Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2357 2357

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

Atuin
07.03.2020 5 z 5

Úžasné, je to barvité, dobře napsané a jakmile si to zamilujete jste zkrátka v tom. Není to laciné ani podbízivé a napsat něco natolik kompaktního, aby to jako celek drželo pohromadě není jednoduché a zcela jistě to byla lahůdka i přeložit. A překlad je skvělý. Historická, dobrodružná výpravná
expedice pro ženy které neodložily svůj romantický pléd někde na půdě ale rády se jím ovíjejí v každém věku. Za to není třeba se stydět dámy. Muži nás za to neukamenují a pokud se takový fanatik najde který za kousek fantastické fikce ohrnuje nad některými nos je to buď větší romantik než vy, nebo de..l. Samozřejmě kniha je okořeněná kapkou erotiky ovšem nikoliv v tom duchu jak si to lze představit dnes, není to erotický román. A mnoho zdejších negacích mi přijde pouze na podkladu seriálu ( úžasného protože v něm herci umí hrát) kde ta chemie je nastavena pro diváka nikoliv čtenáře. A pokud jsou mezi námi takové které irituje dobře napsaná romantická kniha pak je s naším klanem něco v nepořádku.
A nejlepší vždy je když knihu vyhraněnou vlastně opravdu jen ženám komentuje muž... Negativně samozřejmě...To úplně pobaví.
Číst všechno není povinnost člověk přece čte to k čemu tak nějak ví že má vztah..nebo ne?

simviki
02.03.2020 4 z 5

Celkově mám moc ráda knížky, kde se prolínají dva časy, nebo se hrdinka vrací do minulosti. Takže už proto musím tuto knihu zařadit mezi mé oblíbené. Další plus jsou nádherné skotské reálie a líčení doby, která klidně mohla vypadat třeba takhle. Nicméně ten děj je takový všelijak nastavovaný, místy až dost na hraně. Chování obou hlavních postav je chvílemi předvídatelné, chvílemi neuvěřitelné a nereálné. Zkrátka typický neohrožený hrdina, kterému se stane to nejhorší, co si lze představit a přece nakonec vyvázne živý. Toto není spoiler:-) - i průměrně inteligentnímu čtenáři je jasné, že pokud má nějaké sága více jak 4 díly, nemůže hrdina hned v prvním díle zemřít. A na druhou stranu, kdyby se tak stalo, asi by to nikdo nechtěl číst dál. Čili je to vlastně v pořádku, ničím nevybočující romantický a dobrodružný příběh.
Prostě zas takové " wau" jak všichni říkali, to není, a myslím, že se plně spokojím s dvěma díly.

Etule
29.02.2020 3 z 5

Tak jsem podlehla naléhání a knihu si poslechla jako audio. Upřímně, kdyby to tak nebylo nejspíš bych knihu odložila. Moc se mi líbil popis prostředí, historie a i postavy se mi vcelku zamlouvaly. Ale...
Místy to bylo totálně o ničem. Jindy se tam zase dělo až moc. Od chvíle, kdy se dostali do kláštera k Jamiemu strýci jsem jen protáčela panenky. Jako ano, jsem romantička, takže nějaké to stmelování vztahu (jak mi bylo vysvětleno :D) beru, ale ke konci už mi ty klacky, co jim pořád házela pod nohy připadaly přitažené za vlasy. Vůbec nechápu, jak to že to má tolik dílů?! A navíc s takovým množstvím stránek...
Asi dám šanci seriálu, ale do dalších knižních dílů se nejspíš pouštět nebudu. Nebo možná pokud vyjdou jako audio knihy.

Dany45
29.02.2020 2 z 5

Tato kniha byla zajímavá svým pojetím a mystikou přenosu v čase. Ale musím dát za pravdu mnoha předešlým příspěvkům, že popis děje ve své důležitosti a někdy i barvitosti byl obrácený- důležité jen několika větami a běžné věci umdlévající a k ničemu!?
Seriál jsem neviděl, tak nemám s čím srovnat, ale myšlenka a popis historie je zajímavý a poučný .

