Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

Solverino
19.04.2014 4 z 5

Hmmm, myslel jsem si, že je to nějaká novinka, ale jedná se jen o recyklovanou knížku, která vyšla už v roce 2005 v Brněnském nakladatelství MOBA jako "Červenka nese smrt". Knížka jinak super, ale nemuseli by kecat, že se jedná o novinku... :(

Alca007
19.04.2014 5 z 5

HH je jednoznačně borec. jak napsal vorenus - je to závislost.
ležím na Nukleárce takže jsem knížku přečetla za dva dny.

moc se i líbila, je velmi čtivá, jednoduchá, není tam tak moc komplikací,a jmen.
samozřejmě se to nedá rovnat Sněhulákovi nebo Levhartovi to je nářez.
ale, je to oddech. trošku mi vadilo, že děj člověk částečně dopředu zná, protože ví jaké postavy se objevují
v dalších dílech, mluví o případech co vyřešil takže člověk ví.

no každopádně jdu do dalších dílů.
HH je prostě závislost. :-)

LucaProchy
16.04.2014 4 z 5

Červenka se těsně tlačí na Sněhuláka..skvělé počtení, vynikající je prolínání současnosti a doby 2.světové války..

vorenus
15.04.2014 4 z 5

Hodně netradiční Nesbo, ale i tak to člověk musí spolknout jako malinu!!!Na tomhle chlápkovi si prostě každý musí vytvořit závislost!!

Bruklinka
14.04.2014 5 z 5

Hladce plynoucí děj, prolínání časových linek velmi dobře zvládnuté. Díky dějové lince během 2. světové války (mé oblíbené téma) dávám plný počet bodů.

jendoslav
14.04.2014 5 z 5

Červenka kvalitativně i ve čtivosti překonává první dva díly série a ukazuje, že v začátcích Nesbo ještě nebyl takový "sadista" a děj knížek zdaleka tolik nekomplikoval. Příběh pomsty za zradu má poměrně jasnou linii, i když i tady Nesbo nahazuje vějičku na čtenáře... Nicméně ve srovnání s dalšími knihami a především Sněhulákem je matení a podsouvání falešných pachatelů ještě v plenkách.

vaili
10.04.2014 4 z 5

HH je zkrátka dokonalý hrdina :) ... jak se rozjedou jeho pasáže nejde přestat číst :) ale přes to všechno musím snížit hodnocení za prvé za zdlouhavý úvod víc než 100 stran, kde jsem se nudila a potom za počet postav moc jsem se v nich ztrácela jména byla podobná a měla jsem z toho bolehlav :)

sioux
05.04.2014 5 z 5

Dobrý Nesbo. Děj hladce plyne, bez zbytečných kudrlinek a odchylek, v některých situacích mi na hrdinech docela záleželo, což mám rád. Není to sice extrémně napínavé, ale dobře se to čte. Prolínání s druhou světovou se mi také líbilo. Jedna z lepších knih poslední doby.

DejnaDee
04.04.2014 5 z 5

Opět mistrovsky napsané, tentokrát opravdu velice působivě i napínavě zároveň, bez zbytečných protahování a jakési překombinovatnosti. Musím přiznat, že tento díl se mi líbil úplně nejvíc. Dávám pět hvězdiček. Skvělé.

Eevina
03.04.2014 5 z 5

Dílo mistra! Tak jako všechny jeho knihy. Nesbo nezklamal a já jsem opět nadšená. Dál už nic psát nebudu, protože bych opakovala všechno to, co jsem už psala u jeho ostatních knih.:)

MarieAnnaSarah
03.04.2014 5 z 5

Červenku jsem četla již ve starším vydání a dostatečně ji okomentovala ve svém příspěvku ze 7.9.2013, takže to tentokrát nebudu zbytečně protahovat :)
Jakmile mi před měsícem vyskočilo oznámení o novém vydání Červenky, neváhala jsem ani minutu a hned si ji v předprodeji objednala a i přes nadmíru zaměstnanosti se do ní hnedle po doručení začetla. A stálo to za to :) Červenka mě opět naprosto odzbrojila a potvrdila mi, že se řadí k tomu nejlepšímu, co Nesbø napsal. Jediným nedostatkem pro mě byly občasné chyby v textu, korektor neměl asi dobrý den. Nu což, přesto ji rozhodně doporučuji a případným váhajícím slibuji, že nebudou jejího přečtení litovat :)

alisek
30.03.2014 4 z 5

Po přečtení Červenky mi konečně spousta věcí dává smysl. Chyba byla, že knížky s HH vycházely od 4.dílu, takže mi toho hodně unikalo. Teď už mám ve všem jasno. Červenka se mi moc líbila, se Sněhulákem asi zatím nejvíc, ale mám před sebou ještě Levharta, tak si nechávám 1* v zásobě. Těším se na další díly.

borknagar
27.03.2014 5 z 5

Poslední kniha, kterou jsem neměl od mistra přečtenou. A musím přiznat, že je pro mě Červenka černý kůň jeho tvorby. Královsky jsem se bavil, hltal stránku za stránkou a těšil se na rozuzlení celkem spletitého děje. A hlavně jsem se konečně dočkal některých střípků z děje, které mi chyběly do skládačky Harryho Holea :) Bravo, celá dosud vydaná série je perfektní (občas to zadrhne, ale co ne,že?). Už aby byl venku další díl. Pochvalu musí dostat i obálka, ta se povedla.......

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Červenka je perfektí kniha, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Byla napínavá od začátku do konce, takže dva dny jsem četla dlouho a dlouho do noci :-). Řekla bych zatím jeho nejlepší kniha co jsem četla, ted jdu na Nemesis tak možná názor změním.

Lucka.79
24.03.2014 5 z 5

Zatím nejlepší díl série, co jsem četla. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a jako vždy do sebe všechno perfektně zapadlo, i ten nejmenší detail, o kterém jsem si nemyslela, že by byl důležitý, měl své místo ...
A tady se mi potvrdilo, že je dobré číst díly tak, jak jdou po sobě, jsem moc zvědavá, jak se bude vyvíjet záležitost s Princem

Darleen
24.03.2014 4 z 5

Předchozí dva díly pro mě byly dost velké zklamání a místy jsem se musela do čtení skoro nutit, ale Červenka je jejich pravý opak. Chytla mě už od prvních stránek a nepustila. Bavily mě jak části z války, tak ze současnosti a dokonce ani Harry mě výjimečně moc neštval. Zápletka je sice docela spletitá, ale zase jsem díky tomu do poslední chvíli neodhadla, kdo je vrah. Jen doufám, že se v dalších dílech dořeší události kolem Ellen.

CynicalParrot
21.03.2014 4 z 5

Kniha vás okamžitě vtáhne do děje a jen s nechutí ji budete odkládat kvůli takové malichernosti jako je spánek.

cie
19.03.2014 4 z 5

Tento díl byl úplně jiný než předchozí dva, mnohem složitější, což by nevadilo, jen mi dělalo trochu problém vyznat se v tom množství osob...

petka-2007
03.03.2014 5 z 5

Třetí díl v pořadí, co jsem četla, a zatím určitě nejlepší. Tato kniha mě vysloveně bavila. Nejvíce asi prolínání současnosti a období války. Čtivě napsáno, děj běží, nenudí, nutí vás číst dál a dál. Určitě doporučuji k přečtení.

astroweb
02.03.2014 5 z 5

Všechny hvězdičky, protože jsem byl od začátku do konce nejen napnutý, ale přímo unesený. Kvalitní, a to velmi.