Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

Pája961
10.06.2021 4 z 5

Asi jeden z nejlepších dílů série HH. Zezačátku mi to moc nesedlo, protože styl průběhu příběhu byl trošku jiný, než předešlé dva, ale postupně jsem se do čtení dostala a na konci jsem z toho byla unešená. Jak ze zápletky, tak ze samotného zpracování.

SeanFifield
29.05.2021 4 z 5

Červenka nebyla špotným příběhem. Rozhodně je vidět, že pan spisovatel míří s Harrym trochu víš. Určitě ho ještě nechá nějakým tím blátem vymáchat. Červenka je dobrou detektivkou s jistou dávkou napětí.

VeruMalfoy
17.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Další velice podařený příběh detektiva, který není stále dostatečně oceňován za své schopnosti. Navíc ho v této knize čeká opravdu velká ztráta, se kterou se bude těžce vyrovnávat. Během tohoto příběhu se nám současně v jiných časech odehrává několik dalších příběhů, které spolu nakonec všechny nějakým způsobem souvisí. Knížka se mi moc líbila, i když mi některé pasáže přišly až moc dlouhé.

DvěTéčka
14.05.2021 3 z 5

Ze začátku takové nic moc..pak lepší trochu.

Lynzicz
11.05.2021

Harry Hole během návštěvy amerického prezidenta v Norsku omylem postřelí agenta Secret Service. Aby nehoda nevyšla ven, tak je povýšen a přeložen k tajné službě. Během službi se dozví že do Norska byla propašovaná speciální zbran. Harry se to rozhodne vyřešit a tak se vydává vstříc případu, což se moc nelíbý jeho nadřízeným. A jestli se mu to podaří rozlousknout a jestli se zaplete do něčeho nebezpečnějšího než jsi myslel to jsi dočtěte sami.

hodnocení: knížka byla dost napínavá a nešlo mi se od ní odtrhnout moc se mi líbyla.

DámaMáma
12.04.2021 5 z 5

Velmi propracovaná kniha, která stejně jako další knihy od tohoto skvělého autora, dokáže na další stránce překvapit.

Mike99
07.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Harry Hole patří mezi mé oblíbené hrdiny. Kdo je vlastně HH? 195 cm vysoký muž, štíhlé atletické tělo, téměř vyholená lebka, ročník 1964. Psáno v oblíbených dvou časových rovinách, kromě řešení případu přichází o hodně dobrou policejní kamarádku Ellen Gjeltenovou, která je zavražděna na pokyn jednoho z policistů (TW). Na začátku HH postřelí při plnění úkolu amerického agenta, za což je potrestán povýšením na vrchního komisaře a přeřazen k tajným službám.
HH se sblížil s Ráchel Faukeovou, která má syna Olega. Co se týká alkoholu, tak se HH držel.
Kromě klasické detektivky se mi líbí i nadstavba v podobě nahlédnutí do norských válečných dějin.
A teď si zopakuji v rámci dějové posloupností již v minulosti přečtené HH 4 +5.

Jeho pracovní náplň spočívala v četbě hlášení z regionálních kanceláří tajné služby a z prostého vyhodnocování, zda jde o záležitosti, které by se měly poslat v systému dále. Harry jinými slovy získal práci třídiče odpadků.

Tón nemůže být falešný, dokud se nespojí s jinými tóny.

KattyV.
22.03.2021 5 z 5

Nevím proč, ale Nesba nečtu postupně.
Moje první kniha byla Sněhulák, pak Levhart, a pak jak mi to přišlo pod ruku.
Teď přišla řada na Červenku, a strašně moc lituju, že knihy nečtu tak, jak mám.
Tolik otázek, které jsem měla v jiných dílech, byly nyní zodpovězeny.
Za mě úplně skvělá detektivka, skvělá zápletka, Nesbo pro mne top!

