Cizinka

Cizinka
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2360 2360

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

orinka3
12.11.2018 4 z 5

Dobré čtení, i když návrat do minulosti není zase tak nové téma. Ale i tak knížka nepostrádá napětí. Zdá se mi, že láska tu poněkud převažuje nad akčností a dobrodružstvím, ale i na ty se dostane. Záchrana Claire anebo Jamieho určitě není nic pro padavky. A líbí se mi, jak se Claire začlenila do běžného života o pár set let zpátky a po výdobytcích civilizace nijak neteskní. Láska je mocná čarodějka a překoná věky:)

zwingerovam
06.11.2018 5 z 5

Normálně by mne odradila tloušťka knihy, ale četlo se to samo. Skvělá série

m.valova
04.11.2018 5 z 5

Knížku jsem si půjčila na doporučení s tím,že historické věci mě nebaví,ale přesto jsem ji zkusila..Byla velmi čtivá a napínavá,chvílemi mi bylo až zle z některých věcí a někdy byla i slza na krajíčku,i když některé pasáže byly na můj vkus zbytečně dlouhé rozhodně nezklamala a určitě se s cizinkou zase někdy setkám v dalším pokračování.

keselylenka
03.11.2018 5 z 5

Za svůj život jsem jen velmi málo knih přečetla vícekrát. Sérii Harry Potter, Divočinu a na tento prestižní seznam se nyní zařadila i Cizinka a celá její série. A rozhodně si ji přečtu zase znovu.

Jordyz
29.10.2018 4 z 5

Nebylo to špatné. V tomto případě mi ale dost vadilo, že jsem nejdřív viděla seriál. V knize prakticky nebylo nic navíc a chvílemi mě nudila. Neustále jsem srovnávala se seriálem. Jsem zvědavá na další díly.

jaja53
09.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha čtená jedním dechem.

angelak
08.10.2018 2 z 5

Nedokázala jsem se začíst, očekávala jsem asi něco jiného - Opravdu jsem se snažila, ale nejde to - knihu jsem musela odložit ...

Efča0082
21.09.2018 5 z 5

Série je bezvadná moc mě chytla ten popis přírody, historie tak akorád a obyčejný život dvou lidí co se milují. První tři díly jsou tak rozdíné a ty poslední dva v americe jsou spíš usedlé přijde mit pak jak dr, Qinniová :D ale ta se mi líbila tak mi to nevadí....

kykiryki28
19.09.2018 5 z 5

Romantický historický příběh odehrávající se na Skotské Vysočině. Co více si přát?! Prostě NÁDHERA!

mystar
19.09.2018 5 z 5

Pribeh se mi moc libil. Knizka byla ctiva od zacatku do konce. Uplne me pohltila do davneho zivota ve Skotsku. Musim priznat, ze to chvilemi bylo trosku "preslazene". Presto jsem si postavu Jamieho a Claire oblibila a dokonce jsem byla nejednou dojata. Ted se chystam na dalsi dil a prubezne i na serial. Urcite doporucuji.

leleia
18.09.2018 5 z 5

I když tato kniha patří k žánru, ve kterém si moc nelibuji, nemohla jsem ji odložit.

Aya81
17.09.2018 3 z 5

Kniha se mi hodnotí těžce. A to asi proto, že ji vlastně nemohu ani pořádně pochválit, ale ani zkritizovat. Je čtivá, nemá prázdná místa, ale upřímně jsem si od ní prostě slibovala něco víc, něco jiného, prostě NĚCO. Doufala jsem o trochu víc fantasy prvků, o trochu víc historie, nebo prostě o nějaké jiné ozvláštnění od PROSTĚ červené knihovny. Postavy jsou sympatické, dokonce, když už jsem to přečetla, hodlám číst i minimálně další díl (Vážku v jantaru). Ale bohužel víc než tři hvězdy dát nemohu...

aginecka
14.09.2018 4 z 5

Navzdory několika drsnějším detailním popisům zranění a procesu jejich vyrábění je Cizinka od začátku do konce slaďoučká. To není zrovna můj styl, ale právě díky těm plastickým popisům (nemyslím jen ty nechutnosti - milovala jsem hlavně nenápadné opěvování civilizací nezkažené přírody) jsem měla pocit, že jsem skutečně tam. A ten výlet do skotské minulosti jsem si opravdu užila!

psychousek
07.09.2018

Než jsem začala číst, věděla jsem, že je to seriál a že se nějak dostanu do minulosti. To bylo všechno. Netušila jsem, že mne to tak chytne. Tato kniha nemá objektivní literární hodnotu, nemyslím si, že by se někdy objevila v čítankách, ale dokázala mne, člověka nesnášejícího prvoplánové romantické příběhy, upoutat natolik, že jsem prožívala všechno, co se tam stalo, a bylo pro mne velmi obtížné vrátit se do reality. Doporučuji a přidávám upozornění: pokud vás chytne první díl, do těch dalších se pustíte okamžitě po zavření předchozí knihy!

