Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2360 2360

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

Eleovny
02.08.2018 3 z 5

Tohle hodnocení je pro mě opravdu těžké :) Osobně miluji seriál cizinka, který mi přišel skvělý a originální. Neodolala jsem a pustila jsme se do knihy. Ta pro mě byla však velkým zklamáním. Né, že by byla špatně napsaná. Právě naopak, jedná se o velmi čtivý materiál. Ale příběh je jednoduše červená knihovna. A já jako čtenář fantasy a scifi jsem jednoduše nebyla uspokojená, i když se jedná o hezky napsanou a zajímavou knihu.

Zlá-Ňufie
01.08.2018 4 z 5

Četla jsem čtenářské výzvě jako knihu, podle které je seriál. Kniha je čtivá, napínavá i romantická. Je docela obsáhlá a někdy je děj trochu překombinovaný. Dala sem si během čtení pár měsíců pauzu, ale ráda jsem se k ní vrátila. Fajn oddechovka :)

kaja12345
01.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila snad více než seriál. Postavy jsou více propracované. Jediné, co mi zážitek z knihy docela kazilo byl ne moc dobrý překlad u staršího vydání knihy.

jana277
30.07.2018 3 z 5

Dostala som, prečítala som. Námet zaujímavý, ale zaváňalo mi to veľmi červenou knižnicou, plus veľa násilia. Text by sa dal bez ujmy určite zredukovať.

hanka2381
29.07.2018

Do seriálu jsem se okamžitě zamilovala, a tak jsem se rozhodla přečíst si knihu a porovnat ji se seriálem. Překvapilo mne, že seriál se opravdu knihy poctivě držel, a tak mi kniha moc nového nenabídla, očekávala bych více popisných informací, větší rozebrání postav, větší rozepsání milostných pasáží atd., navíc se nemůžu zbavit jakéhosi jednoduchého dojmu, který jsem měla už i u seriálu, ale tam to až tak nevadí..od knihy prostě čekám vždycky víc :) Jak už je zde níže psané, seriál je navíc zajímavější nádhernými záběry na krajinu a pro mne určitě i záběry na Rudého Jamieho :D :).. Vzhledem k tomu, že jsou knihy napřed, koupila jsem si tedy 4.díl - Bubny podzimu a uvidím jak se mi bude číst bez předchozího shlédnutí seriálu.

katerina8995
26.07.2018 4 z 5

Obrovský potenciál, který byl minimálně v této první knize série velmi dobře využit. Těším se na překlad dalších knih do češtiny.

Yustina
18.07.2018 4 z 5

Viděla jsem první seriál.. Kniha také pěkná, ale seriál se mi líbil víc, snad tou krásnou skotskou přírodou.. a kratší verzí než je v knize :-)

Lavender756
16.07.2018 2 z 5

Jednoduché, předvídatelné, opakující se. Rozhovory jsou až na vyjímky tak pro první třídu. Sex, násilí a děj opřený o romantická klišé. A ten,kdo v Heraldu napsal, že je to odpověď na Hry o trůny, měl asi zatmění mysli.

Eevina
14.07.2018 4 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale poprvé v životě musím říct, že seriál je lepší než kniha. Knížka je to krásná, dobře napsaná, ale prostě některé pasáže jsou zbytečně rozvleklé a když už nastane zlom nebo situace, kterou bych měla radši pořádně rozepsanou, tak mi přijde, že to autorka odbyla a sáhodlouze se věnovala pasážím, které pro příběh tak podstatné nebyly. Na můj vkus je kniha zbytečně obsáhlá a ubrala bych pár desítek stran a nevěnovala se zbytečně rozepisování nepodstatných věcí.
Každopádně výborný nápad, skvěle zpracovaný a promyšlený, ale vychytala bych pár much nu. Trochu se obávám ještě tlustějšího druhého dílu :)

Penelope90
10.07.2018 4 z 5

Cestování v čase, dobrodružství, napětí a milostný příběh - té milostné části je tam (na můj vkus) občas až zbytečně moc, ale jinak velmi čtivé, zvláště na dlouhé cesty vlakem.

luthien
27.06.2018 2 z 5

Tak já nevím...Tentokrát musím říct, že seriál byl mnohem, ale mnohem lepší, než kniha. Možná mi dojem kazil i příšerný český překlad. Miluju prostředí Skotska, ale to je asi tak všechno. Chování postav bylo často nereálné, Jamie je prostě dokonalý polobůh, který zvládne všechno a Claire vlastně taky, třeba zabít vlka holýma rukama. Pro mě ty romaňtárny prostě nejsou.

