Cinder

Cinder
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541791/bmid_cinder.jpg 4 2172 2172

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky, která se jmenuje Cinder. V tomto napínavém knižním debutu pro mládež, prvním ze čtyř svazků, představuje Marissa Meyerová čtenářům nezapomenutelnou hrdinku a mistrně vytvořený nový svět, který je pohltí.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Alicanto

Cinder, 2012

MiraiYume
28.07.2018 5 z 5

Nečtu sci-fi. Nemám tento žánr ráda. Ani nevím proč. Prostě ne. Ale tohle...? Zase jsem se nechala zlákat okouzlující obálkou (a tou další a další a hlavně tou poslední v téhle sérii). Občas si vybírám i knihy podle obalu, aniž bych četla anotaci. Je to takové "předdobrodružství". Tentokrát se volba vyplatila. Cinder je skvěle napsaná kniha s opravu poutavým příběhem. Nemá ani žádná "hluchá" místa. Zkrátka vtáhne do děje a nepustí a nepustí. Ani nevím jak, skončila jsem na poslední stránce a přišlo mi to líto! Opravdu tenhle žánr nemusím, ale kvůli Měsíčním kronikám udělám výjimku. Protože to stojí za to. Protože to nejde popsat, to se musí zažít na vlastní oči :-) Těším se na pokračování!

Ticiana
27.07.2018 5 z 5

Uzasne, moc se tesim na dalsi dily. Suprova predelavka klasiky. A moc povedena.

Belisima
26.07.2018 5 z 5

1. díl mě nadchnul, po pravdě jsem nečekala do čeho jdu a kybork-holka jako popelka a místo boty na plese ztratí nohu? Úžasně vymyšlený svět a postavy, příběh byl sice vymyšlen někým jiným, ale předělán byl skvěle do moderní podoby.

Francesca14
24.07.2018 4 z 5

Upřímně, mně přijde první díl ze série nejslabší. Nevím, jestli je to tím, že Cinder jako postavu nemám zrovna dvakrát nebo tím, že tam ještě není Thorne a ostatní postavy, ale vlastně mě tenkrát (asi před dvěma lety nebo kdy jsem to četla) kniha docela zklamala, protože jsem od ní očekávala hodně. Ne, že by byla špatná, ale až tolik mě nebavila a byla i trochu depresivní a nikoho jsem si tam neoblíbila. Málem jsem si ani nepřečetla druhý díl, což by byla škoda, protože ten už byl o dost lepší. Ale kniha sama o sobě není špatná, je dobře napsaná, je to hezký úvod do delšího příběhu a je chvílemi i dojemná. Určitě doporučuju přečíst celou sérii. Dala bych tři hvězdičky, ale mám "Měsíční kroniky" příliš ráda, takže čtyři.

Bess.h
02.07.2018 3 z 5

Milá oddechovka, která si fakt krásně hraje s tématem pohádky a sci-fi. Nato, že žánr sci-fi nevyhledávám tak tohle zpracování mě zaujalo a navnadilo na další díly. Můžu jen doporučit.

KnihomolkD
29.06.2018 4 z 5

Marissa má hodně zajímavý styl psaní. A to já ráda. :D
Je to má první kniha od ní,líbilo se mi to hodně.Určitě do dalších dílů půjdu.
Hodnocení:4/5

Lokina
26.06.2018 5 z 5

I když jsem asi už dávno jiná věková kategorie, musím přiznat, že Cinder mi přirostla k srdci. A proto mě i mrzí, že jsem se k sérii dostala až teď, ale aspoň mám celý příběh před sebou a mohu si to užít :-)
Od první stránky mě příběh zaujal a já s potěšením otevírala knihu, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne. Příběh je svižný, napínavý a čte se opravdu lehce.
Myslela jsem si, že zkombinovat pohádkovou postavu a přenést ji do scifi adult žánru, bude nepředstavitelné, ale Marissa Meyer pojala příběh velmi zajímavě a za mě se jí to povedlo. V příběhu bylo pár momentů, které byly předvídatelné, celkový dojem z knihy to však nezkazí.
Cinder byla sympatická, statečná a tvrdohlavá hrdinka a těším se na její cestu v dalších dílech.

