Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2362 2362

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

ReziEngli
20.05.2018 5 z 5

Nechápu komentář od niki-chan. Tahle kniha absolutně není podobná padesáti odstínům, netuším kde to dotyčný vzal, zřejmě si spletl knížky a chtěl to napsat k jiné knize.

Denisa153
17.05.2018 5 z 5

Téma cestování časem přímo zbožňuji a co může být lepší než být vyhozena v 18. století ve skotsku? Příroda zatím ještě nedotčená člověkem, občas i kruté podmínky pro život a samozřejmě Jamie, přesně do toho jsem se zamilovala. Přiznejme si, kdo by nechtěl mít doma urostlého zrzavého skota?

zlatka2001
16.05.2018 4 z 5

Tohleto cestování do minulosti mě moc baví. Navíc miluju Skotsko a teď i Jamieho, takže se už pouštím do druhého dílu. Že se sakra něco takového nestane mě!

puhinka
12.05.2018 5 z 5

Po vzhliadnuti serialu som sa s velkou radostou pustila aj do kniznej predlohy Cudzinky. Kniha sa mi velmi pacila. Musim vsak povedat, ze v seriali si popreplietali scenky, ako sa im chcelo. Nieco si pridali, nieco ubrali...ale vzhladom na to, ze spolupracovali s Gabaldon, tak im to neberiem. V recenziach tu som sa docitala, ze je tam vela sexu a nasla par prirovnani k cervenej ,,knihovne,, . Dovolte mi, aby som nesuhlasila. Rozhodne nie! Ten , kto to tvrdi, este asi necital pikantnejsie romany ;) Podla mna autorka pise velmi cudne este na moj vkus :) Inak knihu hodnotim na 5 z 5-tich. Krasna kniha, krasny pribeh a idem citat dalej :)

niki-chan
09.05.2018 1 z 5

Prostě 50 odstínů nesmyslů v historickém kabátě...

Stoklaska
07.05.2018 4 z 5

Zajímavé téma, kniha mě bavila. Až když jsem ji přečetla, tak jsem zjistila, že je to celá knižní série. Tak uvidím, jestli pokořím i další díly!

Summer7
06.05.2018 4 z 5

Kniha se mi celkem libila. Urcite bych to ale nehodnotila jako historicky roman, spis romanticky prirovnavajici k cervene knihovne trosku. Kdo ma rad romantiku a velkou lasku, tak si prijde na sve. Dej celkem utika.. takova oddechovka taky.
Uvidim, zda se vrhnu na pokracovani.
Serial jsem zkousela, nelibi se mi ani postava Claire ani Jamieho.

nicole1990
05.05.2018 5 z 5

Moc krásný čtivý příběh :-)

Karola050716
26.04.2018 4 z 5

Cizinku jsem začala sledovat jako seriál, ale musím říct, že postava Claire mě hrozně štvala, takže jsem skončila někde uprostřed první série rozhodnutá si přečíst knihu. Cizinka kniha mě neuchvátila tak, jako většinu recenzentů tady, ale rozhodně to neznamená, že by mě nebavila. Pocitově se zážitek výrazně zlepšil, když jsem se v ději dostala tam, kde už jsem seriál neviděla. Claire přestane dělat totální kraviny a celkově první kniha docela výrazně graduje. I když vzhledem k nějakým 650 stránkám jsou zde pasáže, které jsou až moc klidné, kdy se děj neposouvá. Takže ve výsledku za mě dobré, mám v plánu druhý díl a také dokoukání první řady seriálu, protože podle knihy jsem skončila právě tam, kde se to dějově láme :)

Kabalenka
25.04.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Moc se mi líbila. Velmi čtivé.

novotve
23.04.2018 4 z 5

Milé čtenářky, první díl série Cizinka má pro mě velice zajímavý příběh. Pokud máte rády romantiku, historii a trochu nadpřirozena, knihu Vám určitě doporučuji. Kniha je čtivá, a proto se nenechte odradit počtem stran. Pokud Vás zajímá i seriál Outlander (I. série), radím Vám, abyste si nejdříve přečetly knižní předlohu, neboť seriál se od ní tolik neliší. Ale rozhodnutí nechám samozřejmě na Vás. :-)

Bobina74
14.04.2018 4 z 5

Tak tento a další 2 díly klidně ano. Z tohoto prvního dílu jsem byla nadšená a zde opravdu platí, že se od knihy neodtrhnete. Zajímavý námět lehce připomínající pí Erskinovou, ale přesto jiný. Romantici si přijdou na své a historičtí laikové se taky lehce okrajově něco dozví. Bohužel už jsem dala jenom další 2 díly, laťka prvního dílu byla velmi vysoko a pak už jenom polehoučku padala dolů, škoda...
P.s. nenechte se odradit tloušťkou knihy...přelousknete ji co by dup :-)

Onceuponthetime
11.04.2018 4 z 5

Nápad je to jistě dobrý a zpracování je úžasné, ale něco mi na knize nesedělo. Nevím jestli to bylo velmi barvité a detailní popisování násilných scén nebo nechutnost některých postav.
Kniha je samozřejmě velmi kvalitně napsaná. Je nutné číst každou stránku a to velmi podrobně jinak se v knize ztratíte. Takže žádné ulévání a přeskakování. Je tam tolik postav, že by jedna stránka znamenala hodně velký problém.
Nevím jestli se mi chce do druhého dílu. Rozhodně si po cizince dám chvilku oraz.
Doporučuji pokud vás baví historie a romantika.

Janoud
24.03.2018 5 z 5

Nějak jsem nezvládala konec knihy, o seriálovém zpodobnění násilností v cele ani nemluvě. Byla jsem otřesená a tento pocit se mne držel ještě několik dní.
Navíc mi v knize chyběla nějaká "poslední kostička do skládačky" a jsem zvědavá, jestli se třeba v dalších dílech dozvím, jestli přítomnost Claire v minulosti měla nějaký konkrétnější význam, nebo jaký byl osud Gailis Duncanové.

Nikkiproch
21.03.2018 5 z 5

Úžasný a silný vášnivý příběh. Přestože jsem jako první viděla seriál, kniha mě neskutečně bavila a napínala, až jsem se divila, že je těch 700 stran tak rychle pryč.

Terez25

09.03.2018 5 z 5

vřele všem doporučuji

TerryDee
05.03.2018 5 z 5

Upřímně, jsem z této kniha nadšená. Skotsko a Vysočina mě zcela okouzlila. Jamieho jsem si hned zamilovala, ale ke Claire nějak pořád hledám cestu. Jsem zvědavá na další pokračování.

ReziEngli
05.03.2018 5 z 5

Takhle dobrý historický román jsme ještě nečetla. Sice jsem jich za svůj život četla hodně málo, ale takhle skvělý ne. Od první do poslední strany jsem byla nadšená, začtená a napětí mě nechtělo pustit. Rozhodně doporučuji si tuhle knihu přečíst.

zdencaaa
02.03.2018 5 z 5

*SPOILER ALERT* Příběh o tom, kterak poválečná britská Angelika našla svého skotského pana Darcyho ;-) *SPOILER ALERT* A pokud je knížka skvělá, tak seriál ji ještě o spoustu procent převyšuje...pro mě se z něj stala závislost.