Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2372 2372

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

4xbabča
15.01.2018 4 z 5

Cizinka se mi líbila, určitě víc než seriál a ráda si přečtu pokračování.

Nomia
13.01.2018 3 z 5

Co říci k Cizince... Podle mě je to přesně typ knihy, která by žádného muže nezaujala.
Historické reálie, cestování v čase, krásné prostředí Skotska, divoká příroda, to vše zní skvěle, ale samotná kniha je pro mě spíš takový lepší historický harlequin. Nicméně jako oddychové čtení pro ženy, rozhodně lepší než 50 Shades of grey. :)
Navíc se nemohu se zbavit pocit, že autorka si trochu přespříliš "újíždí" na erotických scénách. Někdy jsem se ptala sama sebe, jestli je Gabaldonová natolik nadržená, jak stepní koza, nebo se prostě do knihy snaží narvat veškeré nevyplněné fantazie staré panny. Každopádně méně je někdy více.
Když odhlédnu od přílišného soustředění na milostnou linku, tak Cizinka stojí za přečtení, tehdejší historie, nádherné prostředí a celkem charismatické postavy, to vše slibuje dobrou zábavu.

Runkyna
11.01.2018 3 z 5

Bavila jsem se. Erotické scény mi kazily představy o nemytých tělech. Občas zaskřípal překlad. A dozvěděla jsem se například, že důvod proč se v červnu rodí málo dětí je, že muži v listopadu brzy usínají :-D V knize oproti seriálu není nic moc navíc. Prodírat se dalšími díly nejspíš nebudu, protože i seriálové série 2 a 3 mi přišly zdlouhavé. Jednička je príma.

lenka1437
09.01.2018 3 z 5

kniha čtivá ale na mě až moc erotických scén. jako by lidi v 18.století neměli jiné starosti jen souložit.. vyústění zápletek často naivní, ale je to hodně čtivé. A docela to přiblíži čtenáři dobu a náladu v dané oblasti v dané době.

Macawi
08.01.2018 4 z 5

Dějově se mi moc líbila, chvílemi byla trochu zdlouhavá, ale ke konci knihy jsem byla ráda, že jsem si předtím mohla odpočinout u poklidných částí. Jediné, co mě rušilo ve čtení, bylo zvláštní přeskakování v ději, například se jeden odstavec dělo něco akčního a v druhém odstavci je skok i několik hodin - viz zatčení Clare za čarodějictví. Dále se mi vůbec nelíbily nelogičnosti na začátku knihy. Těsně po válce určitě nebyly plné výlohy a lidi nebyly z ničeho nic bohatí a spokojení. Každopádně jsem knížku četla jedním dechem, bylo těžké jí i na chvilku odložit. Už se těším na další díl.

evickakyticka
01.01.2018 3 z 5

U knih, kde se postava ocitne v jiném století je důležité, aby čtenář věřil. A já zpočátku věřila, popis byl uvěřitelný. Postupem jsem měla pochyby, jestli autorka dokáže udržet laťku. Co se týká popisu prostředí a doby - vše na jedničku. Bohužel mě nijak moc nebaví číst milostné romány, kde se ti dva milují až za hrob a navrch techtle mechtle... Claire mě občas štvala a Jaime taky. Ale když vypustím tyto mínusy, četlo se mi fajn. Uvidím, co nabídne další díl, možná si ho přečtu, možná ne...

GeorgieAnne
25.12.2017 4 z 5

Přiznám se, že historické romány moc nemusím, až na pár výjimek (jako je třeba Cizinka).
Kniha se četla velmi dobře, příběh Vás vtáhne do děje, hlavní postavy jsou sympatické a Vy jen čekáte co se Claire stane příště.
Je zajímavé sledovat počínání ženy, která se z 20. století dostane do 18., kde nezná nikoho a její chování (v její době vcelku normální) ji dostává z jednoho problému do druhého. "Knižní" Claire (oproti té "seriálové") si mě získala a udržela mě u knihy setrvat až do samotného konce. :-) Neříkám, že by byl seriál špatný ale myslím, že mi dá hodně lidí za pravdu, že seriál prostě není kniha. :D
Už se těším na další díl a doufám, že bude stejně dobrý jako ten první. :-)

PavlínaAlžběta
17.12.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala před lety a zároveň běžel i televizní seriál. Knihu jsem odložila a shlédla seriál a cítila jsem, že kniha bude jistě ještě lepší a opravdu jsem se nemýlila. Jak se říká, film je pouhá špička ledovce. Spisovatelka má vytříbený styl psaní a dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Cestování v čase je dodnes téma, které čtenáře nadchne. Skotsko v 18. století plné nebezpečí a žena z 20. století s odlišným chováním, jiného myšlení, z daleké budoucnosti, které jde ne jednou o život a muž bojovník, který ji nejen chrání a pomalu se s ní sbližuje. Děj je dobře propracovaný, plný napětí, dobrodružství, romantiky a neustálým očekáváním co se bude dít dál. Přesně takovéto náměty v knihách mám nejradši, takže cizinka byla a je mojí krevní skupinou. Co se týče dalšího dílu, opět chvála.

