Príbeh bielej Masajky

Príbeh bielej Masajky
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115500/pribeh-bielej-masajky-115500.jpg 4 1232 1232

Bílá Masajka série

Skutočný príbeh, ktorý sa stal medzinárodným bestsellerom a dočkal sa aj filmového spracovania. Mladá švajčiarska podnikateľka Corinne sa počas africkej dovolenky na prvý pohľad zamiluje do urasteného masajského bojovníka Lketingu. Opustí kvôli nemu dovtedajší spôsob života v civilizovanej spoločnosti a bezhlavo sa vrhá do života v ďalekom kenskom buši. V neuveriteľne primitívnych podmienkach prežije raj i peklo a sen o veľkej láske sa čoskoro zmení na zápas o holé prežitie. Corinne sa statočne usiluje všetko zvládnuť, dokonca sa púšťa do obchodovania, ale po vyčerpávajúcich štyroch rokoch je na pokraji fyzických i duševných síl. Jedinou útechou je jej dcérka Napirai, s ktorou sa napokon vracia do Švajčiarska a začína odznovu... Napriek tomu na svoju africkú rodinu nezanevrie a po čase ju na diaľku finančne podporuje. Do Kene sa vráti až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúca film podľa jej úspešnej knihy. Tri knihy v jednom: Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (SK)

Die Weisse Massai, Züruck aus Afrika, Wiedersehen in Barsaloi, 1999

Kiwicatko
25.10.2020 3 z 5

Pribeh byl strasne zajimavy. Jen me desilo, ze je nwkdo opravdu schopny opustit vsechno co zna, aby zil nekde v takovych podminkach s nekym tak rapidne rozdilnym.
Tohle asi nejsem schopna pochopit.

stavlamich
22.10.2020 3 z 5

Ráda bych se o této knížce víc rozepsala, ale momentálně nemám moc času a bojím se, že mezitím zapomenu, co jsem měla na srdci. Nebyla to špatná knížka - a zároveň byla. Už od první stránky mi autorka (respektive vypravěčka) nebyla sympatická, nechápala jsem její pohnutky a nedokázala mě jako čtenáře přesvědčit o smysluplnosti svých rozhodnutí. Vše bylo popsáno velice stroze a já jsem nedokázala úplně soucítit s její velkou láskou k muži, s nímž sotva zvládla mluvit a který prostě necítil to, co ona. Neustále si něco nějak interpretovala a někdy to bylo směšné, někdy smutné. Pořád se snažila z Afriky udělat Švýcarsko. Neustále nechávala ostatní, aby za ni něco dělali, a neustále je kritizovala, protože jinak mysleli, jinak vnímali a jinak žili. Jasně že bych tam nechtěla žít a nechtěla tam zůstat, chápala jsem, proč musí odejít, ale sakra, všechny je takhle démonizovat - všechno věděla už od začátku, nebyl tam žádný zvrat jakože najednou se k ní někdo choval ošklivě. Spíš jí prostě po třech letech došla síla při snaze změnit Afriku a domorodce.
No nevím, jsem rozpačitá. Kniha byla pořád lepší než film, ale mám k ní výhrady.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Kniha se mi četla poměrně rychle.. Její příběh mě velice zaujal a tím pro mne byla velmi zajímavá. Určitě si budu chtít přečíst i další knihy autorky.

Majdoslava
11.10.2020 3 z 5

Obsah 5*
Styl, jakým je to napsané 1*
Průměr 3*

deedulka
10.10.2020 5 z 5

Kniha byla za mne velice čtivá. Děj byl napínavý a rychle plynul. Je to až neuvěřitelné, jak se Corinne nechala pobláznit vzhledem masajského válečníka a vše kvůli němu opustila. Podmínky, ve kterých žila a bojovala se zdravím i kulturními rozdíly, pro mne byly nepochopitelné. Nízká hodnota ženy ve společnosti, nesvoboda v rozhodování a cestování, byrokracie na úřadech, zdravotní úroveň, doprava, mentalita negramotů...autorka měla hodně velké štěstí, že to všechno přežila. Museli při ní stát všichni svatí. Až mne z toho mrazí, jak to mohlo dopadnout a kdo všechno by to odnesl. Ráda si přečtu i další díl, abych se dozvěděla, jak si žijí postavy z příběhu své životy s postupem času.

