Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

vekune
03.01.2012

Podle mě je nejlepší ze všech knih, kde vystupuje Harry Hole. Trochu rušivé je, že kniha má dvě linie, první je současnostu a druhá se vrací do doby bitvy u Stalingradu, ale nakonec do sebe vše krásně zapadne a vysvětlí se. což je také nezbytné pro porozumění dalších knížek s Harrym.

bookcase
25.08.2011 3 z 5

Od Jo Nesboa jsem četla doposud jen Nemesis, která mě úplně dostala. Takže jsem, docela namlsaná, sáhla po téhle detektivce. Spousta lidí mě odrazovala, že je prý nekvalitně přeložená. Četla se dobře, zajímavý námět, jen mě rušilo používání anglických frází. Anglicky jakžtakž umím, ale ti, kteří ne, asi moc rádi nebudou.