KateiBookLover
24.06.2018 5 z 5

Wow. Jednoduše wow, tahle knížka mě dostala a byla naprosto úžasná. Jestli nepřečtu celou sérii tak se asi zblázním. Skvělá knížka, úplně mě to vtáhlo do děje, hned jsem se zamilovala. TOP!!!

ajla5
11.06.2018 5 z 5

Cinder je skvělá, statečná, pracovitá, milující. Stále doufá a bojuje. Kai mi zpočátku připadal plochý, ale pak.... Je to prostě skvělá jízda. Jdu na další díl.

AjinQa
10.06.2018 5 z 5

Tohle teda bylo něco..
Téhle knížce jsem se vyhýbala jak čert kříži, což mě teď sakra štve, protože to byla pecka. Ze začátku se mi moc nelíbil ten sci-fi námět, protože takové knihy až na Illuminae nečtu. Nakonec se z toho vyklubalo pohodové čtení, s příjemnou hlavní hrdinkou a rychle jdoucím, ačkoliv předvídatelným, dějem.
Hodně se mi líbilo to, že se to nějak extra nedrželo toho retellingu, jako ostatní knihy. Bylo to tak akorát.
Všem doporučuji ať si ji přečtou, protože nebudete litovat ;)

Tofinka
02.06.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem začala číst ze tří důvodů...
Zaprvé, četla jsem knihu Renegáti a zjistila jsem, že Marissa Meyer sakra dobře píše... :D
Zadruhé, v knihkupectví jsem se zamilovala do obálky druhého dílu této série - Scarlet...
A zatřetí, je to retelling... To vydá za tucet důvodů, proč si tuto knihu přečíst ❤.

Přišlo mi, že bylo v knize hodně lehce předvídatelných situací, ale ten konec... To už jsem nečekala. Velmi se těším na další díly.

Veruu95
27.05.2018 5 z 5

Tohle bylo prostě perfektní! Konec jsem vážně nečekala... :)
Nemůžu se dočkat dalších dílů!

SpiritErised
23.05.2018 2 z 5

Vzhledem k tomu, jaké bylo kolem knížky haló, tak jsem od ní čekala mnohem víc. Možná je to moje chyba, že jsem se jí chopila až teď s takovým zpožděním, třeba by moje reakce byla dřív jiná. Možná jsem z takovýchto knížek už vyrostla, protože celé to pro mě bylo takové... meh.
Nápad to byl bezpochyby skvělý.
Už od poloviny knížky jsem se vlastně nudila a těšila se na to až to budu mít za sebou.
Rozhodně neplánuju se pouštět do dalších knih z této série, protože to pro mě očividně není to pravé ořechové. Což mě mrzí, když jsem se do čtení pouštěla, fakt jsem doufala, že si ji zamiluju.
Bohužel se tak nestalo.

monbla
20.05.2018

Přečteno za jeden den jedním dechem. Moc pěkné.

andulka1406
17.05.2018 4 z 5

Krásná knížka na motivy Popelky. Je to ale úplně jiná Popelka. V moderním světě sci-fi. Knížka se mi moc líbila a už čtu druhý díl. Maličko v tom vidím i Star Wars.

teri1003
14.05.2018 4 z 5

Abych pravdu řekla ze začátku mě moc kniha neupoutala. Nevěděla jsem, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Klasickou Popelku mám ráda, tak mě zajímal její zmodernizovaný retelling, a teda začátek byl pro mě dost skeptický. Do prvních 200 stránek se mi vůbec nechtělo, ale rozhodla jsem se knihu dočíst, protože jsem doufala, že konec už zaujme. A teda asi od 250 stránky mě to opravdu chytlo a konečně jsem se dokázala začíst... takže se na další díl 100% chystám.

evca7271
13.05.2018 5 z 5

Take se pridavam k tem co moc sci-fi nectou.Abych pravdu rekla tak vubec.Ale tahle kniha to byla jizda.Kniha me pohltila.Moc se tesim na dalsi dil,

Kukicka
06.05.2018 2 z 5

Knihu jsem začala číst kvůli vysokému hodnocení. Zřejmě ale již nejsem cílová skupina, protože mě kniha nebavila, nemohla jsem se vůbec začíst a za mě celkově zklamání...

šneki
03.05.2018 3 z 5

Cinder je sympatická hrdinka a příběh byl slibný, bohužel se to nějak nepřehouplo přes průměrnost.

Mergirus
19.04.2018 5 z 5

Zpočátku mě překvapil popis hlavní hrdinky. Čekala jsem klasickou fantasy knihu a ne kyborga. Ale teda...knížku jsem přečetla jedním dechem a nerada jsem ji odkládala na spánek a práci.Těším se na pokračování.