Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2357 2357

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

manka71
07.08.2019 3 z 5

Knihu jsem si půjčila na základě celkem dobrého hodnocení a docela mě zklamala. Dějově nápad dobrý, ale některé dlouhé pasáže popisu ničeho byly nudné. Jak již někdo napsal, zkrátit, odstranila bych tak 200 stran, ať má děj trochu spád. Poslední část knihy bych vystřihla úplně, nuda, přesvědčil mě o tom, že si další díl určitě nepůjčím.

Denous93
03.08.2019 5 z 5

Moje srdcovka, krasny pribeh, ctive napsane. Proste miluju.

knihomolka111
02.08.2019 3 z 5

Tato knížka mi byla doporučena s tím, že když miluju Hru o trůny, dostane mě i Cizinka. Dokonce i na přebalu knihy je napsáno, že se jedná o skotskou odpověď na Hru o trůny. V důsledku toho jsem očekávala intriky, propracovaný děj, inteligentní zápletku.. ničeho z toho jsem se ale nedočkala. Pár dobrých dějových momentů tam bylo, ale pár je na 700 stran dost málo. Oceňuji skotské prostředí a nápad s přesunem do minulosti.

evca7271
01.08.2019 5 z 5

Vyborna kniha.

KatkaP.
31.07.2019 4 z 5

Příjemný historický román, plný napětí a vášně. Místy ale docela zdlouhavý.

ivka67
28.07.2019 5 z 5

Nádherné vyprávění .

Tesssay
28.07.2019 4 z 5

Cizinku jsem zacala cist za vseobecneho rozruchu kolem prvni serie serialu... a, musim rict, ze nezklamala. Serial pekny, ale kniha je proste kniha a ten prvni dil je opravdu TOP! Bavily me postavy, libilo se mi, ze se dej odehrava ve Skotsku, protoze ho mam rada. Musim se priznat, ze jsem si kratce po precteni knihy poridila i uzkou knizecku o dejinach Skotska, abych si rozsirila obzory, protoze do Cizinky jsem o nejake bitve u Cullodenu nemela ani poneti...Takze za prvni dil davam rozhodne palec nahoru a kdo ma rad historii, romantiku a Skotsko, tak vrele dopocuju!!!

Drakie8
27.07.2019 5 z 5

Boží, boží, boží!!!

vekune
27.07.2019 1 z 5

Velice ale velice dlouhá kniha. Úplně zbytečně. Kdyby se to zkrátilo na 300 stran-jupijej! Postrádám jakékoliv vykreslení postav, napr.hlavni hrdinka byla pro mě naprosto plocha, nic neříkající. Celou dobu jsme se akorát dozvídali v kolik ráno vstala, co jedla, čím se zabývala a pak šla spinkat. Pouze popis veškerých i tech nejnudnejsich činnosti. Po 2/3 mě to naprosto přestalo bavit a docetla jsem napřeskáčku do konce. Část s klášterem jsem vůbec nepochopila. To se ji jako dostalo rozhřešení za to že zabila par týpků a dvakrát se vdala? Protože neslo jinak? Jj církev i společnost jsou hodně benevolentní. Jo sexu tam bylo dost, to vem čert, má to být ženskéj roman, ale nemohl by to být inteligentní ženský román? Bez nejasnosti, s logickým dějem, normálním chlapem? Můj první ženský román od dob Lenky lanczove a evidentně bych se měla vratit ke své osvědčené literatuře. Mám asi milion výhrad, ale ta kniha ze mě vysála veškerou energii a už se ji nechci věnovat ani chvíli.

Páájinka
26.07.2019 5 z 5

Konečně přečteno. Nedokážu si představit těch 1500 stran. Chci se podívat do Skotska za každou cenu, musí tam být nádherně. Knížka se mi moc líbila, jen toho Randala bych vynechala.

Galadwen
25.07.2019 3 z 5

Pokud mám zhodnotit za sebe, je to taková Angelika okořeněná větším množstvím erotiky a trochou cestování v čase. Vyprávěno v poměrně poklidném tempu, tak nějak "hladce", dokonce ani dramatické scény na mne příliš dramaticky nepůsobily. Čte se docela dobře, ale není to ten typ knihy, od kterého bych se napětím nemohla odtrhnout a vzhledem k rozsahu mi docela trvalo, než jsem dočetla do konce. Nejvíc mi chyběla ta složka, která v seriálu působí nejsilněji (viděla jsem jen první řadu) - krásná skotská krajina a hudební doprovod. A ačkoliv to obvykle nedělám, možná budu pokračovat spíš v seriálu než v knize.

Tabby
21.07.2019 5 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že jsem docela věděla do čeho jdu, jelikož jsem četla reakce jak na knihu, tak na seriál. Ale jinak mě na knihu nalákalo to, že když přečtu první díl a nebudu chtít pokračovat, tak nebudu muset, že je dobře ukončená. A musím říct, že jsem si celkem knihy užila.
Myslela jsem si, že začátek bude zdlouhavý a nudný, ale spletla jsem se.
Zezačátku poznáváme postavu Clair a jejího manžela, ale asi už o 50 stránek dál nás, a hlavně Clair, v příběhu pošle spisovatelka už do 18. století. A začne se odvíjet příběh Clair a Jamieho, taková dobrá romanťárna. A tahle část se mi líbila moc.
Spisovatelka umí skvěle vystihnout charaktery postav, dobu a i krásnou a drsnou krajinu Skotska. Je tam romantika okořeněná erotikou, napětí, intriky, ale i ten rozpor jestli se vrátit do doby v které žila, nebo zůstat v téhle době.
A s postav vedl v oblíbenosti u mě teda Jamie, i když mi přišel takový jednodušší, ale se srdcem na pravém místě. U Clair mi vadilo občasná lhostejnost k varováním, které se jí dostávalo.
Mě se to líbilo a pokračují s druhým dílem. :)