Páájinka
20.03.2021 5 z 5

Audiokniha. Tenhle díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Zajímá mě druhá světová válka a byl to zajímavý pohled na norskou historii, na trestání tzv. zrádců. Svět prostě není černobílý, o tom se neustále přesvědčuju. Harry okouzlující alkoholik jako vždy. Halvorsen se mi taky zamlouvá.

wullcann38
18.03.2021 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.
První kniha kde se objeví Ráchel,Oleg a Halvorsen.

andy_nejedla
11.03.2021 5 z 5

Tahle detektivka byla skvělá, napínavá, nepředvídatelná! Přečteno jedním dechem během dvou dní a už teď se těším, až si přečtu další díl HH.

katst
01.03.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil o dost víc než předchozí. Promyšlené, napínavé, čtivé.
Krimi kniha tak, jak si představuji a jak mě baví.

Kami33
18.02.2021 5 z 5

Nemá cenu přidávat další komentáře, protože většinu z toho, co bych mohla ke knize říci, je zde už napsáno. A nutno dodat, že moc pěkně. Takže ve zkratce: skvělý příběh, čtivost, překvapení, prolínání s minulostí a perfektní sympaťák Harry Hole. Prostě super

Ivanka83
31.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Za mě zatím nejlepší díl. Baví mě knihy, kde se prolíná přítomnost s minulostí. A ještě když je to tak čtivě napsané.
Z vyprávění z války jsem pojala podezření na pachatele. Ovšem v průběhu jsem několikrát změnila názor a v závěru se vše vrátilo k mému prvnímu typu.
Těším se na pokračování a doufám že v dalším díle odhalí Harry Prince. Ten mě neskutečně štve. Hlavně kvůli Ellen.
Za mě plný počet a doporučení.

JiMi017
30.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od Jo Nesbo, dostal jsem ji kdysi jako dárek. Věděl jsem že Nesbo píše drsné detektivky. Červenku jsem začal číst se zájmem a netušil jsem co mě čeká. Válečná tematika je mi blízká, tak mě děj rychle vtáhl, příběhem z fronty u Lenigradu. Zároveň děj v současnosti se začal pěkně vyvíjet a kniha mě pohltila. Skvělý příběh, kdy se prolíná současnost s dějěm z 2.světové války. Více příběhů se postupně prolíná a nepustí vás od dějě. Konec knihy vrcholí odhalením celé pravdy a zároveň Vás nutí znát pokračování dalšího vývoje života, vztahu Harryho Hola a odhalení Prince. Takže Nesbo vás připravuje na další knihu. Neřekl by jsem, že příběh je brutální, jak někteří píšou o jeho detektivkách, tohle vychází z historických události a situace, která byla v Norsku. Hodně pěkná kniha a doporučuji k četbě.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Prvý krát (a určite nie naposledy) čo dávam Nesbovi plný počet. Skvelý príbeh, vojnová dejová línia super, len tak ďalej.

Neřeknu
27.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Většina z nás,má na sklonku života pocit,že je tu třeba po sobě něco zanechat a vyrovnat účty. Průšvih ale nastane,pokud se vám do toho začne motat Harry Hole. Můj nejoblíbenější příležitostný alkoholik prostě nepřestane,dokud nezničí vaše životní plány,sny a nezprzní člena vaší rodiny s humorem jemu vlastním. A prosba na závěr.Jo Nesbo,nesmíš přestat psát dřív,než zemřu,jinak si taky koupím pušku :)

svetlana987
16.01.2021 4 z 5

Můj první Nesbo díky Čtenářské výzvě 2020. Skvělá kniha pro mě především od 2. poloviny, kdy jsem se konečně zorientovala v postavách :) Pak už jsem ji prostě nemohla doložit. Skvělý kousek.

8776
09.01.2021 5 z 5

Zatiaľ najlepšie, čo som zo série čítal. Asi vďaka paralelnému príbehu z vojny.
Občas sa však v krimi nájdu logické chyby, ktoré ma dosť vytáčajú.
SPOILER:
Prečo Harry nešiel po identite Princa? A prečo mu kolegyňa nepovedala do odkazu aspoň základné info, keď vedela, že je v nebezpečí?

martini.ce
31.12.2020 5 z 5

Přečteno v rámci opakování, HH od začátku do konce, pěkně popořadě :) Výborný díl. Harry, Ellen, poprvé Rachel a Oleg. Ožívá dávná válečná historie. Plný počet hvězd.