Sabča817
28.02.2020 3 z 5

Předem se omlouvám fanouškům této série . Myslím, že kniha byla takový prúměr. Řekla bych, že zbytečně dlouhá. Střídavě mě bavila i nebavila. Bohužel.... Takové historické zamilované scifi křížené s Erskinovským stylem! Doufám, že někdy najdu chuť přečíst si i další díly...

Evikju
28.02.2020 1 z 5

Poprvé se mi přihodilo to, že mě serial zaujal víc jak kniha. Vím, že budu světlá výjimka, ale já se nemohla ztotožnit s hlavní postavou. Nevěděla jsem o Clair nic. Co se jí děje v hlavě, jak vypadá, proč vůbec nehysterčí když se dostala do 18. stol. Vše pro mě bylo naprosto nelogické. Korunu tomu, ale nasadila autorka, když sáhodlouze popisovala naprosto banální záležitosti, ale důležité věci popsala ve dvou větách.

Petrasuvicka
02.02.2020

Asi budu patřit do 1 % čtenářů a asi to té většině nepůjde moc pod nos. Ale mně se to vážně nelíbilo. Vadilo mi tam tolik věcí, že jsem se nepřekousala přes 150. stránku. Nešlo to. Clair je naivní jak daleko vidí! Od momentu, kdy se dostala do 18. století to na mě celé dělalo dojem, že to psala náctiletá naivní holka s velkou slovní zásobou. Jednání Clair bylo tak děsně nelogické. Takhle by se přece člověk nezachoval, kdyby se dostal do historie. Šílel by, snažil by se hledat cestu zpět, mluvil by o věch ze své současnosti a musel by těm lidem z 18. st. připadat jako blázen. Ale ona seděla v tvrzi jako by se nechumelilo, po svém manželovi, kterého roky neviděla kvůli válce, vůbec nijak netruchlila a nebylo jí proti srsti jít do postele s někým jiným. Za mě opravdu ne. Odložila jsem to, abych nelitovala ztráty času nad takovou bichlí.

jana1599
28.01.2020 5 z 5

MILUJU celou serii knih i serial a neni potreba nic dalsiho dodavat. Kazdy se v necem najde, ja jsem se nasla v tomhle :) Miluju Skotsko, miluju Jamieho, ale v 18. stoleti bych teda zit nechtela :)

tinka1974
26.01.2020 5 z 5

Pro mě to bylo příjemné čtení. Romantika, historie a příroda. Trochu jsem si i uvědomila, v jaké době žijeme a že to před dvěma sty lety lidé neměli lehké, hlavně co se týče pověr a medicíny. Na druhou stranu při popisech krajiny se mi líbil klid tehdejší doby, žádný spěch v noci tma bez světel. Je to v celku zajímavý příběh. Ale než se pustím do dalšího dílu, chtěla bych se podívat na seriál

Burák
22.01.2020 2 z 5

K Cizince jsem se dostala na doporučení, i když to není žánr, který bych měla v oblibě nebo ho sama vyhledávala. Bylo mi řečeno, že je to ideální oddychovka.A pravda, bylo to velmi nenáročné čtení. Dokonce tak nenáročné, že mi to až vadilo. Kdyby kniha měla poloviční rozsah, asi bych neměla tolik výhrad, ale téměř 700 stránek ve stylu harlekýnek, prokládané četnými erotickými scénami, mě vůbec neoslovily. Možná, kdyby mi bylo 16. Ale na druhou stranu je to napsané čtivým jazykem, což bude určitě i zásluha překladatele.Historická exkurze do léčení / léčitelství v 18. století byla zajímavá a věrohodná, na rozdíl od chování a vědomostí většiny postav.

Další díl ani zhlédnutí seriálu podle téhle předlohy mě ale skutečně neláká.

