Červenka

Červenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501979/bmid_cervenka-63g-501979.jpg 4 3963 3963

Harry Hole série

Případ ilegálního obchodu se zbraněmi, který budete číst jedním dechem. 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry během návštěvy prezidenta Billa Clintona v Norsku omylem postřelí jednoho agenta americké tajné služby. Ke svému údivu je ale povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy. Do doby, než narazí na stopu pašeráků zbraní vedoucí až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a kolotoč událostí se roztáčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Rødstrupe, 2000

Mr.Donut
26.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Můj první Nesbo a musím říct, že takový masakr jsem nečekal. Trochu se mi pletla jména postav, asi proto, že 1) nejsem na norská jména zvyklý a 2) postavy jsou někdy oslovovány jen křestním nebo jen příjmením, což je ale asi nevyhnutelné (své přátele taky neoslovuji celým jménem).

Spoiler:
Vytkl bych snad "divné" chování Ellen, kdy v jasném ohrožení života vyrazí temnými uličkami k příteli (proč nezavolá někomu jinému než Harrymu? proč se nezamkne doma?). Také nechápu Harryho, který místo jednoduchého telefonátu kolegovi jede hollywoodsky divoce skrz celé město, aby mu oznámil, že se chystá atentát.

Jsou to ale vše věci, které rád přehlédnu vzhledem k úžasné čtivosti a stále se zvyšujícímu napětí skvěle vymyšleného a zamotaného děje.

koepster
17.11.2020 5 z 5

Po prvních dílech je u této knihy konečně výrazně znát kvalitativní vzestup. Velice oceňuji autora, že dokázal perfektně skloubit dvě dějové linie, z nichž jedna se odehrává v přítomnosti, a druhá v minulosti - za druhé světové války. Právě ta je klíčová k celkovému pochopení děje. Velice se mi líbila také romantická část příběhu, která alkoholika Harryho zobrazuje v trochu pozitivnějším světle.

klaritkaa
13.11.2020 5 z 5

Velmi chytlavá kniha. Pokračování života Harryho a další zapeklitý případ.

Anet2106
08.11.2020 4 z 5

Nejprve jsem si myslela, že se mi kniha nebude líbit, protože nejsem příliš velký fanoušek válečné tématiky. Každopádně kniha mě chytla, kdo je vrah jsem vůbec nečekala. Část příběhu ale není uzavřena, tam doufám, že se uzavře v dalších dílech.

Blondebookdevil
02.11.2020 4 z 5

Ve 3. díle ze série HH jsem měla problém se začíst, množství postav ani pasáže z války mé dezorientovanosti vůbec nepomáhaly. Po půlce se to ale zlepšilo - poprvé se na scéně objevila tajemná kráska Ráchel a Harry zde až na pár piv zůstával překvapivě střízlivý a jemný. Jeho parťačku Ellen si myslím všichni za tu krátkou dobu oblíbili. Jako vždy v tom trochu hrála politika a prohřešky z minulosti, nicméně finální rozuzlení s falešnými identitami mě dostalo a bavilo.

jefff
29.10.2020 3 z 5

Červenka mě bavila, nutila číst a zajímalo mě celé rozuzlení. Ale po dočtení jsem zrovna euforický pocit neměl. Slušný příběh, zarputilý Hole, ale Nesbo má i lepší kusy.

Tracyenka
18.10.2020 4 z 5

Třetí díl série o HH mě bavil zase o trochu víc než díly předchozí. Zápletka a celý námět skvěle vymyšlené, jen občas přišly stránky, které mě nudily, mnohdy zbytečné popisování nepodstatných událostí, ale jinak je celý příběh hodně čtivý. Na začátku je hodně jmen, která si nejsem schopná zapamatovat, takže jsem se občas musela vracet, abych pochopila souvislosti, ale potom už příběh dostal celkem rychlý spád. Jsem zvědavá, jak budou v dalších dílech pokračovat nevyřešené záležitosti.

martinka1751
04.10.2020 5 z 5

Jako ze začátku jsem se dost ztrácela ve jménech ale pak to bylo super a velice rychle se to četlo .... Kniha je podle mě nejlepší rozhodně ke konci, nemohla jsem se odtrhnout a vůbec by mě nenapadlo, že to dopadne tak jak to dopadlo :D

polednice1705
29.09.2020 5 z 5

Výborný příběh. Měla jsem trochu "hokej,, v postavách díky prolínání se dvěma časy, ale na konci se všechno vysvětlilo a dalo dohromady. Trochu náročné na soustředění ale Nesbo jako vždy skvělý, jen doufám, že to HH ještě natře tomu policajtkovi za Ellen...

ennlady
27.09.2020 5 z 5

Trošku jsem se ztrácela v postavách, ale i přesto dávám plný počet. Nesbo zkrátka dokáže čtenáře chytit a nepustit i ve chvílích, kdy napětí nijak negraduje a nadneseně řečeno "se nic zvláštního neděje". Opět nesmírně čtivě napsané, příběh zajímavý, co víc dodat?

