Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

Tynyton
15.01.2023 4 z 5

Oceňuji dvě dějové linky. Ta odehrávající se v minulosti mě zaujala více. Nicméně musím říct, že tato kniha mi přišla taková zbytečně táhlá.

ANDY28
27.12.2022 2 z 5

Pan Nesbo promine, ale nějak si zatím nerozumíme

Johncze
27.12.2022 5 z 5

Sakra, Nesbo to občas kosí jako R. R. Martin, některé postavy vážně zamrzí. Jinak zde příběh opět super, historická linka byla zajímavá a identita vraha byla po celou dobu šikovně skryta. Ten člověk opravdu umí psát. Už jdu na další.

lada3781
18.11.2022 5 z 5

O úroveň výše než předchozí díly, dvě zajímavé dějové linky, nové výrazné postavy.

ArwenAragorn
06.11.2022 5 z 5

81%
Spoušť se dostala tak daleko, že už neměla žádný odpor, země nikoho, kde se onen bod nalézá. Nemyslet na výstřel a zpětný ráz, jenom mačkat dál, nechat přijít, co přijít muselo.
____________________________________________________________________________________________________________
Senzační detektivka, výborně vymyšlená.
Současnost ( r. 1999-2000 ) prokládána událostmi z války Norů na německé frontě r. 1942-1944, problémy s neonacisty v Norsku, stařík s puškou, který má s někým nevyřízené účty, několik vražd. A Harry zase začal pít a zamiloval se.
I když je detektivka dlouhá, pořád se v ní něco děje a je dost napínavá. Doporučuji.

Swissman
02.11.2022 5 z 5

Po přečtení třetího dílu jsem pochopil, proč se z tohoto autora stala taková literární star! Za mě je Červenka nejlepší díl!

mythos91
30.10.2022 5 z 5

Mé první setkání s detektivem Harry Holem a trefa do černého. Vyplatilo se číst recenze a vybrat tak adekvátní čtivo na seznámení s touto postavou. Velmi pěkně vystavěný příběh, ladně do sebe zapadající liníí současnosti a prostřihů do válečného období. Zejména oceňuji vždy název kapitoly s datem a místem událostí. I přes větší počet stran mi čtení ubíhalo závratnou rychlostí a hltal jsem děj od počátku až do konce. Bravo…, krásný příběh.

marie.kolarova
28.10.2022 5 z 5

Nemam slov, uzasna norska detektivka, ktera se cetla jednim dechem. Zajimave prolinani minulosti a pritomnosti, napinavy a nepredvidatelny dej plny zvratu a prekvapeni. Jednalo se ale o pomerne narocne cteni vyzadujici klid, jinak se clovek snadno ztrati v ruznych casovych linii a mnozstvi jmen. Za me ale super super pribeh, ktery navic pusobil velmi realne.

Niki08
19.10.2022 4 z 5

Konečně díl, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Bavilo mě to, skoky do minulosti taky skvělý. Rychle na další díl!

Veronika_mad
04.10.2022 3 z 5

Čtu celou sérii od začátku a tenhle díl už se četl o hodně lépe. Předchozí díly byly zdlouhavé, tohle není zas tak hrozné.

janka2000
28.09.2022 5 z 5

Třetí díl Harryho Holea byl geniální a velmi hravě napsaný. V knize se prolínaly dvě dějové linky, což jsem zpočátku vůbec nechápala a bylo to velmi matoucí, ale vše má svůj smysl. Harry se sblížil s Ráchel, což příběh okořenilo. A celou knihou se tak trochu motají nacisti a neonacisti.

janina66
23.09.2022 5 z 5

Perfektní. Líbilo se mi prolínání válečného období s přítomností. Chudák stařík, válka ho "pěkně poznamenala"! Doufám, že v přístí části Harry pomstí Ellen a odhalí Prince.

jan.para
14.09.2022 3 z 5

Knížkou jsem se spíše protrápil, než pročetl.

Andyhana
30.08.2022 4 z 5

Trochu mě mrzí, že jsem poslouchala jako audioknihu a tak jsem nemohla listovat zpátky, abych si utřídila postavy.

MM_Master
03.08.2022 5 z 5

V poradí tretia kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Zrada" (Rødstrupe). Niekto sa rozhodol zobrať spravodlivosť do svojich rúk a pomstiť zradu. Harry Hole musí zistiť, kto to je a komu sa chce pomstiť.

Ešína
22.07.2022 4 z 5

Třetí pokračování Harryho Holea je naprosto famózní. Protínání dvou dějových linek pro mě bylo trochu složitější na zorientování ale na konci to do sebe skvěle zapadlo. Konečně se objevila Ráchel a Harry mi připadal o něco šťastnější. Jo si jak s Harrym tak se čtenáři opravdu pohrává.

Hakate
17.07.2022 5 z 5

Skvělá zápletka s dvěmi liniemi, minulost, přítomnost, které se nakonec sloučí v jednu. Narozdíl od Švábů, kde jsem se spíše trápila, prostředí i děj mi moc nesedl. Červenka je přesným opakem, užívala jsem si každou kapitolu, ještě více než Netopýra.

milicent2
17.06.2022 5 z 5

Hypotézy, doměnky, kombinace a nedejbože snad i fabulace... Určitě to znáte, prostě, pěkně vám to v hlavě drnčí.
J.N. nechává cíleně a bezostyšně svého ubohého čtenáře zmítat, v nejistotě kolem otázky - kdo je kdo, jak a s kým, protože cest k vysvětlení přece může být tak mnoho ...že?
A že jsem se zmítala opravdu ráda a fakt jsem si to užívala. Díky.

Misoso
11.06.2022 5 z 5

Už v poradí tretí diel zo série Harryho Holea, hádam najlepšia kniha zo všetkých troch spomínaných kníh. Tentokrát tu máme dve dejové linky, prekvapivo, to celej knihe dodalo "šmrnc" a akciu, ktorá predchádzajúcim knihám chýbala. Okrem vyriešenia tohoto prípadu budete prežívať ďalšie životné etapy hlavne postavy, vyšetrovateľa Harryho Holea. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

DanaKa81
23.05.2022 4 z 5

Zajímavá zápletka se střídáním minulosti a současnosti. Jo Nesbo se zlepšil výrazně ve stylu psaní a až teprve touto jeho třetí knihou jsem si na něm vytvořila závislost.