Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2357 2357

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

irefir
06.12.2019 4 z 5

Krásná kniha! Seriál jsem neviděla, ale při čtení jsem měla pocit, jako by se mi vše odehrávalo přímo před očima. Jdu shánět další díly:)

Lucka11
25.11.2019 4 z 5

Moja romantická dušička plesala, keď som čítala túto knihu. V romantických príbehoch milujem prostredie škótskej vysočiny, takže som si prišla na svoje. Aj keď som nakoniec strhla 1 hviezdičku. Na konci príbehu to bolo na môj vkus také kostrbaté a riadne nedotiahnuté...
Teším sa na ďalšie knihy zo série a potom hurá na seriál :-) !

ArwenAragorn
16.11.2019 2 z 5

Já nejsem zrovna cílová skupina a omlouvám se tím všem nadšeným čtenářkám Diany Gabaldon, které hltají i další díly Cizinky. Čtivé a vhodné do postele při nemoci. Souhlasím naprosto s hodnocením Marcely52.

Dandy1
13.11.2019 5 z 5

Myslela jsem, že kniha mě už nebude bavit, když jsem viděla seriál. Ale opak je pravdou.

Marryzlis
11.11.2019 5 z 5

To se čte samo. Je to jako kdybych doopravdy nečetla, spíš se mi to promítá do hlavy jako film.

ivana1924
11.11.2019 4 z 5

Historické romány mám ráda. I když sem se ze začátku nemohla začíst, vydržela jsem, překonala pocit, že knihu odložím,...a nelituji. A určitě si přečtu další díly.

Viky007
31.10.2019 4 z 5

Přiznám se, že jsem jako první viděla seriál (ano, jsem barbar), který mě naprosto okouzlil. Knížka jako taková nebyla špatná, ale seriál zatím vede. Možná, že kdybych první četla knihu, bylo by to naopak, těžko říct. Příběh je skvělý a originální, nechybí sympatické postavy, humor i napětí. Plusem je navíc divoká skotská příroda a Skotové - nikdy bych nevěřila, že chlap v kiltu může být sexy :-D. Vytknout však musím jistou roztříštěnost příběhu a občasnou naivitu, viz souboj s vlkem, který byl víc než vtipný. Jinak ale knihu doporučuju. Sice je to čtivo na víc dní, ale zase si to čtenář opravdu vychutná.

martina1085
15.10.2019

Krásná knižní série. Přečetla jsem zatím 4 knihy a poté shlédla seriál. Skotsko 18. století, působivé popisy přírody, láska, napětí, cestování časem.

Evaho73
10.10.2019 4 z 5

Páčil sa mi námet knihy o "cestovaní v čase" aj opis prostredia, v ktorom sa dej príbehu odohráva.
Už menej ma dostalo celkové spracovanie tohto rozsiahleho historického románu. Dej na môj vkus plynul veľmi pozvoľne a bol málo vygradovaný. Rozprávanie bolo iba z pohľadu hlavnej hrdinky a mne chýbali opisy vnútornych myšlienkových pochodov ostatných postáv.
Najviac ma ale štvalo, že postavy dostatočne nejavili prekvapenie alebo počudovanie nad rozdielmi spôsobu života s cca dvesto ročným časovým rozdielom...
Láska tu však nepozná žiadne rozdiely a púto medzi hlavnými postavami má niečo do seba.
Už pomaly dočítavam aj druhý diel, ale...

PetaZ
10.10.2019 4 z 5

Kniha me na zadek sice neposadila, ale dalsi dily si urcite prectu.. Jen me udivuje, ze temer v kazde knize odehravajici se v historii jsou lide v podstate "nesmrtelni"..

Leeonteena
03.10.2019 4 z 5

Místy úžasně kouzelné, místy úmorně vleklé. Mě se knížka jako celek líbila, i když je co vytknout. Kdyby se děj odehrával na polovičním počtu stránek bylo by to asi lepší. Ale tak co? Zvládla jsem to i tak a rozhodně nelituju. Druhý díl si určitě přečtu, za čas, až se mi zastekne po Jamiem a Saxonce :-)

bookfan
13.09.2019 1 z 5

Úúúúú, to bylo utrpení. Knihu jsem měla půjčenou od kolegyně a bůhvíproč měla dojem, že ji proto musím dočíst. Taková rozvleklá pseudohistorická nesmyslnost. Chápala bych, když někdo ujíždí na sexuálních scénách v historických kostýmech, ale proč to natahovat na stovky stran? Stačí soulože víc nahustit, trošku přitvrdit, obměnit pozice, ubrat cca 500 stran a účel je splněn rovněž. Nehledě na to, že čtenářka bude mít více času pro praktikování skutečného sexu (třeba v kostýmu "Skotky a Skota").

Kolistka
12.09.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, už se těším na další díl.

9665
07.09.2019 5 z 5

Jsem již pár let fanouškem seriálu, ale knihy mě zatím minuly. Konečně jsem ale sáhla po Cizince a bylo to naprosto fantastické. Odvážná Claire, neohrožený Jamie, krásné prostředí skotské Vysočiny, všude číhající nebezpečí, spoustu dobrodružství, ale také obrovská láska a neskutečná romantika. Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. Už se těším na další díly.

moudivlacek
07.09.2019 5 z 5

Cestování časem není moje vyhledávaná četba, a přesto na tuto knihu říkám - WOW!!!!! Fantastická kniha, nelituji jediné minuty strávené nad řádky tohoto skvělého příběhu. Je to sice romantika, ale také líčení života na drsné skotské Vysočině na začátku 18. století a podmínky přežití. Claire i Jamie jsou oba hrdiny po právu a rozhodně si užijí i dost chvil, které jim nikdo nemůže závidět a které si nikdo nepřeje nikdy zažít, přesto vše sceluje tento pár dohromady, a my ostatní jim jen držíme palce. Budou to oba opět potřebovat.
Na první setkání s autorkou to byla opravdu šťastná volba. Tuto knihu musím doporučit už principu dobrých knih.

Estrela
07.09.2019 5 z 5

Ačkoli tento žánr běžně nevyhledávám, kniha mě nadchla a byla přečtěna jedním dechem. První díl je nejlepší ze všech 5, které jsem četla.

Zaneta92
30.08.2019 5 z 5

Přečtena už dvakrát!

katst
14.08.2019 5 z 5

Skotská vysočina, rodinné klany, neohrožená krásná Claire, mužný statečný Jamie, romantika, vášeň, napětí, záporní hrdinové, boje a k tomu všemu ještě cestování časem...
Co víc si přát? Já jsem nadšená :-)

Jido
14.08.2019 5 z 5

Nějak mě minul rozruch kolem prvního vydání knihy i kolem seriálu a říkala jsem si, co na tom všichni vidí... Teď jsem ale celou sérii koupila doslova za hubičku a dala se do čtení a musím říct, že ačkoli tenhle druh četby účelově nevyhledávám, celé mě to pohltilo a strhlo. Úžasná kniha, ani nevím, jak rychle těch 700 stránek uběhlo. Jdu hned na další díl:-)

JanuleV
08.08.2019 5 z 5

Úžasná série.... Velmi čtivě psáno, 700 stran uteklo jako nic.