Pumpkin
23.09.2020 5 z 5

Zatím musím říct, že knihy s Harrym mají vzestupnou tendenci. Tahle se mi zase líbila víc, než ta předchozí. Hlavně dějová linka z minulosti byla zajímavá. !!MINISPOILER!! Opět to sice odnesla jedna ženská postava, nicméně jiná, než jsem čekala, na základě předchozích knih. Ale vzhledem k tomu, že už mám rozposlouchanou i Nemesis, tak to byla výjimka a zas budou asi umírat Harryho holky :D. Jo a ještě se mi líbilo povídání o rozštěpu osobnosti, to bylo hodně zajímavé.
Posloucháno jako audio čtené Hynkem Čermákem.

lencin
19.09.2020 5 z 5

Harry Hole vyšetřuje temný příběh, jehož stopy vedou až do temné norské minulosti.
Výborné.
(2011)

Arlienen
09.09.2020 5 z 5

Červenka mě velice bavila. Byly chvíle, kdy jsem nevěřícně třeštila oči a s bušícím srdcem otáčela další stránky, jak moc mě kniha dokázala pohltit. Naprostá pecka!

Mygli
05.09.2020 4 z 5

Musím říct, že policie a sněhulák mě pohltili více. Vzdor tomu jde o nadstandartní detektivku se zajímavou zápletkou.

KáťaM.
26.08.2020 3 z 5

Se sérií, jehož hlavní postavou je vyšetřovatel Harry Hole, jsem naštěstí nezačínala od začátku, jinak bych ji už asi nečetla. První dva díly mě prakticky vůbec nezaujaly, asi to bylo i tím, že země, kde se odehrávaly, mi jsou vzdálené (Austrálie a ještě hůř pak Thajsko). Tady jsme v Norsku a konečně série začíná nabírat grady. Objevuje se tu konečně Rachel a Oleg. V této sérii je propojení s 2. světovou válkou, neboť vraždy, které Harry vyšetřuje, mají prvopočátek právě tam. Bavilo mě ten příběh rozplétat, druhá světová válka v kombinaci s dobrým autorem není nikdy krok vedle a Nesbø prostě dobrý autor je. V porovnání s dalšími díly, které jsem od autora četla, je Červenka pořád slabší odvar, ale už je to na správné cestě a na další díly se už začínám těšit (což jsem po prvních dvou říct nemohla). Interpretace tradičně skvělým Hynkem Čermákem tomu dodala šťávu, knížku hodnotím jako lepší průměr.

Honkovae
22.08.2020 5 z 5

Prvni dva dily me zdaleka nebavily tolik, co tento. Poradne jsem se zacetla az u romantickych pasazi. Pak uz se od knihy nedalo odtrhnout. A na konci to vsechno do sebe krasne zapadlo.

clara33
19.08.2020 5 z 5

Nejlepší z celé Harry Hole série právě kvůli odkazům na válku, nelehké postavení vojáků v Norsku, přesto velmi čtivé, přinutí čtenáře dohledat souvislosti.

oblakaknih
12.08.2020 3 z 5

Upřímně jsem z tohoto dílu dost rozpačitá. Za mě je zatím nejslabší ze série a docela mě zklamal.
Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, přišlo mi, že se v knize nic neděje a kapitoly z minulosti mě vůbec nebavily (přestože mi bylo hned jasné, že jsou pro děj důležité).
Do knihy jsem se naplno začetla až po čtyřsté straně.
Po přečtení do sebe ale spousta věcí zapadla a mě došlo, kolik skvělých prvků se v knize skrývá.
Harry mi byl opět o něco sympatičtější a užívám si, jak každý z případů řeší.
Autorův styl psaní byl opět skvělý, jen je škoda, že jsem měla takový problém se samotným příběhem.
Moc se mi v knize líbila romantická linka, která byla jen tak jemně naznačená, takže nenarušovala detektivní stránku knihy.
V sérii budu určitě pokračovat, protože konec knihy mě překvapil a byla jsem s ním spokojená.

h.franc
11.08.2020 4 z 5

Za mě zatím to nejlepší ze serie HH, už se těšim na další

NADEI
30.07.2020 5 z 5

Harry je můj oblíbenec a tohle byla pecka. Prolnutí války a současnosti přidává na čtivosti i když se zdá, že je vše moc zamotané a nepřehledné, vše do sebe krásně zapadne. Doporučuji.