Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2360 2360

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

Leusee
28.02.2019 5 z 5

Po shlédnutí první série mi bylo jasné, že si musím přečíst nejprve knihy! A první díl rozhodně nezklamal. Přečetla jsem pomalu jedním dechem.

Srni
27.02.2019 5 z 5

Příběh mě nějak zvlášť nezajímal. Pak jsem strávila dovolenou ve Skotsku a v rámci nostalgického vzpomínání jsem se rozhodla se podívat na seriál. Ten jsem si hned oblíbila takže dalším krokem byla kniha. Krásný i když chvílemi velice drsný příběh, četl se rychle a hlavně je v něm popsána nádherná skotká vysočina. Jedinou výtku mám k překladu.

nelka4684
25.02.2019 4 z 5

Trosku zdlouhavé, ale pekne čtení , už se tesim na další díl.

simona5r
21.02.2019 5 z 5

(audiokniha) Poslech jsem si velmi užila, byla to taková pohádka pro dospělé. A já teď budu doufat, že vyjde audioknižně další díl.

uhnavka
21.02.2019 3 z 5

Myslela jsem, že děj bude barvitější. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Pak mě kniha bavila, na konci jsem přeskakovala. Kdyby byla kratší, za mě lépe. Často se opakující děj - útěky, boje,. Za přečtení stála, ale nadšená nejsem.

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

Fascinující příběh ze skotské Vysočiny popisující klany, pověry,mýty, procesy s čarodějnicemi i pevnosti. Kniha se čte sama, i když přiznávám, že další díly me vůbec nenadchly. Bohužel jsem četla vydání z roku 2010, jehož překlad je velice nepovedný a kazí pointy mnoha scén (nevíce asi tu, ve které se Jamie před svatbou přiznává, že je panic, překladatelka zřejmě nevěděla, že virgin neplatí jen pro ženy), což mě donutilo koupit si originál.

dontbullshitme
20.02.2019 5 z 5

Je to romantika, jak už tu bylo několikrát zmíněno, ale moc hezky napsaná, nemáte chuť si při čtení vypíchnout oči, anebo já aspoň neměla. Prostředí jsem si moc užila (v čemž mi trochu pomohl i seriál), ale úplně nejvíc se mi líbily části, kde se Claire stará o pacienty, přičemž se snaží uplatnit své znalosti medicíny z 20. století, jak nejlépe to jde s omezeností 18. století.

jarka5253
17.02.2019 5 z 5

Knížka je skvělá, mám i další díly.Přečteno jedním dechem.

alcerka
14.02.2019 5 z 5

Pokud chcete historickou knihu plnou napětí, dobrodružství, ale i erotiky - sáhněte po Cizince.

š.m.i.k
30.01.2019 4 z 5

Romantická velmi hezká pohádka, příroda Skotska mě úplně pohltila. Připadala jsem si jako bych byla přímo v místě děje. Jen poslední čtvrtina příběhu se mi zdála velmi naturalistická, na mě až moc. Úplně by mi stačilo vypustit některé "přehnané" scény (detailní popisy mučení a třeba i zápas Claire s vlkem...) anebo to aspoň zkrátit do jednoho bloku textu aby to šlo lépe přeskočit. Jinak určitě knihu doporučuji, beru ji jako moc příjemnou oddechovku se zajímavým dějem a místy velmi vtipnou (rozesmály mě některé poznámky Jamieho).

Míša548
26.01.2019 5 z 5

Na Cizinkku jsem narazila několikrát a musím říct, že na první pohled mě kniha nijak nelákala. Ale nakonec sjem ji otevřela a mile mě překvapila. Hltala jsem každé slovo.

MisaSutcliff
12.01.2019 4 z 5

Jsem asi ten poslední člověk, který by řekl, že ho bude bavit Cizinka. A ona fakt baví. Ano, je to romantika jako blázen, ale pokud se jako já bojíte óchání a áchání ve stylu Stmívání, tak se naštěstí není čeho bát. Děj je sice silně zaměřený na vznik a vývoj vztahu Claire a Jamieho, ovšem drsné prostředí Skotské vysočiny a Skoti samotní tu bilanci vyrovnávají. Claire navíc není žádná křehotinka v nesnázích a nenechá si nic jen tak líbit. Ale to ani Jamie. I když má kniha svoje mouchy, tak Gabaldon je skvělá vypravěčka a Cizinka vás tak opravdu rychle pohltí a nepustí. Stejně jako mě, a to jsem se jí vážně dlouho bránila.

missana
29.12.2018 5 z 5

Nejde zrovna o můj oblíbený žánr, ale přinesl mi ji manžel, tak jsem se do ní pustila. Teď se cítím trochu trapně, že budu chtít i další díly :D A vzhledem k tomu, že jsem neočekávala mnoho, jsem příjemně překvapená a možná i trochu zklamaná, že jsem na Cizinku nekápla mnohem dříve.