Erawan
15.07.2019 4 z 5

Zajímavé téma - tak trochu směs toho, co čtu (fantasy) a toho, co nečtu ("červená knihovna"). Místy by to chtělo být trošku svižnější. Nemohla jsem se začíst, ale pak jsem se zase nemohla od knížky urvat a stálo mne to dvě rána, kdy jsem koukala jako sova... Když jsem ale zjistila, že příběh má ještě iks dalších dílů - nevím nevím...

Sirius390
15.07.2019 5 z 5

Ach, touto knihou to vsechno zacalo. Nejsem typ cloveka, ktery si cte obsah knihy na zadni strane, rada vpadam do uplne neznameho deje a cekam co se z toho vyklube. Musim rict, ze tady jsem byla opravdu velmi mile prekvapena. Zpocatku jsem cetla spise ze setrvacnosti, protoze jsem opravdu netusila o cem kniha je a cele se to trosku nudne rozbihalo. Nastesti jsem se tim nenechala odradit a behem nekolika dalsich stran jsem se nechala celym pribehem doslova pohltit. Hlavni hrdina je ztelesnenim vseho co si zena preje, po cem touzi a co od muze ocekava, asi nejsem jednina, kdo se do nej platonicky zamiloval :-). Laska a vasen strida napeti a strach a jako bonus se toto vsechno odehrava na nadherne Skotske vysocine. Kdo vaha, at vseho necha a vrhne se na cteni, ja davam 100%.

Ctenar1202
02.07.2019 5 z 5

Zpocatku se mi kniha nelibila. Byla jsem zklamana, ale vydrzela jsem a prekonala 200 stran. A pak prislo neco neskutecnyho. Kniha je skvela, skvely pribeh, dokonale vykreslena tehdejsi doba a ja cetla, cetla a cetla.

anet8843
29.06.2019 4 z 5

Seriál jsem viděla před nějakou dobou, ke knize jsem se dostala až teď. Byla jsem neskutečně překvapená - seriál prakticky kopíruje děj knihy, až na pár opravdu detailů či vyznění je to jako přes kopírák. Je to opravdu velká bichle, ale přesto jsem jí zvládla za 3 dny. Bylo to hodně dobré čtení, bavilo mě to, což mě hodně překvapilo. Vztah Claire a Jamieho v knize mi připadal takový civilnější, méně přeslazený, takový více živočišný. Ale jo, já si další díly přečtu, proč by ne.

Joyce24
29.06.2019 5 z 5

Kniha tématem nepatří mezi knihy, které běžně čtu. Přesto jsem knihu začala číst na doporučení kamarádky a na základě komentářů zde. A musím přiznat, že jsem se do knihy okamžitě začetla a natolik mě pohltila, že než jsem se nadála, byla jsem na konci. Nechybí napětí, dobrodružství, nadpřirozeno, romantika , humor a samozřejmě historie. Přinutilo mi to vyhledat si i něco o historii Skotska, Anglie... Hned se vrhám na další díl. DOPORUČUJI I!!!

Jeninas
23.06.2019 3 z 5

Seriál byl na Netflixu jen v angličtině, tak jsem si jeho pochopení ověřila přečtením části knihy. Překvapilo mě, že televizní zpracování drží nastavenou laťku, občas ji trochu zvedá. Protože se děj téměř neliší a kniha je monstrózní, pravděpodobně zůstanu u seriálu a další díly číst nebudu. Je ovšem pravda, že jinak by mě pravděpodobně zaujaly a hltala bych je jedním dechem. Navzdory některým značně nadsazeným situacím, které by se tak určitě nestaly, je to vzrušující příběh o velké lásce, která přemůže i čas. Vážně, podle mě se tak dlouho plácali po stejných místech a hledali se, až se Claire propadla o 200 let zpátky a konečně Jamieho potkala. Jamie je narozdíl od jejího manžela Franka vtipný, čestný, nesobecký a praktický muž, jenž ve své nezáviděníhodné situaci asi nemohl narazit na obětavější osobu (která mu navíc vždycky ováže rány a napraví kosti). To Claire ovšem nebrání přivádět ho do nebezpečných situací, takže si s nimi určitě ještě užiju kopec zábavy.
Tři hvězdy dávám proto, že některé pasáže jsou rozvleklé, strašně násilné, a je tam vzhledem k žánru příliš mnoho sexu (což mi nevadí u jednoduchých teenage příběhů, ale v tomto případě to působí rušivě).

madem
19.06.2019 3 z 5

Nevím, ale čekala jsem větší zázrak.
Pokud bych zapomněla na svá očekávání, tak uznávám, že nápad je dobrý, zápletka ujde. Chvílemi však zbytečně natahuje popisy a dialogy a hůře se to čte.

vladkamudrova
13.06.2019 5 z 5

Je to hodně zajímavé čtení. Myslím,že hrdinka původně pocházející z doby druhé světové války je dobrý tah. Protože my dnešní zhýčkané ženy, zvyklé na veškerý komfort,by jsme to nedaly.