Lee7
24.06.2018 4 z 5

Musím říct, že jsem si příběh a linii děje oblíbila asi až od půlky. První byla zdlouhavá, ale zajímavě dělaná. Cestování časem mám ráda. Děj je nakonec poutavě napsaný a člověk se musí dát pozor na mnoho postav.. No jsem zvědavá co mne čeká v dalších dílech.
Možná až následně zkouknu seriál, vypadá, že bude stát za shlédnutí. :)

Atanone
18.06.2018 5 z 5

Čekala jsem červenou knihovnu,ale byla jsem velmi mile překvapená. „Babské čtení“ ale laťka je hodně vysoko. Sice jsem místy měla pocit,že jsem přistála v padesáti odstínech Skotska, ale to je holt asi současný trend a spisovatelé se možná bojí,že kdyby sex nebyl zmíněný při každé možné (i nemožné) příležitosti, knihy by se špatně prodávaly. Myslím,že tahle má na to,aby se dobře prodávala i bez toho.Je to dobrý příběh,napínavý a zábavný. Autorka si s postavami vážně vyhrála,působí uvěřitelně a dostanou se vám pod kůži. Nestává se mi často,abych se nechala zamotat do série,ale tady se těším na další díly.

ufounek173
08.06.2018 5 z 5

Krásná knížka,nejdřív jsem zkoukla seriál a ten mě uchvátil,nemůžu se dočkat 4.série,ale i když jej natočili skvěle,museli něco zkrátit,předělat,takže kniha mi vše doplnila,ujasnila.Romantickým duším doporučuji,také doporučuji i ten seriál,Jamie je pěkný chlap a to zrzouny vůbec nemusím,to je snad první pěkně urostlý zrzounek.

JessieEx
08.06.2018 3 z 5

Překvapila mě tím, že není ničím zvláštní a vyčnívá vlastně jen svou tloušťkou. Nejde jen o množství textu ale přehršel děje, který by vydal za dva, možná i tři romány. Jinak ano, cestování časem je super, vlastně by se mi líbilo, kdyby v každé společnosti žil inkognito jeden až dva lidé z minulosti nebo budoucnosti. Ale jinak je knížka spíš jen docela obyčejnou červenou knihovnou. Skotsko v osmnáctém století se mi bohužel nelíbilo. Claire jsem si nikdy neoblíbila, k Jamiemu se mi zpočátku ani nehodila (to, jak se nazývali - chlapec, děvče, mladík, Saxonka - bylo dost antisexy), nakonec jsem si na ně zvykla. Asi v polovině knížky mě děj teprve pořádně chytil a pak jsem překvapivě docela rychle dočetla zbytek. Stejně jsem ale přesvědčena, že kdyby Claire hloupě nesetrvala s Jamiem a alespoň se pokusila vrátit do dvacátého století, chudák Jamie by nedopadl tak hrozně a třebas by možná zemřel, ale s čistým štítem. Konec jsem si přála jiný...

Sova15
06.06.2018 5 z 5

Příběh byl zajímavý, čtivý. Potom jsem viděla i seriál. zajímavá myšlenka, těším se na pokračování.

Silencia
04.06.2018 2 z 5

Já čtu skoro všechno, zajímá mě totiž naprosto každá zápletka. Obzvlášť historická a navíc s cestování časem! Nechápu tedy jak je možné, že tohle mě nechytlo. A když to nešlo knižně, zkusila jsem to přes seriál, ale ani to nepomohlo. Škoda. Nejspíš to bude sice atraktivním, ale mně vzdáleným prostředím Skotska. Možná tomu dám ještě šanci, ale asi se spíš přesunu na knihy, co mě baví už od začátku.

yellowbanna
29.05.2018 1 z 5

Nemůžu si pomoci. Opravdu jsem se snažila se začíst, snažila jsem se až do str. 106. Ale nejde to. Částečně za to může příběh, protože to je fakt spíše červená knihovna než historický román a já už knížku v kategorii "Žánr, který normálně nečtu" mám. Ale nemůžu se přenést přes ten překlad, to se prostě nedá číst! Anglicismy z toho přímo trčí, slovní obraty a fráze, které naprosto neodpovídají době a situaci (hrdinka odpoví zraněnému mladíkovi na pobídku, že jej může ošetřit později "To je váš názor" ) , ale hlavně působí ploše a nezajímavě. Možná, že by kniha byla v originále čtivější, takto jsem ji jednoduše musela odložit.

Malalajka008
29.05.2018 4 z 5

Nemám ráda přesuny v čase, ale u této knihy jsem je zkousla. Knížka je čtivá a romantická, příběh se mi líbil.

Svoja
23.05.2018

Přečteno velmi rychle, jedním dechem. Moc hezky se to četlo :)