vyprávění dosti chudé a jednoduché, v podstatě se celé omezuje jen na popis událostí, bez nějakého hlubšího vysvětlování. Zkrátka, čekala jsem podstatně víc.

Matilka
18.11.2015

Nejdrříve jsem viděla film a ten stál za prd..knížka mnohem lepší:)Četla se fakt jedním dechem.Doporučiji.

sarash
17.10.2015 5 z 5

Mě se kniha líbila,čte se jedním dechem,pro lásku a v zamilovanosti je člověk schopen udělat spoustu věci,které se vymykají normálnímu myšlení.

xp3
21.09.2015 3 z 5

Materiálu na několik knih a takhle zahozený! Zajímavé prostředí, poutavý příběh, jen mi vadil styl, proto jen 3*. Chyběl mi hlubší ponor i širší usazení děje v Keni, chyběla mi gradace situací, z nichž kdekterá by vydala na samostatnou kapitolu/povídku. V zásadě byla asi deníková forma pro autorku nejsnadnější a tak vlastně dobře , že sepsala alespoň tohle - tedy pokud je příběh pravda. Každopádně jsem té neřízené střele Corinne držela palce až do vítězného útěku.

makca
29.08.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Film ovšem nedoporučuji.

Zdeňula
18.08.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem za tři dny. Úplně jsem se ponořila do děje a nemohla se na nic jiného soustředit. Moc hezky se mi kniha četla. Je neuvěřitelné, co hlavní hrdinka dokázala kvůli lásce...:) u konce knihy jsem měla mokrý kapesník v ruce :(

prochajda
29.07.2015 5 z 5

Čtivé, poutavé vyprávění, jen jsem nechápala, jak může někdo, tak hazardovat se svým životem. Určitě si přečtu pokračování.

playada
22.07.2015 5 z 5

Hrdinku jsem ohromně obdivovala, ale předem bylo jasné, že to nebude fungovat... Dva naprosto rozdílné světy.... Ale dle fotek musím uznat, že ženich je opravdu krásný a nedivím se Corině, že se do něj zabouchla!!

hancijar
15.07.2015 5 z 5

No asi takto, tak holka je blazen, nic vic, nic min. Laska je krasne vec, ale toto teda nedavam, Jako bylo to poutave napsane, ale blazen.

Póžislava
11.07.2015 4 z 5

Zvláštní kniha. Znovu mě to utvrdilo v přesvědčení, že člověk kvůli lásce je fakt schopen hodně obětovat, ne-li vše....ale tady mi to přišlo už jako docela extrém. Jinak sem byla ráda, že sem se dozvěděla něco o životě v Africe, afrických kmenech a jejich zvycích. Hlavní hrdinka měla smůlu, že ve finále v souboji láska vs. tradice a zvyky zvítězilo to druhé. Jinak kniha se četla vesměs dobře, jen mi v některých úsecích přišla zbytečně zdlouhavá, hlavně ke konci. Hodnotím 80%. Film je slabší.

Nikuskaaa
26.06.2015 4 z 5

Opět jeden ze zajímavých příběhů, příjemná změna po ženách, které si berou muslima.

Skawin
23.06.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Je asi velmi vzácné, když si porozumí dva lidé z naprosto odlišných kultur a ještě vzácnější, když spolu mohou žít. Dva velice milující se lidé se nedokázali překlenout přes hluboce zakořeněné "danosti". Na jednu stranu je škoda, že tradiční kultury se mísí s civilizací, ale na druhou stranu pak se mohou lépe pochopit.

KACABAK
20.06.2015

Kniha se mi velmi líbila, je překvapivé, jak žijí ženy jinde na světě a přitom téměř nepotřebují 90 % věcí, které my ženy v Evropě běžně máme. Hlavní hrdinka Corinne byla velmi odvážná, ale upřímně, pokud by nebyla zamilovaná, určitě by toto nepodstoupila.

Marselle
07.06.2015 5 z 5

mě se kniha velice líbila :-)