Cinder

Cinder
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541791/bmid_cinder.jpg 4 2172 2172

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky, která se jmenuje Cinder. V tomto napínavém knižním debutu pro mládež, prvním ze čtyř svazků, představuje Marissa Meyerová čtenářům nezapomenutelnou hrdinku a mistrně vytvořený nový svět, který je pohltí.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Alicanto

Cinder, 2012

GeorgieAnne
04.05.2019 3 z 5

Moje první knížka od Marissy Meyer a musím říct, že vůbec nebyla špatná... Bohužel už jsem četla lepší knížky takže hodnotím 3,5* ale Měsíční kroniky mají rozhodně do budoucna dobře našlápnuto.
Těším se na další díl a doufám, že bude aspoň stejně dobrý, ne-li ještě lepší než první :-)

6370
30.04.2019 4 z 5

Dobře se čte.

Laza27
21.04.2019 4 z 5

Rozhodně nejsem cílová skupina. Po knize jsem sáhla díky dceři a potřebě nějaké oddechovky. Ale strašně mě to bavilo :-) Jdu do dalších dílů.

Charmedka
13.04.2019 5 z 5

Kniha je určená spíše pro mladší čtenáře, poznáte to i díky tomu, že děj je jednodušší a hodně předvídatelný, v podstatě od začátku víte, o co jde a jak to dopadne. Přesto jsem si knihu zamilovala, už dávno mi není náct, ale to mi nebránilo v tom, abych si příběh maximálně užila. Čtyři sta stran jsem přelouskala během dvou dnů a vůbec se mi ho nechtělo zavírat. Příběh je velmi originální, čtivý, zajímavý a už naprosto chápu jeho oblibu. Tohle je fakt bomba.

VendelinkaC
12.04.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Je to čtivé, má to nápad, je to vtipné... Baví mě tam snad úplně všechno. První díl se teprve rozjíždí a s každým dalším je to větší nářez. :) rozhodně stojí za přečtení!

DracoMalfoy
12.04.2019 3 z 5

S odstupem můžu říct, že kniha rozhodně není špatná, ale táké, že jsem četla lepší. Podle mě Meyer prostě jenom neumí začínat série, protože jak druhý, tak třetí díl už patří do úplně jiné kategorie. 3,5*

veruptackova
08.04.2019 5 z 5

Kdo nečetl tohle je nutnost!
Myslela jsem, že na pohádky jsem už stará. Ale tohle je fakt bomba!

petaSk
08.04.2019 2 z 5

[audiokinha]
Mi se strašně líbí nápad převyprávění pohádek do sci-fi nebo fantasy kabátu. Nápad udělat ze Cinder Kyborga jejímu nižšímu postavení dává nový level. Princ musí řešit problémy svého lidu a je to sympaťák. Pokud pominu některé nelogičnosti, tak by se mi Cinder měla líbit strašně.

Bohužel, styl vyprávění byl pro mě příliš jednoduchý a naivní. Young adult už dávno nejsem a Cinder u mě narazila plochými hrdiny, dialogy a celkovou zkratkovitostí příběhu. Myslím ale, že pro mladé slečny můžou být knihy Měsíčních kronik nádhernou záležitostí. Být na střední škole, myslím, že bych o Cinder mluvila úplně jinak.

Dragell
07.04.2019 5 z 5

Cinder je retellingem, tedy převyprávěním klasické Popelky, která sloužila matce a nevlastním sestrám, ale vše se změnilo, když se střetla s princem a vnikla potají na bál...

Tahle Popelka je ale trochu jiná, nacházíme se totiž v budoucnosti, Cinder je tak trochu kyborg a má svoji vlastní dílnu. V tomto světě navíc řádí smrtelná nemoc a probíhají pokusy na kyborzích jako méněcenných občanech. Ačkoliv se Marissa Meyer Popelkou inspirovala, vložila do příběhu daleko více, včetně nějaké té menší akční scény.

Přiznám se, že se mi tento retelling opravdu zalíbil, lehce oslazený romantikou - což není divu, když je cílovou skupinou mládež. Cinder je navíc první díl série Měsíční kroniky, které nabízejí v dalších dílech retellingy Červené Karkulky, Lociky a Sněhurky.

Kniha měla i několik mezer, jako třeba právě nahodilé vypuknutí nemoci, neznámé příčiny přenosu a nemožnost objevení léků. Pokud se nacházíme v budoucnosti, kde lidé žijí i na Měsíci, mělo by být i lékařství rozvinutější.