Macicekh
02.09.2018 5 z 5

Velmi zajímavé čtení.

tygřík2
29.08.2018 3 z 5

V kategorii "čtení pro ženy" (kterýžto název mne silně irituje neb naznačuje, že ženy jsou ducha mdlého a nic jiného než příběhy o tom, kterak chudá holka ke štěstí přišla, nepochopí) je Cizinka asi na jedné z vyšších příček stupnice (jak se zdá podle převažujícího zdejšího hodnocení). Ale Bronteová nebo Austinová to prostě není, neboť většinou klouže po povrchu.
Co mi vadilo, byl naprosto zbytečný překlad libozvučného a výstižného Sassenach jako Sassenachová. Jamie Claire přece neříkal Cizincová (Sasová, Angličanová), ale Cizinko (Sasko, Anglánko).
Jednoduše - Sassenach ( což je, mimochodem, v podání seriálového Jamieho lahůdka :-) ).
Co mě hodně iritovalo, byla nevěrohodnost historická i nevěrohodnost psychologie postav, z čehož pramenily nelogičnosti v ději.

Petronelka123
26.08.2018 5 z 5

Bohužel jsem viděla nejprve seriál a teprve poté četla knihu, takže mi chvilku trvalo, než jsem nastartovala vlastní fantazii. Ale kniha nezklamala, je napsaná velice čtivě a těším se na další díly.

Anie.M
17.08.2018 5 z 5

Romány pro ženy, historické romány, červená knihovna ? nic pro mě !
nicméně Cizinku mi podstrčila babička, že je z ní naprosto unešená, a že rozhodně si jí musím přečíst. a tak jsem si řekla, že někdy je prostě potřeba ponořit se do knihy, kde láska je to nejsilnější, kde je ten dokonalý Jamie, pro kterého udělám cokoliv a on pro mě položí i život. Díky babi, tahle knížka mi sedla. Skoro sedmiset stránkovou bichly jsem přelouskala co by dup. nadchl mě hlavně vypravěčský um, spousta historických detailů, zajímavé postavy, propojení s trochou scifi.
dávám nejvyšší možné hodnocení. po nadšení z knihy jsem chtěla vidět seriál, musím ale říct, že to na mě bylo až moc sladké a umělé, zvládla jsem asi 3 díly.

AURIL
13.08.2018 5 z 5

Nebudeme si nic nalhávat, série Cizinka je prostě červená knihovna! Nejdřív se nechtějí, pak chtějí, jeden za druhého by položili život (svůj i padesáti kolem), plus všechna ta dramata do toho... Jo, je to červená knihovna šmrncnutá historií i fantasy a hlavně o level výš, než to, co si pod pojmem červená knihovna obvykle představujeme. Gabaldon je totiž Vypravěčka a nebojí se toho!
Cizinka nadchne svým tempem, dějem, světem, jeho pravidly a zvyky 18. st. Strany hltáte a těšíte se z nich.

Denisa.knizky
06.08.2018 5 z 5

Muj komentar musi mit nekolik mozna i protichudnych casti.
1. cekala jsem scifi-fantasy tak jak bylo v x zdrojich popisovano. Je zde potreba uvest na pravou miru, ze krome toho, ze se Claire prenesla do jine doby o 200 let zpet, neni na celem pribehu sfici ani fantasy absolutne vubec nic. Navic se s celou situaci vyrovna hlavni hrdinka velmi dobre takze behem prvnich 100 stran se Claire prenese do minulosti, kam temer bez problemu ihned zapadne a tim vlastne konci temer veskere napeti timto smerem. Verim, ze se v tomto smeru jeste neco v dalsich pokracovanich vyvrbi:)
2. Nic to nemeni na tom, ze je to velmi pekny roman, hlavne pro zeny podotykam, plny vasne, romantiky, zvratu, politikareni, pletichareni, hruz, radosti i ruznych emoci, popsanych velmi ctivou formou, cely obraz dokresuleje napinave a dobrodruzne prostredi stredoveku. Nejsem beznou ctenarkou cervene knihovny a priznam se, ze kdybych tento fakt o knize vedela predem tak bych po ni nesahla, nicmene jiz se stalo a musim rict, ze si urcite prectu i pokracovani, takze precteni urcite nelituju, ba naopak, jsem za tuto "chybu" rada.
3. Cetla jsem prirovnani k saze Hra o truny - prosim ani jednu z teto sag nepasujme kam nepatri, obe jsou krasne, napinave a doporucenihodne ale radeji bych porovnavala kucharku s knizkou o pejskovi a kocicce nez cizinku se hrou o truny.
Kratky zaver, jedna se o historicky roman prevazne pro zeny, zadne scifi, presto, ze ocekavam nejaky posun v dalsich dilech, nicmene pro me velmi prijemne doplneni knihovny, ktere bych se nebala doporucit temer kterekoliv ctenarce. Premyslim, jestli serial zkouknout uz nyni nebo az po precteni dalsiho dilu.