Lotka
28.12.2018 3 z 5

Jako odpočinkové čtení je skvělá a závěr knihy nutí k pokračování ve čtení. Ale chybí tomu “něco”. Děj chvílemi nápínavý, ale zpětně po dočtení mi to chvílemi přišlo, že se některé dějové okamžiky opakují.

alekis
10.12.2018 5 z 5

Než oheň v krbu vyhasne
a světlo dne se rozbřeskne,
nežli se čerstvý vítr nad vřesovišti rozlétne
a k uším ranní zpěv ptáků dolehne...
Neopouštěj mě, Sne!

Ať v jezerech se vlní voda v záblescích
a zelená se tráva v údolích,
a na kopcích ať leží bílý sníh...
Srdci je dovoleno. Snít není hřích :-)
Vyplň se, Sne!

Romantická duše může pouze vzdychnout a v tichosti zatoužit ocitnout se v tomto romantickém, dramatickém, dobrodružném a historickém příběhu... Cizinku čtu už podruhé a tentokrát si ji hodlám užít bez přeskakování celých pasáží, protože jsem tak bažila zvědět víc, že jsem některé části nechala "na potom". Diana Gabaldon vytvořila opus o tisících stran, a to ještě všechny díly nejsou do češtiny přeloženy! Leccos by se sice dalo vytknout, třeba prakticky úplné vyhýbání se ožehavým tématům, jako je vyměšování, či vůbec hygiena. Ale je to kniha, román, papír, není to skutečný život... Naše předchůdkyně si musely nějak poradit v časech bez koupelen, sprch, různých intimních věciček, bez toaleťáku! Ale jinak je to příběh fakt zajímavý, napínavý, barvitý, historický, a na dlouhé zimní večery, kdy v krbu praská oheň, křeslo je pohodlné, na stolečku voní teplý čaj či cokoliv podle chuti, je jako dělaný. TV seriál je taky úžasný, Claire a Jamie jsou prostě dokonalí, ale jako obvykle, text je mnohem rozsáhlejší a nabízí toho mnohem víc. Tak tedy vzhůru přes kameny... do 18. století!

AnettaN.
03.12.2018 4 z 5

Místy zdlouhavé, ale celkově moc pěkné čtení

niknikita
30.11.2018 4 z 5

Cizinka je dobře namixovaná směs historie, erotiky a cestování v čase. Zaujala mne hned na samém začátku a přestože jsem jí měla už v polovině docela dost, musela jsem ten obsáhlý příběh dočíst až na konec. Přes všechna svoje "ale" jsem si Claire a Jamieho oblíbila, možná pro jejich spontánnost a živočišnost a taky odvahu porvat se se životem.

xxiixxi
21.11.2018 3 z 5

(audiokniha :-))
Docela dost jsem se těšila, podle ohlasů kniha měla obsahovat má oblíbená témata - historie, Skotsko, romantika, erotika, nadpřirozeno a další. Ale nebylo to úplně ono. Chvílemi byl pro mě děj až moc romantický, kýčovitý, všechno na růžovo (a to proti červené knihovně vůbec nic nemám, spíše naopak) a na další stránce hned zase vcelku brutální. Dojem mi kazily vcelku nereálné události a to rozhodně nenarážím na čarodějnice :-D Postavy sice ne nezranitelné, ale samozřejmě nesmrtelné a vždy ve správný čas na správném místě. Hlavní hrdinka se až překvapivě snadno srovnala s pobytem v 18. století, její okolí to vzalo také bez problémů. Místy ale reagovala hystericky a to zrovna v situacích, které mi nepřišly až tak vyhrocené. Také mi přijde, že se námět knihy dal využít lépe, např. využít schopností a vědomostí hlavní hrdinky, skotských reálií a historické doby, takhle mi v hlavě zůstanou hlavně hrátky ve křoví na sto způsobů a útěk z místa na místo. Kladně hodnotím vyzdvižené bylinkářství.
Zatím jsem viděla první díl seriálu a také jsem si z něj nesedla na zadek, ale celkově nechci tuhle sérii vzdávat, možná byla na vině audiokniha. Další díl si chci určitě přečíst, pár věcí mě tam zajímá :-)

85098211
20.11.2018 3 z 5

(audiokniha)
Tak mne tato kniha docela zklamala. Měla jsem velká očekávání, protože nápad jako takový byl rozhodně zajímavý. Musím uznat, že autorka psát umí, kniha je opravdu čtivá, ale mně nesedla. Místy se mi zdála také zdlouhavá a po pokračování tentokrát rozhodně nesáhnu. Ani jsem nevěděla, že byl podle knižní předlohy natočen seriál, ale jsem přesvědčená, že ten by se mi v tomto případě mohl líbit o dost víc - možná? ;-) Hvězdičku navíc přidávám za výbornou interpretaci audioknihy Jitkou Ježkovou...

Ookmalej
15.11.2018 3 z 5

Není to sice můj šálek kávy a popravdě, chování jednotlivých hrdinů ke Claire mi přijde nepravděpodobné, ale četlo se to dobře. Myslím, že dám šanci dalšímu dílu. Dobře se u této knihy odpočívá, nechybí tam napětí a ta trocha erotiky se snést dá.