Cinder existuje nejen v knižní formě, ale také jako audiokniha, kterou namluvila Terezie Taberyová. Příběh zní jako vyprávěná pohádka, na jejíž vlně se velmi rádi necháte unést. Uslyšíte nejen změnu hlasu při dabování odlišných postav, ale také počítačově upravená systémová hlášení. Zajímavostí jsou také znělky oddělující jednotlivé kapitoly, které jsou pokaždé jiné a vhodně doplňující atmosféru daných kapitol.

Andynka
27.03.2019 5 z 5

I když hned vytušíte, jak děj bude pokračovat, kdo je kdo a tak. Nevadí Vám to, protože je to skvěle napsaný. Oblíbila jsem si postavy v knize. A pro mě milé překvapení, že je to retelling na Popelku. :)

mStationka
07.03.2019 5 z 5

Sice je kniha po pár stranách předvídatelná,ale i tak super! Za jedno odpoledne přečteno a ikdyž je večer...Vrhnu se hned na další díl!

Knihomlok2015
05.03.2019 4 z 5

No nemůžu říct, že by mi to vyrazilo dech, ale na druhou stranu chápu, co na těch měsíčních kronikách všichni máte

makul
02.03.2019 4 z 5

Dobrý začátek série

Amitiel76
18.02.2019 4 z 5

Opravdu poněkud netradiční pojetí Popelky, ale budiž....
Bylo to neokoukané a vcelku i zajímavé. Hlavní hrdinka kyborg. Zlá macecha, nevlastní sestry, krásný princ. Místo dobré kmotřičky víly, se nám tu objevuje na scéně vědecký pracovník, který původně dostal hlavní hrdinku na pokusy. Ale kupodivu to všechno do hromady působí velice dobře. Bavilo mě to. I když začátek byl takový ucouraný, jak už to většinou bývá. A konec? Tak ten byl teprve zajímavý! Popelka nám tu ztrácí místo střevíčku dokonce celou končetinu :-)))
Napadlo mě, jestli s ní princ nebude chodit od domu k domu, a hledat komu padne, ale bohužel...možná ve druhém díle?
Určitě se do něho pustím.....

Natynka23
13.02.2019 5 z 5

Tuhle sérii jsem si chtěla přečíst už dávno, ale dostala jsem se k ní až nedávno. A bylo to boží! Neskutečně mě to chytlo, postavy jsem si všechny až na Levanu a Adri oblíbila... :)

velmi_zajimava
12.02.2019 5 z 5

I přes všechny pozitivní recenze na tuto knihu jsem se opravdu bála, že mě kniha zklame. Jak už to bývá u většiny knih.. Ale to se nestalo. Příběh byl sice předvídatelný, ale která pohádka není. :) Přečetla jsem jedním dechem.

Murasaki
03.02.2019 5 z 5

Do čtení této knihy jsem byla přemlouvána hodně dlouho. Před týdnem jsem se tedy rozhodla po ní sáhnout konečně a rozhodně to byla skvělá volba. Knihu jsem hltala kapitolu po kapitole, slovo po slově a nedalo se od ní odtrhnout. Miluji ten příběh. Hezké nové zpracování motivů Popelky. Nemám slov. Po dočtení jsem si ihned musela pořídit druhý díl Scarlet, jinak bych neměla klidné spaní. :D
Konečně série, která mě vytáhla z té dlouhé čtecí krize.

Sharona73
01.02.2019 5 z 5

Tohle normalne nectu, ale po pocatnim osivani jsem precetla celou serii jednim dechem.

blonďatá.luc
28.01.2019 5 z 5

První stránky byly takové rozpačité (z mého pohledu), ale pak jsem se nemohla odtrhnout a měla jsem jasno - tuto sérii budu zbožňovat. Klasickou Popelku mám moc ráda, ale tato verze to povýšila na úplně jinou úroveň, byť fantasy ani sci-fi běžně nečtu. Hlavní hrdinka je skvělá, má své chyby i klady, jako každý smrtelník, a myslím si, že si ji nejde nezamilovat. Navíc ten styl psaní … Stránky mi doslova mizely před očima! Tohle prostě musíte prožít!

Perry
16.01.2019 5 z 5

Tady není co řešit.
Pokud máte rádi starou dobrou Popelku, ale zajímá vás jak si povede tahle novodobá kyborgská mechanička ve světě vznášedel, nemoci, záhad a drátů - určitě po knize sáhněte.
Já jsem si příběh zamilovala a můžu ho s čistým svědomím doporučit. :)))