Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

alois.randa
27.06.2014 5 z 5

Výborná kniha. Už se těším na další příběh. Propojení s válkou je zajímavé.

Roman Joska
27.06.2014 5 z 5

Skvělé,obvzlášť pro ty kdo se zajímají o válečné dění

lenkavildomcova
18.06.2014 5 z 5

opět skvělá...

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Sláva - dohnala jsem handicap :D S touto sérií jsem začínala knihou Nemesis a Pentagram a od té doby úspěšné dočítám začátek série :o) HH je neotřelý, občas na zabití, ale přesto skvělý :D

LadyAnn
10.06.2014 4 z 5

Konečně!

Pustila jsem se do série s Harrym od začátku a musím přiznat, že po vlažném Netopýrovi i pro mě nepříliš zajímavých Švábech jsem moc nechápala všeobecné nadšení a pochvalné recenze. Jediné, co zachraňovalo průměrné detektivky, byla postava hlavního hrdiny. 3. díl se mi ale odměnil za to, že jsem na autora nezanevřela. Červenka je promyšlená, střídání dějových linií poutavé, styl vyprávění i jazyk příjemný, postavy uvěřitelné. Těším se na další knihy, které doufám, si udrží takto vysokou kvalitu.

Lidka
07.06.2014 4 z 5

Mě se to tak moc líbilo a dobře se mi to četlo... leč...ač tentokrát jsem se snažila číst pozorně, protože už vím, že jeho postavy se následně někde vynoří a člověk pátrá v paměti kdo a kde to byl/o.... pro mne těch postav opravdu bylo mnoho a vzhledem k velkému počtu stran jsem si už dost těžko přesně vybavovala, ....
Nicméně i tak pro mne pak závěrečné rozuzlení balancuje na hraně uvěřitelnosti.

knihomol 61
02.06.2014 5 z 5

knihomol 61- A opět mě nezklamal ,opravdu pěkná knížka. Kniha,nad kterou musíte přemýšlet a to je správné.Někdy dost brutální,ale zase naopak se člověk dozvěděl informace o válce z jiného pohledu.Fakt pěkné. Doporučuji přečíst a jsem ráda,že knihu vlastním a budu se k ní moci kdykoliv vrátit!!!

tomvall
28.05.2014 5 z 5

Prolnutí děje v současnosti s dějem za druhé světové války se mi líbilo, tahání kostlivců ze skříně v podobě vyrovnávání se s norskou minulostí mne zaujalo, ale jako obvykle v knihách o H. H. mne velice iritovalo, že kolem hlavního hrdiny opět umírají sympatické postavy, které si čtenář okamžitě oblíbí. No a na alkoholiky jsem taky citlivej. ;-) Nesbo, Nesbo...

Tobika
22.05.2014 5 z 5

Skvělý díl! Zatím se mi asi líbil nejvíce z těch, co jsem přečetla (Netopýr, Švábi, Nemesis, Pentagram, Sněhulák). Perfektně zpracované prolínání 2.světové války a současnosti. Pokud se Vám nechce číst Netopýr a Švábi, kteří jsou trochu slabší, tak Červenku určitě nevynechat. Je tam hodně událostí, které se budou řešit v dalších dílech.

Enxinka
18.05.2014 5 z 5

Po pár úvodních stránkách se to opravdu čte samo :) Sérii čtu v řadě, už jen z principu a postava Harryho je mi sympatická - i přes ten alkohol! :D Nicméně doufám, že aspoň na ty ženský už přestane mít smůlu a nebudou mu ty blízké umírat..

Zuzuka
16.05.2014 5 z 5

Perfektní jako vždy:-)

Merynkaw
11.05.2014 5 z 5

Při začátku jsem skřípala zubama, vůbec mi nedával smysl, když jsem se chytila, dočetla jsem ji jedným dechem.

Katschka
11.05.2014 3 z 5

Hodně jsem na začátku bojovala s tím, abych knihu neodložila, aby mi ale neuniklo nic podstatného pro další díly, vydržela jsem.
S různými přestávkami jsem ji četla opravdu dlouho, děj se rozebíhá velice vlažně, navíc nemám ráda témata, která se týkají (byť jen okrajově) jakékoliv světové války.
V půlce ale dostane děj konečně spád a čte se sama.

rasken
08.05.2014 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Jak píší i další čtenáři,čti sérii v řadě,ale ono to nejde. Netrpělivě čekáme na Nesba a jak se objeví, kupujeme a čteme..... Jedno nechápu.Kriminalista 1,třídy. a ochlasta taktéž. Proč, Jo? Nemohu se s Harrym ztotožnit. Bohužel.

Jossie
06.05.2014 5 z 5

Jedna z nejhezčích a nejčtivějších knih od Nesba. Jen škoda, že u nás vyšla tak pozdě - všechny ty děje v ní obsažené byly dost důležité pro další vývoj neboť najednou potkáváme Ráchel a několik postav, které jsou jinde už mrtvé.

Hella
02.05.2014 3 z 5

Opět jsem si potvrdila, že tendence kvality a čtivosti je stoupající - tedy nutno číst tak, jak díly mají po sobě navazovat, nikoliv tak, jak jsou vydávány. Pro mě nejslabší Netopýr, o něco lepší Švábi, Červenka o další kus lepší; nicméně nejlepší je pro mě pořád Levhart, Sněhulák a Spasitel. A ne, nemyslím si, že by překlad Červenky byl slabý, to určitě ne!

Sarka14
01.05.2014 4 z 5

U téhle knihy byl trochu pomalejší rozjezd, začátek trochu zmatený. Ale postupně mě to jako obvykle naprosto uchvátilo a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Už mám nachystané i všechny ostatní dostupné knihy z této série a moooc se na ně těším :-)

zpevSusannah
29.04.2014 5 z 5

Čím dál lepší :-) Jen tak dal Nesbo, jen tak dál. A ty Harry, přestaň už chlastat - kdo to má pořád číst :-D

heavy66
24.04.2014 4 z 5

z knih Jo Nesbo na mě Norsko dělá dojem veliké vesnice plné feťáků a alkoholiků, kde se všichni znají s Harrym, který chlastá první ligu. V Července je zajímavá dějová linie norských dobrovolníků SS, v Norsku zřejmě dodnes hodně citlivé téma!

amcb
21.04.2014 4 z 5

Knihu jsem četla z původního vydání pod názvem Červenka nese smrt. Na začátku jsem měla problém se zorientovat v prolínání časových dějů. Čteno v ebooku a tak nemožnost listování byla trochu komplikací, ale po překonání delšího začátku jsem se chytla a knihu s nadšením dočetla.