asam
04.12.2017 3 z 5

Cizinka je dobře napsaný román. Skokem se z roku 1945 dostaneme do Skotska v 18, století.. Příběh je smyšlený, ale historická data odpovídají. Čte se dobře, a v době, kdy jsme zavaleni horory je to oddychové čtení.

stavinohova
03.12.2017 5 z 5

Za me 100bodu! Hned jsem poprosila muze at mi stahuje dily serialu a prozivam to znovu, i kdyz kniha je lepsi!!!!

mimi55
21.11.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh, už se těším na pokračování.

knihomolradek
16.11.2017 5 z 5

Dokonalá, skvělá, úžasná kniha. Miluju historické romány, ikdyž tohle je asi víc pro ženy, ale mě se to moc líbilo. Kniha byla napsaná velice poutavě a hlavně čtivě. Každému můžu jen doporučit. Knihá má sice hodně stránek, ale určitě se tím nenechte odradit, je to úžasné čtení.

Natique
12.11.2017 5 z 5

Krásná kniha, jen mě mrzí ty chyby v textu a překlepy. A oslovení Sassenachová mi vždycky vezme trochu toho romantického kouzla. Proč tam prostě nemohlo být jen to "Sassenach"?

marimari
11.11.2017 3 z 5

Dobře napsáno, ale není to moje krevní skupina. Moc nemusím nereálné příběhy.
To ovšem neplatí pro pohádky, které mám moc ráda. Další už asi číst nebudu.

hana.hanigerova
09.11.2017 5 z 5

Neuvěřitelný příběh, díky kterému téma cestování časem nabralo pořádné grády. Úžasně vykreslené postavy - Claire jako silná, sebevědomá a přesto stále křehká žena; Jamie jako muž snů a přitom tak nedokonalý. Myslím si, že jsem lepší knihu ještě nečetla, tento příběh mi opravdu sedl ve všech ohledech. Ač je kniha velmi dlouhá, měla jsem ji přečtenou poměrně brzy a probděla jsem s ní několik nocí.
Sleduji také seriál - viděla jsem ho celý dříve než knihu - a stejně tak se mi velice líbí. Výběr herců nemohl být lepší a příběh navíc kopíruje knihu velmi věrně. DOPORUČUJI, DOPORUČUJI, DOPORUČUJI!!!

PS: OMEGO, sakra, dávejte si pozor na ty překlepy, hrubky a chyby v překladu. Klíč opravdu nemůže být dlouhý několik stop!

VenuseV
08.11.2017 4 z 5

Bavilo mě to. Psáno čtivou formou. Příběh zajímavý a postavy velmi dobře vypracované. Nejdříve jsem ale viděla seriál :-)

jarrmilla
07.11.2017 5 z 5

excelentní...čtěte srdcem

Mark.
02.11.2017 5 z 5

Líbilo se mi, že jsem musela pátrat v paměti, co se kde v dané době odehrávalo a co by kdyby se v minulosti narušilo, mohlo v budoucnu změnit. Bylo zde napětí, děj, i spád a kniha se velmi dobře četla. Mnohé zápletky mi přišly povrchové a uvítala bych propracování. Mnoho úseků mi do celkového děje buď nezapadaly, nebo dle mého názoru nebyly zapotřebí. Při zjištění, že je podle této knihy seriál, se jeví jako dobrá volba v režisérových oblíbených škrtech, ale těžko soudit seriál, který jsem neviděla.
Ráda si přečtu další díly, ale nejsem z toho natolik unesená, abych se k nim rvala ihned, raději to proložím jinými knihami. Kniha skončila hezky uzavřeně, ale není to důvod, proč hned neslintám po dalších dílech.

denib
01.11.2017 5 z 5

Není to žádné veledílo, ze kterého by se časem stala klasika. To opravdu ne. Přesto ale dávám plný počet prostě proto, že mě to neuvěřitelně bavilo. Jedná se spíš o ženské čtení a je tam víc sexu, než je nutné. Popis života v 18. st. by mi občas víc seděl na ještě starší dobu. Také tam je opravdu velká spousta překlepů a chyb (vydání z r. 2010). A přesto všechno mě to pořád bavilo a chci si co nejdřív půjčit další díl. Takže co můžu dělat jiného, než dát 5 hvězdiček? :-)

andrea4315
24.10.2017 4 z 5

Začátek mě nebavil, pak když se dostala do minulosti, tak se mi to konečně začalo líbit a kniha si udržela můj zájem až do konce.
S narůstajícími stránkami však začaly narůstat věci, které mi vadily. Neočekávané skoky s ich do er-formy bych ještě prominula, ale začla mi opravdu vadit hlavní hrdinka. Nějak jsem jí nedokázala uvěřit ten přerod z ošetřovatelky na odvážnou zachránkyni, co klidně pro svou věc i zabije a agnostička smířená s Bohem mě tuplem dorazila. Na to, že má kniha tolik stránek, je zde velmi malý téměř žádný popis pocitů a myšlenek, které způsobují tento vývoj.
P.S. Seriál ani nevím, že existuje.