Carrie

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1130/mid_carrie-ena-1130.jpg 4 4243 4243

Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Carrie, 1974

Krchnaida
01.11.2020 3 z 5

Tak já nevím...mám smíšené pocity... Rozhodně znám mnohem lepší knihy. Druhá polovina příběhu byla záživnější, ale docela jsem ráda, že jsem už dočetla. Moje druhá “kingovka” a nevím, jestli sáhnu po další. Možná mu dám ještě šanci, jsem si vědoma, že toto byl jeho začátek psaní.

veronika4001
24.10.2020 4 z 5

Carrie, utlačovanou a šikanovanou dívku, jsem zpočátku litovala. Snad většina lidí, kteří působí jako slabší se nakonec ukáží jako silní a z těch, co byli (na povrchu) silní jsou slaboši. Každopádně Carrie byla v pubertě, a jako taková spatřována svými spolužáky za křehkou, jemnou dívku. Bohužel tyto vlastnosti spolu s větší vyspělostí dívky znamenaly o to více šikany a dalších fyzických a psychických útrap, vlivem nichž si sáhla až na dno svých sil. Takže Carrie se nakonec musela všelijak bránit. K její odvaze postavit se tyranii pomohla smrt jejího přítele.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od Kinga a myslím, že jednou to bude můj top spisovatel.. Nebo jím už vlastně je!

Sany33
20.10.2020 4 z 5

Na tých bezmála 200 strán ide o veľmi slušné čítanie. Ak vezmem do úvahy aj fakt, že sa jedná o Kingovu prvotinu, je latka postavená naozaj vysoko. Aj napriek tomu že sa Kingovo meno spája skôr s horormi, Carrie by som zaradil skôr medzi teenege thrillery. Postavy sú veľmi pútavo napísané a príbeh odsýpa svižným tempom. Ja som to zhltol za doobedie a večer som si ešte pustil aj film, ktorý vo veľa veciach zaostáva za knihou. 80%
Obľúbená postava: Tommy

Zuzaček22
13.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha od Kinga a super.zadne nudné pasáže,prostě to jelo od začátku do konce.

Seabeast
23.09.2020 3 z 5

Jako debut 27-mi letého začínajícího Kinga vcelku úctyhodný počin. Velmi se mi líbila forma textu, která různě přeskakovala v čase, byla složeninou fiktivních článků, úryvků z fiktivních knih, rozhovorů, reportáží apod. Tuhle King nakousne vývoj událostí, aby rozvířil znepokojivé tušení vyústění, které posléze dotáhne do konce. Kniha se četla dobře, ale dle mě postrádá místy na poutavosti. Ať už jde o volbu dialogů, vylíčení postav nebo samotná osa příběhu. Jedná se zkrátka o menší nadprůměr, který v jádru zajímavá forma nemůže zachránit. Nejvíce vtahující moment přijde bohužel později - tragédie na školním plese. Nicméně, i tak je Carrie ve finále zajímavý hororový román (nejen pro ženy). :-)

evvva
18.09.2020 5 z 5

Po delší době návrat ke Kingovi...nelituji! Carrie ...klasika, "kingovka" jak vyšitá. Takže s chutí do toho, krve bude požehnaně...

Rainbow_Owl
02.09.2020 5 z 5

Skvelá Kingova prvotina. Náboženský fundamentalizmus, dievča s nadprirodzenými schopnosťami, stredoškolské útrapy a šikana. Čo môže z tejto kombinácie vzísť?
"Všetci len nenávidia a nikdy s tým neprestanú".

Erutan
01.09.2020 5 z 5

Jsem rád že tohle byla Moje první přečtená knížka od Kinga. Odstartovala mou cestu od "tak jo , přečtu si další" k "nemůžu číst nic jiného".

Venny345
21.08.2020 4 z 5

Také jste při čtení knihy cítili vztek? Já ano... Celkově ty principy, které uplatňovala Carriina matka byly absurdní. Zkrátka, když jsem o nich četla, byla jsem plná vroucí páry jako varná konvice.
Kniha byla výborně vygradovaná až do samého závěru. Nedivím se, že odstartovala Kingovu zářnou kariéru.

hroneczek
11.08.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Kinga četla a hned super! Drží vás v napětí, zajímavě a živě vše popisuje tak, že si můžete situaci představit se všemi potřebnými detaily. Určitě si od něj přečtu něco dalšího.

