Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

konformita
07.12.2014 5 z 5

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Remarqua jsem tam taky viděla. Kniha opět úžasná. Už se ani nemusí komentovat. Začíná to být standardem.

Ivan F
28.11.2014 4 z 5

Z pasáží, ktoré opisovali dianie v zákopoch na fronte som mal pocit, akoby ich napísal Remarque. A to je len dobre, Nesbo dokazuje, že má talent viesť príbeh vo viacerých rovinách, ktoré sa nakoniec spoja. Trošku viac som čakal od finále, ktoré nie je zlé, ale chýba mu ten povestný chróm. Zaujímalo by ma, prečo si Nesbo vybral práve ľudí, označených ako zradcovia národa, pretože každý spisovateľ dáva kus svojho ja do svojich kníh. U Nesba je to dosť okaté, ale o to lepšie.

Husiczka
27.11.2014

jako vždy, když čtu příběhy HH a jsem si jistá, kdo je vrah, tak mě Nesbo vždycky dokáže překvapit.

Matilda
22.11.2014 5 z 5

Případy HH čtu chronologicky, takže tohle je mé třetí setkání s Harrym a musím říct, že zatím nejlepší...Děj se poprvé odehrává (konečně!) v Norsku a také se mi moc líbilo propojení s událostmi z 2. světové války. Už se nemůžu dočkat dalších dílů, které jsou dle ohlasů každý jen lepší a lepší...

studentice
20.11.2014 4 z 5

Řekla bych, že zásadní kniha této série a podle mě, i když třetí, tak ve skutečnosti první díl, kde se setkáváme s Harrym, jak ho známe. Knížka mě nepustila, ohromila mě opět propracovanost a znalost prostředí. Harry Hole se pro mě stal prostě legendou:)

Baiba
14.11.2014 4 z 5

Hodnotím audio, které výborně načetl Hynek Čermák. Pasáže z minulosti a současnosti jsou uvozeny vhodným hudebním doprovodem, takže se posluchač dobře orientuje. V čem už se orientuje hůře, alespoň tedy v mém případě, je to kvantum jmen. Hlavně ze začátku jsem se v ději trochu ztrácela a chvíli jsem přemýšlela, jestli by nebylo lepší si knihu přečíst, zřejmě bych se lépe soustředila (při samotném poslechu většinou něco dělám :)). Ve finále jsem ale byla ráda za poslech - Nesbo má občas sklon k okázalému drama (viz noc ve vídeňském hotelu) a trochu vyhroceným situacím (pro toho ale máme rádi, že jo :)) a taky k trochu nevěrohodným motivacím, takže si nejsem jistá, jestli by se mi kniha tak moc líbila. Nicméně za čtyři hvězdičky, fanoušky Harry Holea nezklame. A jako bonus kus poválečné historie, na kterou Norové asi moc pyšní nejsou.

LenkaKa
03.11.2014 5 z 5

Tak tahle kniha se mi líbila snad nejvíc. Ne všechny knihy od Nesba mě až tak zaujaly, ale Červenka je dobrá, přečtla jsem ji jedním dechem.

Dumicek
01.11.2014 5 z 5

Opět skvělé dílo, zajímavý děj ..Prostě Harryho miluju :)

Petrenda
23.10.2014 5 z 5

Jak už zmiňovali čtenáři přede mnou i já měla problém s orientací se jmény - Kdo je pan Asnesi v úplně poslední kapitole? Je to snad nové jméno pro Edvarda Moskena? Vnímavějším čtenářům děkuji předem za vysvětlení. Celkově skvělá kniha a čtenářský zážitek.

Val
21.10.2014 5 z 5

Naprosto luxusní kniha. Přiznám se, že je to teprve moje druhá od tohoto autora, ale už se chystám na další. Chvíli mi sice trvalo, než jsem si zvykla na lehce problematického Harryho,ale už se pomalu sbližujeme :-) Klobouk dolů před tímto autorem. Vymyslet tak úžasnou zápletku může snad jen génius ... Doporučuju :-)

kozo.roh
16.10.2014 4 z 5

Čtu chronologicky, takže to je moje třetí přečtená kniha Jo Nesboa a musím říct, že zatím nejlepší. Účast Norska ve druhé světové válce není ve střední Evropě až tak dopodrobna známá a tak mě kniha donutila hledat i dějinné souvislosti v dalších zdrojích a téma neonacismu je žhavé stále. Ale hlavně jde o krimi román a nebýt jmen a zápletky, ve kterých jsem se na konci už hodně ztrácel, bylo by to za pět hvězdiček :-). Ale to není problém autora, nýbrž čtenáře... Rozhodně doporučuji.

Market = )
13.10.2014 5 z 5

Z těch jmen by mě klepla pepka, fakt, bojovala jsem s tím i ve Švábech, ale tohle bylo snad ještě horší. Asi potřebuju jména výhradně anglicky znějící nebo román o pěti osobách, jinak nevím :-D. Ale bylo to zase moc príma čtení. Nejdřív jsem byla otrávená z přesunů do minulosti, ale pak mě docela bavily i ty, takže za mě rozhodně dobrý :-).

Antoaneta
12.10.2014 5 z 5

Moje první kniha od autora a klobouk dolů to bylo super čtení.Detektivky moc nevyhledávám ale tahle se mi četla skvěle,sice zpočátku mne mátla spousta jmen která se neustále střídají a také časové posuny,ale později se vše tak nějak poskládá a děj čtenáře pohltí a najednou je konec.Za sebe doporučuji kniha stojí za přečtení.Určitě si přečtu i další autorova díla.

evasamankova
07.10.2014 5 z 5

Skvělý Nesbo, skvělý Harry, skvělý (stěžejní) díl série.

CAM
04.10.2014 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Překvapivé rozuzlení případu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Marcela1950
28.09.2014 5 z 5

Nesbo opět nezklamal.Již se těším na další jeho knihu Přízrak,protože všechny jeho tituly,co napsal,mám přečtené.

adulik23
26.09.2014 4 z 5

nesbo je od príbehu k príbehu lepší a lepší, kniha sa mi páčila, až na to množstvo mien, v ktorých som sa stále strácala...

swamp
24.09.2014 4 z 5

Nebudu si nic nalhávat... občas jsem se ztrácel ve jménech. To ovšem nic nemění na tom, že Červenkou Nesbø překonal své prvotiny a nasazuje laťku výše a výše. Tato detektivka je románem komplexním a zahrnujícím několik časových období historie, které se důmyslně protnou v současnosti, ve které se kniha odehrává.

kaptah
17.09.2014 5 z 5