Bakana
20.01.2020 1 z 5

Velmi nerada kritizuji, protože kdybych měla něco napsat já, dopadlo by to ještě daleko daleko hůře... jenže...
1) velmi mě rušil dost neobratně napsaný milostný příběh. Od začátku mi bylo jasné, co se bude dít, neustálé narážky na to, jak je Clair žádoucí z knihy udělaly, alespoň pro mě, dívčí románek. A přitom to ani nebylo třeba. Téma bylo zajímavé a dalo se z něj tolik vytěžit :-(.
2) Není lehké psát knihy z určitého historického období, protože autor musí o tomto období nastudovat spoustu podrobností. Z tohoto úhlu mi kniha připadá nevýslovně plochá. Clair by byla jistě v době před 200 lety zaražena řadou věcí, i poměrně banálních (např. musela být naštvaná na nemožnost si na cokoliv pořádně posvítit po setmění, což jí jistě u ošetřování úrazů muselo dost vadit) jenže ty zde prostě nejsou. Velká škoda, kniha přišla o svůj dost podstatný rozměr. Asi jsem prostě zmlsaná historickými romány od Vondrušky...

smardice
12.01.2020 5 z 5

Napřed jsem viděla seriál, který mě neskutečně bavil, sympatičtí a krásní hlavní hrdinové, nádherná a tajemná skotská příroda, kterou musím navštívit. A teď při čtení jsem si znovu vybavovala všechny pasáže, před očima mi znovu defilovaly postavy a nádherné scenérie. Je to kniha plná nejen dobrodružství, ale i romantiky.

kape97
08.01.2020 4 z 5

Knížka je super, téma mě velmi bavilo, moc se mi líbilo, jak byly postavy vykreslené. Určitě se vrhnu na další díly.

Jane007
03.01.2020 3 z 5

Knížka se četla dost špatně, ten začátek mě moc nebavil, ale asi v polovině knížky se to zlepšilo. Trochu mi vadily dlouhé kapitoly. Každopádně zkusím ještě další díl a třeba to bude lepší.

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Vracím se k ní vždy,když součtu poslední knihu z knihovny :-)

Pavlína67
25.12.2019 2 z 5

Knihu mi dlouho doporučovala moje známá, prý při jejím čtení zapomenu na všechny starosti, neboť budu knihou tak uchvácena, že nebudu myslet na nic jiného. Protože jsem už delší dobu měla podezření, že máme jiný vkus, moc se mi do čtení Cizinky nechtělo. Ale pak jsem přece jen dostala chuť na nějakou romantiku, snad že jsou ty Vánoce. A vysoké hodnocení na Databázi knih mě nakonec přimělo začít číst. Ale musím konstatovat, že už dávno nejsem cílový čtenář podobných knih. Cizinka by mě uchvátila možná tak ve dvaceti, kdy jsem podobné čtivo hltala a bylo mi jedno, jak je příběh vystavěn. Hlavně když šlo o velkou lásku, která vydrží všechno. Popis sexuálních scén mi připomněl knihy Jude Deveraux, tedy ty odehrávající se ve Skotsku. Ale ty byly tenčí a bylo to rychle odbyté. Tady jsem hodně přeskakovala, třeba scéna s vlky a popis toho, co na hlavním hrdinovi ve vězení páchal Randall, to už na mě bylo opravdu moc. Ovšem milovníkům romantických příběhů klidně doporučím.

avi8
24.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha .

Aribana
23.12.2019 5 z 5

Vynikající, jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila

Luciska13
19.12.2019 5 z 5

Jedním slovem prostě úžasné. Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem viděla pár dílů seriálu, jehož brutalita mě naprosto odradila. Neříkám, že je kniha procházkou růžovým sadem, ale rozhodně tam byly ty drsnější části alespoň trochu opsány a nebylo to napsané natvrdo. Myšlenka je naprosto úžasná, Skotsko bych jednou řada navštívila a tato kniha mě v tom jen utvrdila.

befel
09.12.2019 5 z 5

Od té doby co jsem ji dočetla, chci jet do Skotska.. Dokonale mě vtáhla do děje, četla jsem dlouho do noci a nechtěla knihu odložit.. skvělá kniha...