DK_Ronie
28.07.2020 4 z 5

Mně se prostě líbí, jak se King nebojí hned na začátku knihy fláknout nějaký spoiler a stejně vás od té knihy pak nepustí. Umí udržet napětí.

Jak tu někdo psal, líbí se mi, že u téhle knihy to docela odsejpá, žádné zbytečné opisování, vše rovnou k věci. Občas až mráz po zádech.

Nicméně Řbitov za mě asi pořád nejlepší jeho kniha, kterou jsem (zatím) četl.

Gordonlord
24.07.2020 3 z 5

První Kingův román.

Skvělé je, že tady ještě nemá svoji grafomanskou úchylku a všechno co napíše, jde rychle, bez oklik a prázdného okecávání rovnou k věci. Takže žádné dlouhé entré, ale rovnou dostaneme Carrie, vrženou do víru svých problémů s periodou a ukázku jejích telekinetických schopností.

Příběh je zajímavý, napínavý, pořád se děje něco, co mě nechce pustit a hlavně se to děje mnohem rychleji a akčněji, než v Kingových dalších knihách. Tohle fakt odsýpalo jedna báseň.

Až tedy do poloviny knihy. V okamžiku, kdy začne ples, už naprosto přesně dopředu víte, jak to celé proběhne a skončí. A to i "díky" novinovým, knižním a policejním zápiskům z budoucnosti, kterými King čtenáři spoileruje děj své knihy ještě předtím, než ho vlastně v reálném čase napíše. Navíc ta druhá, dokonale předvídatelná polovina knihy se už hrozně táhne.

No...první půlka je lahoda. Tam jsem měl cuky dát plný počet hvězd, ale tu druhou jsem dočetl už jen z povinnosti.

eva8754
09.07.2020 5 z 5

Úžasná kniha

ste_mi
15.06.2020 4 z 5

Zpočátku mě kniha moc nenadchla, ale autor rozhodně umí stupňovat napětí... Od Kinga jsem četla řadu jiných příběhu, které se mi líbily vice, ale Carrie celkově opět dost dobrý.

bigbabe
06.06.2020 3 z 5

Po přečtení Řbitovu zvířátek kvůli ČV jsem si chtěla přečíst prvotinu Stephena, protože jsme vedli debatu o tom, jestli se takhle vypsal nebo byl dobrej už první knihy.
Není to brak, ale určitě jde vidět, že se vypsal. (-:

sedw
26.05.2020 5 z 5

Velmi krátké, velmi zábavné. Zpětně jde poznat, že se jednalo o prvotinu, což mělo ale i svá pozitiva - hlavně úderný příběh, který šel rovnou k věci, bez dlouhých popisů, na které jsem si u Kinga zvykl, ale nikdy mi úplně nepřestaly vadit. Klidně bych tuto knihu doporučil všem, kteří nic od Kinga nečetli, aby zjistili, jestli to je autor pro ně.

Maki7
19.05.2020 3 z 5

Ani nevím, co napsat do komentáře. Z této knihy mám opravdu smíšené pocity :-/

AnoMANder
18.05.2020 3 z 5

Na Kinga neobvykle útlé, ale o to svižněji ubíhá děj. Má to svou tíživou atmosféru a člověk minutu po minutě napínavě sleduje, co se právě děje ve městě. Smutné zjištění, že k probuzení jejich schopností a takové tragédii Carrie dohnalo nepřátelské prostředí doma a ve škole. Děti dokáží být kruté :-(
P.S. Trochu mě překvapil velký počet mrtvých v samotném městě oproti školnímu plesu. Ale to je drobnost.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Můj druhý knižní horor od Kinga a já jsem spoko! :) Kdysi jsem viděla i film a během čtení se mi z něho pár scén vybavilo.. Musím říct, že i když se jedná o autorovu prvotinu, tak se mu tento krvavý masakr moc povedl!