Rozmarýna Rozm
11.08.2020 3 z 5

Styl psaní mi nevyhovoval, přečetla jsem jen proto, abych věděla, co zažila. Druhý díl byla už totální nuda. Četla jsem před několika lety a dodnes nechápu, jak ta Švýcarka může být tak praštěná.

chlupydupy
02.08.2020 3 z 5

Psáno dost jednoduchým stylem..předto jsem přečetla jedním dechem..nechápu jak tsm mohla vydržet..

Karolin77
20.07.2020 5 z 5

Nádherný příběh !

LenkaM66
20.07.2020 3 z 5

Zajímavé čtení. Když si uvědomím, že je podle skutečných událostí, tak se divím, že to vůbec vše přežila :-) Kniha se mi líbila.

pavlusa025
22.06.2020 3 z 5

Super kniha.

m_martina
05.06.2020 4 z 5

Autorku nikdy nepochopím, jak mohla dobrovolně odejít do tak nedůstojných podmínek. Ale hodnotím knihu a té dávám za poměrně velkou čtivost čtyři hvězdy.

bosorkalesni
02.06.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale ta ženská je opravdový cvok ... ale po celou dobu čtení jsem jí skutečně fandila. Je neuvěřitelné do čeho šla, mě by stačil týden bez hygieny a slušného spaní... no klobouk dolů, takovou houževnatost v sobě jen tak někdo nemá. Každopádně četla jsem to jedním dechem a mohu doporučit !

putpuda
27.05.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Mám tušení, že jsem viděla i film, ale nevím, už se mi to vše plete ;)
Dobře se mi četla, příběh je hodně zajímavý o to více, že je podle skutečnosti. No jo, asi jako většina si také nedovedu představit žít někde ve slaměné chajdě
tak primitivním životem ( možná tak v létě o prázdninách a v 16 letech :D), ale co já vím....láska je slepá ;)
Bylo mi i docela líto, že jim to nevyšlo. Nojo, život není jednoduchý!

Monika1717
24.05.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla, ale zdála se mi moc dlouhá, rozvláčná. Kdyby to nebyl pravdivý příběh, asi bych tomu nevěřila. Zamilovat se na dovolené do domorodce, vzdát se života v civilizaci, prodat majetek a odstěhovat se do Keni, vdát se za domorodce, porodit mu dítě, všude špatná hygiena, nemoci, hadi, hmyz. Nechápu. Asi to musela být opravdu láska jako trám.

Hermiona419
15.05.2020 5 z 5

Krásná kniha!

mario.nette
07.05.2020 4 z 5

Hezky napsané a člověk se dozvěděl, jak tam žili (žijí?). Bavilo mě to! :)

kristyna.havlov
13.04.2020 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, ale za mě příliš dlouhá - věčně spisovatelka řešila problémy s dopravou, že se auto porouchalo, tak musela jet autobusem, když s nim jela tak ten se taky porouchal - prostě za mě příliš moc vysvětlování než se vlastně dostala k tomu, co chce vlastně napsat. Proto jen 4/5. Každopádně příběh zajímavý, obdivuji jí, že se rozhodla žít v Keni. Příjemný bonus byly fotky z jejího života v Africe, fotka jejího manžela a i fotka z jejího svatebního dne v bílých šatech uprostřed "pouště" :))

Asterionella
09.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před lety a nedávno opět. Hrozně moc se mi líbila, příběh je poutavý a až neuvěřitelný, běžný člověk si těžko dokáže představit, že opustí svůj pohodlný život v Evropě a vydá se na jiný kontinent za člověkem, kterého téměř vůbec nezná.

proni
29.02.2020 5 z 5

Krásně psaná kniha, která vás vtáhne do děje..určitě doporučuji-pokud rádi čtete skutečné příběhy. Přečetla jsem všechny díly a viděla i DVD, ale kniha je kniha..:-)

Crozz
13.02.2020 5 z 5